Skocz do zawartości
IGNORED

STOLIKI AUDIO


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym co pogrubione. Otóż dzisiaj miałem przyjemność słuchania dwóch bardzo dobrych konstrukcji i niejako ich porównania.

I proszę kolego fafarskid wytłumacz mi dlaczego na końcówce opartej na lampach wysokie tony nie były tak wyraźne (choć wciąż doskonałe), a mówiąc językiem audiofila doświetlone jak przy wzmacniaczu tranzystorowym??. I zaznaczam że z obu urządzeń dźwięk był wysokich lotów.

Uważasz że gdyby odizolować bądź co bądź bardzo dobre kolumny to dźwięk byłby inny?, lepszy??. Inaczej mówiąc przy tranzystorze górne pasmo byłoby złagodzone??. Jeśli tak to przy końcówce lampowej uległo by pogorszeniu czyż nie tak ??

 

Pozdrawiam.

 

Z twojego opisu wynika, ze lampa dawala dzwiek bardziej plynny i wypelniony, co przeklada sie takze na lepsze wysokie tony. Tak, wzmacniacz i zrodlo, takze maja wplyw, dlatego napisalem o zespole przyczyn. Jednym z takich czynnikow jest takze izolacja kolumn od podlogi i nie mowie tutaj o kolcach, ktore dostajemy w zestawie, a o dedykowanych podstawach. Trzeba jednak troche sie pobawic z doborem optymalnej izolacji, bo zle dobrana (np. za miekka lub niewystarczajaca) jest bezuzyteczna. W kolumnach podstawkowych jest to niejako wymuszone, ale w podlogowych czesto zaniedbywane.

Pozdrawiam

 

PS. Co ciekawe duzy wplyw na dzwiek ma pasywna regulacja glosnosci, czyli potencjometr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania. I mam nadzieję na koniec rozmowy o komodach i badziewiastych stolikach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo ta sama fala akustyczna "uderza" w obudowę urządzenia a nawet w bańkę lampy. I trzeba to jakoś "ściągnąć" bo fala z obudowy przemieszcza się na płytę główną urządzenia co powoduje mikrodrgania wszystkich elementów. Z tego samego powodu separuje się też trafa, oczywiście poza problemem pola elektromagnetycznego.

 

A na koniec jak ktoś jest raptem miesiąc na forum to niech najpierw poczyta, posłucha a potem niech ma coś mądrego do powiedzenia. Proponuję naukę w zakładce hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

A na koniec jak ktoś jest raptem miesiąc na forum to niech najpierw poczyta, posłucha a potem niech ma coś mądrego do powiedzenia. Proponuję naukę w zakładce hi-fi.

 

Panie Arku rozumiem że ta uwaga to pod moim adresem. Wybacz ale wykazujesz się ignorancją mówiąc delikatnie. By wiedzieć jak można szybko jeździć autem nie muszę mieć doświadczenia z F1. Inaczej mówiąc nie muszę mieć nabitych ileś tysięcy postów by wiedzieć co "TU" gra. Tak więc gwoli zrozumienia wyjaśniam Tobie, że ";staż" na forum ma się nijak do mojego osłuchania, oczytania i czego tam sobie jeszcze życzysz ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Maximus,

Nie masz ani wiedzy ani osłuchania. Jeśli powołujesz się na polską prasę i nagrody dla firmy Rogoz to znaczy, że nic nie wiesz. Przeciętny użytkownik tej zakładki nie czyta polskej prasy od 10 lat bo ma większe doświadczenie na powyższy temat niż cała ta prasa. Sam wymieniłeś firmę Finite Elemente, ja Tobie dałem do niej link, który wyjaśnia Twoje rozterki i świadczy o tym, że nigdy tego nie czytałeś.

Ten link zamyka dyskusje na temat celowości użytkowania stolików do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Aha...czyli co Panie Arku "WY" tu w zakładce hi-end to elyta tak ??. I jak rozumiem prasa polska jest be, a tylko zagraniczna wiarygodna.

Litości, choć przepraszam. Takie wypowiedzi świadczą tylko, o tym jak można być zadufanym bufonem i nie widzieć nic więcej prócz własnego czubka...nie koniecznie nosa. Jeśli się kolego Arek czujesz urażony to tak własnie ma być. Ja równie mogę wytoczyć ciężkie "działa" na takim poziomie dyskusji. Tyle że tego nie zrobię. Ja się szanuję.

 

Pozdrawiam i miłej lektury...tej zagranicznej koniecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Dokonał się swoisty rekord. Nie przekroczono 10 wpisów, a już znalazły się misie we dwa, które mówią mi iż jestem nieuk bo czytuję (czasami) polską prasę, a co najważniejsze jestem mało osłuchany bo?...uwaga, nie pochwaliłem się swoim systemem i nie wpisałem go w "zeznanie" w specjalnej zakładce o mnie.

Tak więc misiu rochu (jakie to słodkie ;-) regulamin nic o tym nie mówi iż powinienem i to warunek przyjęcia do koła wtajemniczonych, ale może jest gdzieś to napisane małym druczkiem??. A poza tym jak będzie regulamin po zagramanicznemu to może wtedy śjakoś takoś, dam siem namówić.

 

A teraz serio>> rochu i arku. Moje doświadczenie zostawcie mi, ja do Waszego się nie wtrącam, a co istotne nikogo nie pouczam jak mi misiu rochu zarzuciłeś. To mnie zwrócono uwagę, iż tu polskiej prasy szanujący się hajendowiec nie czyta i co ja tam wiem skoro jestem nie osłuchany bo wspominam o firmie Rogoz Audio.Ja się tylko pytam i proszę o wyjaśnienia. Zwróćcie uwagę iż poprzedni dyskutanci jakoś nie wykazywali swoich "profesorskich" pobudek, a mało tego. Powinniście brać przykład z kolegi chestera. Da się ładnie i grzecznie??, ano da się. Czego wam drodzy uszatkowie życzę ;-).

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

ps. rochu przepraszam zajrzałem na Twoje audio CV. Więc lubisz Naima (też go cenię), ale informacja w "dziale" muzyka niestety powodem do dumy nie jest. Trochę cd ,kilka tysięcy winyli których nie słucham.

Mam nadzieję że czasami zdarza Ci się posłuchać muzyki.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

(...)skoro jestem nie osłuchany bo wspominam o firmie Rogoz Audio.(...)

 

A Rogoza masz w domu czy tylko widziałeś na obrazku?

Pytam, bo posiadam kilka produktów tej firmy.

Stoją sobie w komóreczce - nieużywane.

 

Mam nadzieję że czasami zdarza Ci się posłuchać muzyki.

 

A i owszem, przeciętnie 6-10 płyt dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>rochu więc odpowiadając to tak, mam i musiał być lekko modyfikowany bo była taka potrzeba, a na marginesie instalacja blatów przypomina drogę przez mękę. Można prościej i wygodniej co też swoim sposobem uczyniłem, a też ładnie ;-).

 

Użytkownik Maximus Aurelis dnia 07.03.2014 - 18:34 napisał

Mam nadzieję że czasami zdarza Ci się posłuchać muzyki.

 

A i owszem, przeciętnie 6-10 płyt dziennie.

 

To musiały Ci się już dawno znudzić, przy ilości "trochę" ;-)

 

Pozdrawiam.

 

Pytam, bo posiadam kilka produktów tej firmy.

Stoją sobie w komóreczce - nieużywane.

 

Jakbyś mógł na pw napisać jakie modele byłbym wdzięczny. A nuż masz coś co potrzebowałby mój serdeczny przyjaciel w związku ze zmianą toru wzmacniającego ;-).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to dostałem info, że Focal wykupił resztę udziałów w NAIM-ie i jest właścicielem 100%. To na razie nieoficjalne info. Może pojawią się niebawem jakieś potwierdzone informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Angole mają fajny system stolików i regałów na CD, winyle itd. Fajne jest to, że nie trzeba wymieniać stolika w razie wymiany sprzętu tylko można same nogi.

Wszystko można zamówić na stronie i samemu sobie skonfigurować taki stolik. Design jest bardzo prosty i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu.

 

http://www.hifiracks.co.uk/

post-37339-0-35413400-1397141872_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Użytkownicy+

Wczoraj słuchaliśmy u Sławka. W jego systemie, zwykle nieco przeszkadza podbicie basu, co wynika z pomieszczenia, oraz samych dynek. Ilość konfiguracji, zmian ustawienia, raz było lepiej, a drugim razem gorzej. Wczoraj jednak, nastąpiła znaczna poprawa, wszystkim nam się podobało, nie grało jeszcze w tym pokoju tak dobrze. Okazało się, że zmiana stolika z diy na Rogoz, zdecydowanie pomogła w tym przypadku. Dźwięk się ułożył, bas utwardził, góra nabrała blasku. Naprawdę jestem zdziwiony skalą zmian. Już niewiele zostało z zaciągania dynek w dole pasma. Oczywiście może tak być, że przy innych kolumnach, lub/i w innym pomieszczeniu, byłoby inaczej. Jednak w omawianym przypadku, zadziałało to fajnie. Stolik nie tak drogi, z drugiej ręki. Nie robiłem zdjęć, więc dam link do nowego na stronie producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znając wielbicieli teorii spiskowych dodam, że nie jest to kryptoreklama, nikt z nas nie rozmawiał z przedstawicielem producenta stolika. Rzecz została kupiona z ogłoszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego, prawidlowa izolacja od drgan mozna zrobic sporo dobrego w audio, ale mozna tez np. nadmiernie wyostrzyc brzmienie. Warto sie zajmowac takimi eksperymentami, a okaze sie m.in. to co wspominalem wczesniej, ze nie ma czegos takiego jak szybki/wolny wzmacniacz, a na pewno nie w takim znaczeniu jak by sie moglo wydawac wczesniej.

Przeprowadzilem sporo prob i uwazam ze wplyw drgan na audio jest wiekszy niz sie powszechnie sadzi. Wlasciwie wiele osob calkowicie zaniedbuje ten temat, a wtedy efekty sa przypadkowe. W przypadku kolumn izolacja musi byc innego rodzaju niz dla elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przedstawiam wizję stolika, narysowałem projekt w którym docelowo urządzenia mają stać na dolnej półce, górna spełnia funkcje estetyczne i osłania urządzenia, wszystko będzie dosunięte blisko ściany, więc zdejmowane górne półki mają ułatwiać dostęp do urządzeń w tylnej części, oraz pozwalają je ustawiać na dolnym blacie. Ciężko będzie wstawic ponad 40 kg jeden element jeśli górna półka jest umocowana na stałe, pod zdejmowanymi górnymi dwoma blatami przewiduję dodatkowe schowane miejsce na konwerter usb>spdif.

 

Dolny blat planuję wykonać z dwóch materiałów sklejonych ze sobą, zakładam, że to zredukuje wibracje, jednocześnie między zespolonymi warstwami dolnego blatu zostanie umocowany kątownik do którego będzie przymocowana podwójna rama konstrukcyjna stelażu górnych półek. Wstępny opis nie mówi wiele, należy obejrzeć załączony rysunek, mam nadzieję, że ten link który zamieściłem będzie działał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dolna półka wykonanana ma być z MDF 25mm, obramowana kątownikiem, scalona (sklejona i skręcona na całej powierzchni) z warstwą drewna dębowego gr. 27 mm, wykorzystam dostępne w handlu gotowe blaty.

 

Pozostawiam prześwit 9 cm nad podłogą, to pozwoli usuwać kurz. Wysokość planowana wstępnie 48 cm ~50, potrzebny jest odpowiedni prześwit między półkami gdzie będzie pracować wzmacniacz wydzielający dużo ciepła, oraz przetwornik C/A/pre który też się mocno grzeje. Dla lepszego odprowadzenia ciepła podzieliłem górną półkę i jeśli się uda wytnę ozdobne efy (a jeśli będzie problem z wycinaniem, wymaluję je na czarno od szablonu) i na to lakier.

 

Konstrukcję przewidywałem wykonać z aluminium, ponieważ łatwiej mi je precyzyjnie przycinać na pile kątowej, planowałem skręcać, ale aktualnie skłaniam się ku spawaniu, to musi być sztywne, a łączenie skręcane trudniej opracować w akceptowalnie estetyczny sposób. Profile główne ramy alu można zasypać piachem, żwirkiem...

 

Tak ogólnie to tyle na początek, w miarę postępu prac postaram się coś napisać jeśli ktoś byłby zainteresowany, lub prosze o komentarz odnośnie planowanych materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Firmowe stoliki jak przeglądam, oka nie cieszą a jesli jakis się znajdzie to kosztuje tyle co dobry klocek, choć jak i widać są takie co kosztują tyle co dobry klocek a stylistycznie oka nie cieszą. Nie pozostaje nic innego a w sumie to powinno byc oczywiste by zaprojektować samemu wymarzony stolik. Myslałem nad koncepcją stolika a łatwe to w cale nie jest by pogodzić praktycznosć, cenę i stylistykę. Wymysliłem juz swoją koncepcję, zwymiarowałem w programie, w proporcjach złotego podziału, az tu przypadkiem przeglądam aukcje i natrafiam na aukcji gdzie obok oferowanych kolumn stoi ładny, praktyczny i minimalistyczny w wykonaniu stolik, to zbiło moją koncepcję :) nie pozostaje nic innego jak wobec czyjegos trafnego rozwiązania schować swoj projekt razem ze swoim ego w obliczu lepszego rozwiązania. A taka to poniżej inspiracja. Dodam że w zamysle, wysokosc stolika na którego w mojej koncepcji na samej górze miałby być odtwarzacz powinna byc ergonomiczna a więc taka by nie schylać się czyli poziom wysokosci szuflady odtwarzacza na około 75 cm. Zdjęcie tego stolika obok kolumny, nie wiele tam widać, ale wystarczająco. Gdyby nogi były koloru jasny klon i kontrastowały z blatami z czarnego granitu to fajnie wyglądałaby na samej górze podstawka taka jaka jest na zdjęciach z "krakowskiego towarzystwa sonicznego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czyli mahoń o kolorze cos pomiędzy czerwienią a pomarańczem. Połączenie nóg z blatami przez jedną srube którą maskuje podkładka pod stożek antywibracyjny. Stolik trójnożny. Nie wiele elementów potrzeba do takiego projektu.post-55534-0-34952500-1428872867_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik z foto wygląda na Audiophilar w Zebrano. Strona producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nogi były koloru jasny klon i kontrastowały z blatami z czarnego granitu [...].Połączenie nóg z blatami przez jedną srube którą maskuje podkładka pod stożek antywibracyjny. Stolik trójnożny. Nie wiele elementów potrzeba do takiego projektu.

 

Stolik, który opisujesz, albo chciałbyś wykonać, możesz znaleźć na popularnym portalu aukcyjnym i wygląda tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Amnes i Tomek za linki. Na mój gust zlicowanie powierzchni nóżek z powierzchnią płyty znacznie lepiej wygląda niżeli ta druga opcją na zdjęciach Tomka. Przy wykonawstwie jest to zapewne rzecz najtrudniejsza by wyciąć dokładnie taki klocek nie uszkadzając, wcinając się dalej w drewno niżeli trzeba (dla laika). Jestem zdtereminowany zlecić to dla stolarza :) w sumie to tylko 9 nóg do wykonania, a u kamieniarza 3 płyty, powinno wyjsć w granicach 500-900 zł zapewne cena znacznie niższa niżeli u producentów dla konsumentów audiofilii a ta grupa konsumentów potrafi wydać sporo na swoje hobby. Dlatego myslę że marketingowo ceny takich mebli dedykowanych dla takich konsumentów mogą być sporo zawyżone.

Wczesniej miałem swoją koncepcję stolika jak na obrazku niżej, kiedy jednak zobaczyłem koncepcje powyższe to moja wydała mi się na ich tle przekombinowana a tym samym drozsza w wykonaniu, choćby stożków dwukrotnie więcej. A same połaczenia elementów poziomych podtrzymujacych płytę ze słupkami wydaja się miejscami najbardziej newralgicznymi przy nosnosci półki, bo tam bedzie dosć spore scinanie. Za to w koncepcjach powyzszch ciężar z płyty przekazywany jest bezposrednio na słupki. Może jednak mimo tego komus sie spodoba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu,

Ja ze swojego doświadczenia, oraz wielu zadowolonych klientów wiem, że trzecia noga na środku bywa mocno upierdliwa. Dlatego też w żadnym ze swoich produktów stosuję tego rozwiązania. Proponuję przemyśleć tego typu konstrukcję, na 4 nogach jest dużo wygodniej, mam oczywiście na myśli całą "kablologię" oraz wymiary urządzeń, gdzie nie raz końcówka mocy/wzmacniacz, są głębsze niż szersze.

 

Pozdrawiam,

Górek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka na 3 nogach jest niby łatwiejsza do ustawienia bo nie trzeba jej poziomować względem podłogi, ale faktycznie jest upierdliwa przy wymianie sprzętów i okablowania. Dziś wolę 4 nogi. Miałem kiedyś na 3 nogach i już nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak trzecia noga zasłoni któreś z gniazd..

Marcin Utopia albo Marcin GPS :)) gdzieś wkleił zdjęcia systemu gdzie właściciel takiego stolika w końcu ustawił go tył do przodu:)

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami, że stolik na trzech nogach może być upierdliwy i niepraktyczny. Sam byłem zdecydowany na stolik z trzema nogami i prawie już finalizowałem zakup, kiedy to uświadomiłem sobie, że tylna noga stolika przysłoni w końcówce gniazda interkonektów. Czym prędzej zrezygnowałem z zamówionego stolika i zakupiłem stolik znanej szwedzkiej manufaktury:)

 

Nie wyobrażam sobie ustawić stolik tak jak na powyższym zdjęciu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Użytkownicy+

Wczoraj słuchaliśmy u Sławka. W jego systemie, zwykle nieco przeszkadza podbicie basu, co wynika z pomieszczenia, oraz samych dynek. Ilość konfiguracji, zmian ustawienia, raz było lepiej, a drugim razem gorzej. Wczoraj jednak, nastąpiła znaczna poprawa, wszystkim nam się podobało, nie grało jeszcze w tym pokoju tak dobrze. Okazało się, że zmiana stolika z diy na Rogoz, zdecydowanie pomogła w tym przypadku. Dźwięk się ułożył, bas utwardził, góra nabrała blasku. Naprawdę jestem zdziwiony skalą zmian. Już niewiele zostało z zaciągania dynek w dole pasma. Oczywiście może tak być, że przy innych kolumnach, lub/i w innym pomieszczeniu, byłoby inaczej. Jednak w omawianym przypadku, zadziałało to fajnie. Stolik nie tak drogi, z drugiej ręki. Nie robiłem zdjęć, więc dam link do nowego na stronie producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znając wielbicieli teorii spiskowych dodam, że nie jest to kryptoreklama, nikt z nas nie rozmawiał z przedstawicielem producenta stolika. Rzecz została kupiona z ogłoszenia.

 

Panowie, zamieściłem w Magazynie recenzję stolika Rogoz. Sławek miał już starszy stolik (wspominałem o tym wyżej), mieliśmy chrapkę na bardziej zaawansowaną konstrukcję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-14255000-1446413887_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.