Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON TACD01 promocja CD


amplifon

Rekomendowane odpowiedzi

Amplifon jest gość z klasą..

wzmacniacz kupiłem .pograł..nie brzmiał...oddałem ..kulturalna wymiana opinii ..bez zbędnych słów ,..nawet sam po niego wpadł bo akurat było po drodze ..

w sumie szacunek i dobra pamięć ..a że nie grał ..cóż ..nie tylko klasa sprzętu jest ważna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nie chciał spowrotem mimo, że upłynęło zaledwie kilka dni od zakupu.

Amplifon WT40 - jest pięknie wykonany, ale jego brzmienie nie ma nic wspólnego z lampą.

Jest zimny, ostry i szorstki - jak typowy tranzystor. Myślę, że to wina lamp stosowanych

w WT40 - one nie nadają się do audio. Stosuje je kilka firm jak np: BAT, ale pewnie stosują

wyrafinowaną filtrację i mają rozbudowaną sekcję preampu, lepsze trafa i pewnie te lampy

tak nie wyostrzają brzmienia. W moim przypadku nawet po kilku godzinach wygrzewania

charakter ostrości nie znikał. Oczywiście bawiłem się z wymianą okablowania, stosowałem

UPS i kondycjoner pożyczony od kolegi i nic - dalej `pikał` po uszach wysokimi.

Kolumny i odtwarzacz CD również zmieniałem /elementy nie budżetowe powyżej 8000 PLN/.

Trzeba przyznać, że 40-tce nie brakuje mocy i może napędzić nawet spore kolumny.

Z elektrostatami jednak nie daje rady - wyłącza się od razu nawet na Dianie Krall na godzinie

9-ej. Z opinii zasłyszanych WT30II jest udana i na niej powinien się Pan Piwowarczyk skupić

się i spróbować zmienić trafa na lepsze i nie konieczne wszystkie toroidalne i elementy preampu

też na lepsze. Samą obudowę też można by raz na dwa lata zmienić dla urozmaicenia.

A może wreszcie pilot do wygodniejszej obsługi i timer standby jeśli nie ma sygnału przez 15 minut

- tak jeśli audiofilek zaśnie - żeby jego amplifon nie żarzył się do bladego ranka???

Może inne modele takie jak WT30II grają cieplej /mają inne lampy!/, ale już zniechęciłem się.

W przyszłości będę szukał wzmacniaczy Luxmana, Synthesisa lub AudioNota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miroalien,

W uzupełnieniu Twojej "szorstkiej" opinii o WT40 kilka komentarzy. U Ciebie, w twoim systemie, danego dnia zagrał zimno ostro i szorstko - podejrzewam, że nie był wygrzany - a na osiągnięcie pełni brzmienia potrzebuje nie kilka godzin lecz kilka tygodni. U mnie gra prawie 2 lata i zapewniam, że jest to dźwięk lampowy - aczkolwiek mało romantyczny, raczej dynamiczny w stylu push-pull a nie SET (to odzwierciedla zapewne rockowe preferencje muzyczne konstruktora ;-). Góra nie jest zbytnio zaokrąglona - ale można by dyskutować czy to nie jest po prostu neutralność - w moim systemie nie odczuwam żadnej agresji. Co do obudowy wzmaków to się zgadzam - styling jest kontrowersyjny i raczej staroświecki + moim zdaniem niektóre elementy obudowy niepotrzebnie nabijają koszty produkcji (np. zdejmowana osłona lamp).

Kontynuując komentarz - a propos pilota - bez pilota można żyć, timer - to niepotrzebny gadżet IMHO.

 

A wracając do CD, to piękna maszyna i bardzo się cieszę, że są nabywcy w Polsce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Amplifon

Spóźnione ale serdeczne gratulacje, coraz bardziej kompletna oferta :-) Dla mnie trochę kontrowersyjny (jasne, sam mam niekontrowersyjne klocki :-))) wygląd ale ... ważniejsze że znalazł szczęśliwych nabywców.

 

Co do WT40:

Aronowski and Nykiel Space 3.1 taki oto zestaw zasilał na Audio Show Amplifon WT40 i nic nie psuło dobrego brzmienia choć na AS 2005 było inaczej, dla mnie lepiej :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroalien,

nie dziw się, że twój wzmacniacz brzmi jak brzmi, nie ma prawa brzmieć lepiej przy tak kiepskich elementach jakie w nim zastosowano.

 

Lepszych transformatorów pan Piwowarczyk nie zastosuje bo nie ma pojęcia jak je implementować a poza tym nigdy ich nie miał w ręku i nic nie zrobił na dobrych trafolach. To zawsze będą ciepłe kluchy, które najlepiej słuchać w pomieszczeniu obok, wtedy dźwięk nie daje tak po uszach.

 

Ja w końcu też musiałem zrobić sobie końcówkę lampową bo dość miałem hi-fi z Amplifonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

Jak widać nie można być prorokiem we własnym kraju. Podjął pan słuszną decyzję o skupieniu się na rynkach zagranicznych. W Polsce pewnie też odniósł by Pan sukces ale trzeba by zarejestrować firmę u angoli, pisać na wzmakach made in England - wtedy miałby Pan grono zagorzałych miłośników nad Wisłą - a tak to musi Pan czytać te posty.

Tak na marginesie - rozumiem Pana techniczny punkt widzenia ale żeby odnieść sukces potrzeba trochę magii (marketingu) tak jak robi to Ancient Audio ( z całym szcunkiem dla Pana Waszczyszyna).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topwinyl

 

W Londynie Amplifon jest na dyspleju jako Made in POland ! i NIE WSTYDŻMY SIĘ WRESZCIE,DO CH....,NASZEJ POLSKOŚCI!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK JEST !

 

Właściwie nie wiem o co to całe bicie piany, firma zrobiła kilka dobrych wzmaków, całkiem wizualnie łady CD na przyzwoitych częściach. Należy się tylko cieszyć jesli Firmie się uda na zachodnim rynku. Jeśli nie ma zbytu w Polsce to po co robić coś na siłę. Życzę Im powodzenia mimo, że nie jestem zainteresowany (przynajmniej na razie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto mi chodziło. W Londynie może być made in Poland - bo tam liczy się jakość dzwięku. A w polsce blichtr. Dletego żeby w Polsce odnieść sukces to musi być made in England. NIESTETY!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich fanów Amplifona!

 

Czy jest ktoś z Warszawy, kto posiada odtwarzacz cd Amplifona?

Chciałbym się umówić na ewentualny odsłuch i porównanie z Cec-em TL53Z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj!

Niestety nie mieszkam w Warszawie.Zapraszam do Zielonej Góry.Posiadam odtwarzacz cd Amplifona.Ostatnio został "lekko"zmodyfikowany(wymienione zostały przez A.Piwowarczyka końcowe kondensatory w torze analogowym na Mundorfy silver/oil).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Wiem że jest przynajmniej jedna osoba na forum z Warszawy posiadająca TACD01, ale nie wiem czy ma chęć i czas na odsłuchy.

 

Panie Andrzeju, czy jest jakakolwiek możliwość wypożyczenia do odsłuchu i czy CD nadal jest w produkcji?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z uczestników tego forum tacd01 ma 7osób.

Nie wiem tylko,czy jest ktoś z W-wy.

Jak coś,dam znać. Cedek gra pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juz 8 osob bo ja tez mam. Klasa dzwieku zdecydowanie wyzsza niz poprzednie moje cd audio analogue paganini. Po wymianie seryjnych lamp na mullarda szok. Najlepiej brzmiace cd jakie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Europa czuje nasz oddech na swoich zamoznych plecach , mam takie same telewizory , kosmetyki a nasze bitofony juz dawno przegoniły ich cd playery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobre, niezły pomysł ale w przypadku cd amplifona to prawda a wiesz czemu bo słuchałem bezposrednio jeden za drugim te "ich" cdeki i naszego ampifona.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.