Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne kasety audio


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, panowie, pomyślcie, w jakich czasach ta pierwsza Chromdioxid Maxima powstała! Ta kaseta była produkowana w latach mniej więcej 83-85, a wtedy była moda na duże, całkowicie przezroczyste kieszenie w magnetofonach, przez które było dobrze widać całą kasetę. Co prawda, faktycznie, środkowe okienko z podświetleniem było zasłonięte, ale dobrze było widać całą kasetę i te jej boczne okienka. To dopiero w późniejszych magnetofonach z maleńkimi okienkami w kieszeni nie było nic widać poza samym środkowym okienkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to była moda. Duże, całt niemal przezroczyste okno kieszeni i wszystko jak na dłoni. Takie Basfy bez problemu można było też "podziwiać". A potem... no niestety, moda się właśnie zmieniła. A szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper, 6 Mar 2010, 14:14

 

>audiotone - widzę znaczne podobieństwo Twojej TDK AR-X do mojej TDK SA na powyższym zdjęciu...:-)

>

>Nie tylko te dwa modele sa ze soba podobne. Byla cala seria o takim designie.

 

Przez kilka lat TDK konsekwentnie stosowało takie same obudowy w różnych modelach kaset. Pomiędzy 88 a 93-94 rokiem AD, AR i SF miały takie same obudowy (najpierw typu HP-AR, a później SP-R), inna obudowa (SP-AR) była stosowana w AR-X, SA i MA, a jeszcze inna (SP-ARII) w SA-X i MA-X. Wyższej klasie taśmy towarzyszyła bardziej skomplikowana konstrukcja kasety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ta stara TDK Krom z 71-72 roku na ebayu chyba pobiła rekordy: 23 oferty, cena ostateczna $203,50! I wcale mnie to nie dziwi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak rekord za używaną kasetę. Równie rzadki pierwszy Philips z 1963 roku osiągnął około 105 euro, ale za cztery sztuki!

 

Tak przy okazji, zastanawia mnie niezwykłą podaż niektórych kaset na ebayu. Przecież te niebieskie Basfy z Filipin (do niedawna megarzadkość) to jakieś szaleństwo: gość ma ich setki; nikt ich już nie kupuje. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest możliwa krótkoseryjna produkcja dziś, wyłącznie w celu szybkiego zarobku? Zawsze mnie zastanawiała duża podaż białych Maxelli MX z 1983, Nationali ze szpulkami albo otwartych Teaców, zupełnie jakby ktoś je jeszcze dziś produkował w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie śledzę teraz ebayu aż tak uważnie i nie jestem na bieżąco w rozmaitych sprzedawanych tam "białych krukach", ale tak mi się wydawało, że była to cena rekordowa, przynajmniej za używaną kasetę. Z drugiej strony, jest to faktycznie kaseta wyjątkowo rzadko spotykana - tzn. ja jej wcześniej nigdy nie spotkałem, nie mówiąc o kontakcie bezpośrednim, choć gdzieś czytałem, że TDK zaczęło produkować kasety chromowe już na początku lat 70-tych. Ponieważ wtedy Japończycy jeszcze chyba w ogóle nie sprzedawali kaset w Europie, i dopiero wchodzili na rynek USA, japońskie kasety z owego okresu w ogóle są bardzo rzadko spotykane w sprzedaży wtórnej.

 

A co do tych podróbek - nie zdziwiłbym się, gdybyś miał rację! Tym bardziej, że większość sprzedawców tych kaset pochodzi właśnie z krajów Dalekiego Wschodu - być może tak odbywa się dystrybucja. Wiadomo, że nikt teraz nie będzie przeprowadzał testów jakościowych kaset, jak to kiedyś robiły miesięczniki, i robił pomiarów parametrów taśm, więc można do środka wwinąć zupełnie dowolną aktualnie produkowaną taśmę. Wyprodukowanie opakowań i folii, dobrze podrobionych, to teraz już nie sztuka, jeśli tylko ma się wzór, a same formy do odlewów kaset też można wyprodukować. Zastanawiałem się wielokrotnie nad tymi Teac'ami Ocasse i nad tym, czy komuś opłacałoby się specjalnie uruchamiać produkcję ich podróbek, zwłaszcza że to jednak specjalne, unikalne kasety, wymagające specjalnych form wtryskowych, oprzyrządowania, itd. Ale być może ktoś kupił starą linię produkcyjną Teac'a?

Zastanawiała mnie jednak opłacalność takiego przedsięwzięcia. W dawniejszych czasach gdy produkcja podróbek kaset na Dalekim Wschodzie była na porządku dziennym, podrabiano wyłącznie modele najpopularniejsze i najprostsze konstrukcyjnie, takie jak TDK D, Sony CHF, HF i EF, itp. Były to kasety o najprostszej obudowie, prostej grafice i w nieskomplikowanej, taniej folii, które można było łatwo podrobić stosunkowo niewielkim kosztem tak, ze kaseta była jeszcze podobna do oryginału (czasem łudząco podobna). Nikt nie próbował podrabiania kaset np. TDK SA czy MA-X, Maxell XLII-S czy innych wyższej klasy (a przynajmniej mnie nic o tym nie wiadomo), pewnie dlatego, że kaseta taka, żeby była choćby trochę podobna do oryginału, musiałaby kosztować w produkcji prawie tyle co sam oryginał, więc produkcja podróbek po prostu nie opłacałaby się.

Stąd też zastanawiam się, czy komuś opłacałaby się produkcja podróbek Ocasse? Sprzedają się drogo, to prawda, ale nawet na skalę światową - jednak w śladowych ilościach!

 

Natomiast produkcja podróbek tych niebieskich Basfów Ferro Super I wydaje mi się dość prawdopodobna. To przecież prosta kaseta, i w dodatku bardzo popularna, identyczna jak Ferro Extra I. W zasadzie możnaby "przemalować" Ferro Extra I i nikt by się nie poznał ;-) , a kto będzie teraz mierzył parametry taśmy? Zwłaszcza że większość nabywców i tak nie odważy się jej rozfoliować? ;-) Możliwe, że gdzieś pozostały formy wtryskowe od tych kaset - co za problem je odkurzyć i uruchomić produkcję od nowa? I nie byłoby też problemu ze znalezieniem drukarni zdolnej dokładnie skopiować kartonik i folię...

W zasadzie możnaby to sprawdzić po numerze seryjnym, który powinien zawierać w sobie datę produkcji i zakład produkcyjny. Diaboliku, masz gdzieś zanotowany klucz do tego kodu? Wiem, że to było, ale kiedy...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie zdziwię jeśli wkrótce będziemy mieli na ebayu'u BASF LH-S I '85 ;-) A tak na poważnie to niedawno czytałem artykuł nt. świetnie podrabianych zegarków z lat 50, 60-tych i sprzedawanych jako antyk w znakomitym stanie. Nie mówię tu o nędznych podróbkach współczesnych zegarków. Co więcej, u zaprzyjaźnionego zegarmistrza oglądałem dwie niemalże identyczne Omegi - oryginał i podróbkę. Naprawdę dobra robota. Zatem to, co się teraz dzieje z Ferro Super daje do myślenia. Jest nisza rynkowa, jest Daleki Wschód...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... może jacyś przedsiębiorczy ludzie śledzą fora kasetowe na całym świecie, przeprowadzają rozeznanie, orientują się na jakie kasety jest zapotrzebowanie, i potem uruchamiają ich produkcję w Chinach? Może w ten sposób, pod wpływem "powszechnego zapotrzebowania", powstanie nawet nieistniejąca nigdy (wg informacji od BASFa) kaseta LH-SI z zielonym paskiem, z 85 roku? To byłby fenomen - powstałyby fałszywki nigdy nie istniejącej kasety! Oczywiście ktoś "odnalazłby" w jakimś starym, zapuszczonym magazynie "zapomniane" pudła z kasetami i wprowadziłby je do obiegu jako jedyną w świecie okazję...

Biorąc pod uwagę to, że chińskie firmy podobno gotowe są wyprodukować absolutnie wszystko wg dostarczonego wzoru, byleby tylko wielkość zamówienia była wystarczająca, nie jest to wcale pomysł niemożliwy do realizacji!

Zastanawiam się tylko, czy rynek zbytu jest dostatecznie duży, by ktoś podjął się takiej produkcji? Rynek zbytu na fałszywe zegarki, perfumy, itd., jest dość szeroki, natomiast rynek zbytu zabytkowych kaset jest jednak dość wąski. Ile - realnie patrząc - można sprzedać takich kaset? Kilkadziesiąt? Kilkaset? A myślę, że minimalne zamówienie jednak liczyłoby się w dziesiątkach tysięcy sztuk...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozważania! Jednak moim zdaniem - mam pewne doświadczenie zawodowe z współpracy z Chińczykami - widzę tylko kilka możliwych rozwiązań.

 

1. Uruchamianie produkcji podróbki konkretnie kasety BASF Super I jest absolutnie nieopłacalne. Nawet na Dalekim Wschodzie. Jest tak, jak pisał MaciejLK. Sprzedaż kilkudziesięciu, nawet kilkuset sztuk zanim rynek się nasyci albo ludzie zwąchają że trochę za dużo tych taśm się zrobiło, nie zwróci kosztów produkcji. Niechby i ten zakład robił podróbki wszystkich drogich modeli różnych producentów, dalej sprzedaż byłaby zbyt mała. Chińczycy patrzą pragmatycznie - jeżeli zyski nie są odpowiednie to się za coś w ogóle nie zabierają.

 

2. Bardziej prawdopodobne jest, typowe dla Chińczyków, produkowanie w danych fabrykach "swoich produktów". Wyjaśniam o co chodzi. Dzisiaj dalej robią te kiepskie kasety które można kupić w Media czy innych marketach (SONY, SAMSUNG, TDK itp.). Żaden z tych producentów na pewno już nie ma swoich zakładów, sprzedaż marginalna więc się nie opłaca. Ktoś im musi to produkować. Może nawet ta sama fabryka. Więc zakład oficjalnie produkuje takie taśmy, a po godzinach, na boczku, robi sobie serie innych, choćby BASF. Korzystając z maszyn, materiałów, pras itp. głównej fabryki. I nikt o niczym nie wiem.

To jest u nich typowe i bardzo popularne. Masz firmę X robiąca buty w chińskiej fabryce, to za moment na rynku pojawią się buty firmy XX, XY albo podobne skopiowane dokładnie z Twoich, czasem z "wkładem własnym" lokalnych menadżerów lub inżynierów. Nawet robione w tym samym zakładzie. Od 8 do 16 pracują dla Ciebie a potem dla kogoś innego albo siebie. Tam nie ma prawa ochrony własności intelektualnej więc ani prawnie ani tym bardziej moralnie ich to nie razi.

 

3. Nie wykluczam również odnalezienia całych kartonów takich kaset po latach. Powstał w ciągu ostatnich kilku lat taki nostalgiczny nurt, na wielu forach i w wielu krajach. Może po prostu przez szereg lat nikt nie zwracał uwagi na to wielkie pudło w rogu magazynu a wyrzucić było szkoda. I nagle, ktoś zwąchał możliwość zarobku. Przecież kaset produkowano miliony na całym świecie, w różnych fabrykach. Jeśli do dzisiaj można znaleźć fabrycznie zapakowane magnetofony (drogie modele - MAG dawał kiedyś zdjęcie schowka pod schodami z wieloma sztukami zapakowanych Tandbergów takich jak jego) to czemu nie tańszych kaset? To jest produkcja wielkoseryjna, nie wierzę że wszystkie nowe kasety na całym świecie się sprzedały w czasach produkcji. Radia, sieci sklepów mogły mieć porobione zapasy, duże zamówienia których potem nikt nie zużył, nie sprzedał itp. A teraz dopiero to następuje.

 

Zanim skończono A4 przejeżdżając przez Gliwice zawsze się dziwiłem tej ilości Astry Classic stojącej na parkingach. Przecież niemożliwe jest aby każda jedna sztuka potem się sprzedała. Co oni z tym robią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie chce się wierzyć w to, że Chińczycy uruchomili produkcję Ferro Super, aczkolwiek wg p-ktu 2. MarqsM jest to jak najbardziej wykonalne. Ciekawe, czy porównanie mojej, czy Diabolika pochodzących ze źródła w Niemczech z tymi z ebay'a wykazałoby jakieś różnice...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas22, 8 Mar 2010, 18:44

 

>Mi też nie chce się wierzyć w to, że Chińczycy uruchomili produkcję Ferro Super, aczkolwiek wg

>p-ktu 2. MarqsM jest to jak najbardziej wykonalne. Ciekawe, czy porównanie mojej, czy Diabolika

>pochodzących ze źródła w Niemczech z tymi z ebay'a wykazałoby jakieś różnice...

 

Z porównaniem może być ten problem, że nawet jeśli stwierdzi się różnice, może to o niczym nie świadczyć! BASF miał niestety bardzo wiele zakładów własnych, a do tego jeszcze zlecał chyba część produkcji różnym poddostawcom, i kasety tego samego typu, z tego samego okresu, ale z różnych zakładów, różnią się drobnymi (albo czasem i dużymi) szczegółami między sobą. Różnią się także folie, kartoniki, itd. Ty i Diabolik mogliście dostać kasety z jednego zakładu, a te na ebayu mogą pochodzić z innego - i nawet jeśli będą różnice, nie będzie to jeszcze świadczyło o tym, że jedne z nich są podróbkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Macieju. Trzeba by może trochę ponagrywać i porównać brzmienie? Przyznam się, że jako ciekawostkę chętnie nabyłbym LH-S I rocznik 85 - wówczas to byłby oryginał, a nie podróbka, no bo "oryginał" nie istniał;-) Ciekawe, czy po mojej deklaracji pojawi się kiedyś na ebay'u taka kaseta:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mój pierwszy post na forum, musiałem aż wejść w ten temat ;)

 

Dodaję kilka moich kaset które wybrałem, jest to tylko garstka tego co mam ;)

 

p1020483l.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mój pierwszy post na forum, musiałem aż wejść w ten temat ;)

 

Dodaję kilka moich kaset które wybrałem, jest to tylko garstka tego co mam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000133 1268138914_thumb.jpg

post-27034-100000134 1268138914_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000130 1268138971_thumb.jpg

post-27034-100000131 1268138971_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000127 1268139033_thumb.jpg

post-27034-100000128 1268139033_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000124 1268139068_thumb.jpg

post-27034-100000125 1268139068_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

 

Chyba najbardziej śmierdząca taśma :D Maxell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000121 1268139113_thumb.jpg

post-27034-100000122 1268139113_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000118 1268139148_thumb.jpg

post-27034-100000119 1268139148_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000115 1268139179_thumb.jpg

post-27034-100000116 1268139179_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000112 1268139214_thumb.jpg

post-27034-100000113 1268139214_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000109 1268139250_thumb.jpg

post-27034-100000110 1268139250_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000106 1268139286_thumb.jpg

post-27034-100000107 1268139286_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to koniec, na razie tyle :)

 

Zapewne wszystkie kasety które tu pokazałem już były ;) Ale chciałem się pochwalić moją kolekcją :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-27034-100000103 1268139348_thumb.jpg

post-27034-100000104 1268139348_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się zdobyć TDK ED - najwyższą kasetę żelazową z serii 1973-1975, w wersji z trzema gwiazdkami. Na >vintagecassettes< jest też zdjęcie późniejszej, z kreską zamiast gwiazdek, ale tylko w rubryce "Japonia" - ciekawe, czy były też takie w Europie/USA?

 

Taśma wygląda bardzo ciekawie: jest niemal czarna i przypomina kasety chromowe oparte na dwutlenku chromu. Nie ma jednak tego "chromowego" zapachu. Według tekstu na wkładce kaseta ..."is the first and the only one in the world using stabilized 'Magnetite' by our exclusive techniques, which allow you to use normal bias level."

Ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15808-100000064 1268175907_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabolik, 10 Mar 2010, 00:05

 

>"is the first

>and the only one in the world using stabilized 'Magnetite' by our exclusive techniques, which allow

>you to use normal bias level."

>

To znaczy że zastosowano czarny magnetyt Fe3O4 zamiast typowego brązowego hematytu Fe2O3. Magnetyt stosowano w niewielu taśmach - jedną z nich była chyba ostatnia wersja AGFY Superferro HDX (~85), której parametry jednak były bardzo nierewelacyjne i do tego mocno odbiegały od normy dla Typu I.

 

Później, w latach 90-tych, za stosowanie czarnego magnetytu wziął się Maxell, ze znacznie lepszym efektem, w taśmach XLII i XLII-S, oznaczonych "Black Magnetite".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. I z tego co wybadałem, w serii 1975-77 (z kreską zamiast gwiazdek) faktycznie nie było już ED na Europę, została tylko na rynku japońskim. Możliwe, że TDK wycofało się ze stosowania magnetytu, i gama taśm typu I została rozszerzona ponownie do trzech modeli dopiero wraz z pojawieniem się OD, później zamienionej na AD-X.

Ciekawe jednak, że w serii 1975-77 istniały dwie wersje AD - niebieska i żółta (Audua) naśladująca grafikę ED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Poniżej ostatnia strona 4-stronicowego prospektu TDK z roku 76 na rynek niemiecki, poświęconego głównie nowej wtedy SA. Na ostatniej stronie pokazano gamę pozostałych kaset.

 

A różnica między niebieską AD a żółtą AD (Audua) zawsze mnie interesowała - nie znalazłem jeszcze żadnej reguły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.