Jump to content
IGNORED

Morel

pawcio

Recommended Posts

Ha takie pytanie może trafić w próżnie – ponieważ przedziały cenowe to mogę być różne o dwa rzędy wielkości a i tak cena często nie utożsamia się z jakością – b. duży % uzyskanego efektu to aplikacja głośnika.

W np. Spendor-ach 2/3 jest najtańszy Scan a pod wieloma względami wysokie tony miażdżą konkurencje (porównywałem np. brzmienie skrzypiec na Spendor-ach i drogich jak diabli Sonus Faber – te pierwsze wygrały (naturalnością brzmienia „barwą”, pogłosem itd. naprawdę wszystko było lepiej, choć obiegowa opinia mówi co innego). Oczywiście i powyższa opinia jest względna być może (ale mało prawdopodobne) , że SF nie lubi się z BAT-em.

Dlatego proponuje abyś zadał bardziej precyzyjne pytanie.

Z głośnikami za 300 zł możesz już Morela porównywać w wyższych przedziałach cenowych nie bardzo – wpada blado. Daj przykłady aplikacji lub model głośnika oraz z czym chcesz konkretnie go porównywać może będę mógł naświetlić sprawę.

Kolega Borek miał na myśli to , że brzmienie głośnika zależy od sposobu jego zaaplikowana ( zwrotnicy ) . Te same głośniki mogą w różnych kolumnach zabrzmieć inaczej .

Z tego co mi wiadomo w Morelu pracyje ten sam konstruktor który wcześniej pracował w Dynaudio i głośniki morela (kopułki ) są niemalże identyczną kopią kopułek Dynaudio .

A co do wysokotonowców Dynaudio napiszę tylko , że przez niektórych uznawane są za najlepsze na świecie kopułki .

Szczerze mówiąc w kolumnach które zamówiłem konstruktor umieści właśnie morela ( model drugi od góry MDT 33 ) .

Skromnie dodam , że kilka tygodni wstecz słuchałem zestawów podlogowych DIY w domu ich wykonawcy ( robi to już od dawna) i moją uwagę zwrócila świetna góra pasma. W odpowiedzi usłyszałem mniej więcej " no tak bo to jest przecież MOREL". Pozdrawiam

• 2 months later...

Morel wypada blado przy cenie powyzej 300? Hm.. A czy słyszałeś MDT 33 - kosztują ok 1500 za pare - są sparowane do ok 0,2 dB czy coś koło tego nie pamiętam. A brzmienie... słucham ich od roku w duecie ze ScanSpeakiem - miód. Skrzynki i wszystko na bazie ProAc 2.5 w Morelu doradzili mi jak je dostosowac - gra to pieknie - koleżka muzyk twierdzi ze blacha brzmi tak jak powinna ;) Pozdrawiam

Coś podobnego....

"Warning!

It has come to our attention that a US-based company is imitating some of our products and using our logo illegally.

Please make sure to verify that you are buying an authentic Morel product from an authorized dealer or distributor before making a final purchase."

• 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.