Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Acoustics Club :)


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

PIT - u mnie Castle Pembroke grają z Creekiem A50iR. Generalnei calosc brzmi super - na tyle dobrze, ze na jakis czas przestalem szukac czego innego. Sam sie zdziwilem, ze wydusze tyle z tych karłów. Ale pamietaj, ze glownie stalo sie tak dzieki kompaktowi - MF A3CD. To on nadal masy i wyrafinowania dzwiekowi wg mnie. Wczesniej sie troche meczylem z kablami, ale Tara i Cardas graja swietnie. Odpowiem na Twoje pytanie tak: Creek50 i Pembroki zagraja razem dobrze, a nawet b. dobrze czy swietnie, jak na swoja kategorie cenowa, ale pozostale elementy musza byc dobrane pod katem dodania miesiwa oraz pewnego ocieplenia i wyrafinowania, dlatego musisz sie zastanowic, czy bedziesz w stanie wydac odpowiednia kwote na cd i kable. Wg mnie jest to praktycznie nieuniknione. W przeciwnym wypadku, np. z cd Marantza, dostaniesz po uszach wysokimi i bas nie popiesci brzucha.

 

pzdr,

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to moze zeby odswiezyc watek wrzucam fotki zwrotnic z harlech s1. Pytanie- warto cos poprawic? :) Podobniez cieniutki drucik na cewkach maja (inaczej niz na folderach reklamowych)- nie wiem nie znam sie a i folderow nie widzialem :) Kabelki + wsuwki tez srednio wygladaja.

post-8687-100000863 1170293863_thumb.jpg

post-8687-100000864 1170293861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, same foliowce, zero elektrolitów. Trzebaby rozrysować schemat zwrotnicy, obejrzeć cewki i je pomierzyć...

Zapewne warto wymienić kondensatory w torze tweetera (te expotusy to są MKT) na dobre polipropyleny lub olejowce. Cewki, jeżeli istotnie są z cienkich drutów można też wymienić. Wreszcie okablowanie rzeczywiście nie sprawia dobrego wrażenia, można wymienić zastępując przy okazji wsuwki solidnymi połączeniami lutowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomoc :) Co do cewek- to hmm... nie mam porownania. W kazdym razie zwrotnica wyglada na dosc solidna, stad fotka (ale zapewne daleko jej- z tego co slyszalem- do tych 'harpiowych' ;p). Wymiana okablowania/wsuwek to pierwsza rzecz o ktorej bede myslal. Jedna kwestia mnie jeszcze zastanawia- sruby, ktorymi przykrecona jest zwrotnica bezposrednio do terminali glosnikowych. Bezposrednio- bo stanowi jednoczesnie ich- terminali- styk ze zwrotka... czy takie- "łobżydliwe" sruby (ktora widac na zdjeciu) moga miec jakies (negatywne) znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha- i jeszcze taka jedna ciekawostka- caly czas myslalem ze harlechy sa 3 drozne- po odkreceniu terminali troche mnie to nurtowalo (myslalem, ze moze jest jeszcze gdzies po drodze- do glosnika- cos wlutowane...). Wiec zadalem pytanie u zrodla i dostalem odpowiedz:

 

(...) The original Harlech's are a two way system with a high crossover point. (...)

 

S2 sa juz 3-way z tego co wyczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pembroki napedzane są MF E11, ktoremu wlasnie stuknelo 8 lat. W kompakcie wiruje najczesciej jazz i klasyka. Moim skromnym zdaniem to polaczenie ktore daje wspaniale relaksujace brzmienie.

Zauwazylem duzy wplyw okablowania na charakter dzwieku.

Pozdrawiam wszystkich Castlowcow.

Gsks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Point84> można powiedzięć, niskotonowiec Który zamyka kanał o odpowiedniej długości i odpowiednio strojony, który leci przez całą długość kolumny, który to kanał ma na dole szczelinę po obwodzie.Taka konstrukcja-to nie jest bas-reflex jak większość mniejszych kolumn.Drugi niskotonowiec promieniuje do przodu (taki sam)-membrana tkana z włokna węglowego.Jeden wali w sufit a drugi w łeb, a efekt trzeba usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie,

 

Tez dopisze sie do klubu. Ostatnio nabylem Harlech'y S1. Maja kilka delikatnych rysek ale poza tym sa w idealnej kondycji. W porownaniu z Monitor Audio RS6 (moje dotychczasowe) - no coz - MA juz sa spakowane w kartony :) Roznica jest przepastna.

 

Wczesniej w watku wsponiane bylo cos o wymianie wewnetrznego okablowania w kolumnach. Czy ktos moze juz podjal sie tej akcji? Jesli tak jakie kabelki stosowaliscie i oczywiscie jakie byly tego rezultaty?

 

A i jeszcze jedno: czy ktos moze posiada parametry tych skrzynek? Jakos nie moge sie tego nigdzie doszukac.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam !

 

To i ja się chciałbym przyłączyć do klubu.

Posiadam już trochę wiekowy zestaw (kupiony 10 lat temu) :

Castle Harlechy s1 wpięte do densena b-100 podłączonego do micromegi stage 5.

Musyka : głównie (jakies 80%) jazz, 5% rocka

 

Dźwięk całości (moim zdaniem) :

wysokie delikatne (aczkolwiek czasami odrobina wyostrzeń da się słyszeć),

wspaniała średnica,

trochę zmiękczone niskie (ale wystarczająco dobrze schodzące w dół

ogólnie dźwięk całości niezbyt szczegółowy, poza owymi b. delikatnymi wyostrzeniami

- b. relaksujący dla dobrze nagranych CD

Cały zestaw jest dość bezwzględny dla kiepsko nagranych CD (no tu musze napisać "niestety", bo

takich płyt jest cała masa)

 

Ostatnio nachodzi mnie aby coś poprawić :-)

I z tym związana jest cała masa problemów pt.: co poprawić, aby nie zepsuć :-).

 

Rozważałem : zmiane wzmacniacza i odtwarzacz,

Kandydaci (ew. decyzja po oczywistym odsłuchu) : Yamaha CD+A S2000,

Marantz SA-15S1 + PM-15S1

 

 

To o co mi chodzi to :

- pozbycie się owych wyostrzeń (zaznaczam, że jest ich naprawde niewiele)

- trochę lepiej kontrolowany bas

- większa szczegółowość

 

W sumie to - przyznam, że trochę "przekombinowuję" :-), jako że cały zestaw na już 10 wiosen,

i chciałbym może trochę go "odświeżyć"

 

Rozważałem również zmianę kolumn na np. VA Mozart Concert Grand (no ale musiałbym się wypisać z owego szacownego klubu :-) ).

 

A może klubowicze doradzą ?

 

pozdrawiam

Wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedawno nabyłem harlechy S1. Graja z cd Sugden Optima, wzm. Roksan Caspian, wszystko spięte DNM reson. A dzwięk. Jak dla mnie piękny. Bas nisko schodzący miękki/może trochę za/, ale z dobrą stopą, średnica szczegółowa, szybka ze świetną mikrodynamiką /tu nie umknie zadne szarpnięcie struny/, wokale może nie bardzo ciepłe,ale ekspresyjne i bez podkreślonych sybilantów!/ to syczenie mnie zawsze zniechęca- to dla mnie kryterium podstawowe/ I o dziwo góra w/g mnie nie jest wycofana, ładnie wybrzmiewaja talerze, słychac zróżnicowanie blach, nic się nie zlewa,góra jest szczegółowa i bardzo czysta. Brzmienie tej starej metalowej vify bije na głowę nowe konstrukcje pierścieniowe kulturą brzmienia. Warto też powiedzieć o scenie. Jest ogromna, baaardzo dużo powietrza tak na szerokość jak i wgłąb. Lokalizacja może nie wybitna, ale jak dla mnie wystarczająca. I jeszcze istotna obserwacja- na tych glosnikach stare płyty odkrywam na nowo. Dobre realizacje czarują mnogością nowych dzwięków i wybrzmień, skalą mikrodynamiki, złe karzą odkładać na półkę. Kolumny zachowują pełnię brzmienia przy niskich poziomach głośności co jest ogromną zaletą - słucham głównie w nocy.Dla posiadaczy harlechów - warto poświęcić trochę czasu na regulację basu za pomocą podkładek dystansowych, wnosi ona ogromne zmiany tak w ilości jak i jakości basu. Ja uzyskałem satysfakcjonujący balans stosując po jednej podkładce w lewej kolumnie i po dwie w prawej - taka akustyka pomieszczenia. Pozdrawiam. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

>Wswier. Jak chcesz mieć lepszą kontrolę dołu to wymień kable na resony, a przy okazji otrzymasz

>lepszą kontrolę calego dzwięku!!! Pozdrawiam. Piotr

 

Zgadzam sie z wypowiedzia Piotra. Jednak ja poszedlem troszke inna droga. Wymienilem wewnetrzne okablowanie w harlechach na 1.5mm2 miedz posrebrzana. Chcialem troszke ozywic te kolumny. Efekt? Przez pierwsze kilka dni myslalem ze sie potne - tak beznadziejnie gralo.

 

Po kilku tygodniach grania oto co moge powiedziec: scena troszke sie przyblizyla. Bas zdecydowanie sie poprawil. Mam wrazenie, ze schodzi nizej. Gora zaskoczyla mnnie iloscia detali - wczesniej tego nie bylo. Jedyny minus to mam wrazenie. ze kolumy graja zbyt, nazwalbym to, ostro. Nie wiem czy nie za ostro. W zasadzie przez ta ostrosc przymierzam sie do kolejnej wymiany kabli w srodku - na cos jak DNM Reson - jeszcze sie nie zdecydowalem.

 

Pozdr,

Frd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę więc kolejny: 2 miesiące temu jakoś zakupiłem Castle Avon. Bardzo przyjemne, a określenie 'lucid midrange' chyba najbardziej oddaje czar średnicy. Słuchany repertuar z akustycznego bardziej ciąży ku kobiecym wokalom :) Ale to chyba norma przy CAstle'ach.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Castle Harlech (obok Spendorów 2/3) są u mnie na czele listy kolumn, które kochałem, ale nie było mnie na nie stać. Teraz człowiekowi strasznie się kryteria zaostrzyły, i pewnei nawet, gdyby były pod ręką, to bym ich nie kupił. Ale sentyment pozostał bardzo silny. I to oczywiście do Harlechów I, z polipropylenowymi membranami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość wswier

(Konto usunięte)

>>Wswier. Jak chcesz mieć lepszą kontrolę dołu to wymień kable na resony, a przy okazji otrzymasz

>>lepszą kontrolę calego dzwięku!!! Pozdrawiam. Piotr

>

>Zgadzam sie z wypowiedzia Piotra. Jednak ja poszedlem troszke inna droga. Wymienilem wewnetrzne

>okablowanie w harlechach na 1.5mm2 miedz posrebrzana. Chcialem troszke ozywic te kolumny. Efekt?

>Przez pierwsze kilka dni myslalem ze sie potne - tak beznadziejnie gralo.

>

>Po kilku tygodniach grania oto co moge powiedziec: scena troszke sie przyblizyla. Bas zdecydowanie

>sie poprawil. Mam wrazenie, ze schodzi nizej. Gora zaskoczyla mnnie iloscia detali - wczesniej tego

>nie bylo. Jedyny minus to mam wrazenie. ze kolumy graja zbyt, nazwalbym to, ostro. Nie wiem czy nie

>za ostro. W zasadzie przez ta ostrosc przymierzam sie do kolejnej wymiany kabli w srodku - na cos

>jak DNM Reson - jeszcze sie nie zdecydowalem.

>

>Pozdr,

>Frd.

Ano - wymienilem kabelki. Zaszalalem i zakupilem QED genesis silver spiral biwire.

Dzwiek sie poprawil niesamowicie - o wiele lepsza kontrola w zasadzie wszystkiego, wiecej szczegolow, swietna stereofonia.

pzdr

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, czy ktoś mógłby mi doradzić? Posiadam obecnie Castle Avon, ale nadarza się okazja taniego zakupu Harlechów S1. Czy byłby to znaczny postęp, czy raczej ten sam poziom? Przypuszczam, że dzięki głośnikowi na górze kolumny Harlechy grają bardziej przestrzennie, ale to tylko przypuszczenia. Czy ktoś miał okazję porównywać? Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie? ;-)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę upierdliwe jest strojenie basu w tym modelu,ale zabawa jest przednia.

Avony nie wytrzymują porównania w żadnym aspekcie z Harlechami.

Warto poszukać również Howardów,są najbardziej wyrównane z wszystkich Castli,ale też troszeczkę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, ale zdajesz sobie sprawę, z wagi swojej wypowiedzi? ;-) Teraz to normalnie zacznę kombinować, jak je kupić, co jest logistycznie dość trudne, a z drugiej strony ryzykowne, gdyż wczoraj poinformowałem żonę, że zakupiłem wzmaka Sansui, także sam rozumiesz napięcie rodzinne w tej sytuacji. A na serio to naprawdę się zastanowię.

 

Frank, ale miałeś okazję porównać Avony z Harlechami? Warto interesować się Harlechami w wersji S1?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Herlechy nie jest trudno napędzić moja rekomendacja to jasny wzmacniacz coś z Arcama np.Długo słuchałem tych kolumn u kolegi Frd. sam posiadam jako 3 pare kolumny Howardy S2 na celulozowej membranie pociągniętej polimerem wypasy do lampy !!!!Uważam że Herlechy zagraja lepiej od tych które posiadasz nie wyobrażam sobie dzwieku bez tych głośników w suficie to ich cały urok scena i bas !!!!

post-18527-100000252 1258388270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja tez dodam cos od siebie.

 

Posiadam Harlechy S1 od ponad 1.5 roku. Piekne kolumny: zarowno wykonaniem jak i jakoscia dzwieku. O dziwieku moge wyrazic sie krotko: bardzo muzykalne. Posiadaja przepiekna barwe srednicy, naprawde wspaniale oddany bas, no i ta przestrzen. Sa uzalezniajace. Jesli podejdzie Ci ich sposob grania to naprawde ciezko zalezc kolumny innych firm, ktore oferowaly by wiecej w tym temacie. I mowie tutaj rowniez o konstrukcjach nierzadko sporo drozszych niz poczciwe Castle.

 

Co do napedzenia to nie sa jakies strasznie ciezkie. Normalnie graly u mnie ze wzmakiem 150W na kanal, ale ostatnio testowalem je z piecykiem DIY, jakies 25W na kanal - nie zauwazylem zadnych degradacji dzwieku z tego powodu.

 

Wg mnie, nie sa to kolumny do kazdego rodzaju muzyki. W muzyce rock/metal, tam gdzie potrzeba tzw. wykopu, po prostu go troszeczke brakuje. Ale biorac pod uwage, ze to sa tylko dwa 13cm woofery, przy czym jeden znich skierowany do gory, to powiedzialbym, ze jest naprawde niezle.

 

Jesli wierzyc opiniom zamieszczonym w internecie to wlasnie wersja S1 jest najlepsza z calej serii Harlechow. Z tego co wiem, Howardy S1 i S2 roznia sie troszke obudowa od Harlechow (brak pionowej przegrody). Howard S3 to niemalze dokladnie ta sama konstrukcja obudowy co Harlech'y, z tym, ze przystosowana do wiekszych wooferow.

 

Howardy moim zdaniem to bardzo dobre rozwiniecie koncepcji Harlech'ow. Wieksze glosniki, przekaz bardziej energetyczny - przy zachowaniu tego samego, czarujacego klimatu.

 

Pozdr,

Frd

post-19640-100000172 1258470350_thumb.jpg

post-19640-100000173 1258470350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.