Skocz do zawartości
IGNORED

Siatkówka


mag99

Rekomendowane odpowiedzi

Niezaleznie od tego co Soundchaser będzie pier...l o wartości brązu ME ten sezon to kleska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...moja ogromna wiara w końcowy sukces (złoto) i pozytywne nastawienie samych zawodników nie wystarczyły.
Ale jak można wygrać mecz, w którym nie wykorzystuje się tylu sytuacji w kluczowych momentach...
Pierwszy set - radosna siatkówka, dominacja i nokaut. Na tych mistrzostwach pierwsze sety wychodziły naszym najlepiej.
Drugi set - podobnie jak z Ruskimi, tylko bez happy endu. No ale jak się prowadzi 24:22 i nie potrafi dowieźć zwycięstwa do końca (Kaczmarek miał piłkę na skończenie seta), to niestety ze Słoweńcami na przewagi nigdy nie jest lekko.
Trzeci set to jakaś masakra...to nie Słoweńcy dostali skrzydeł, tylko Polacy kompletnie zgubili morale i pewność siebie z pierwszego seta.
W czwartym przy stanie 3:6 wreszcie coś się odwróciło i wydawało się, że wracamy powoli do gry, chociaż ta pewność siebie była cały czas zachwiana. Ale przecież było 18:14. Nie można było spokojnie dograć seta i doprowadzić do tie-breaka? Nie ze Słoweńcami tak walczącymi i cały czas wierzącymi w swoje możliwości.
I znów chyba przy stanie 25:24 Kubiak tym razem nie wykorzystał piłki w górze.
Później nawet 3 kontr w jednej akcji nie potrafiliśmy wykorzystać.
Musiało się więc tak skończyć. Psychicznie jesteśmy jednak słabi.
Jednakowoż - mimo iż to nie był mecz 5-setowy, a 2 sety łatwo wygrane, to takiej dramaturgii nie pamiętam.

Np cóż...jutro mecz o brąz, który średnio mnie interesuje. Pewnie obejrzę przy włączonej jak zwykle muzyczce, ale już kompletnie bez emocji, bo dla mnie liczy się tylko zwycięstwo, czyli złoto...zwłaszcza w dyscyplinie, w której to złoto powinniśmy byli zdobyć. Na IO zresztą też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soundchaser napisał:

Niestety...moja ogromna wiara w końcowy sukces (złoto) i pozytywne nastawienie samych zawodników nie wystarczyły.

A ja zimna realistka zawsze zazdroszczę Ci optymizmu i tej wiary ;-). To się nazywa być kibicem mimo wszystko! :-).

 

Cóż. Psychologa sportowego chyba trzeba naszym zawodnikom zmienić. Ot co. A nawet nie wiem czy mają jakiegoś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ł.A. Woman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Nic nie powinniśmy!

Za każdym razem sportowo przegrywamy. 

Nie sportowo, tylko w głowach.

9 minut temu, negra napisał:

A ja zimna realistka zawsze zazdroszczę Ci optymizmu i tej wiary ;-). To się nazywa być kibicem mimo wszystko! :-).

 

Cóż. Psychologa sportowego chyba trzeba naszym zawodnikom zmienić. Ot co. A nawet nie wiem czy mają jakiegoś. 

Mój optymizm nie był z palca wyssany. Przecież byliśmy zdecydowanymi faworytami zarówno w meczu ze Słowenią, jak i Francją na IO.
Zakłady buchmacherskie zawsze są pod tym względem wiarygodne, bo opierają się nie tylko na rankingu, ale też na bieżącej dyspozycji turniejowej, a ta była także po stronie Polaków.
Na marginesie - notowania były Pol-Slo: 1,17 - 5 (mniej więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z netu:

"Znowu Słowenia i znowu porażka. Czwarta z rzędu w mistrzostwach Europy. Ktoś może powiedzieć, że to słoweński kompleks. Dodajmy do tego fatum olimpijskiego ćwierćfinału i wyjdzie na to, że polskich siatkarzy dopadła jakaś klątwa. Nic z tych rzeczy! To nie żadne fatum, ani klątwa. To nie przypadek, że polscy siatkarze przegrali od mistrzostw świata właściwie wszystkie najważniejsze mecze. A przecież mamy świetnych zawodników i bardzo mocną drużynę. Czemu więc przegrywamy? Odnoszę wrażenie, że nasi siatkarze nie wytrzymują mentalnie kolejnych wyzwań, że przyciśnięci do muru nagle wpadają w czarną dziurę i przestają grać. Tak jak ze Słowenią w trzecim secie, gdy nagle wszyscy jak jeden mąż zaczęli popełnieć błędy. Zespół rozpadł się po przegranym na przewagi drugim secie."

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic dodać, nic ująć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Nie sportowo, tylko w głowach.

He, he, he...

Głowa to filar sportu, nie tylko sportu zresztą. 

Słowińcy nas po prostu rozwalcowali. Obejrzyj sobie powtórki. Rozwalcowali sportowo. Dalej sobie dopowiadaj teoryjki o dyspozycji dnia itp. 

Nasi przegrywają najważniejsze mecze ostatnich turniejów jak leci.

Ale żeby nie było. Słoweńcy zagrali znakomity mecz. 

Kiedyś po pierwszym ograniu Brazylii w MŚ bodaj Giba powiedział; wygrać mistrzostwo to pryszcz. Ważne jest udowodnienie swojej dominacji jak już się zdobyło mistrzostwo.

Polakom tak się składa, że oprócz kelnerów w tych debilnych grupach, inne drużyny sprężają się. I jest ciężko. 

Pisałem wcześniej o słabym przyjęciu i dyspozycji Drzyzgo. Przyjęcie słabe, rozegranie słabe... I tak dziwne, że taka długa gra na przewagi w tych dwóch setach...

Teraz oglądam SRB:ITA 0:2 (21:19)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja refleksja - Heynen był dobry na samym początku swojej pracy. Trener z jajami, który potrafił zmobilizować drużynę w różny sposób. Od pewnego czasu jego autorytet upadł. Wcześniejsze zjebki po nieudanych zagraniach siatkarzy, czy wykłócanie się z sędziami przy każdej możliwej okazji też przestało działać mobilizująco na naszych graczy. Zaczęli go chyba traktować jak klauna i lekceważąco. Dlatego w naszym kraju potrzebna jest ciągła rotacja trenerów...i to nie dotyczy tylko siatkówki.
Relacja zawodnik-trener po pewnym czasie wypala się i nie ma już chemii. Trener przestaje już motywować. Zawodnicy nie czują bata. Potrzebna świeża krew, nowe podejście...po prostu efektywna zmiana. Zmiana na innego trenera z innym podejściem, ale z twardą ręką. Nie takiego gułę jak za przeproszeniem Ferdinando De Giorgi.
Przykład takiego trenera to Bernardo Rezende. Ile lat Brazylia była za jego kadencji na topie?
Inna sprawa, że sportowa mentalność Brazylijczyków jest zupełnie inna.

4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Słowińcy nas po prostu rozwalcowali. Obejrzyj sobie powtórki. Rozwalcowali sportowo. Dalej sobie dopowiadaj teoryjki o dyspozycji dnia itp.

Po co mam oglądać powtórki? Wszystko widziałem i dalej wiem, że nasi przegrali ten mecz w głowach.
Zgadzam się z Tobą, że głowa w sporcie jest tak samo ważna jak umiejętności, czy dyspozycja dnia. Gdyby nasi mieli tę chłodną głowę, to nie byłoby na nich mocnych.
Chłodną głowę i morale jak zawsze w pierwszym secie.

10 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Pisałem wcześniej o słabym przyjęciu i dyspozycji Drzyzgo. Przyjęcie słabe, rozegranie słabe... I tak dziwne, że taka długa gra na przewagi w tych dwóch setach...

Nie zauważyłem tego. Słabe, a jednak kończyli w tym ostatnim secie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy zdobyliby ostatnie MŚ nawet gdybyś Ty nim był. 

Trener ma tu średnie znaczenie. Liczy się mental a właściwie zgodny z nim sposób gry. Dowodem jest LN i pudło naszych rezerw bez trenera. 

To co obecnie gra nasza reprezentacja jest przewidywalne rozegraniem. O dziwo okazuje się, że nasze działa na wysokich piłkach były słabsze od Słoweńców. Żadnej improwizacji... Do tego niedokładne rozegranie, niechlujne ataki ze skrzydeł w decydujących momentach... 

SRB:ITA 1:2 (0:5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Kiedyś po pierwszym ograniu Brazylii w MŚ bodaj Giba powiedział; wygrać mistrzostwo to pryszcz. Ważne jest udowodnienie swojej dominacji jak już się zdobyło mistrzostwo.

Polacy przecież wygrali MŚ 2 X pod rząd.
Bardzo niespójne są te Twoje wpisy...wiem, że gorycz przez Ciebie przemawia, ale zachowaj chociaż trochę obiektywizmu.

5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Polacy zdobyliby ostatnie MŚ nawet gdybyś Ty nim był. 

Trener ma tu średnie znaczenie.

Dziękuję, ale głupoty piszesz straszne. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie gorycz bo mam świadków, że od początku drugiego wiedziałem jak to się skończy. Przygotowałem się mentalnie na porażkę.

Co do MŚ:

Zmienią trenera, nowy się jeszcze nie połapie, zapanuje chaos i nasi ponownie zdobędą MŚ. 

Jak trener zacznie układać system wszystko dupnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Dowodem jest LN i pudło naszych rezerw bez trenera

A od kiedy trenera nie było? Wcześniejsza jego praca też jest bez znaczenia?
To może niech zawodnicy sami się trenują.

Kolejna bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Zmienią trenera, nowy się jeszcze nie połapie, zapanuje chaos i nasi ponownie zdobędą MŚ. 

Dobre... 😁 
Może to jest klucz.

2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

A gdzie tam był trener?

Nie było go na turnieju, ale robotę swoją zrobił przed.

13 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To co obecnie gra nasza reprezentacja jest przewidywalne rozegraniem. O dziwo okazuje się, że nasze działa na wysokich piłkach były słabsze od Słoweńców. Żadnej improwizacji... Do tego niedokładne rozegranie, niechlujne ataki ze skrzydeł w decydujących momentach... 

Zgadzam się z tym. Takie granie jest skuteczne przeciwko słabym zespołom, albo jeszcze nie rozkręconym...później tacy np. Słoweńcy znajdują sposób na naszą grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kompletnie nie trafiłem.
Kolega @artw będzie mógł triumfalnie znów napisać, że nie znam się na siatkówce. 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem studio na Polsacie.

Stary Drzyzga się zagotował jak Mielewski zapytał o dystrybucję piłek... 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi będzie wciskał ciemnotę ,że mam się cieszyć z niebywałego sukcesu- brązu ME ?:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie cieszę, bo od początku pisałem, że interesuje mnie tylko złoto.
Nie udało się na IO, to w ME powinno być. Nie ma? Trudno...brąz jest tylko medalem pocieszenia...dla mnie to jednak porażka.

Ale chociaż brawa za mobilizację i łatwe wygranie w 3 setach. Polacy są lepszą drużyną od Serbów i poza tym było widać, że bardziej im się chciało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, artw napisał:

czy ktoś mi będzie wciskał ciemnotę ,że mam się cieszyć z niebywałego sukcesu- brązu ME ?:(

Ja nie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, soundchaser napisał:

Ja się nie cieszę, bo od początku pisałem, że interesuje mnie tylko złoto.
Nie udało się na IO, to w ME powinno być. Nie ma? Trudno...brąz jest tylko medalem pocieszenia...dla mnie to jednak porażka.

Ale chociaż brawa za mobilizację i łatwe wygranie w 3 setach. Polacy są lepszą drużyną od Serbów i poza tym było widać, że bardziej im się chciało.

to nie to że na IO się nie udało , po prostu byli żle przygotowani do IO.

Na ME byli lepsi od Rosjan , Serbów , ale i od Słoweńców, ale nie umieli tego pokazać na dystansie całego meczu,trener nie dal im żadnej pomocy,przegrali w głowach.

Mnie zmroziła przedmeczowa wypowiedź Heynena , że PROSI zawodników o dobrą grę .PROSI?????????????? o co chodziło? Trener w ogóle nie panował nad druzyną , starzy robili co chcieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, artw napisał:

Na ME byli lepsi od Rosjan , Serbów , ale i od Słoweńców, ale nie umieli tego pokazać na dystansie całego meczu,trener nie dal im żadnej pomocy,przegrali w głowach.

Dokładnie to samo pisałem wczoraj...o tym, że przegrali w głowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tak inne dyscypliny jak podnoszenie ciężarów bywa, że przegrywa się w głowach...

O czym mówicie?

Przegrali sportowo; w głowach, atletycznie, technicznie,...

Jednak jest 3 pozycja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że po porażce Polaków w półfinale miałem kibicować Słoweńcom, bo Makaroniarzy za bardzo nie lubię, ale jak oglądam ten mecz, to zmieniłem zdanie i kibicuję Włochom.
To niezwykle zdolna, młoda drużyna, z potencjałem na przyszłość. Ponadto nie ma w ich zachowaniu nic z gwiazdorstwa. Grają bardzo dobrą siatkówkę bez celebryctwa.
Po prostu świetne chłopaki. Niech wygrają te mistrzostwa.

Na razie 1:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.