Skocz do zawartości
IGNORED

O co chodzi z tymi kotami ? :>


wovo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.12.2019 o 17:12, trebliG napisał:

Na początku mu nie przeszkadzał ani dach, ani klapka wejściowa, jak się obraził na kuwetę zdjęliśmy górę, ale nic to nie dalo. Przyniosłem z powrotem starą małą kuwetę, ale foch trwa. Albo po prostu woli teraz na powietrzu i już.

Coś mu ewidentnie nie odpowiada

Zmieniałeś rodzaj żwirku?

Jeśli tak to wróć do poprzedniego.

Jak ja zmieniłem mojemu to zaraz miałem kupcię na zewnątrz kuwety - taki mesydż, żebym wrócił do starego żwirku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 4.11.2019 o 10:57, stench napisał:

No więc tak. Rudy zlokalizowany. Kilka domów od nas jest miła rodzina dokarmiająca "bezpańskie" koty.

Ponieważ kochają pomagać to kupują sierściuchom mega frykasy dostępne 24 h, a koty nie są zamykane i robią co chcą.

Mój stwierdził, że skoro ma dostępną stołówkę i brak zobowiązań to wybiera łazęgostwo.  Żeby uniknąć problemów i połajanek na moim podwórku kot  nie pokazuje się wcale.

Rozmawiałem z sąsiadką, żeby pogoniła zwierzaki bo u nas na osiedlu domków raczej brak prawdziwych bezpańskich albo zredukowała im socjal do podstawowej karmy.

Zaczęła opowiadać o dawaniu ciepła, biednych kotkach i smakołykach. Uważam, że to ona produkuje "bezpańskie" koty.

Takich biedactw sąsiadka dokarmia 3 lub 4( czy pozostałe były rzeczywiście bezdomne czy podkradzione nie wiem). Mój na dźwięk mojego samochodu spitala od razu.

Tam gdzie bezrefleksyjna miłość zastępuje odpowiedzialność i rozsądek będzie dochodzić do kocich problemów.

P.S. Z sąsiedzkich rozmów dowiedziałem się, że inny pomocny sąsiad zaczął udostępniać swoje piwnice.

Rozmawiałem z obojgiem i tłumaczyłem, oni jednak pomagają(psują?), ale odpowiedzialnymi za zwierzę właścicielami zostać nie chcą.

 

Kilka dni temu temperatury spadły , a w nocy było na minusie.

Przyszedł mąż od dokarmiającej sąsiadki, że ma dosyć, że kobita przesadza itd.

Poszedłem do nich złapałem rudego i przyniosłem do domu. Spanie non stop  na parapecie, łóżku, 2 karmy do wyboru, sranie w piwnicy itd.

Z burym bijatyki ale w normie.

Zrobiło się cieplej rudego wypuściłem na siku i zgarnąłem go z ulicy.

Wczoraj wieczorem rudy znowu został wypuszczony i poszedł w tiiiiiiii.

Rano patrzę , a ten u sąsiadki na podwórku na parapecie. Przy drzwiach stoją miski, sąsiadka nie wychodzi a sąsiad wyjechał kilka dni temu bo nie ma jego auta.

4 szansy u mnie rudy nie dostanie bez względu na okoliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Moja kocica znalazła sobie nowa zabawę .

 Puszczam wodę w zlewie na kapanie i kociorka ma przednia zabawę z łapaniem kropelek.. Sprubuję jutro to nagrać . Niekiedy jest przezabawnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.048504ca94ec15dd22546fca34c3aacd.png

Myślałem że podobne zachowania mój czarny "diabełek" w te święta będzie mieć za sobą......wprawdzie choinkę jak na razie w tym roku sobie darował (urósł a choinka gęsta, może dlatego), ale w domu nie mam już żadnego miejsca które by nie próbował adoptować do spania. Nie przychodzi mu to niestety bez robienia szkód.  ?

Martwi mnie że od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje i unika (gdy tylko może) chodzenia po podłodze w niektórych pomieszczeniach....jakby się czasami bał podłogi (a to dywan w jednym pokoju a panele w innym) dotykać i w ogóle wygląda na zestresowanego.
Spotkał się ktoś z takim kocim zachowaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mój rudzielec sypiał w dziwnych, wysoko położonych miejscach- na szafie, na rolecie okna dachowego jak na hamaku, czy nawet znalazłem go na ociekaczu nad zlewem. Czasem wędrował po szafkach, ale podłogi się nie bał.

Teraz do mojego pieska przychodzi sąsiad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

podłogi się nie bał.

Mój też chyba się nie boi, przez niektóre miejsca nie ma ochoty przechodzić a jak musi to je przeskakuje lub przebiega.
Mam nadzieję że z wiekiem mu to kolejne dziwactwo przejdzie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już to było, ale zauważyliście w jaki przekłamany sposób koty są przedstawiane w filmach - najczęściej niestety dla dzieci i młodzieży?

Pies i mysz są k**wa zawsze dobre. A koty złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 21:32, dulon184 napisał:

Moja kocica znalazła sobie nowa zabawę .

 Puszczam wodę w zlewie na kapanie i kociorka ma przednia zabawę z łapaniem kropelek.. Sprubuję jutro to nagrać . Niekiedy jest przezabawnie .

Nasz rudzielec pija od kilku tygodni tylko ze zlewu, taką właśnie ledwo cieknacą z kranu. Do tej pory miski były OK, teraz strajk. Myślałem że ta w miskach po kilku godzinach wydaje mu się nieświeza, czy coś, ale nie. Misek nie myliśmy nigdy żadną chemią, są wyparzane, tak że niczym nie powinny pachnieć. Mimo to w miskach może być świeżutka i krystalicznie czysta, a ten bałwan i tak siedzi przy zlewie i czeka. Wzięliśmy go na przeczekanie i nie odkrecaliśmy mu kranu przez cały dzień, za to zmienialiśmy w miskach co kilka godzin, żeby miał świeżą. Gdzie tam. Najpierw próbował lizac kropelki na dnie zlewu, a potem poszedł do "ciurladełka" dzieciaków (taka malutka niby fontanna pokojowa) i pił stamtąd, mimo że wody tam właściwie się nie zmienia, jedynie dolewa przy sprzątaniu raz na tydzień. Koty jednak czasem są dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
poprawka literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2020 o 13:01, trebliG napisał:

czasem są dziwne...

Najzabawniejsze  jest to że jak ci się wydaje że poznałeś ich wszystkie dziwactwa zaskakują czymś nowym, każdy czym innym....może z wiekiem to się zmieni.

Picie z kranu wody nie jest niczym dziwnym....mój zaginiony i najstarszy tylko tak pili. Ustawiali się w kolejce do kranu jak do wodopoju.
Najmłodszy chyba korzysta z wody jak wychodzi na zewnątrz....w domu nie zauważyłem by kiedykolwiek wodę pił a jak coś sporadycznie wypije to tylko mleko. Jak chorował musiałem prosić kumpla weterynarza by zapodał mu kroplówkę, bo nic przez cały czas choroby nie pił.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (mam) w życiu 7 kotów. Te picie z kranu jest fajne, ale gdy kot staje nad umywalką czy zlewem i czeka aż odkręcicie wodę, uważajcie.

To mogą być poważne kłopoty z białkiem, kreatyniną i nerkami. Śmialiśmy się z kota Bibiego, który wskakiwał na blat i pił bezpośrednio z kranu.  Dopiero gdy posmutniał i zaczął szukać odosobnienia, wet przybliżył mi problem.

Nie piszę tego, by komuś popsuć humor, ale gdy zwrócicie uwagę, że picie z kranu staje się nie kocim wygłupem, ale czymś notorycznym, weźcie kota pod pachę i róbcie analizy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie znalazłem taki materiał w którym autor twierdzi że w Hiszpanii jest spory problem z aż tak zagłodzonymi psami  leżącymi na ulicy:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Krak_oN napisał:

Własnie znalazłem taki materiał w którym autor twierdzi że w Hiszpanii jest spory problem z aż tak zagłodzonymi psami  leżącymi na ulicy:

 

 

 

To jest okropne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeździłem Hiszpanię wzdłuż i wszerz (miasta, miasteczka i wiochy) i nie zauważyłem.

Natomiast to, co się z bezdomnymi piesami wydziwia w Indiach, lub (bliżej) w Rumunii - woła o pomstę.

Jest wiele filmów na YouTube o ratowaniu takich biedaczków i aż prawie niemożliwe, by się oczy nie zaszkliły...?

Masa kotków też...

 

 

.....

Zimy co prawda nie ma, ale wszystkie budki (8 sztuk), któreśmy z Ksawerkiem wyprodukowali są zasiedlone?.

Aha! I mam deal z pobliskim Kajfurem i dwa razy w tygodniu dostaję okrawki mięsa dla moich podopiecznych.

 

(trochę słone, ale da się zjeść!???)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii jest coroczny dramat psów Galgos, czyli właśnie takich chartów. Ok 100 000 psów, każdego roku jest bestialsko mordowanych przez myśliwych morderców. Psy umierają w strasznych mękach. Sadyzm i straszne okrucieństwo. Chora tradycja prymitywnych zwyrodnialców. 

1 godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Zimy co prawda nie ma, ale wszystkie budki (8 sztuk), któreśmy z Ksawerkiem wyprodukowali są zasiedlone?.

Aha! I mam deal z pobliskim Kajfurem i dwa razy w tygodniu dostaję okrawki mięsa dla moich podopiecznych.

Wspaniałe. Szacun. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich myśliwych to trzebaby zapolować coś ala ostatni film Larsa Von Triera.

sk***iel jeden z drugim może by coś poczuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Zjeździłem Hiszpanię wzdłuż i wszerz (miasta, miasteczka i wiochy) i nie zauważyłem.

Natomiast to, co się z bezdomnymi piesami wydziwia w Indiach, lub (bliżej) w Rumunii - woła o pomstę.

Jest wiele filmów na YouTube o ratowaniu takich biedaczków i aż prawie niemożliwe, by się oczy nie zaszkliły...?

Masa kotków też...

 

 

.....

Zimy co prawda nie ma, ale wszystkie budki (8 sztuk), któreśmy z Ksawerkiem wyprodukowali są zasiedlone?.

Aha! I mam deal z pobliskim Kajfurem i dwa razy w tygodniu dostaję okrawki mięsa dla moich podopiecznych.

 

(trochę słone, ale da się zjeść!???)

 

 

Ukraina przed Euro 2012.

Tak wyglądała utylizacja bezdomnych czworonogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rzec5ba-psc3b3w-ukraina2.jpg

rzec5ba-psc3b3w-ukraina1.jpg

rzec5ba-psc3b3w-ukraina3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, skynyrd napisał:

Boże...

Widzisz i nie grzmisz.

No cóż, wolna wola. Czlowiek to jednak bydle, czasami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bubusia napisał:

No cóż, wolna wola. Czlowiek to jednak bydle, czasami.

Nie obrażaj bydląt, i nie czasami, a bez przerwy jest okrutny i nieczuły na los zwierząt, nie mówiąc już o stosunku do bliźnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 13:17, bubusia napisał:

Czlowiek to jednak bydle, czasami.

Nie. Bydle to bydle. Człowiek to człowiek. Bydle tak się nie zachowuje. Ani czasami, ani nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2020 o 08:59, skynyrd napisał:

Miałem (mam) w życiu 7 kotów. Te picie z kranu jest fajne, ale gdy kot staje nad umywalką czy zlewem i czeka aż odkręcicie wodę, uważajcie.

He??? Ja mam dokładnie tak samo z moją kocicą. Codzienny rytuał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.