Skocz do zawartości
IGNORED

Lenco L 75


stefanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, jak to mówią dobra rada jest cenniejsza niż pieniądze. Przeszukałem neta i widzę że w krajowych sklepach będzie ciężko dostać ale kto szuka ten znajdzie. Co do potęgi basu w tym gramofonie to się nie zgodzę na dobrze nagranych płytkach membrana bierna chce mi wyskoczyć z kolumny ale nie będę się upierał bo nie słyszałem l-75, dla mnie basik jest przedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak to mówią dobra rada jest cenniejsza niż pieniądze. Przeszukałem neta i widzę że w krajowych sklepach będzie ciężko dostać ale kto szuka ten znajdzie. Co do potęgi basu w tym gramofonie to się nie zgodzę na dobrze nagranych płytkach membrana bierna chce mi wyskoczyć z kolumny ale nie będę się upierał bo nie słyszałem l-75, dla mnie basik jest przedni.

 

Skoro membrana chce wyskoczyć , to nie dziwota że basik jest przedni i pewnie ją wyprzedza:)

A tak serio jak budżet skoromny ,zerknij na all..go i napisz do W.. który wystwia duuuużo igieł ,może ma w ofercie ,choćby budżetowy (tani) zamiennik.Tez w tej wkładce zagra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fr@ntz
zamknięcie tagów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesłuchałem płytę mojego 11 letniego syna Franka z filmu Iron Man 2 (AC/DC) i jestem pod wrażeniem. To jest najlepsza reprodukcja elektrycznego rocka z gramofonu vintage, no może poza Thorensem 124. Także jazz wypada lepiej.

 

Trochę trudno mnie, zwolennikowi ciężkiego talerza, w to uwierzyc, ale fakt jest fakt.

 

Słuchac wprawdzie szum kółka na talerzu, ale to jedynie na słuchawkach.

 

Cholera, warto spróbowac. Słucham dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesłuchałem płytę mojego 11 letniego syna Franka z filmu Iron Man 2 (AC/DC) i jestem pod wrażeniem. To jest najlepsza reprodukcja elektrycznego rocka z gramofonu vintage, no może poza Thorensem 124. Także jazz wypada lepiej.

 

Trochę trudno mnie, zwolennikowi ciężkiego talerza, w to uwierzyc, ale fakt jest fakt.

 

Słuchac wprawdzie szum kółka na talerzu, ale to jedynie na słuchawkach.

 

Cholera, warto spróbowac. Słucham dalej.

 

Alternatywnie poszukaj na e bayu.uk Goldrinaga G 800/850/900 .Gra równie kultowo jak ADC220X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po wielu nieudanych próbach - ramiona Jelco z wersji S, polskie ramię z Fonomastera - w końcu mały sukces. Pozostają szczegóły jak kable i kosmetyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13775-025401500 1288691332_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię to Manticore Magician, wkładka A&R P77 czyli zabytkowy Arcam. Gra naprawdę potężnym dźwiękiem. Bas schodzi nisko, ale zachowuje niezłe tempo i rozdzielczość. Reszta pasma bardzo gładko i dokładnie. Nie potrafię opisywać tego co słyszę, ale wreszcie jestem zadowolony z dźwięku w moim systemie - dlatego się chwalę :) Poprzednie zestawienia z innymi ramionami i wkładkami nie dawały tak dobrych efektów. Także wkładka Arcama na drugim gramofonie - Telefunken s600, nie pokazała co potrafi. W najbliższym czasie mam zamiar przetestować inne materiały na matę. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii? Myślę o skórze albo korku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nieodnawiane Lenco 75 testowane na szybko z 14" ramieniem Andrzeja i wkladka Shure V15IV - to polaczenie to olbrzymi potencjal dynamiki napedu i detalu ramienia, gdyby ten naped byl produkowany dzis krzyczeliby ze to produkt hi-end, hi-tech, hi-price ;) Wersja Lenco "na czysto" pewnie niebawem

Pozdrawiam P.

Przy okazji prosze o sugestie i drobna ankiete: co najczesciej warto wymienic w Lenco (procz v-blokow w standardowym lenkowskim ramieniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-672-009212900 1289680160_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja też będę zmieniał ramię. Wypadło na Thorensa TP50.

Rozmiar pivot to spindle podobny, jednak już gołym okiem widać, że Thorens jest wyższy (VTA).

Proszę Was o sugestie odnośnie przeszczepienia.

No i chętnie poczytam o sugerowanych wkładkach, pre mam AHAJA (MM i MC).

Dodam, że nie interesuje mnie wykorzystanie elementów automatyki.

Dane Thorensa:

Effective Lenght 228mm

Overhang 18mm

Pivot2spindle 210mm

Mass 14g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nieodnawiane Lenco 75 testowane na szybko z 14" ramieniem Andrzeja i wkladka Shure V15IV - to polaczenie to olbrzymi potencjal dynamiki napedu i detalu ramienia, gdyby ten naped byl produkowany dzis krzyczeliby ze to produkt hi-end, hi-tech, hi-price ;) Wersja Lenco "na czysto" pewnie niebawem

Pozdrawiam P.

Przy okazji prosze o sugestie i drobna ankiete: co najczesciej warto wymienic w Lenco (procz v-blokow w standardowym lenkowskim ramieniu)

 

 

Hej

wazna rzecza do sprawdzenia jest samo kolko idlera.

jezeli zostalo zostawione na dluzszy czas docisniete, to moze miec wglebienie, ktore spowoduje problemy z regularnymi obrotami. jest kilka wersji tego kolka, najlepsze jest z gumka wokol obwodu.

jak masz sam plastik, to zapoloj na gumowe.

druga rzecza, to regulacja obrotow. sprawdz czy rzeczywiscie masz wajche do obrotow odpowiednio ustawiona.

 

silnika, jezeli nie sprawia problemow, nie ruszaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze nieodnawiane Lenco 75 testowane na szybko z 14" ramieniem Andrzeja i wkladka Shure V15IV - to polaczenie to olbrzymi potencjal dynamiki napedu i detalu ramienia, gdyby ten naped byl produkowany dzis krzyczeliby ze to produkt hi-end, hi-tech, hi-price ;) Wersja Lenco "na czysto" pewnie niebawem

Pozdrawiam P.

Przy okazji prosze o sugestie i drobna ankiete: co najczesciej warto wymienic w Lenco (procz v-blokow w standardowym lenkowskim ramieniu)

 

Po założeniu gniazd i umyciu ramienia (+V bloki), załóż MF-100 Fonica - jeśli posiadasz- i ustaw 3g na igłę ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak sobie przez przypadek wypatrzylem ehm jakby to nazwac "szczyt chamstwa?" :)

 

Dzieki za sugestie mfke sprawdze z oryginalnym lenkowskim (po wymianie vblokow) z tego samego powodu z ktorego bardzo chce sprawdzic dejotowskiego stantona 500 polecanego do np reokut. I tak skonczy sie na 2-3 skrajnie roznych wkladkach/ramieniach inaczej nie widze sensu na odtwarzanie w koncu skrajnie roznego materialu. Co do napedu padlo na kit Joela ze wzgledu na wspomniany gumowy element.

Pozdrawiam wszystkich P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr ale trzeba przyznać ze estetycznie ładnie zrobione :) Lakier fortepianowy etc... ciekawe jak to gra, ramię to chyba Rega?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię to Origin Live, czyli rebrandowana Rega z (podobno) modyfikacją łożyska. Uwzględniając koszt materiałów i godziwą zapłatę za wykonanie, gramofon nie powinien być droższy niż 3500$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Helo, tak tylko informacyjnie. Dla dowcipu kpiłem sobie 2 wkładki zupełnie budżetowe do oryginalnego ramienia Lenco. Przy cichym i całkiem oryginalnym L-75 znakomicie wypada AT95E - i zupełnie niesamowicie jak na 99 zł plus przesyłka. Shura M44-7 nie dało się obudzić do końca szczególnie w górnym paśmie. AT pasuje także parametrem podatności (10).

Warto spróbować zestawienie z AT jest zupełnie synergiczne.

OT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popracowałes nad VTA przy shur'ze.

Choć wysokich i tak przy 44-7 nie ma co się spodziewać w znaczacych proporcjach.DJski cep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i ile ma wspólnego "kultowy" Lenco L-75 z Lenco L-85? Pytam się, bo zauważyłem dziś ten drugi model na serwisie aukcyjnym na literę "A".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popracowałes nad VTA przy shur'ze.

Choć wysokich i tak przy 44-7 nie ma co się spodziewać w znaczacych proporcjach.DJski cep

 

To i owo porobiłem jak zwykle, na pasku ten szur w ogóle okropny, na dd pewnie lepiej tak jak na lenco. Tu jednak nie idzie o niewielkie różnice między wkładkami. Ta AT to cholernie dobra rzecz za 100. Denon 160 (pasuje do ramienia), czy Grado Blue nie są w stanie dać tego co ta skromna Audio Technica. Niesamowite. Rega 300 z denonem czy grado na AN TT1 gra znacznie mniej fajnie niż lenco z oryginalnym ramieniem i AT.

 

Znalazłem na LPGear, że sprzedają do niej igły HE i Shibata. Te pierwsze znośne w cenie, te drugie już drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i owo porobiłem jak zwykle, na pasku ten szur w ogóle okropny, na dd pewnie lepiej tak jak na lenco. Tu jednak nie idzie o niewielkie różnice między wkładkami. Ta AT to cholernie dobra rzecz za 100. Denon 160 (pasuje do ramienia), czy Grado Blue nie są w stanie dać tego co ta skromna Audio Technica. Niesamowite. Rega 300 z denonem czy grado na AN TT1 gra znacznie mniej fajnie niż lenco z oryginalnym ramieniem i AT.

 

A zainwestuj w starą wkładkę z epoki np Goldringa G 850, Lenco M 94, Teslę MV100.Dopiero poczujesz dźwięk epoki:)

W tym ramieniu wkładka musi mieć swoją masę(wagę),wtedy GRA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ricon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nabylem Lenco L75 i poniewaz jest to moj pierwszy patefon ever potrzebuje pomocy zeby go "ozywic". Czy jest ktos tutaj moze z Dolnego Slaska kto mialby czas i ochote mi pomoc? (nie za free oczywiscie) Jak cos to prosze o kontakt na PW.

Pozdrawiam,

vitamin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie nt. L75. Czy to normalne że ramie lata na boki jak stara k...? :) Tzn. wydaje się bardzo luźne.

Jak ustawić odpowiednio ramię w tym gramofonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niedawno mialem przyjemnosc odpalac system u Marka. Jego Lenco w stanie NOS na robionej od podstaw ogromnej plincie pod studyjne ramie Ortofona as-212 (na ktorym do testow gral Ortofon SPU z dedykowanymi trafami i preaampem lampowym DIY)oraz pod 14" ramie do wkladek mm (testy na audiotechnicy i shure - docelowo shure v15 IV z igla JICO SAS bijacy w tej konfiguracji detalicznocia, przestrzenia i rytmem wszelkie szczytowe goldringi). Ustawianie tego 2 ramienia zajelo nam troche czasu, naszczescie wczesniej przygotowane moje szablony z optymalnymi wileczeniami konkretnie pod wyznaczona dlugosc efektywna znacznie ulatwily ten proces.

W odsluchach calego systemu opartego takze o lagodnie strojone odgrody z aktywnym basem na Godmansach i lampowego kilku-watowego wzmacniacza jednej ciekawej firmy z Lodzi, bralo udzial lacznie kilka osob, wszyscy zadowoleni rozeszli sie dopiero wieczorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem wątek o L75 od deski do deski. Być może błędnym wnioskiem, który mi się nasunął po tej lekturze jest konieczność wymiany firmowego ramienia.

Docelowo planuję wyposażyć moje L78 w dwa ramiona: jedno 9”, dugie 12”.

Stare Lenco, stare tłoczenia więc i chyba stare konstrukcje wkładek.

Chcę się skoncentrować na DL103 i Shure V15. Jedno ramię musi być w miarę lekkie a drugie ciężkie (to wnioski wyciągnięte z audiostereo).

I teraz mam dylemat, które ramię (9” czy 12”) do której wkładki.

Proszę o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru ramion do ww wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek o L75 od deski do deski. Być może błędnym wnioskiem, który mi się nasunął po tej lekturze jest konieczność wymiany firmowego ramienia.

Docelowo planuję wyposażyć moje L78 w dwa ramiona: jedno 9”, dugie 12”.

Stare Lenco, stare tłoczenia więc i chyba stare konstrukcje wkładek.

Chcę się skoncentrować na DL103 i Shure V15. Jedno ramię musi być w miarę lekkie a drugie ciężkie (to wnioski wyciągnięte z audiostereo).

I teraz mam dylemat, które ramię (9” czy 12”) do której wkładki.

Proszę o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru ramion do ww wkładek.

 

9" lekkie, Shure V15, np. SME 3009 II

12" ciężkie, DL103, wszystko zależy od kasy

 

Albo jedno ramię Ortofon TA-110 które pociągnie V15 jak i D103.

Nie mam TA-110 ale mam inne ramię Ortofona które daje radę z różnymi wkładkami.

 

Nie spiesz się z decyzją. Pytaj, słuchaj, czytaj.

Radzę kupić nowe ramię, jeżeli stare to masz szanse 50/50, że będzie dobre !

 

VIS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coda...trzy wpisy wyżej widzisz mój czołg uzbrojony w 9" i 14" cali. 14 zamień na 12 jakie będziesz chciał. Ortofona 212 teraz możesz kupić za 100 zł. Jeśli zechcesz to na tej plincie zmieścisz i trzecie ramię-może być oryginalne i z w pełni vintage wkładką-tylko po co, bo tanga trzeba tylko dwojga.

Jak czytałeś wszystkie wpisy w wątku a ja tak to masz wiedzę na widelcu.

Bądź dzielny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.