Skocz do zawartości
IGNORED

Lenco L 75


stefanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ah i dodam, że wiercenie chassis i tak nie pomoże na największy kłopot to jest wysokość VTA bo rega i pewnie SME jest za wysokie to Lenco.

 

Słowem ten trik o którym Ci piszę wyżej jest wprost idealny. Pamiętaj tylko żeby zrobić podstawkę dobrej wysokości.

 

O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

himan>>

 

jeżeli koncówka gra gorzej to jest to typowy efekt niewyregulowanego antyscating'u (kompensacja siły odsrodkowej) wiele gramofonów ma specjalną podziałkę do regulacji tej siły, ale jest to "pic na wodę" bo wartośc tej sily zalezy od wielu czynników, jak nacisk igły, rodzaj szlifu, tak naprawdę to mozna to tyko ustawić na plycie testowej, której oczywiscie nie masz (ja mam aż dwie jedną "hi-fi stereophonie" i "audio-technica test") ale zdradze tajemnicę jak tanio za ok. 20zł mozna sobie zrobić taką płytę testową: udajemy sie do szklarza i zamawiamy szklanny krążek o srednicy 31cm i gr. 3mm z odpowiednią dziurką w srodku (juz niepamietam jaki jest dokladny wymiar średnicy otworu w płycie, ale zamów z tolerancją w plusie, żeby "płyta testowa" weszła w trzpień osi gramofonu) z gotowa już szklanną plytka testową kładziemy ją na gramofonie i na obrotach 33.3 testujemy:

kladziemy ramie w polowie płyty i tak regulujemy siłę antyscating'u, żeby ramię nie uciekało ani do przodu ani do tyłu, ale dokladnie trzymało się posrodku naszej plyt testowej (dlatego posrodku, że usredniamy wartość tej siły, jest ona troche inna na poczatku i inna na samym koncu płyty), po zakończeniu testu zostawiamy wszystkie ustawienia, oczywiście przy zmianie wkladki, nacisku musimy ponownie przeprowadzić test. UWAGA: gramofon musi byc dokladnie wypoziomowany, najlepiej kupić małą libellę pudełkową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, ale jakoś te moje próby z regulacją antyskatingu wiele nie pomogły przy ramieniu lenco - przynajmniej na ucho. Jeśli overhung jest zły i złe skręcenie wkłądki w stosunku do rowka jest znacznie większy kłopot. Żeby jednak oddać i tej sugestii honor: oryginalna dokumentacja do tego tego jak to ustawiać w lenco, poza tym co słusznie pisze adamhiend w załączneniu. W ostatniej kolumnie "notch" to jest w którym wglębieniu "zawiasu" dla linki antyskatingu powinna linka spoczywać przy danym ciężarze wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskar20051>>>

podatność wkładki:

rozróżniamy statyczną i dynamiczną (statyczna pomijamy bo jej wartości są fikcją, nikt nie bada podatnosci wkladki palcem, co w praktyce oznacza takie wychylenia cantilever'a, ktore nie powoduja jego zniszcznia)

podatność dynamiczną mierzymy na specjalnej plycie testowej:ustawiamy wkladke na jej optymalne osiagi, zalecane przez produceta i kładziemy na plyte testowa przy obrotach 33.3 i słuchamy przy jakim wychyleniu rowka igla zostanie wyrzucona na zewnatrz rowka, w miare dobra wkładka powinna wytrzymac wychylenie 80u, plyta testowa maksymalne wychylenie ma rzedu 100u i tą modulację bez zniekształceń przechodzą swobodnie wkladki wysokiej klasy (co prawda plyty na basach moduluje sie maksymalnym wychyleniem do 80u) oczywiscie jest to podatność dynamiczna pzioma

 

jest jeszcze podatność dynamiczna pionowa i jej naturalna wartość na płycie nie przkracza watosci 15u (bicie wgłębne rylca nacinajacego matrycę) ale kiedyś systemy kwadrofoniczne SQ były modulowane na głebokosci pionowej do 30u i plyta testowa ma wartość do 50u, ktorą to wszystkie wkładki przechodzą bez problemu, jest to raczej ważne z uwagi na fakt, że niestety nie wszystkie plyty są idealnie równe

 

oczywiscie wpływ na pomiar będzie miała klasa ramienia, jego opór w płaszczyźnie poziomej i pionowej i jego momenty bezwładnosciowe, bo wkladka moze być wysokiej klasy i zostac wyrzucona, bo ramie za nią nie nadąży

 

masa efektywna:

cała masa wkladki, jest ważne zeby byla mozliwie mała, bo znów momenty bezwladnośćoiwe i tutaj ciekawe wyniki w zmniejszeniu momentów bezwładnościowych (masa wkladki razy dlugość ramienia) miały konstrukcje ramienia RABCO i inne tangencjonalne oraz romiona DynaVector, gzie ramie jako takie bylo tradycyjne, natomiast samo

ramie do ktorego była mocowana wkladka miało dlugość około 4cm

masa efektywna ruchoma:

cała masa systemu który drga, logiczne jest im ta masa jest mniejsza tym dokładniejsze i szybsze jest przelożenie drgań mechanicznych na sygnał elektryczny, dlatego tutaj wygrywają wkladki systemu MC (ruchoma cewka) wiadomo masa ruchomej cewki jest wielokrotnie mniejsza w stosunku do masy ruchomego magnesu (MM), niestety wadą wkladek MC jest ich cena i to że sa jednorazowe (pomijam tutaj konstrukcje MC z wysokim sygnałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O muszę to dłużej poczytać bo dla mnie ta część to już jest trudne. Zawsze mnie dziwiło że podane masy i podatności mimo że nie pasujące jednak działają. Czytam i staram się zrozumieć. Dzięki.

Oskar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynując wątek o L75 zadam tu swoje pytanie o dobór wkładki.

Planuję do swojego zakup ramienia Linn Basik LVX / PLUS lub ewentualnie Akito. Zanim to jednak nastąpi chcę dalej używąć oryginalnego ramienia Lenco. Teraz gram na Ortofonie super OM40 przełożonym z poprzdniego gramofonu - jednakże to połączenie jest fatalne - b.ciężkie ramie z wkładką wymagającą superlekkiego ramienia średnio się sprawdza. Jaką wkładkę (MM) z budżetu do 500zł można by zastosować żeby to lepiej zagrało od Ortofona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sam nie słyszałem. Wg. tablic wynika że np. pasują niektóre modele Shura

Shure

 

M-44C

M-44E

M-44EM

M-44MC

M-44MF

M-55EM

M-44MB

 

A także większość wkładek Benz Micro (ok. podatność ok. 15, która jaki trzeba sprawdzić.)

 

Większość tańszych MM wkładek Clearaudio (rownież c. 15)

 

W sumie każda dobrej marki wkładka od 5 do 15 podatność, no ale która to już zależy od upodobań. Sam słucham na LO MC, zaś z MM najbardziej lubię Goldringi, tyle że te nie pasują w żaden sposób.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskar20051>>czytam swój wpis i widzę, że moj wpis potraktowałem zbyt skrótowo i przez to mogę byc niezrozumiały:

 

otóz firmy podają głównie podatność statyczną pionową, ktora nie jest zbyt istotna na zdolność odtworzenia trudnych przebiegów o dużej amplitudzie (duże wychylenie rowka w płaszczyźnie poziomej) potocznie mówimy czy igła jest twarda lub miękka, ma ona jadnak wpływ na brzmienie wkładki, twarde wkładki wymagają dużego nacisku 2-4gr, sa to wkładki dla DJ, ktore idealnie nadają sie do skreczowania i do kiepskich ramion w których "miękie"wkładki poprostu szybko ulegały by zuzyciu, one wymagaja precyzyjnych ramion i pracuja na małych naciskach 1-2gr, UWAGA nigdy nie schodzimy z naciskiem poniżej 1gr. pomimo faktu, że specifikacja do danej wkladki podaje zakres np: od 0.5-1.5gr, z prostego powodu, plyty nie są idealnie równe i przy byle zafalowaniu, wkładka o małym nacisku traci kontak z rowkiem, skutek zniekształcenia i szybkie zużycie igły i płyty

 

ramię z Lenco L75 zalicza sie do lepszych, sam fakt, że konstruktorzy zdawali sobie sprawę z oporów w plaszczyźnie pionowej i zastosowali rozwiązanie na ówczesne czasy nowatorskie, które nietylko minimalizowało te opory, ale w stosunku do zwykłych łożysk kulkowych nie wnosiło własnych drgań i rezonansów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolejny etap - naprawa pokrywy zakończony. :)

 

Do wewnętrznej strony tylnej ścianki przykleiłem czarne 3mm plexi, braki uzupełniłem Milliputem, zewnętrzną powierzchnię okleiłem czarną matową folią samoprzylepną. Podczas transportu wyszczerbiła się przednia ścianka, skleiłem to Super Attakiem, a następnie zamaskowałem paskiem folii biegnącym przez całą dolną krawędź.

Zmodyfikowałem też zawiasy tak, aby łatwo zdejmować pokrywę.

 

Ubocznym efektem naprawy jest lepsze tłumienie drgań pokrywy ;). Po prostu mniej brzęczy.

 

Docelowo chyba jednak zrobię ją z przeźroczystego plexi. Doda to lekkości w wyglądzie, teraz zamknięty gramofon wygląda trochę zwaliście.

 

 

Oskar, jak poprowadziłeś przewody poza gramofonem? Wsadziłeś w jakąś osłonę, czy takie cieniutkie idą aż do przedwzmacniacza?

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6705-100003010 1170305000_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptysiu faktycznie lepiej wygląda bez pokrywy. Ale i tak bardzo sobie chwal ten mocno oryginalny wygląd. Ten gramofon jest po prostu piękny. Kilka egzemplarzy przerobionych, żeby można było sobie wyrobić zdanie, co lepsze zostawić oryginał czy pójść w globalne zmiany. Ja jestem za takim podejściem jak Twoje.

 

Co do kabli, lecą na zewnątrz. Nie chcę niszczyć regi. WYstające kabelki oryginalne sprytnie tłoczyłem do środka ramienia. Cardas leci pięknym łukiem od główki, jest leciutko przyklejony przy piwocie i drugim łukiem leci do przedwzamcniacza. W sumie wygląda to dość fajnie. Kable koniecznie trzeba zwinąć w warkocz. Bardzo to pomaga na przydźwięk.

 

Co do zmiany kabla w redze, jest w sieci procedura, ale wygląda to tak strasznie że nie odważyłem się na ten ruch.

 

O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka przykładów nowych plint i designów i podejść klasycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11957-100002987 1170305035_thumb.jpg

post-11957-100002988 1170305033_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11957-100002984 1170305040_thumb.jpg

post-11957-100002985 1170305038_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trzy typowo amerykańskie dziwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11957-100002981 1170305044_thumb.jpg

post-11957-100002982 1170305043_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oskar

 

Faktycznie, przewody biegnące na zewnątrz ramienia mogą fajnie wyglądać. W wątku "BOLEC ...." były gramofony z wystającymi drucikami i miało to swój urok :)

 

Ciekawy patent w czerwonym gramofonie z dwoma ramionami. Zmniejszenie chassis otwiera drogę do nowych projektów, tylko jest obawa, że tak drastyczna ingerencja może zmienić brzmienie. Może kiedyś, jak będę cierpiał na nadmiar czasu, spróbuję takiego rozwiązania.

 

I dwa pytanka na dobranoc :)

 

Jaka jest różnica wysokości ramienia Rega do Lenco?

Co to jest PRAT?

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

P.S. Te amerykańskie dziwa mają fatalne zestawienia kolorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to teraz zmierzyć Ptysiu, bo ramię lenco opędzlowałem na ebayu. Ale ta różnica jest spora, ze 2-3 może cztery centymetry.

PRAT to taka proszę ja Ciebie funkcja którą dość swobodnie opisuje się obecnie dzwięk: Pace, Rhythm and Timing

Nie zawiera toto barwy, którą ja cenię ponad wszystko, ale cos tam mówi w kontekście audiofilskiego pitu pitu o każdej cesze z osobna.

Dobrej nocy i pozdrawiam,

O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskar>> przewody takie cienkie od ramienia nie powinny tak swobodnie wisiec na zewnatrz. Chodzi o to ze one sporo zbieraja zaklucen. Znajomy co sie orjentuje powiedzial mi ze powinny byc wyprowadzone gniazda na zewnatrz i interkonect powiien byc zastosowany.

 

Jaka jest roznica pomiedzy ramienie oryginalnym lenco a rega?????

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oskar20051, 20 Lis 2006, 23:08

 

>Trudno mi to teraz zmierzyć Ptysiu, bo ramię lenco opędzlowałem na ebayu. Ale ta różnica jest

>spora, ze 2-3 może cztery centymetry.

 

O rany, czy to znaczy, że zastosowałeś tak grubą gumową podkładkę na talerzu?

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himan: wszystko się zgadza. Widzisz ale one są dobrze ekranowane same w sobie i są zwinięte w warkoczyk i opatulone w mikrosiateczkę z jedwabiu. To bardzo pomaga na przydźwięk. Jest także piąty kabelek do uziemienia ramienia i wkładki. U mnie jakoś nie buczy.

 

Ramię regi to ramię gimbalowe, no wiesz takie łożysko jak najczęściej się używa w ogóle wszędzie. Lenco zaś ma łożysko nożowe (takie jak widzisz), noże oparte na podkładkach. W ogóle są dwa podstawowe rodzaje łożyskowania ramienia: gimbalowe i unipivot. Z tym że lenco jest tak jedną nogą tu i tu, pionowe łożysko jest nożowe (rodzaj unipivota w jednej płaszczyźnie), a poziome jest zrealizowane na normalnych kulkach łożyskowych w malutkich pierścieniach.

 

To zawieszenie jest bardzo fajne. Problem z tym ramieniem jest raczej całkowity brak tłumienia rurki i fatalna główka, a zwłaszcza jej mocowanie - strasznie liche, no i katastrofalne kable. W redze tłumienie jest wykonane różnymi grubościami ścianki i bardzo "mocnym" lakierowaniem, no i oczywiście sporą powierzchnią łożyska. Plus główka stanowi część ramienia, co bardzo poprawia sztywność.

 

Ja nie mogę powiedzieć, że ono jest złe to ramię lenco. Były jednak nagrania, które zabijały mnie sybilantami i złą komunikacją muzyki jako całości. Po prostu posłuchaj najbardziej Ci znanych utworów i sam stwierdzisz. Tych zabrudzeń jest sporo i o ile niektóre rzeczy brzmią żywiej i bardziej otwarcie niż w redze, to jednak one są na dłuższą metę nie do zniesienia.

 

Przypominam że w sumie może to zależeć od całego systemu. Moja lampa i kolumny podają to wszystko tak wyraźnie, że nie mogłem dłużej słuchać i bardziej powściągliwy sposób prezentacji Regi bardzo temu pomógł. Przy dobrze tłumionych kolumnach (moje grają całą skrzynią) i wzmaku tranzystorowym to może zupełnie inaczej wyglądać.

 

Oskar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptysiu: na początku właśnie tak zrobiłem. Ostatecznie jednak set-up wygląda następująco.

 

Gramofon w oryg. plincie stoi na bardzo grubych i twardych podkładach z gumy (bez sprężyn, bo ramiona są obok gramofonu). Ramię stoi w osobnym bloku (w zasadzie dwa: SME III i Rega RB300) obok gramofonu który jest obrócony o 90 stopni tak że blok ramienia przylega do dłuższego boku gramofonu. W ten sposób łapię właściwą odległość dla obu ramion, a bloki do montowania ramion są dokładnie tej wysokości dla każdego z nich, aby pasowały z wkładkami (Denon dl103 i dl-160 do regi, i grado blue do Sme).

 

Ja rozumiem, że to nie jest do końca oryginalne rozwiązanie, no ale nie znalazłem lepszego.

 

Z ramionami na zewnątrz mocowanymi do ciężkich żeliwnych i brązowych bloków (także na twardych gumowych podkładach) całość brzmi naprawdę satysfakcjonująco.

 

Oskar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Ptysiu idealnie do mocowania w chassis w lenco pasują ramiona Decca International, ramiona Linna (chyba wszystkie) i Audioquesta. A te dolne modele można naprawdę tanio kupić, i złe nie są.

O,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

 

Dzieki za informacje i podpowiedzi.

 

Jak wyciagnolem te gumki to:

 

1. polozenie ramienia sie zmienilo i nie jest rownolegle do talerza

 

2. ramie porusza sie przód-tyl bo noze nie sa osadzone w miejscu

 

tak chyba nie powinno byc?????

 

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Ci pisałem, musisz wyciąć kwadraciki z gumy mniej więcej 2-3 mm i wsadzić je w miejsce tych wyjętych. Potem po prostu połóż noże w pozycji centralnej na tych nowych gumkach. A i sprawdz także dokładnie czy głowka ramienia jest osadzona właściwie - potrafi sie skręcić zbyt mocno lub być nie do końca dokręcona.

 

Stare gumki faktycznie takie zużyte? Musisz spokojnie próbować. Kąt nachylenia ramienia nad talerzem to najmniejszy kłopot - ten patrząc z boku ramienia. Na razie postaraj się uzyskać prawidłowy kąt (patrząc od frontu wkładki) prowadzenia w rowku.

 

O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze znajomym, ktory zna sie na gramofonach. Sluchal mojego Lenco. On nie jest przekonany czy zmiana oryginalnego ramienia na RB300 przyniesie ogolnie rozumiana poprawe. Twierdzi ze cos bedzie lepiej ale napewno duzo atutow ma oryginalne ramie.

 

Sugeruje mi narazie zostac przy tym ramieniu.

 

A ja sie pytam w takim razie. Jakie ramie wlozyc zeby bylo lepiej od RB300????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiele ramion w cenie RB300, ktore sa lepsze. Moze cos z ramion Linn'a by pasowalo, skoro SME ponoc nie bardzo pasuje?

Ale ten Twoj kolega to chyba nie jest, az tak wielkim znawca. Zaraz po wkladce, dobre ramie to podstawa. To w Lenco jest delikatnie mowiac bardzo przecietne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedzial, ze wcale RB3oo nie musi byc lepsze trzeba tylko umiec dobrze ustawic ramie oryginalne w lenco, ze ma to ramie wszelkie potrzene be regulacje. I ze jesli wchodzic to nie w RB300 tylko cos znacznie lepszego.

 

I w sumie to chyba sklaniam sie ze jak juz zmieniac to na ramie bezwzglednie lepsze.

 

A w sumie to ramie oryginalne nie jest takie zle. Gra muzyke na moj gust, jest dosc muzykalne, bas tez byl niezly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himan, nie wątpię w kompetencje kolegi, musze jednak zwrócić Ci uwagę, że ocena nie polega na tym, że wszystko, dokładnie wszystko jest zupełnie perfekcyjne przy redze i że czas poszukiwan się dla mnie skończył. Idzie raczej o to, że w kilku kluczowych kryteriach ramię lenco jest złe, bardzo barwi i nie panuje nad dzwiękiem. To nie jest tak że jest o niebo gorsze, ma kilka wad, które wzięte pod uwagę przy długim i częstym słuchaniu bardzo psują komfort i radość z obcowania z muzyką. Nie mogę być przy zdrowych zmysłach by stwierdzić coś więcej.

 

To jest jak z drzazgą w palcu, mały a boli).

 

Dla podsumowania - wszelkie zabawy z plintą, podpieraniem chassis dają się wyraźnie i mądrze stosować z regą. Z ramieniem oryginalnym nic nie wnoszą poza dziwactwem.

 

O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himan, nie wątpię w kompetencje kolegi, musze jednak zwrócić Ci uwagę, że ocena nie polega na tym, że wszystko, dokładnie wszystko jest zupełnie perfekcyjne przy redze i że czas poszukiwan się dla mnie skończył. Idzie raczej o to, że w kilku kluczowych kryteriach ramię lenco jest złe, bardzo barwi i nie panuje nad dzwiękiem. To nie jest tak że jest o niebo gorsze, ma kilka wad, które wzięte pod uwagę przy długim i częstym słuchaniu bardzo psują komfort i radość z obcowania z muzyką. Nie mogę być przy zdrowych zmysłach by stwierdzić coś więcej.

 

To jest jak z drzazgą w palcu, mały a boli).

 

Dla podsumowania - wszelkie zabawy z plintą, podpieraniem chassis dają się wyraźnie i mądrze stosować z regą. Z ramieniem oryginalnym nic nie wnoszą poza dziwactwem.

 

O.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i jednocześnie nie zgadzam z wpisem Lenina. Uważam, że najważniejszy jest napęd. Sam zobaczysz, że gdy napęd jest świetny i mądrze wymyślona plinta, rodzaj wkładki nie czyni już takich zmian jakby się człowiek spodziewał. To nie jest tak że się nie różnią, ale właściwie każda robi się fajna. Ramię lenco także pokazuje się na tym napędzie z najlepszej strony, ale nie ma najmniejszych szans z Regą (w tym sensie w jakim piszę wyżej).

 

To samo dotyczy kabli: z ramieniem lenco słychać różnicę przy redze różnice robią się znikome, są ale w dobrym zwykle sensie.

 

 

O.

 

PS Dziś testuję nową metodę dla plinty. Bardzo ciekawe efekty, napiszę coś jak skończę próby.

 

O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`Sam zobaczysz, że gdy napęd jest świetny i mądrze wymyślona plinta, rodzaj wkładki nie czyni już takich zmian jakby się człowiek spodziewał.`

 

Oskar ja nie rozumiem tego zdania w kontekscie tego co pisales wczesniej.

Mowiles o poszukiwaniach plinty i ze te okazaly sie w sumie daremne i wrociles do plinty oryginalnej.

 

Czyli kabelki w ramieniu warto wymienic na cardasy?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.