Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON TACD01 promocja CD


amplifon

Rekomendowane odpowiedzi

Dla czego nie mam amplifonów w prasie ano dla tego że reklama się w żaden sposób nie kalkuluje. To jest takie błędne koło. Salony nie płacą więc w salonach nie ma wzmacniaczy, jak nie ma wzmacniaczy to nie ma się co reklamować bo i tak klient ma towar tylko w Staszowie i kto chce to i tak znajdzie. Zatem budowanie wizerunku firmy stoi trochę do góry nogami. Tak czy inaczej żadna Polska firma nie będzie miała tak zbudowanego wizerunku jak firmy zachodnie. O tym po prostu zapomnijcie. Nie ta kasa i nie te realia.

 

 

=>zdezintegrowany_3PO

 

I jeszcze jeżeli chodzi o sprzedaż poniżej cen salonowych. W tamtych latach wszystkie firmy tak robiły. (1999-2001) Zarówno producenci jak i dystrybutorzy. Ślepy tylko tego nie widział. Myślę że nie tylko ja miałem takie problemy. Śmiem twierdzić że jest tak nadal.

Sprzęt u dystrybutora jest zawsze tańszy niż w salonie i proszę nie zaprzeczać. Zwłaszcza jak w grę wchodzi sprzęt drogi i rzadko spotykany. Ale w tym akurat nie odstajemy od reszty świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon -->

 

Dziękuję za odpowiedź :)

 

A tak na marginesie ... wiele osób chętnie posłuchałoby nowych produktów Amplifona w KAIM :)

Jeśli znajdzie więc Pan chwilę czasu ... ZAPRASZAMY !!!

Będzie nam niezwykle miło Pana gościć ... tym bardziej że temat odsłuchu Amplifona w Klubie ciągnie się już od dawna :)

 

pozdrawiam i życze sukcesu na europejskich rynkach :)

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym tu nie ciął. Zostawił wszystko jak jest. Polska w pigułce. Są w tym wątku plewy i ziarna. Każdy zainteresowany w jakiś sposób wątkiem powinien go przeczytać wpierw w całości, następnie wyciąć ("ignorem") co sam uważa za stosowne i przeczytać spokojnie jeszcze raz.

* * *

Szanuję Amplifona za to, że nie odwraca się plecami od naszego "popolupo" rynku. Tak powinno być, uważam. Zrozumiałbym i przeciwną reakcję, bo też byłaby zasadna, bo ile upokorzeń można znosić ?

Mimo kłopotów, Amplifon stara się być fair, choć inni wobec niego nie byli bo zawiedli.

* * *

Panie Andrzeju, również życzę sukcesów biznesowych w podbojach rynków Europy i - jak się da - świata, bo czemuż by nie ?

Obrał Pan słuszną drogę sprzedaży swoich produktów (biorąc pod uwagę nasze zafajdane realia i "polaczkowatość" /Olać./). Proszę robić swoje i nie przejmować się co poniektórymi wpisami.

I proszę - mimo wszystko - zachować wiarę w ludzi, bo nie wszyscy pasują do ww. stereotypu. /Nie wiem ilu takich ludzi w Polsce mamy./

 

Co do brzmienia Pana produktów, opinie są podzielone (czyli nie jest najgorzej ;) W każdyym razie za jakość wykonania powinien Pan otrzymać złoty medal (tylko nie wiem od kogo).

* * *

 

Może powinien Pan umieścić swoje produkty w tych 2-4 dobrze płacących sklepach ?

(No chyba, że sprzedaż jest tak znikoma, że jeszcze nie ten czas/etap. Myślę, że poważnie zainteresowani i tak drogę do Pana produktów znajdą.)

* * *

Ad. cedeka - wygląda oryginalnie i ładnie. Taki lampowy Sonic Frontiers (jak już ktoś napisał). Ponieważ jest b. głęboki, kojarzy mi się trochę z gramofonem (a wieko z łunochodem?). W każdym razie obudowa wygląda na solidną i ciężką.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon -> Gratuluje odtwarzacza CD! Zycze sukcesow!

Pozdrawiam,

Parsec.

 

P.S. Nie przejmuj sie sfora polglowkow obszczekojacych wszysto, dla samego szczekania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny odtwarzacz za bardzo dobrą cenę.

Nie przypominam sobie żadnego innego odtwarzacza z transportem CD-Pro2 poniżej 10kzł . Do tego w pełni symetryczny , lampowy stopień wyjściowy , luksusowe wykonanie , gwarancja , serwis w kraju. Myślę ,że wśród tak wielu odwiedzających to forum już znalazło się 3 trzeźwo rozumujących ludzi ,którzy patrząc z trochę innej perspektywy niż niektórzy zacietrzewieni dyskutanci podjęli decyzję o bliższym zapoznaniu się z TACD01 . Uważam ,że naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych, 16 Lip 2006, 00:09

>Właśnie przestałem sie dziwić, że p. Piwowarczyk niemal całą swoją produkcję sprzedaje za granicą...

 

Widziałem m.in. w ofercie Walrus'a z Londynu. Tam nawet przyznają otwarcie,że Made in Poland.

 

>Wszak nie warto walczyć z naszym przaśnym, kartoflanym polskim piekiełkiem audiofili, który i tak

>kupią "lampową chińszczyznę" za 1000 PLN lub inny szmelc z niemieckiej wystawki do tuningu.

 

"i o to chodzi, i o to chodzi"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->troy

 

gwoli przypomnienia włoska firma NORTH STAR DESIGN sprzedaje CD transport oparty na CD-Pro2 za kwotę

1800-2000 EUR , myślę że za 3000-2000 zł dałoby się kupić jakiś zewnętrzny DAC ;)

 

 

-> amplifon

Chciałbym , jeżeli to możliwe uzyskać odpowiedź na dwa pytania :

 

1Czy wbudowany w CD DAC zbudowany jes t technologi SMD ?,

2. Jakie przesłanki kierowały Panem ,aby lampy stopnia wyjściowego były odsłonięte ( częściowo na zewnątrz )

W większości konstrukcji tego typu ( Jolida , Vincent , AR , AA(lektor IV) lampy te były zakryte pod

pokrywą CD , w celu cytuję "zminimalizowania wpływu efektu mikrofonowania )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>dodo

 

Przetwornik jest w wersji SMD bo tylko w takiej występuje jest to układ PCM1792

 

Lampy są na zewnątrz z dwóch powodów

1. W pierwszym prototypie były w środku i dość znacznie podgrzewały obudowę

2. Względy estetyczne

 

Z efektem mikrofonowania bym nie przesadzał większość drgań jakie dostają lampy przedostaje się poprzez drgania całej obudowy a nie przez falę dźwiękową pochodzącą np z głośnika. Tak że czy niewielkie znaczenie ma czy lampa jest wewnątrz czy na zewnątrz. Zresztą problem mikrofonowania lamp jest według mnie zbyt rozdmuchany. Po podłączeniu oscyloskopu do jakiegoś np wzmacniacza napięciowego trzeba cały układ wprowadzić w niezłe drgania (przypuszczam że wiele set razy większe niż występują w rzeczywistym użytkowaniu) aby móc naprawdę zaobserwować na przyrządzie jakiś przebieg na największej czułości oscyloskopu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem szczęśliwy że powstał polski CD, który powinien grac przez długi czas. i zapewnie bardzo ładnie

Prawdą jest tez, że wiele osób szuka CD powiedzmy w tej cenie ( no może do 5 kpln) ale propozycja ciekawa i może może ...w każdym razie życzę powodzenia ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ja również cieszę się z powstania nowego polskiego playera (i to lampowego), szkoda tylko, że brak dystrybucji na terenie kraju uniemożliwia szersze nauszne zapoznanie się z produktem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się podzielić moimi uwagami co do samego wyglądu odtwarzacza, może niektóre z nich przydadzą się konstruktorowi.

Podkreślam, że są to moje subiektywne opinie i nie dam się wciągnąć w ewentualną niepotrzebną dyskusję ;).

 

 

W projekcie obudowy widać dwa style:

1. stalowa obudowa o zaokrąglonych krawędziach, drewniane boczki i ażurowa obudowa lampy

2. panel sterujący, transport i puszka z matowego aluminium o ostrych krawędziach

 

W pewien sposób może to podkreślać połączenie świata cyfrowego i analogowego, ale mi do końca nie odpowiada.

Zastanawiałem się, jak powinien wyglądać ten odtwarzacz, aby podobał mi się w 100% i oto efekt tych przemyśleń (wyszły trzy wersje):

 

- tabliczka z logo firmy – do natychmiastowego usunięcia ;-) Zupełnie nie pasuje do tak dopieszczonej obudowy i kojarzy się z pracą dyplomową. Myślę, że dobrym miejscem na umieszczenie logo jest górna powierzchnia złotego panelu.

 

Wersja 1

- boczki z aluminium anodowanego na czarno

- panel sterujący anodowany na czarno

- obudowa lampy taka jak puszka obok, tylko z wyciętymi otworami

- większe nóżki z aluminium w kolorze puszki

 

Wersja 2

- boczki z aluminium anodowanego na biało

- panel sterujący anodowany na biało

- obudowa lampy taka jak puszka obok, tylko z wyciętymi otworami

- stalowa obudowa pomalowana na czarno

- czarne nóżki

 

Wersja 3

- boczki z trochę jaśniejszego twardego egzotycznego drewna, zaokrąglone tylko najkrótsze krawędzie, wykończone na półmat

- panel sterujący z tego samego drewna co boczki

- obudowa lampy taka jak puszka obok, tylko z wyciętymi otworami

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz TACD01 w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach.

Ale tak sobie myślę, że wersja z panelem sterowania w kolorze czarnym do dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak...

 

Amplifon CD Ptyś mod. 2 podoba mi się najbardziej :-), choć z pewnym zastrzeżeniem.

Gdyby całe to piękne urządzenie było z anodowanego aluminium, to byłoby bardzo eleganckie.

Ale i tak bardzo udany design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Amplifon

 

Bądż łaskaw i powiedz nam czy,jak się to ktolś słusznie wyraził, w tej przaśno-kartoflanej krainie udało Ci się sprzedać cedeki ?

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kupiłem. warto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Po wiadrach,nie bójmy się tego słowa,treści the day b4 żołądka, są inni ,którzy jednak cenią te cedeki i przyznają się do zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam się wydaje, ale ten CD Amplifona wyglądem przypomina ten chiniolski CD firmy

Shenzhen Shanling Electronic.,Ltd

:)

Nie wiem jak brzmienie, może jest dobre, ale ten wygląd...

Dżizus - chiński skamieniały topór...

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skamieniały topór opada na CD"

:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.