Skocz do zawartości
IGNORED

jaki sub do stereo


ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar nabyc suba do zestawu stereo(yamka ax-596 i b&w602s3)

fundusz jakim dysponuje oscyluje w granicy 1200 - 1400 max

zastaniawialem sie nad paradigmem pdr-10 i yamka yst-sw320 lub 315

Pomozcie, doradzcie co bedzie lepsze do sluchania muzyki

aha pokoik 15m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze bedzie zle??

ale brakuje mi basu, moze dlatego ze wczesniej przed zmiana sprzetu mialem suba i teraz mi tego brakuje w pewnych gatunkach muzycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jesli rozmawiamy o zastosowaniach audio, to w tej cenie trudno cos polecic. Np sumikoaudio w stanach dla chcacych, do zestawow VA zalecaja sub'y REL'a - ale ceny tychze zaczynaja sie od 1000$ wzwyz. To pewnie dopiero pulap od ktorego mozna zaczynac rozsadnie myslec. Jesli natomiast chodzi ci po prostu o efekt, to z tego co sie orientuje kazdy prawie sub da ci dzisiaj to "dudnienie" - ale bez aspiracji co do jego jakosci.

Odmienna sprawa jest jak chcesz to sensownie uzyc - nagrania audio nie maja wyseparowanej sciezki dla subwofera (tak jak DD) wiec i jakosc bedzie taka sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a wiec zakupilem paradigma pdr-10 i jestem szczerze zdziwiony jakoscia basu ktory z niego plynie, bez problemu zestroilem go ze swoimi glosniczkami i gra suuuper i to tyle

 

pozdrawiam all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że większość pytań pojawiających się na forum dotyczy basu? Dlaczego nikt się nie pyta jak poprawić średnicę? Tylko cały czas kwestia ilości umpf w sprzęcie?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlatego, że najbardziej widać gołym okiem potęgę dzwięku jak się zacznie napierd.... basem. a, że wtedy średnica podbarwiona, a ze ksiązki z półki spadają, kot ucieka na podwórko, a sąsiad zaczyna klupać w ścianę to juz co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co jest najciekawsze? W 15m2 602s3 powinny mieć basu sporo. Chciałem jeszcze zaproponować koledze sprawdzenie fazy podłączenia kabli, no ale cóż... już za późno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa - czasami jak się ktos pyta, to polecam 602, bo do pomieszczeń tej wielkości i muzyki rozrywkowej typu rock, r&b, soul, etc. są moim zdaniem bardzo OK. A basu rzeczywiście mają pod dostatkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tej samej klasy głośnik ale z dobrze rozciągniętym basem kosztuje dwa razy tyle, a żeby zagrało potrzebny jest jeszcze przynajmniej 30 metrowy pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeej Zbig... wszystko co dobre jest drogie, poza tym nie chodziło mi w pytaniu specyficznie o subwoofery tylko o bas... często masz też pytania jakie kolumny mają najlepszy współczynnik umpf/cena...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekPlacekNieZalogowany

(Konto usunięte)

A ja się zastanawiam jak to właściwie jest bo z tego co przeczytałem i dowiedziałem się od ludzi wynika, że zestrojenie subwoofera z głównymi kolumnami to karkołomne zadanie ( wieszanie tegoż pod sufitem czy też między podłogą a sufitem na jakiejś eksperymentalnej wysokości) o wątpliwym wyniku końcowym

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lolo

Tylko że są różne wersje umpf. Większa część głosników ma podbite charakterystyki średniego basu a potem ostro w dół, wtedy mamy gwarantowaną obecność umpf praktycznie w każdym nagraniu. Mniejsza część ma charakterystyki płaskie, ale często też lepiej rozciągnięte, wtedy grzechot szkła w serwantce i test szczelności szyb następuje wtedy, gdy muzycy i rzeżyser dźwięku to przewidzieli a nie przez cały czas, co niektórym umpf-fanom może nie do końca odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Zbig... w dolnych rejonach cenowych dominują zresztą te pierwsze z wymienionych przez Ciebie... Ale dlaczego pytania dotyczą basu? Czy średnica i wysokie nie są problemem?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Zbig

To wcale nie jest smieszne, chodzi o odbicia basu od krawedzi scian powodujace wzmocnienie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - koncowe akapity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla wielbicieli umpf i nie tylko:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić sub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak widze ze wywolalem mala burze:) ,co do kwesti basu to wiem ze nie jest to audiofilskie posuniecie stosowac sub w stereo przynajmniej nie w kategori budzetowej. Ale wole miec bum z suba przyzwoitej jakosci niz np z altuskow:) Suba ustawilem daleko od scian prawie na srodku wiec basu jest mniej ale za to bardziej kontrolowany i mysle ze dodaje to wagi i pewnosci w brzmieniu calego systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wywolalem mala burze:) co do basu uwazam ze sub w stereo jest dobrym rozwiazaniem chociaz malo audiofilskim przynajmiej w przedziale budzetowym, ale gdy sie rozsadnie uzytkuje mozna uzyskac bardzo dobry efekt. Ja np suba ustawilem niemal na srodku pokoju przez co bas jest mniejszy ale bardziej kontrolowany i uwazam ze polaczenie monitory + sub jest o niebo lepszym rozwiazaniem niz np altusy ktore tez robia duzo bum tylko jakiej jakosci?!?Moim zdaniem dodaje on wagi i pewnosci w brzmieniu systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bas jest może i kontrolowany ale w 15 m2 pokoju z subem na srodku i kablami to można stracić kontrole np idac z tacą pełną piwa aby poczęstować kolegów którzy przyszli na odsłuch ;-)

Chyba ,że z suba zrobiłeś stolik ...

Z moich doswiadczen z zestawem sub-sat Bose Acoustimass AM3 wynikało ,ze subwoofer najlepiej sie integruje z resztą pasma kiedy stoi w tej samej odległości od słuchacza co satelity . Poza tym sub z AM3 był tak zaprojektowany ,że musiał byc stawiany przy ścianie aby działać - 1 m od sciany bas w 19m2 się rozpływał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten łikend robiłem u siebie próby z subem RELa (wyższa półka wsród subów). Udało mi się jako tako zestroić, choć na słuch to trochę zawracanie głowy. Ale bas się nie wyrywał przed orkiestrę. Grało nieźle, np. jak zagrały organy w katedrze ...!!! Ale było tak, jak się spodziewałem: sub wzbudza rezonanse pomieszczenia i o żadnej liniowości itp nie można mówić. Próbowałem, bo byłem ciekaw efektów.

Wnioski mam takie:

1. najpierw trzeba zaadaptować akustycznie pomieszczenie

2. potem wstawić dobrago suba do muzyki (REL, ATC,...)

3. zestroić go z głośnikami na przyrządy

4. nie oczekiwać pełnej integracji.

 

czyli:

 

5. Raczej te 6kzł++ przeznaczyć na lepsze kolumny, niżej schodzące, niż na sub, Chyba że na codzień słucha się muzyki organowej.

6. Jeśli chce się słyszeć NAPRAWDĘ dobry bas, to należy słuchać przez słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.