Jump to content
wovo

O co chodzi z tymi kotami ? :>

Recommended Posts

xavian

jacch:

>Masz brudną szybe w oknie!

Aż tak bardzo pragniesz zobaczyć, jak mieszkam, że chcesz się wprosić pod pozorem umycia mi okien? Sprytna próba, trzeba przyznać ;)

A z kotami to chodzi o to, że co drugi dźwiękolub o nich pisze (ma) choć nie wie dlaczego :> Ja należę do tych co uważają, że jest ścisły związek między audiofilem i kotem: obaj lubią trwonić czas na przyjemności. Nieruchomo i milcząc :)

I to jest to co nas łączy :)

Zapomniałem: obowiązkowo polecam lekturę książki: "Jak żyć z neurastenicznym kotem" ;) / Pożyczyłem i już do mnie nie wróciła :( / Poszukajcie - warto (popłakałem się ze śmiechu.)

A dla kochających te zwierzęta, książkę: "Kotek Kocur Kiciuś czyli wszystko o kotach" autorstwa Helgi Hofmann, z pięknymi zdjęciami Moniki Wegler.

Wydawnictwo "Geo Center", Warszawa. (Książka doskonale nadaje się na prezent.)

Gdy dostaliśmy kocura rasy mainecoon poprosiłem córki, by zaproponowały mu imię, które natychmiast skojarzy się każdemu z Ameryką Północną (stamtąd pochodzi ta rasa). Wybrały Elvis, co mi od razu podpasowało ze względu na muzyczne konotacje.

Potrafi spać przy każdym rodzaju muzyki!

muzyka łagodzi obyczaje

-->andrea29

ten rudy gigant to chyba też mainecoon? Ile waży taka bestia???

Czytałem że największe samce mogą dochodzić do 14 kg - mój Elvis na szczęście nawet połowy tej wagi nie osiągnął - wtedy za bardzo przypominałby Presleya!

muzyka łagodzi obyczaje

Kot rasy "Maine Coon" - amerykański kot narodowy, jest olbrzymem wśród kotów rasowych. Kocury osiagają 9kg.

(Na podstawie książki, którą wyżej poleciłem.)

* * *

Dla mnie najładniejszym kotem jest żbik (proporcje ciała, wielkość). (Widziałem w oliwskim zoo.)

parmenides, 16 Maj 2006, 22:27

No to już wiemy, że koty podrzucili nam kosmici, ale może zrobili to osobiście goszcząc kiedyś w Egipcie?

Mieli w tym jakiś cel, ale na pewno nie chodziło im o wytępienie myszy.

post-2264-100001352 1170293147_thumb.jpg

Guest G.Mark

Pamiętam, że gdy pierwszy raz zobaczyłem ten rysunek, to popłakałem się ze śmiechu. :-) To co zobaczył ten kot...?!

GM

andrea29, 24 Maj 2006, 23:46

>Kot rasy "Maine Coon" - amerykański kot narodowy, jest olbrzymem wśród kotów rasowych. Kocury

>osiagają 9kg.

>(Na podstawie książki, którą wyżej poleciłem.)

>* * *

>Dla mnie najładniejszym kotem jest żbik (proporcje ciała, wielkość). (Widziałem w oliwskim zoo.)

Żbik to już inny gatunek rodziny kotowatych, a my mówimy o kocie domowym.

Ale oczywiście kochamy wszystkie kotowate. Jasne, że Żbik jest piękny.

z bash.org.pl

kot mnie przechytrzyl.

tzn?

robilem sniadanie, zrobil halas w lazience, poszedlem zobaczyc, a on w tym czasie podpierdolil kawal pasztetu

:-))))))

Nie posiadam kotów, ale mój sąsiad z dołu ma dwa i psa? Zawsze jak przechodzę koło jego okien na parterze to mam szczęście zastać jego kota w oknie w trakcie wieczornej toalety. Dzisiaj jak wracałem do domu, udało mi się uchwycić ten moment :)

post-360-100001029 1170293626_thumb.JPG

-> gregin

Sądząc z pozycji imponującej "kota polarnika" pogonił on swego bernardyńskiego prześladowcę ;-D Śliczny buras ;-)

Dostałem kota kiedyś, przed laty, gdy 7-letnia córcia przyniosła pierwszego i tydzień go kamuflowała przed rodziną. Został, bo myszy lazły do domu i obecność kota była naturalnym wzajemnym interesem. Potem nowoprzybyły jamnik wystraszył kota nr 1, ale do domu kiedyś wkroczyła stara, dorosła kocica i dała nam do zrozumienia, że ona sobie tu u nas będzie! Była parę lat i zdradziła nas dla lepszej michy u sąsiadów!

Teraz mamy Elvisa i jest to świadomy wybór całej rodziny. Kot nr 3.

Przyznam, że sam nie wiem o co chodzi z tymi kotami!!!

Przychodzą, odchodzą - chodzą własnymi ścieżkami.

Niekiedy nas akceptują. Łaskawie i wyniośle. Niekiedy serdecznie...

Zawsze trzeba uważać, by ich nie urazić, bo...!!!

Pozdrowienia

muzyka łagodzi obyczaje

A teraz z zupełnie (?) innej beczki:

Pod oknem (parter) koty urządziły mi ,,szczalnię''. Jak z tym skończyć ?

Gorąco proszę o sprawdzone przepisy, ale nie w stylu ,,powieś zdechłego kota, to żaden nie przyjdzie'', bo i taką radę już słyszałem...

Sam mam w domu kota, dlatego tak drastycze śposoby nie wchodzą w rachubę.

post-7066-100000811 1170293930_thumb.JPG

1. Idz do apteki i kup buteleczke kropli walerianowych.

2. Rozlej pod oknem.

3. Zamiast kociej toalety bedziesz mial koci dom publiczny - to lepsze, szczegolnie nocami ;-)

pzdrw

soso

PS

Nie zalecam robic tego doswiadczenia w domu bo waleriana to koci narkotyk i kot po niej nie wie co robi ;-)