Skocz do zawartości
IGNORED

Avance Dana 670AV i co dalej ?


pranar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Właśnie rozpocząłem kompletowanie swojego pierwszego w życiu, z prawdziwego zdarzenia audiofilskiego zestawu, a zaczynam od okazyjnie kupionych Avance Dana 670AV, które wcześniej słyszałem w salonie odsłuchowym grających w różnych konfiguracjach, między innymi z zestawem Musical Fidelity 2 coś tam i pamiętam, że to było piękne brzmienie. Jeżeli bylibyście tak uprzejmi podpowiedzieć jaki wzmacniacz oraz odtwarzacz w cenie nieprzekraczającej 3000zł za element, również z drugiej ręki (może być także DIY) pasowałby najlepiej do tych kolumn, będę bardzo wdzięczny.

Stoją one w średnio umeblowanym i dobrze wygłuszonym pomieszczeniu (chropowate ściany i sufit, wykładzina dywanowa na podłodze) 17m2, możliwość ich ustawiania względem ścian są dość duże.

Moje preferencje w brzmieniu to duża uniwersalność z uwagi na to, iż słucham muzyki o bardzo różnym charakterze.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jeśli pasowało Ci brzmienie zestawu opartego na Avance'acjh i Musicalu to poszukaj końcówki A30 - będziesz miał ciepło i masę (swojego czsu w Audio Klanie z X-pre kosztowała 2,5 kzł). Jeśli natomiast nie masz czasu/ochoty na gonienie króliczka (dobór preampa, lkabli itd) to koniecznie posłuchaj Xindaka XA-6950

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - powinieneś być usatysfakcjonowany. A jeśli chodzi o źródło to albo wejść w firmowy system i kupić XINDAK MUSE 2.0 ( wtedy komplet powinieneś spokojnie kupić za 6kzł) albo poszukać używek (np. CD Audio Note). Co do Okablowania to Xindak bardzo dobrze gra z Audio Novą (rozsądne ceny za dobre brzmienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytaj tylko pchaj sie do dobrego salonu audio - spytaj czy mają "twoje kolumny" i odsłuchuj i jeszcze raz ODSŁUCHUJ...po koleii w Cenie jaką masz do dyspozycjii .

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

obecne ceny XB940QS są mocno zawyżone. Pod koniec jego dostępności w sklepach z "pocałowaniem ręki" można go było kupić za 1800zł (np. w Wawie na Koszykowej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeśli chodzi o odsłuch w salonach, nie mam zbyt komfortowej sytuacji, mieszkam bowiem w mieścinie, w której brak takowych, muszę więc szukać w najbliższych większych ośrodkach, w Poznaniu czy Łodzi

vitop

Co do Twoich propozycji, to myślę że za niecałe 3000zł mógłbym nabyć nowego, lub prawie nowego NADa372. W jednym z miejsc spotkałem nawet ofertę CD NAD S500 za 2500zł.

Pzeglądałm różne oferty i niejednokrotnie mogłem nabyć audiofilskie legendy sprzed kilku lat za kwotę mnie interesującą, kłopot w tym, że nie wszędzie i zawsze jest czas dojechać, posłuchać i wybrać coś sensownego.

Wracając do mojego pierwszego postu, ciekaw byłbym opinii i wskazówek ludzi, którzy posiadają Dany 670 i są z nich w pełni zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwe300 - dzięki za podpowiedź, może podasz trochę więcej szczgólów na temat, tzn chciałbym wiedzieć gdzie i czy można go odsłuchać, później ewentualnie nabyć ?

Szukałem na forum, ale znalazłem dyskusje fachowców konstruktorów, nic konkretnego dla takiego laika jak ja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gratuluję świetnego wyboru kolumn. Przy odpowiednim dobraniu elektroniki efekt końcowy może być rewelacyjny. Niestety niewiele napisałeś o Twoich preferencjach. Niestety nie istnieją systemy, które zagrają idealnie przy muzyce klasycznej i ostrym rocku. Są to zupełnie inne rodzaje muzyki przy których sprzęt w celu uzyskania dobrego efektu, musi zaprezentować zupełnie inny charakter brzmienia. Oczywiście należy szukać kompromisów, jednak to jest już trudniejsza sprawa i wymaga od Ciebie poświęcenia trochę czasu na odsłuchy. Zdecydowanie sugeruję Ci odsłuchy w salonie który posiada kolumny Avance Dana 670AV. Z mojego doświadczenia zasugerowałbym Ci odsłuch NAD C372, można spróbować zbudować system na Vincent SV226MkII (hybryda lampowa, przedwzmacniacz na 4 lampach 12AX7). Osobiście bardzo odpowiada mi brzmienie systemu opartego na kolumnach Avance i wzmacniaczach ARCAM (A80). Jeśli lubisz delikatnie posłodzone brzmienie to dobrym wyborem byłby Creek.

Wyboru jednak musisz dokonać sam, gdyż nikt z nas nie zna Twoich preferencji, tylko odsłuch da Ci gwarancję dobrze wydanych pieniędzy.

z pozdrowieniami

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z jlesienem. A do jego listy dorzuciłbym jeszcze wzmak rotela. Ja wybrałem Nada ze względu na jego uniwersalność, tylko w takim połączeniu zapomnij o pełnej kontroli na basie. Plusem tego zestawienia napewno jest fakt że płytki komercyjne przeciętnie zrealizowane zagrają dość przyjemnie i to z różnych gatunków muzycznych. Jeżeli twoja płytoteka składa się głównie z krążków dobrze zrealizowanych dorzuć do listy baltlaba. Co do cdeków to polecam ci przedewszystkim szybko wylicytować tego naima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Sam żałuje że jak skłądałem system nie było takiej okazji. A z nowych to mój usher CD1 lub music hall. Ushera, nada, denona z serii 1500 i chyba nawet jakiegoś rotela możesz z danami 670 posłuchać w Poznaniu na głogowskiej w audiomedia, na szewskiej w hi end corner mają baltlaba. Powodzenia podczas odsłuchów i gratulacje zakupu naprawde udanych kolumn. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy, Panie Kolego - lampy !!! Z 3-4 kawałki możesz kupić pre i końcówkę. I będzie jazda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje preferencje to słucham baardzo różnej muzyki, najczęściej są to różne odmiany jazzu, nie gradzę też ostrym rockiem, ale z drugiej strony lubię równieżeż klasykę, zarówno symfonikę jak i kameralne składy i to chyba jest mój problem, bo wiem już jak ciężko znaleźć na rynku coś uniwersalnego, kiedy dysponuje się ograniczonym budżetem, w moim przypadku na CD i wzmacniacz mogę wydać łącznie ok 6000zł. Powtórzę jeszcze raz: szukam wzmaka i CD playera o cechach jak najbardziej uniwersalnych.

W poprzenich postach, wśród Waszych propozycji pojawiają NAD372 i Baltlab. Tego pierwszego jeszcze nie słuchałem, a na Baltlaba, w bezpośredniej konfrontacji z NADem372 właśnie, zdecydował się ostatecznie mój kolega, człowiek słuchający na codzień w większości rocka. NAD jego zdaniem to kupa enegrii i o wiele gorsze wyrafinowanie niż Baltlab. To prównanie odsłuchowe przeprowadzone zostało w salonie.

Co do CD Naima, to mogę kupić "piątkę" z ogłoszenia z 2900zł. Jak on może się sprawdzić w trójkącie NAD372 lub Baltalb ?

Al3x:

Dana670 + NAD372 to zbyt dużo basu, nie można go jakoś okiełznać ?

Jak oceniasz synegrię Twojego systemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.

Ty ciągle swoje...

Raczej NIC z tego, co wymieniają nie zagra tak dobrze jak np. Phast czy Omak. Można znaleźć jeszcze dużo innych lampek w tej cenie. Trzeba posłuchać ! Tym bardziej, że skłaniasz się raczej ku jazzowi i klasyce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampek podobno avance lubią ASLa. Co do synergi w moim systemie to może za mocne słowo, ale jestem ogólnie usatysfakcjonowany, napewno jeszcze kabelkami się pobawię. Barwa, przejrzystość i przestrzeń to jeszcze napewno nie to co chciałbym mieć. NAD dobrze napędza avance z gałką rzadko dochodzę do 11tej, co do basu to przez rezony w moim pokoju w miejscu odsłuchowym nie jest go za dużo. Mimo wszystko słychać prowadzenie basówki i zapędy kontrabasu. Wokal zawsze na pierwszym miejscu, w średnicy dzieje się najwięcej. Góra dźwięczna choć brakuje wyrafinowania, fortepian fajny ale skrzypce takie sobie, za mało zróżnicowane. Za to dęciaki extra wystarczająco naświetlone ale jak trzeba i z chrypką. Dużym atutem jest dynamika którą NAD osiąga o dziwo z jakimś takim spokojem, rytm i duży dźwięk. Mimo nie powalającego zróżnicowania nagrań NAd, jak napisał Kornik i tu się z nim zgadzam potrafi oddać klimat nagrań. Zimny gra już zadowalająco, a po 1h praktycznie wpełni rozwija skrzydła. Wybrałem go ze względu także na wyposażenie. Może i baltlab jest bardziej wyrafinowany ale jego transparentność i przejrzystość ma pewien minus. Moja płytoteka jeszcze do tego nie dojrzała. Co do Naima to goła piątka czy z "i"?? Jak z "i" to bądź spokojny że spasuje i do nada i do baltlaba, tak twierdzi prawie każdy recenzent Hi fi i muzyki :D. Pamiętaj że dany 670 lubią dużo powietrza wokół siebie, za blisko ściany będą dudnić. Nie uważam że nad+avance to za dużo basu, zależeć to będzie od pomieszczenia, ustawienia i ostatecznie kabli. Tak właśnie w tej kolejności. Aha poczytaj w dziale opinie o naimie i nadzie i tu i na hi-fi.com.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz zukzukzuk, ale dla mnie nazwy Phast czy Omak to egzotyka, pierwszy raz je słyszę :). więc jeżeli byłbyś tak uprzejmy napisać nieco węcej na temat tego sprzętu. Przeglądając rynek ogłoszeniowy nie zetknąłem się z wyrobami tych firm wcale. W przypadku wzmacniaczy lampowych istnieje obawa że nie spełni on pokładanych w nim nadziei dotyczących dołu pasma

A propos jazzu i klasyki, one mają również różne oblicza. Pat Metheny z jego fusion zupełnie inaczej brzmi niż na przykład Keith Jarrett Trio. Tak samo w klasyce brzmienie fortepianu solo nie będzie tożsame z potęgą orkiestry. Podsumowując, nie tworzyłbym uogólnień dzieląc muzykę na gatunki, a raczej na to jakie rodzaje brzmienia prezentuje. Niektórym na przykład wystarczy czar lampy, bo nie słuchają płyt Marcusa Millera. Ja niestety lubię jeden i drugi biegun grania, dlatego szukam sprzętu jak najbardziej uniwersalnego do kolumn Dana 670AV.

Pamiętajcie również o moim budżecie, mam bowiem do dyspozycji na wzmak i CD łącznie ok 6000zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można także do kolumn AVANCER DANA 670AV zastosować lampę ASR. Taka konfiguracja powinna podobac Ci się, jeśli lubisz delikatnie osłodzony dźwięk. Jazz, wokal będzie bezkonkurencyjny. Sugeruję ASR model AQ1003DT - idealne dopasowanie - zdecydowanie sugeruję odsłuch, proszę mi wierzyć że tylko w taki sposób podejmie Pan dobrę decyzję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej poradziłem Ci sprzęt za razek około 3- 3,5 tyś ...gdyż sprzet z przedziału 5-6 tyś. zł. nie daje "AŻ" takich zmian...

 

w Ciemno bez odsłuchu do twoich kolumn zaryzykował bym coś uniwersalnego lecz "nieprzeciętnego" + kable o których nie sposób zapomnieć jeśli chcemy na maxa- a przecież o to "biega"- wykorzystać możliwosci posiadanego sprzętu

 

no ale po kolei...

Wzmacniacz:

-Rotel RA-06 - około 2,5 tyś zł- ma wszystko co potrzeba by "poczuć" dzwięk i jego róznowrodność

-Rotel RC-06+Rotel RB-06 - około 3,5 tyś zł - jest konkurencją nawet dla wzmacniaczy w cenie 5-6 tyś zł.

-albo coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 2,5 tyś zł. byłby ciekawym nabytkiem

CD:

-Cambridge Audio Azur 640 - 1,6- 1,8 tyś zł - bo trudno znależć mu konkurenta lepszego w cenie nawet do 3 tyś.

-Rotel RCD-06 - 1,8 tyś zł. - nie tylko dlatego "że pasuje" do kompletu

-albo coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - za 2,5 tyś byłby "okazją"

Kable:

-głośnikowy - Eichmann eXpress Six - około 1,2 tyś zł.- ponieważ dają nie tylko audiofilskie wrażenia ale nawet ocierają się o hi-end.

-sygnałowy - jestem i będę tutaj fanem DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff,propozycji co niemiara, za wszystkie bardzo dziękuję. Generalnie to o czym piszecie można podzielić na dwie grupy: pierwsza, sprzęt znanych, obecnych na rynku i w mediach marek, który można kupić niemalże w ciemno. Druga część ofert to second hand oraz DIY. Zdecydowanie się na taką ofertę to odważny krok do przodu, wiążący się z podjęciem pewnego wysiłku, wymagający cierpliwości i wytrwałości w dotarciu do samego produktu, czli chyba to co audiofile lubią najbardziej, nie sam cel, a drogę do niego.

Tak naprawdę, propozycji będzie tyle, ilu nas tym forum funkcjonuje, myślę że nie da rady inaczej jak podnieść swoje 4 litery i wyruszyć na poszukiwanie ulubionej konfiguracji. Nie muszę chyba dodawać jak wyboista to droga, dla niektórych nie mająca końca.

Jeśli macie jeszcze w zanadrzu jakieś swoje typy pasujące do moich Avance Dana 670AV, zgłaszajcie je, każdą z nich wezmę pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDP srebrny NAD 500 - bardzo OK.

 

Nie znam kolumn Avance, ale może poradziły by sobie z nimi monobloki Amplifona, które właśnie są w ogłoszeniach?

 

Niedawno widziałem też w ogłoszeniach Audio Analogue Puccini SE/Paganini - wzmacniacz dual mono, ładny wzorniczo zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.