Jump to content
IGNORED

B&W seria 600.


darecki

Recommended Posts

Prośba do posiadaczy B&W 602 S3 i 601 S3. Napiszcie jakie są rozmiary waszych pokoi. Jestem po odsłuchu ww głośników w salonie z 30 metrowym pomieszczeniem odsłuchowym z Yamahą 496 i bardzo mi sie spodobało ich brzmienie. Nie ma możliwości wypożyczenia ich za kaucja itp a mój pokój to tylko 15 m2. Obawiam sie dudanienia 602 w moich 15 metrach. Z kolei 601 mają płytszy bas - ten z 602, niższy, bardziej mi odpowiada. Moj pokój 3x5, raczej słabo wytłumiony - tylko dywan i 2 ściany z płyty gips-karton. Co do preferencji muzycznych to słucham głównie rock'a i trochę elektroniki. Podzielcie sie proszę z początkujacym swoimi uwagami co do ilości i jakości basu w waszych pomieszczeniach.

Link to comment
Share on other sites

U mnie w 20 m 602 S1 były ok. Pokój nie był specjalnie zagracony, w dwóch rogach zasłony w pozostałych regalik na ksiązki do sufitu i szafa ok 180 cm. Poza tym ”niska zabudowa”. Jeżeli będziesz miał możliwość odsuwania kolumn od ścian, to dużo pomaga. U mnie stały ok 0.5 m od tylnej i 1 m od bocznych, i to wystarczało. Wydaje mi się, że ważne jest, aby częstotliwości rezonansowe bass refleksu i przeciwległych ”gołych” scian się nie nakładały – można to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Jestem bardzo początkujący w audio, więc moje zdanie nie jest poparte wielkim doświadczeniem. Mam pomieszczenie 17 m2, tyle że niskie (2.20m), planowałem zakup monitorów - z obawy przed basami. Niestety nie miałem możliwości odsłuchu w domu, a tylko w sklepach. Po porównaniu kilku monitorów(601S3, LX2002, Kef Q1, 602S3) wydawało mi się, że niewiele dają basu (z wyjątkiem 602S3 właśnie) i kazałem sobie podłączyć Phoebe. W sklepie zabrzmiało to ładnie, a w domu (już po kupnie niestety) było tego basiska za dużo. Byłbym ostrożny z 602S3, to duże monitory z (o ile się nie mylę 18 cm głośnikiem). Odradzam zakupy bez odsłuchu w domu - ja się naciąłem.

Link to comment
Share on other sites

W sześćsetkach pomaga dołączona do zestawu piankowa zatyczka basrefleksu. Ja w swoich 603s3 mam zatkany wylot od głośnika niskotonowego i teraz jest naprawdę dobrze. W 20m2 bas stał się bardziej kontrolowany i kulturalny. Mam też wrażenie że jest głębszy - jutro testy płytą fadeovera, zobaczę czy tak jest naprawdę, czy to tylko siła autosugestii (charakterystyka basrefleksu opada szybciej od zamkniętej). Namawiam jednak do poszukania miejsca gdzie pozwolą na odsłuchy w domu.

Link to comment
Share on other sites

>Mik

 

Z Creekiem ich nie słuchałem, ale nie wydaje mi się żeby 603 były znacznie lepsze od 602 a cena prawie dwa razy wyższa. Dołożyłbym jeszcze parę złotych do VA Bach, BC Acoustics Tibre albo poszukał Avance Epsilon 960, może jeszcze gdzieś są, na wyprzedaży miały cenę poniżej 3500.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Marcin W.

(Konto usunięte)

Mam 603 s2 zestawione z Nadem i nie ma zadnych dudnień.Malo tego ,powiedzialbym ,ze na niekiedy mi go barkuje ale to akurat jest chyba kwestia ustawienia i akustyki pomoeszczenia.Ale cóż - taki urok mieszkania w bloku i malej mozliwosci manewru ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.