Skocz do zawartości
IGNORED

Siatkówka


mag99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Romku, ale ja napisałam, że "mam wrażenie" a nie że jestem przekonana. I nie wiem czego tu oczekujesz w ramach udowodnienia Tobie i samej sobie, że moje wrażenie nie jest mylne. Że przewertuję teraz stare strony i zrobię analizę porównawczą? Ile więcej błędów zrobiła obrona? Ile więcej zagrywek było zepsutych? Ile mniej punktów zdobyto, przez źle oceniony atak?. Ile tzw. "kiwek było bez sensu? Oczywiście jest to możliwe, bo są strony na których można znaleźć zapiski meczy sprzed lat, ale wybacz ja niestety nie mam na to czasu.

Oczywiście, że sport się rozwija i zmienia. Analizy komputerowe gry, dobrodziejstwo, czy przekleństwo kamer challenge'owych, mierzenie prędkości uderzenia, technika, technologia... Tylko czy to wszystko zastąpi talent oraz odrobinę myślenia podczas gry?

Ale co ma wspólnego challenge albo mierzenie prędkości piłki do talentu siatkarzy ? To tylko służy temu żeby Tobie pokazać że skoro np Wlazły potrafi zaserwować z prędkością 120 km/h to znaczy że ma ten talent. Wcześniej tego nawet nie wiedziałaś, ot ładnie serwował i tyle. Z challenge jest podobnie. O wygranej decyduje w końcu talent zawodników, a nie pomyłki sędziów.

Co do poziomu mistrzostw to również się nie zgadzam. Stał na wysokim poziomie. Mam nadzieję że się mylę w Twoim przypadku, ale bardzo często czytam opinie takie, że skoro polska drużyna coś wygrywa, to reszta po prostu była kiepska i przeszli fartem. Zgodzę się tylko w przypadku drużyny USA. Im ten turniej zupełnie nie wyszedł. Chociaż, jako jedyni pokonali obecnych mistrzów świata :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma wspólnego challenge albo mierzenie prędkości piłki do talentu siatkarzy ? To tylko służy temu żeby Tobie pokazać że skoro np Wlazły potrafi zaserwować z prędkością 120 km/h to znaczy że ma ten talent.

 

Do talentu mierzenie prędkości uderzenia pewnie nic nie ma ;-), pewnie nieściśle się wyraziłam, ale zaprzecz, że wiedza pochodząca z nowinek techniki nie pomaga trenerom, analitykom na tworzenie strategii gry.

Generalnie sport się zmienia, ale kto wie jaki procent w tych zmianach to np. analizy komputerowe?

Dodam jeszcze, że chyba wolałabym osobiście czystą sztukę gry, bez cudów techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez negra

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy technika tutaj ma aż taki ma to wpływ ? Zamiast meczu nagranego na kasecie VHS mają nagrania cyfrowe :). Jeśli korzystają z jakichś nowinek technicznych to oczywiście że technika pomaga, ale akurat nie zgodzę się z tym że to ma negatywny wpływ. Zwróć uwagę że jeśli już to każdy sztab trenerski korzysta z tego. I dzięki temu mamy właśnie zacięte mecze, bo trener wie jak zawodnicy przeciwnej drużyny serwują, atakują, itd. Pozwala to na przygotowanie się do obrony a przez to piłka dłużej jest w powietrzu. A to akurat pozytywnie wpływa na widowisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że chyba wolałabym osobiście czystą sztukę gry, bez cudów techniki.

Ale to właśnie o czysta grę i jej sztukę chodzi! Zobacz, jak może zostać gra wypaczona przez błędną decyzję sędziów, którzy mogą zmienić losy spotkania, tytułu, turnieju, etc. Ja osobiście ciesze się, że jest challenge, bo poziom sędziowania na turnieju był b. słaby; choć nawet z challengem niektórzy sędziowie sobie nie radzili - nie wiedzieli co mają sprawdzać, podejmowali ewidentnie sprzeczne z faktami decyzje, byle tylko utrzymać swoją pierwszą błędną decyzję w mocy, etc. Weź tego wytrzeszcza, który sędziował w naszym meczu z Iranem na przykład. Tutaj duży problem leży po stronie FIVB.

Co do innych nowinek technicznych to np. realizacja z wielu kamer to coś wspaniałego - można zobaczyć detale akcji, powtórki, co daje możliwość dostrzeżenia całego bogactwa gry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do talentu mierzenie prędkości uderzenia pewnie nic nie ma ;-

Właśnie odwrotnie,ma i to dużo.Zagrywka a w szczególności jej trudność(prędkość)ma zasadnicze znaczenie.

Czym trudniejsza zagrywka,tym łatwiejsza obrona ataku drużyny odbierającej zagrywkę.O asach serwisowych nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe, co PZPS zrobi z tą zagrywką:

"Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza, że wkroczyło w czwartek do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie.

 

- To są czynności własne Biura, w czasie trwania tych działań nie informujemy o szczegółach - powiedział rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński.

 

Zarówno prezes PZPS Mirosław Przedpełski, jak i rzecznik prasowy Janusz Uznański nie odbierali w czwartkowe popołudnie telefonów. Inni przedstawiciele polskiej federacji zaś nie chcieli komentować sprawy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co PZPS zrobi z tą zagrywką:

"Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza, że wkroczyło w czwartek do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie.

 

- To są czynności własne Biura, w czasie trwania tych działań nie informujemy o szczegółach - powiedział rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński.

 

Zarówno prezes PZPS Mirosław Przedpełski, jak i rzecznik prasowy Janusz Uznański nie odbierali w czwartkowe popołudnie telefonów. Inni przedstawiciele polskiej federacji zaś nie chcieli komentować sprawy."

A co tu komentować. Prezes już siedzi i ma przedstawione zarzuty korupcji (jakieś kilkaset tys ).

Widać, nie chciał się podzielić z kim trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować. Prezes już siedzi i ma przedstawione zarzuty korupcji (jakieś kilkaset tys ).

Widać, nie chciał się podzielić z kim trzeba.

 

Ktoś go podkablował i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj wcześniej pewnie zakopali ten milion. ;-)

Przykre jest to, że żyjemy w kraju, w którym ci zarabiający najlepiej kombinują jak ukraść jeszcze więcej,

a ci biedni nie wiedzą jak przetrwać kolejny miesiąc. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie do końca póki co raczkujemy w przekrętach,wciąż pozostało prawnikom przekonać polityków żeby zatwierdzili takie prawo, gdzie będą mogli doradzać prezesom za grubą kasę aby takie ruchy zamiast łapówką nazwano w ostateczności należnym wynagrodzeniem . Prawnik skasuje 50 % za zalegalizowanie takiej transakcji i będzie 3 uśmiechniętych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zatwierdzili takie prawo, gdzie będą mogli doradzać prezesom za grubą kasę aby takie ruchy zamiast łapówką nazwano w ostateczności należnym wynagrodzeniem

 

Przecież to funkcjonuje. Wystarczy wystawić fakturę na taką usługę i odpowiednio opisać w przedmiocie sprzedaży.

 

Nie do podważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to funkcjonuje. Wystarczy wystawić fakturę na taką usługę i odpowiednio opisać w przedmiocie sprzedaży.

 

Nie do podważenia.

 

1. Trzeba by było zapłacić podatek - mniej kasy i szkoda

2. Jako kto miałby wystapić w tej umowie prezes siatkówki? Jako osoba fizyczna, która doradza prezesowi firmy ochroniarskiej, z którą przedtem podpisał umowę jako prezes związku piłki siatkowej? Dosyć to karkołomna kombinacja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Siatka taki piękny sport, a tyle w niej syfu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Na gwiazdkę dostałem książkę M. Prusa 'Wszystkie barwy siatkówki'. czyta się jednym tchem, w jedno popołudnie - lekka i fajna lektura.

Teraz zabieram się ża biografię Huberta Jerzego Wagnera - zapowiada się smakowicie. Też prezent od Mikołaja.

 

Kupiłem tez sobie nowe buty do siatki - nie wiem, na ile to psychika a na ile dobry dzień, ale wczoraj na treningu grałem jak nowo narodzony, i to po 2,5 tygodnia przerwy światecznej. Nie wiem tylko, czy nie powinienem był kupić takich do kostki, profilaktycznie... choć z drugiej strony nie chciałem kupować butów odciążających stawy profilaktycznie, bo to osłabia ścięgna i stawy skokowe, i dopóki nie muszę, to postanowiłem tego nie robić. MAM nadzieję, że żadnych kontuzji w tym Nowym Roku nie złapię... oby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Wlazły 2 miejsce na sportowca roku tylko Stoch go przeskoczył ale on się wybija z dłuższego rozbiegu .

 

Swoją drogą ciekawe jak ze skocznością obu panów - który ma większa windę w nogach... ;)

Kamil b. ładnie się zachował komplementując Mariusza - aż miło słuchać takich mistrzów na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą ciekawe jak ze skocznością obu panów - który ma większa windę w nogach... ;)

Kamil b. ładnie się zachował komplementując Mariusza - aż miło słuchać takich mistrzów na poziomie.

Inna masa i wzrost ale zapewne obaj dosiężnego mają sporo . Nigdy nie zapomnę 1 sezonu Wlazłego w ekstralidze to była młodość i fantazja i gwoźdź za gwożdziem wbijany w ataku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 2 książki o siatce ostatnio (prezenty gwiazdkowe): Marcin Prus 'Wszystkie barwy siatkówki' i K. Mecner/G. Wagner 'KAT. Hubert Jerzy Wagner' biografia Kata. Polecam, obie czyta się b. lekko o fajnie, a do tego nie pudrują rzeczywistości, tylko walą kawę na ławę. Niezwykle ciekawa lektura, a książka o Kacie to także kawał historii polskiej siatkówki. Dla fanów tego sportu na pewno gratka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę 1 sezonu Wlazłego w ekstralidze to była młodość i fantazja i gwoźdź za gwożdziem wbijany w ataku .

 

w pierwszych meczach Wlazłego były delegacje starszych zawodników do trenera( Mazura) by nie wstawiać młodego bo strasznie kaszani.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

A po przegranych meczach p. Mazur, gdy hala już opustoszała, brał młodego Wlazłego, który ważył wtedy może z 50 kg i kazał mu z 20 kg gryfem na karku skakać po parkiecie.

 

jacm - Ty pamiętasz 1.szy sezon, albo raczej połowę, wydaje mi się pamiętać, że przyszedł z Wielunia w przerwie świątecznej, a ja pamiętam, jakby to było wczoraj, 1szy sezon Winiarskiego w Częstochowie.

2002 r. Pierwszy mecz, jego pierwsza zagrywka, wyrzucił baaaardzo daleko do przodu, ale sięgnął, i petarda, że hoooo ! Myślałem sobie, ok, udało mu się. Druga, trzecia zagrywka. Tak samo, i sobie myślę - okejjjjjjj. On tak zagrywa.

Jeny, obok Murka, to mój drugi największy zawodnik AZS, którego przyszło mi oglądać. Od pierwszego do ostatniego meczu, przez 4 sezony ,każdy mecz w wyjściowej 6 (7).

 

Ps. Mazur obok Wspaniałego to najgorsze nazwiska jakie kiedykolwiek zasiadły na ławce trenerskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dominic2509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Niezły wynik, Asseco i Skra w final four Ligi Mistrzów, szkoda tylko, że w bratobójczej walce... Ale jest nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No i po Final Four... Niestety obie porażki, ale wynik ogólny i tak dobry. Silną mamy lige, ale to wiadomo.

Szkoda, że dla Kazania grał Leon - gościu niesamowity, który atakuje ponad blokiem złozonym z dwumetrowych, skocznych wież... Szok. Do tego jego zagrywka rozwalająca Igłę.. Ale poza nim Kazań imho niewiele pokazał w finale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igła się powalał i bez zagrywki Leona :( Chory był

 

No wiem, i dziwiło mnie, że trener nie wystawił drugiego libero... bo po prawdzie to Igła kilka piłek obronił, ale był swoim cieniem jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon chce koniecznie grać dla naszej kadry.To podobno jego marzenie.Jest gotów na konieczną przerwę w występach kadry Kuby,by zagrać dla nas.Zafarbuje się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon chce koniecznie grać dla naszej kadry.To podobno jego marzenie.Jest gotów na konieczną przerwę w występach kadry Kuby,by zagrać dla nas.Zafarbuje się?

 

Leon jest Kubańczykiem i jego marzeniem jest gra dla Kuby.W tym momencie i w obecnych układach nie jest to możliwe.

Więc wpadł na pomysł ,że mógłby zagrać w kadrze Polski.Cóż ,jesteśmy Mistrzami Świata, więc do jakiś cieniaków się nie pcha.

Ma żonę Polkę,mógłby dostać obywatelstwo ( co samo w sobie rarytasem nie jest ale automatycznie będzie obywatelem UE) a chęć grania w kadrze jest dobrą kartą przetargową do otrzymania obywatelstwa.

Karencja przy zmianie reprezentacji jest obowiązkowa,w kadrze mógłby grać dopiero w 2018 roku.

Tak więc deklaruje chęć gry w kadrze Polski,dostaje obywatelstwo w trybie przyspieszonym i ma spokój do 2018 roku.

Czy dla polskiej siatkówki taki zawodnik byłby pożyteczny? Na pewno jest graczem z najwyzszej pólki,ale taki układ ma też minusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Asseco Resovia mistrzem Polski. A nie wyglądali na to wczoraj po pierwszym secie, gdzie to Trefl narzucił im swój styl gry.

Ale mecz ładny, parę pięknych akcji w obronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.