Skocz do zawartości
IGNORED

Perrless XXLS 12


Tomar

Rekomendowane odpowiedzi

Bede sie przymierzał do konstrukcji trojdroznej, zamknietej opartej na Peerlessie najprawdopodobniej XXLS 12 "C" (P830845) w objetosci rzedu 50-60L. Z konstrukcyjnego punktu widzenia nie jestem w tym przypadku ograniczony wielkoscia obudowy - jesli sytuacja by tego wymagala moge dojsc nawet do okolicy 100L. Ma ktos moze doswiadczenia z tym głosnikiem ? Parametry wydaja sie sprzyjajace obudowie zamknietej. Czy mozna na tym konkretnym głosniku o tej srednicy uzyskac szybki kontrolowany z wyraznie zaznaczonymi konturami i jednoczesnie nisko schodzacy ? Na poczatku rozwazalem wersje XXLS 12 "B" (P830847) w duzej obudowie bas-refleks gdzie kuszą mnie konkretne mozliwosci odtworzenia najnizszej oktawy ale obawiam sie typowo subwoferowego brzmienia.

Tak czy inaczej biore po uwage tylko bardzo niski podzial rzedu 120- 180 Hz najlepiej pierwszego rzedu chyba ze bedzie za bardzo brudzil w wyzszych rejestrach wtedy przejde na drugi rzad.

Rozwazam tez mozliwosci uzycia Scan Speaka 26W8867T00 REVELATOR. Ma on jednak mniejsze liniowe Xmax ( choc nadal bardzo przyzwoite ) co w polaczeniu z mniejsza powierzchnia membrany zmniejszy jego potencjal w maksymalnym cisnieniu. Natomiast uzycie dwoch 22W8857T00 REVELATOR przerasta mnie finansowo.

Na srodek jeszcze sie nie zdecydowalem, na pewno cos sporej srednicy aby nie polegl na niskim podziale. Moze

15M4531K REVELATOR lub jego odmiana nisko-sredniotonowa, ktora ma mniejsza efektywnosc i byc moze uda sie wowczas zrezygnowac z dzielnika napiecia, ktory nie bylby latwy do wykonania biorac pod uwage znaczna moc sygnal na niskim podziale. To juz jednak temat na inna dyskusje.

 

Bede BARDZO wdzieczny za wszelkie sugestie i podzielenie sie doswiadczeniem.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/
Udostępnij na innych stronach

XXLS12 8 ohm ma moc RMS rzędu 300W i efektywność 0.33%. To daje mu maksymalną moc akustyczną w zakresie powyżej 50Hz (gdzie wychylenie przestaje go limitować) równą 1W.

 

Podział radziłbym przeprowadzić w okolicach baffle step a więc 150Hz (drugi rząd elektryczny dla woofera, pierwszy dla średniego, któremu do zbocza akustycznego dołoży się roll-off obudowy zamkniętej). Takie coś nakładałoby na średniotonowca wymaganie dostarczenia mocy akustycznej rzędu 0.35 - 0.5W (będzie on pracował powyżej baffle step, więc niby mógłby mieć 4 razy mniej niż woofer, ale byłby cięty pierwszym rzędem a podział jest poniżej 200Hz gdzie jest max. mocy sygnału muzycznego). Żeby to co piszę miało sens, średniotonowiec musiałby być na ściance tak szerokiej jak woofer. Inaczej wymagania na moc sekcji średniotonowej rosną czterokrotnie (należałoby chyba dołożyć drugi głośnik).

 

Do tego sekcja średniotonowa będzie musiała mieć bardzo niską efektywność napięciową (bo baffle step obniży efektywność woofera o jakieś 6dB, do poziomu około 82dB/2.83V/1m). Wymagania na moc akustyczną i efektywnośc średniotonowca będą dość trudne do spełnienia, a równoległe połączenie raczej nie wchodziłoby w grę, bo musiałbyś niemożebnie ciąć efektywność. Może Scan 18W16531 miałby efektywnośc pasującą do tego XXLS'a (moc RMS zbliżona pewnie do 100w i efektywność 0.28% dają razem 0.28W mocy akustycznej a więc prawie dobrze). Jego wadą jest konieczność użycia sporej (30dm3) obudowy żeby utrzymać dobroć poniżej 0.7.

 

Kolejny problem - niski podział wymaga cewek i kondów po zbóju, zwłaszcza że pewnie nie obejdzie się bez kompensacji rezonansu średniotonowca - choć to akurat przy głośniku 16ohm takim jak 18W16531 nie powinno być bardzo kosztowne w kondach (elektrolitów nie polecam, bo mogą z czasem podeschnąć i odstroić kompensację), a dużą cewkę można dać nawet nawijaną drutem 0.7mm bo jej rezystancja szeregowa w ogóle nie przeszkadza.

 

Jeżeli sam robiłbym coś na XXLS'ie, to rozważyłbym użycie głośnika DVC (wersja do BR) i zrobiłbym kolumnę aktywną na LM3886 - cztery kostki na woofer (po mostku na cewkę), woofer w obudowie zamkniętej z ew. podbiciem basu filtrem schodkowym, w średnie wysokoefektywna 18-tka w rodzaju Scana 18W8542 napędzana dwoma LM'ami w mostku, a w wysokie - może nowy Scan 3004/6600. Jest to jedna z opcji kolumn dla mojego brata, ale wcześniej niż za rok się za to nie wezmę. W ten sposób znacznie łatwiej jest zrobić niski podział - zamiast kilogramów miedzi i polipropylenu dajemy siedem małych kawałków krzemu.

 

Pozdrawiam i powodzenia z projektem życzę.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575401
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za konkretna odpowiedz. Wszystko sie zgadza. Chodzi mi raczej o charakter samego glosnika w przetwarzaniu basu. Czy moge liczyc na niego jesli chodzi o konturowosc, kontrole i jednoczesnie bardzo niskie zejscie. Wedlug parametrow i symulacji wyglada niezlie natomiast chodzi mi o prawdziwe wyniki odsluchwe. Jesli miales z nim stycznosc to prosze napisz czy jest to dobry wybor biorac pod uwage moje wymagania. Jak najnizej caly czas z kontrola i szybki , czytelny bas wyzszy nadajacy odpowiednie tempo i atak. Jak wypada przy nim SS 26 rewelator jesli miales z nim do czynienia ? P.S. Scianka na pewno bedzie znacznej szrokosci dyktowana srednica wofera - nie bedzie sie zwezac ku gorze. Cos w ksztalcie podobnego do wysoich Thieli.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575421
Udostępnij na innych stronach

xxls to seria typowo sub niskotonowa stworzona bodajze z mysla a kinie domowym (lacznie z PR), nie wiem czy to sie spisze w stero jak nalezy. Mialem u siebie jakis czas sph-200ke, moze nie sprostac twoim wymaganiom odnosnie ilosci basu ale jakosci napewno, konturowy szybki i dosc niski w br f3 30Hz lezy w jego zasiegu. Nie jestem pewien ale bodajze henrykpiatek stosowal ktorys z kevlarowych woferow monacora mozesz zrobic maly wywiad. Z tego co mi sie wydaje to chcesz zrobic cos naprawde poteznie grajacego.

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575546
Udostępnij na innych stronach

Tomar:

 

Ja w ogóle o wrażeniach "odsłuchowych" dyskutuję dość niechętnie, a na pewno nie udzielam kategorycznych rekomendacji na podstawie własnych odsłuchów.

 

Jeżeli utniesz XXLS'a na 150Hz, to nie on będzie decydował o przetwarzaniu wyższych składowych widma instrumentów basowych (decydujących IMHO o "szybkości"). O tym wooferze wiem z dużym prawdopodobieństwem, że ma bardzo niskie zniekształcenia, zwłaszcza na średnim i wyższym basie. Niestety - niektórzy fani basu "szybkościowo wzbogaconego" mogą tego nie lubić.

 

Kolejna sprawa - baffle step. Ponieważ dla ścianki 35cm jest on dość nisko, może być całkiem skutecznie kompensowany przez odbicia. Jeżeli dasz pełną bezechową kompensację (82dB efektywności napięciowej średniotonowca) - w pomieszczeniu możesz wylądować z górką w basach (ja to akurat lubię ze względu na krzywe Fletchera - Munsona - można słuchać ciszej z zachowaniem subiektywnej równowagi tonalnej) - ale niektórzy miłośnicy "szybkiego basu" mogą na taką charakterystykę narzekać - bo tony podstawowe instrumentów basowych moga do pewnego stopnia maskować harmoniczne - odpowiedzialne za "szybkość" - założyłem kiedyś wątek "szybki bas"

 

Tak więc efektywność sekcji średnio - wysokotonowej możesz spróbować dać wyższą niż te 82dB - niestety nie wiem jakie są Twoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575686
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tylko, chyba drobna poprawka:

"Power handling

100h RMS noise test (IEC) 175 (W)

Longterm Max System Power (IEC) 350 (W)

IEC268-5 noise signal is used for the powertest."

Akurat ten producent raczej nie oszukuje. Poza tym, parkę tych 830845 wybrałem do powiedzmy najnowszego mojego rozwiązania, bez "kombinowania", według zaleceń producenta. Moje prace nadal trwają (i jeszcze potrwają). Powiedzmy, ze względu na unikalność każdej jednostki ludzkiej, nie będę się wypowiadał na temat , co, jak lub i gdzie, akurat słyszę, czy odczuwam, akurat ja.

Życzę, co najmniej dobrej decyzji, a bardziej nawet co najmniej dobrego efektu końcowego.

Pozdrawiam, Piotr01.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575776
Udostępnij na innych stronach

Piotr01:

 

Jeżeli XXLS ma moc RMS równą 175W to większości innych głośników należałoby znacznie obniżyć moc znamionową, a w notach aplikacyjnych Peerless polecał wzmacniacze znacznie mocniejsze niż te 175W. Zwykle dla nowoczesnego suba z wentylowaną cewką 2 cale przyjmuje się moc około 300w. Choć jeżeli będziemy się niewolniczo trzymać normy 100h ciągłej pracy to pewnie masz rację.

 

Tak czy siak XXLS ma moc 3 razy większą niż 18W16531 (przy tej samej definicji revelator ma 60W) i relacje mocowo - efektywnościowe między nimi wyglądają tak, że XXLS ma 4-krotnie wyższą moc akustyczną - a więc Revelator jest na granicy, przy pracy z podziałem przy baffle step i z pełną bezechową kompensacją tegoż. Chodzi mi tutaj o takie dopasowanie mocowe, żeby nie doszło do sytuacji w której średniotonowiec pracuje z mocno rozgrzaną cewką (kompresja termiczna) a woofer ma spore zapasy.

 

Jeżeli jednak chcielibyśmy podnieść "szybkość" przez zwiększenie efektywności środka i góry, należałoby IMHO poszukać mocniejszego średniotonowca niż pojedynczy Revelator, albo dać szeregowe połączenie dwóch mniejszych głośników (z równoległymi opornikami mocy które pomogłyby też z podziałem jako że wypłaszczyłyby dość mocno peak rezonansowy impedancji). Szeregowe połączenie - żeby nie trzeba było ciąć efektywności połączenia równoległego opornikiem większym niż impedancja głośników, natomiast oporniki - żeby pozbyć się częściowo strachu o wpływ rozrzutu Fc wooferów na impuls.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-575792
Udostępnij na innych stronach

Bede sie przymierzał do konstrukcji trojdroznej, zamknietej opartej na Peerlessie najprawdopodobniej XXLS 12 "C" (P830845) w objetosci rzedu 50-60L. Z konstrukcyjnego punktu widzenia nie jestem w tym przypadku ograniczony wielkoscia obudowy - jesli sytuacja by tego wymagala moge dojsc nawet do okolicy 100L. Ma ktos moze doswiadczenia z tym głosnikiem ? Parametry wydaja sie sprzyjajace obudowie zamknietej. Czy mozna na tym konkretnym głosniku o tej srednicy uzyskac szybki kontrolowany z wyraznie zaznaczonymi konturami i jednoczesnie nisko schodzacy ? Na poczatku rozwazalem wersje XXLS 12 "B" (P830847) w duzej obudowie bas-refleks gdzie kuszą mnie konkretne mozliwosci odtworzenia najnizszej oktawy ale obawiam sie typowo subwoferowego brzmienia.

 

Wymagania co do basu kolega ma spore bo naprawde cięzko jest pogodzić to wszystko razem. Przydałby się głosnik o sporej średnicy i efektywnosci z mocnym układem magnetycznym. Ze swojej strony polecam BSW154II, użytkuje takiego od kilku miesięcy i powiem że cały czas mnie zaskakuje. Żeby nie było głupich docinek typu dresiarski wyglad i wogole popelina to powiem tyle że: głośnik ma podwójne dolne zawieszenie! dzieki czemu cewka jest wrecz idealnie wycentrowana i głośnik jest o wiele wytrzymalszy mechanicznie, bardzo mocny układ magnetyczny 18,4Tm przy Re-3,3R ,cewka 2,5cala, moc 250W RMS, sam zapodaje mu 400W. Ostatnio katowalem glosnik free-air i zapodałem mu przez chwile 45V sinusa przy 40Hz, glosnik żyje i ma się świetnie. Wychył liniowy jest 5,5mm w praktyce pracuje do 10mm bez problemu. Co do samego basu to powiem tyle że jeżeli trzeba dobrego kopa np stopki perkusji to kopie niemiłośiernie, jeżeli ma przyjemnie zamruczeć to mruczy, gra naturalnie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576179
Udostępnij na innych stronach

Aha i podział tak jak kolega juz proponował aktywny, zasilanie samego woofera nie na scalakach tylko jakiś wydajny pradowo wzmak na tranzystorach bipolarnych, polecam toshiby 2sa1943/2sc5200

Tu macie testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wykres spl, impedancja, waterfall i zniekształcenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576182
Udostępnij na innych stronach

Colombo:

Napisz prosze jakie sa parametry tego BSW154II, szczególnie Qts, Fs i Vas oraz w jakiej obudowie u Ciebie pracuje ?

W rozpatrywanej przeze mnie opcji z duzym woferem wole go jednak umiescic na przedniej sciance bo czestotliwosc podzialu jakiej chce uzyc bedzie sie mniej wiecej pokrywala z baffle step co ulatwi zestrojenie zwrotnicy. Poza tym chce uzyskac wyglad podobny do Thieli CS 7.2 ktore sa wg mnie piekne. Wofer bede chcial dac na samym dole aby przez to troche zrekompensowac baffle step. Glosnik ktory biore pod uwage czyli XXLS 12 "C" (P830845) ( Xmax liniowy +/- 14mm !!! ) zadowoli sie obudowa 60L przy Qtc ok 0.7 co wg symulacji daje F6 30hz ! Co prawda ze wzgledu na gabaryty obudowy moge sobie pozwolic na XXLS 12 "B" (P830847) w pojemnosci nawet 100L BR ale boje sie pogorszenia jakosci basu, choc zejscie byloby niesamowite. Ten glosnik ma efektywnosc rzedu 92dB wzgledem 88dB głosnika XXLS 12 "C" (P830845) co zmniejszyloby baffle step ale tak jak wpominalem ma to byc konstrukcja o wysokich aspiracjach wiec wole obudowe zamknieta nawet jesli w efekcie skutecznosc oscylowalaby na poziomie 85dB.

 

Misimor:

Zgadzam sie z Toba ze za subiektywnie odbierana szybkosc basu odpowiadaja wyzsze skladowe niskich tonow oraz ich harmoniczne co bedzie nalezalo do sredniotonowego. Uwazam jednak ze jesli ograniczymy czestotliwosci odtwarzane przez wofer do np 80hz i bedziemy tylko jego sluchac to rowniez mozemy oceniac jego szybkosc, kontrole, konturowosc, atak itd. Chce uzyc takiego glosnika ktory bedzie odtwarzal bas z jak najwieksza kontrola, zeby jego wykop i konturowosc nie byl tylko zasluga wyzszych sladowych. Obudowa zamknieta z optymalna w stosunku do parametrow glosnika pojemnoscia jest prawie gwarantem takiego charakteru basu ale jak wiadomo nawet glosniki o zblizonych parametrach moge sie znaczaco roznic w dzwieku.

 

Dlatego jesli jeszcze ktos mial doswiadczenia z XXLS w obudowie zamknietej to bardzo prosze o wypowiedzi.

 

P.S. Jesli chodzi o aktywne zasilanie woferow to nie biore tego pod uwage choc rzeczywiscie pomysl ciekawy. Ma to byc jednak klasyczna konstrukcja.

 

Dziekuje ze dyskusja nie umiera i prosze o jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576252
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz o bsw coolombo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576257
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony producenta:

Nom. Impedanz 4

Re (Ohm) 3,3

Fs (Hz) 20

Qms 3,11

Qes 0,2

Qts 0,19

VAS (l) 394,1

SD (qcm) 855

Mms (g) 160

BxL 18,4

SPL (dB) 1W/1M 97

Frequenzbereich (Hz) -

linearer Xmax (mm) +/- 5,0

Induktion Le (mH) 1,85

Belastbarkeit (Watt R.M.S.) 250

Belastbarkeit (Watt max.) 650

Schwingspule

Durchmesser (mm) 63

Höhe (mm) 20

Größe

Aussendurchmesser (mm) 390

Einbaudurchmesser (mm) 358

Einbauhöhe (mm) 155

Gewicht (kg) 8,5

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576361
Udostępnij na innych stronach

Co do BSW154II to najlepiej czuje się w obudowie 100L BR strojenie najlepiej dobrać sobie na słuch, ja mam cos w okolicy 32Hz. Sprawdzałem też wariant w obudowie zamkniętej i poza sporym spadkiem spl w najniższych rejestrach nie ma większej różnicy w odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576364
Udostępnij na innych stronach

Tomar:

 

Zjawisko subiektywnej "szybkości basu" jest problemem skomplikowany, tym niemniej można tutaj sprawę trochę usystematyzować.

 

1. "kontrola basu" - tutaj rozpartujemy zachowanie głośnika w stanach nieustalonych, biorąc pod uwage tylko jego parametry TS, oraz obudowę, przy założeniu że jego pasmo od góry rozciąga się w nieskończoność. W tej dziedzinie o Peerlessa XXLS 8ohm w dużej obudowie zamkniętej bym się w ogóle nie martwił.

 

2. "szybkość basu" - tutaj IMHO decydują wyższe składowe brzmienia instrumentów. XXLS-om zarzuca się że mając ciężką membranę nie są w stanie odtworzyć szybkich impulsów - no bo faktycznie ich pasmo kończy się w okolicach 500Hz. Jeżeli jednak głośnik odfiltrujesz nisko, to i tak filtr będzie mu ograniczał przenoszenie szybkozmiennych składowych dużo bardziej niż membrana - bo będzie ciął pasmo niżej! A szybkozmienne składowe grzecznie pójdą sobie do średniotonowca i tweetera. Oczywiście niektóre "szybkie" woofery nawet cięte filtrem na 80Hz wygenerują masę harmonicznych i IM dających złudzenie "szybkości" - tyle że są to zniekształcenia i w głośniku "idealnym" tak filtrowanym nie mają prawa sie pojawić. A więc dostajemy "zniekształcający upiększacz".

 

Dlatego właśnie wydaje mi się że to co Coolombo słyszy jako "szybkość" jest w istocie zniekształceniami (albo kiepskim zejściem a więc mamy mniej maskowania). A co Tobie będzie najbardziej pasowało - nie wiem.

 

Pod linkiem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz pomiary zniekształceń kilku różnych wooferów (przy tym samym SPL). Z jedej strony mamy dopracowany woofer 10 cali (Seas L26RFX/P) a z drugiej strony - 15 calową taniochę (TCSound ModelX za 60 USD) która jak podejrzewam jest na podobnym poziomie zaawansowania technicznego co ten BSW. I mały głośnik bije dużego pod względem zniekształceń przy tym samym SPL! Spójrz zwłaszcza na zawartośc wyższych harmonicznych przy 100Hz. Ponad 12dB różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576378
Udostępnij na innych stronach

Misimor nie wiem czy zerkales na znieksztalcenia bsw, chyba nie, jak widzisz są na poziomie poniżej 1% czyli jakies

-40dB Nie wiem skad porownanie do jakiegos TC sound. BSW ma dosyć ciężką membrame więc wysoko nie sięgnie, niemcy zalecaja max podzial na poziomie 300Hz, siłą żeczy nie wiem jakim cudem ma wygenerować dużo szybkościowo upiększających harmonicznych. Jak zwykle jestes kolejna osoba ktora nie slyszala głsnika i wypowiada sie na jego temat.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576394
Udostępnij na innych stronach

Coolombo:

 

Przy jakim SPL i jakiej częstotliwości mamy ten 1%? ile % tego 1% stanowi druga, trzecia i wyższe harmoniczne?

 

O XXLS'ie wiadomo że ma on niskie zniekształcenia. Jeżeli pomierzysz zniekształcenia tego BSW, to chętnie zajrzę, a jeżeli będzie lepszy niż XXLS, to chętnie odwołam wszystko co tutaj napisałem.

 

A jakim cudem miałby wygenerować te harmoniczne - bardzo prostym - modulacja indukcyjności. Zjawisko to widać w pomiarach TCSound - zniekształcenia najpierw maleją (minimum przy 40Hz) a potem rosną właśnie wskutek modulacji indukcyjności. To że Niemiaszki zalecają podziały poniżej 300Hz nie znaczy że głośnik nie przetwarza wyżej - pewnie przetwarza, tylko z rezonansami membrany generującymi zniekształcenia liniowe i wpływającymi również na nieliniowe.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576412
Udostępnij na innych stronach

PS. Wcale nie piszę że XXLS będzie "odsłuchowo" lepszy od BSW dla autora wątku. Piszę tylko że XXLS będzie miał dobry impuls w obudowie zamkniętej i niskie zniekształcenia w planowanym zakresie przetwarzania

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576415
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie ale zniekształcenia mierzone są pewnie przy 1W@1m. Zresztą proponuje zerknąć na pomiar najwiekszego BSW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym w linku ktory podales wyzej tez nie jest podane przy jakiej mocy mierzone sa zniekształcenia.

tak przy okazji w jakims temacie czepiales sie beymy, akurat beyma podaje w swoich notach katalogowych zniekształcenia 1W@1m i jakoś słabo to pokrywa się z twoją teoria ze te głosniki to zniekształcacze. Przykładowo Power12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576430
Udostępnij na innych stronach

Sorry podalem zly link do bsw184II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576436
Udostępnij na innych stronach

Coolombo:

 

1W to dla zniekształceń dużego woofera po prostu śmiesznie mała moc. XLS12 radził sobie bardzo dobrze przy wysterowaniach znacznie większych (10 - 15V RMS a więc dobre kilkadziesiąt watów):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I nie ma powodu przypuszczać że XXLS będzie gorszy.

 

Saczek_XTRM:

 

Zwykłe "geometryczne" Xmax tak naprawdę niewiele mówi o wooferze. W linku powyżej (larosaudio) masz porównanie L26RFX (Xmax=7mm) i SLS-10 (Xmax=8.5mm) - i jakoś ten drugi przegrywa. Oprócz Xmax liczy się jeszcze dopracowanie napędu i zawieszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576475
Udostępnij na innych stronach

Misimor, nie pisałem że XXLS będzie gorszy, podałem tylko swoją opcje.

Jeżeli ktoś trafi na promocje to można kupić BSW za naprawde smieszne pieniądze. Jakiś czas temu była promocja na BSW154II w cenie 59Eu+przesyłka, na nasze wychodziło 250-270pln, normalna cena to okolo 450zl. Teraz u niemcow jest promocja na BSW124II IMHO też świetny przetwornik.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27234-perrless-xxls-12/#findComment-576492
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.