Skocz do zawartości
IGNORED

Aleph-X zasilanie


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wklada termistor po stronie pierwotnym trafa?

P.S. ten model ma 2,5 Ohm

Te pojemnosci mnie zabijaja :-)) oczywscie cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze oni maja 120 V w sieci. Ale i tak mi się wydaje to mało. Myślę, że powinno być w sumie conajmniej 20 Ohm. ( w układach soft startu daje się 40-50 Ohm).

Cena zabija 'na niby', ale takie pojemności mogą to zrobić naprawdę.

Myślę, że nie trzeba każdemu przypominać, że ilość energii nagromadzona w takim zasilaczu jest naprawde niebezpieczna !!!. Bądźmy czujni i ostrożni.

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 230 000 uF jest na zasilanie obu kanałów. Wię dla nas (tych, którzy robią pełne dual mono) można założyć połowę, czyli ok. 100 000. Pobór prądu w dual mono będzie 5 A na amp.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie

tak jest opisane

followed by 230,000uF+ 2x0.33 ( in parallel), another 230,000,

Czyli 2 x 230,000 uF

A to juz jest cos :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie mi sie wydaje dziwne ze takie male te rezystancje

Ja wloze na poczatek rownolegle 2 sztuki po 25 Ohm

Jak bedzie zle to bede kombinowal

 

Te parametry pradu jakie podaje przy termistorach to czego sie tycza?

Proda w trakcie rozruchu czy prad w trakcie normalnej pracy

Moj NTC10S250L ma takie:

 

R 25oC = 25 Ohm

I max = 2

R [i ] max = 0.635

C [240VAC] L = 680

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyaj dokładnie. Pisze, że pobór prądu ma 10 A a taki jest dla obu kanałów. Jedna płytka 5 A.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja racja

 

Jarku a czy czasami na innych schematach nie uzywalo sie

termistorow przez pierwszym kondensatorem po mostku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Kasprzak

(Konto usunięte)

Do Adriana

 

Czy te termistory juz zamówiliscie? Doszedłem do wniosku ze też bym ich użył w ramach soft-startu, tylko czy ten Maritex przyjmuje takie drobne zamówienia?

Założyłem sobie że maksymalny pobór w czasie startu może byc 3x wiekszy niz roboczy. Roboczy to 300W/230V = 1.3A, czyli max. startowy to ok 4A. Do tego potrzebuje 50Ohm. Tyle ma model NTC10S500L, maksymalny prad roboczy ma 2A więc powinien wytrzymac.

Jeżeli jeszcze nie zamawialiście to bym się chętnie dołączył i wziął 5 takich (przydadzą się na przyszłość).

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja kupilem w Piekarzu www.piekarz.pl bo jest na gieldzie

A kupilem 12 sztuk model NTC10S250L czyli 25 Ohm. Cos z niego wykombinuje bede laczyl szeregowo.

 

W maritexie minimalne zamowienie 50PLN

a ja chcialem tylko te termistory - ewentualnie warystor

 

Pisz do Jarka moze on bedzie zamawial

ale ja jak na razie odpadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam. Jak byśmy dali przed pierwszym kondesatorem również termistor, to znacznie ograniczylibyśmy jego prąd prad rozruchowy i tym samym, mamy spokój z kondensatorami.

Myślę, że warto eksperymentowac.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyliczyłeś te 500 Ohm? Dla ograniczenia do 4 A to wychodzi 230/4 =57,4 Ohma

Myślę, że wystarczy połaczyc szeregowo dwa po 15 Ohm

Chętnie zamówiłbym po 20 szt. NTC15S150L i NTC10S100L. (To daje ok 30PLN - minimum zamówienia 50 PLN)

NTC10S100L użyłbym w zasilaczu jako filtry.

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Kasprzak

(Konto usunięte)

Ja bym chętnie zamowił 5 NTC10S500L i może jeszcze 5 NTC15S150L. Co do filtru to jeżeli użyję CRC to raczej wolę rezystory żeby móc dokładniej dobrać wartości.

Może warto tam coś jeszcze zamowić żeby dobić do 50zł? Z tego co widziałem mają tam po niezłej cenie mostki prostownicze 35A/400V tylko nie mam pojęcia czy są odpowiednie do audio.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he rzeczywiscie, nie skojarzyłem z tym 500hm :-)

Dobrze, niech każdy napisze ilość i jakie termistory by chciał. Może coś jeszcze z tego sklepu. Mostek prostowniczy może być, chyba, że się pojdzie w szybkie diody lub diody Shotky. Ja myślałem na razie dać zwykły mostek (taniocha) a ewentualnie później zrobić 'upgrade'.

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.