Skocz do zawartości
IGNORED

Fotografia - Wasze najlepsze strzały


Viniu

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie era cyfrowa w fotografii to błogosławieństwo. Od razu porzuciłem Zenita 122 i słoiki M42 i przesiadłem się na Soniacza z matrycą 5,1 MPix. ? A potem tylko pixeli przybywało.

Fotografia cyfrowa daje nieskończone możliwości, uzależnione tylko od wyobraźni autora. Zamiast pieprzyć się w ciemni z chemikaliami siedzisz sobie przy monitorze i dłubiesz. A jeśli nie masz na to ochoty, to aparat sam wyprodukuje jotpega.

Oszczędzasz czas i pieniądze. Nie potrzebujesz klisz, chemikaliów, całego zaplecza do wywoływania. Jak chcesz zdjęcie na papierze to możesz zamówić sobie odbitki bez wychodzenia z domu w zaufanym labie.

Luksus!

I choć jestem zapamiętałym konserwatystą to w ogóle nie tęsknię za fotografią analogową i nigdy nie powiem, że "kiedyś to było".  Do winyli, które porzuciłem wiele lat temu trochę tęsknię, ale fotografia analogowa nie ma dla mnie żadnej magii. Przeszłość - i tyle.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie era cyfrowa w fotografii to błogosławieństwo........Fotografia cyfrowa daje nieskończone możliwości,...

 

 

 Widze to dokladnie tak samo.

 

Z jednej strony nie masz zahamowan robienia wielu zdjec, po czesci z bardzo odjazdowych ujec/pozycji z roznymi kombinacjami przyslona, kadr,... a potem wyboru tych najciekawszych. Przy fotografii analogowej zastanawiales sie dziesiec razs, zanim nacisnales wyzwalacz. To blokowalo wolnosc i kreatywnosc ujec.

 

Z drugiej strony zanim przygotowales zaciemniona lazienke i rozpakowales caly sprzet i chemie do wywolywania...

Dzisiaj siadasz przed PC-ta/Mac-a i mozesz realizowac najbardziej wymyslne pomysly bez tego calego cyrku. Musisz tylko chciec.

A czy masz do tego odpowiednie „oko“, nie zalezy od tego czy robisz to analogowo czy cyfrowo.

 

A z trzeciej strony, niemalze najwazniejszej....

 

Te po lewej robily dobre zdjecia, ale akurat jak je potrzebowalem, to nie mialem ich przy sobie, bo nie chcialo mi sie ich ze soba taskac.

Te po prawej masz zawsze zesoba gotowe na spontaniczne ujecia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najbardziej lubie ta najmniejsza. Czasy liczenia pixelow („pixelpeeper“) minely. Liczy sie pomysl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - minus fotografii cyfrowej jest taki, że dzisiaj każdy może robić zdjęcia. Z automatu, bez żadnej wiedzy, aparat wszystko sam dobierze. I wielu osobom nie chce się uczyć o GO, przeliczać ogniskowych... Jak powiesz takiemu, że stabilizacja kompensuje Ci na 4 EV to wytrzeszczy oczy.

Fajnie, że jest łatwiej i że ze 100 marnych w większości fotek można wybrać 1 (dobrze, jeśli 2), ale ludzie nauczeni podstaw techniki i pewnej dyscypliny wymuszonej przez analogową kliszę są w stanie ze 100 fotek wybrać nawet 4. ?

Ważne, aby wiedzieć, czego się chce... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - minus fotografii cyfrowej jest taki, że dzisiaj każdy może robić zdjęcia. Z automatu, bez żadnej wiedzy, aparat wszystko sam dobierze.

To nie minus, to plus. Niech kazdy cyka co chce. Z wiedza czy bez. Przeciez to sa jego fotki. Jesli mu sie podobaja, to gdzie jest problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

kurat jak je potrzebowalem, to nie mialem ich przy sobie, bo nie chcialo mi sie ich ze soba taskac.

Te po prawej masz zawsze zesoba gotowe na spontaniczne ujecia.

Dlatego rezygnuję z lustrzanki na rzecz kompaktu w codziennym użytkowaniu. W ogóle poważnie się zastanawiam, czy nie pogonić puszki FF i słoików do Eskimosa i przesiąść się na system bezlusterkowy Fuji. Aparat XT-4 wygląda jak milion dolarów, ma 100x lepszy AF od mojej Piątki MkII, i chociaż to APS-C to nadaje się nie tylko na ptaszory (obiektyw Fujinon 100-400mm to ekwiwalent 600mm FF na najdłuższej ogniskowej). Na krótkim końcu wcale nie ma biedy. Najszerszy jest Fujinon 8-16mm co na szerokim końcu daje ekwiwalent 12mm na FF.  Za połowę ceny można mieć o połowę również lżejszy i mniejszy 20-24mm.  Za to można z nim bawić się z filtrami, na co moja Sigma 12-24 i Fuji 8-16mm  nie pozwala ze względu na wystającą bąblowatą soczewkę. No i jakość optyczna nawet tego tańszego dużo lepsza lepsza od mojej Sigmy, która potwornie winietuje. Jest niby wyczynowa Sigma Art 12-24mm ale kosztuje ponad 6 tys cebulionów. I jak ktoś nie zarabia na fotografowaniu, to nie wiem, czy jest to uzasadniony wydatek. Choć wiadomka - hobby kosztuje. Można sobie poszukać tańszego hobby - butelka wódki np. jest o wiele tańsza. ?

Ale do sportu i fotografii przyrodniczej zestaw XT-4 plus Fujinon 100-400mm f4.5-5.6 R LM OIS WR to jest bajka! Szybki AF, stabilizowane szkło i matryca, całość waży niecałe 2 kg - puszka 600g, słoik 1,3kg! Metalowy !!! A przecież system X Fuji ma i o wiele lżejsze puszki! XT-4 jest najcięższa z całego towarzystwa. Odpowiednia Sigma dla FF to jest ponad 3 kg, a gdzie puszka? Moja Piątka MkII to ponad 800g. Razem masz prawie 4 kilo w łapie - wesołej zabawy życzę! ? Do tego lufa na ptaszory + lustro FF są dużo większe i mniej wygodne w manewrowaniu. Moim zdaniem Fuji proponuje bajeczny zestaw dla miłośników przyrody do "polowania" w lesie czy na jeziorze a cena za taką zabawę to ułamek ceny sprzętu FF.

 

Fujifilm_X-T4DSCF0051.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogon do Eskimosa, dopoki znajdziesz chetnego.

Z takim cackiem, jak ta nowa Fuji i przy tych motywach, ktore teraz cykamy, nie potrzbujesz zadnych sloikow. Czasy zagotowywania kompotow sie skonczyly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, il Dottore napisał:

No niestety - minus fotografii cyfrowej jest taki, że dzisiaj każdy może robić zdjęcia.

No właśnie, o tym pisałem. Teraz to każdy może zostać mistrzem fotografii , metodą prób i błędów da się zrobić arcydzieło, kiedyś trzeba było mieć "to coś".

Dawniej tak łatwo nie było. A co do pracochłonności, to fakt było to upierdliwe, ale miało swój urok, przynajmniej dla mnie.

Do starych czasów też bym nie chciał wrócić, mają swój urok, wspomnienia i tyle.

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Dlatego rezygnuję z lustrzanki

W dzisiejszych aparat pojęcie lustrzanka jest mocno naciągane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, il Dottore napisał:

Dlatego rezygnuję z lustrzanki na rzecz kompaktu w codziennym użytkowaniu. W ogóle poważnie się zastanawiam, czy nie pogonić puszki FF i słoików do Eskimosa i przesiąść się na system bezlusterkowy

jestem obecnie na podobnym etapie.. zastanawiam się nad A7mk3 a czymś innym... z Sony już pracowałem było spoko, spora szklarnia, rozsądne ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Jacchusia said:

metodą prób i błędów da się zrobić arcydzieło

Wiekszej bzdury dawno nie czytalem.

1 hour ago, fetek said:

jestem obecnie na podobnym etapie.. zastanawiam się nad A7mk3 a czymś innym... z Sony już pracowałem było spoko, spora szklarnia, rozsądne ceny.

Ja tam jeszce zostaje przy lustrzankach. Moze to kwestia przyzwyczajenia? Ale fakt faktem ta nastepna to bedzie chyba ostatnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sine Metu napisał:

Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie.

Tak. Był przypadek, że nagroda World Press Photo poszła do autora zdjęcia robionego komórką. ?

A tu dane za 2020 - chyba 2 laureatów fociło kompaktem Fuji z serii X100. I nie jestem zdziwiony, bo to idealne narzędzie reporterskie. Bardzo niska waga, małe rozmiary, szybki AF, dość jasne szkło, dobra matryca, błyskawiczna reaktywność, prosta obsługa, możliwość walenia serią. Krótko mówiąc - wybór profesjonalistów. ?

Sprzęt trzeba mieć w kieszeni.

I coraz więcej bezlusterkowców w zestawieniu. To też znak czasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolony, bo się okazało, że mój sklep fotograficzny w końcu zaczął sprzedawać na raty. Irlandia wyraźnie zbiedniała - nigdy nie było tutaj takiej opcji. A teraz - proszę! To w zasadzie uwalnia mnie od wszelkich trosk. ?

Zabieram zatem lustro i słoiki we wtorek do wyceny (bo używane zabawki też przyjmują w rozliczeniu) i przechodzę na system bezlusterkowy Fuji. Wezmę na razie XT-4, środkowy zoom ze Świętej Trójcy Fuji czyli XF 16-55mm F2.8R LM WR i XF 10-24mm F4R OIS do landszaftów. W końcu będę mógł robić landszafty z filtrami, na co Sigma nie pozwala. XF 8-16mm F2.8 R LM WR zresztą też nie, dlatego go sobie odpuszczam. Poczekam na stałkę UWA. Liczę tu na Zeissa - Touit 12mm jest udany, ale może wypuszczą Touita 8 czy 9mm? To byłby killer.

Teraz nie mam czasu na fotografię przyrodniczą, ale przed emeryturą na pewno zaopatrzę się jeszcze w rurę na ptaszory XF 100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR - na teraz to wgl nie ma dla mnie sensu, obiektyw byłby nie używany, ale chcę być przygotowany na aktywną starość. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie.

...ale chcę być przygotowany na aktywną starość...


... to kup dwa e-Bike

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xajas napisał:

to kup dwa e-Bike

Rowerem po lesie??? Tylko Dacia Duster + naklejki Polskiego Związku Łowieckiego a potem na piechotę! ?

Alternatywa - Honda X-ADV, ale bałbym się takie cudo w lesie zostawiać, nawet zamaskowane gałęziami. Zresztą używany Duster 4x4 dużo tańszy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Rowerem po lesie??? Tylko Dacia Duster + naklejki Polskiego Związku Łowieckiego a potem na piechotę! ?

Alternatywa - Honda X-ADV, ale bałbym się takie cudo w lesie zostawiać, nawet zamaskowane gałęziami. Zresztą używany Duster 4x4 dużo tańszy. ?

Tam gdzie e-Bike w lesie przejedzie, tam Dacia nie ma szans ? Honda tez nie

Optymalne -> zaladuj e-Biki do Daci i startuj dopiero w lesie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie filmik nakręcony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cala nowa „subkultura“ action foto i video (obojetnie czy rowery, narty, wspinaczka, wedrowki,..) to szczyt estetyki i fascynujacy kierunek. Dlatego te wszystkie wczesniejsze pszczolki, kwiatki, ptaszki i sloniki to w miedzyczasie nudy na pudy.

Jedyne co sie liczy, to kreatywnosc, smak, umiejetnosci i taki maly dupsel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jackk napisał:

Ja tam jeszce zostaje przy lustrzankach. Moze to kwestia przyzwyczajenia? Ale fakt faktem ta nastepna to bedzie chyba ostatnia.

mam chore oczy (między innymi dlatego już mało fotografuje) i korzystanie z wizjera jest dla mnie mało komfortowe, LV w lustrach to pomyłka więc szukam alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/11/2020 at 10:07 PM, Jacchusia said:

Tak wyglądał mój pierwszy powiększalnik, nazywał się bodajże Krokus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spojrzałem na tą miniaturkę i tak se myślę, chłop się pomylił i zdekonspirował maszynerię do bimbru ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 23:17, jackk napisał:

Wiekszej bzdury dawno nie czytalem.

Z powodu?

Wiesz co to PHOTOSHOP?

Weź pod uwagę jeszcze to, że pisałem to w kontekście fotografów/fotografii sprzed lat.

W dniu 13.07.2020 o 04:57, il Dottore napisał:

ale chcę być przygotowany na aktywną starość. ?

No tak, siedzenie z aparatem w krzakach to aktywność, że hej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kawał żarówy w środku siedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/13/2020 at 5:26 AM, fetek said:

mam chore oczy (między innymi dlatego już mało fotografuje) i korzystanie z wizjera jest dla mnie mało komfortowe, LV w lustrach to pomyłka więc szukam alternatywy.

W tej sytuacji ja używam AF kciukiem i AF lock z przodu, a potem robię rekompozycje. Na wizjerze też można podkręcić trochę i dopaswoć do wzroku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marecki marek napisał:

W tej sytuacji ja używam AF kciukiem i AF lock z przodu, a potem robię rekompozycje. Na wizjerze też można podkręcić trochę i dopaswoć do wzroku. 

i co Ci to da jeśli AF się pomyli ? na gładkich powierzchniach fazowy totalnie wysiada. Skorygować możesz co najwyżej wadę wzroku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co Ci to da jeśli AF się pomyli ? na gładkich powierzchniach fazowy totalnie wysiada. Skorygować możesz co najwyżej wadę wzroku. 

Jak to co ci to da? Dziwne pytanie. Przeciez dzieki temu widzisz co AF uchwycil. A jak nie widzisz, to MF tez ci nie pomoze, bo jestes zbyt slepy, by to ocenic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, xajas said:

Jak to Co ci to da? Dziwne pytanie. Przeciez dzieki temu widzisz co AF uchwycil. A jak nie widzisz, to MF tez ci nie pomoze, bo jestes zbyt slepy, by to ocenic emoji3.png

 

1 hour ago, fetek said:

i co Ci to da jeśli AF się pomyli ? na gładkich powierzchniach fazowy totalnie wysiada. Skorygować możesz co najwyżej wadę wzroku. 

Ja jakoś sobie z tym daję rade. Problem miałem tylko z tamronem 150-600 bo lubił pobłądzić, ale na centralny punk łapie ostrość w miarę dobrze. Jest przecież wiele osób z wadami wzroku i jakoś dają rade. Może trzeba dobrać AF pod siebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2020 at 8:04 AM, Sine Metu said:

Dobre zdjęcie, tak to właśnie wyglądało po wieloletnim przegrzaniu.

14b4346a9ef4c83eb1abe7d69844811a.jpg

Mialem ten sam powiekszalnik, robic sie na tym dalo ale szajs to byl z wieloma wadami. Obiektyw pamietam zmienilem na czeski ktory byl o wiele lepszy. Nawet taki glupi koreks jak zmienilem na Patersona to zobaczylem roznice w jakosci i wykonaniu. Ogolnie unikalem polskiego papieru czy chemialiow (nawet takiego Fotonalu nie potrafili wyprodukowac - zostawial plamy na filmie). O polskich filmach nie wspomne (jedynie HL-ka byla OK ale to dlatego ze na licencjii Ilforda). Zreszta w demoludach praktycznie nie robiono dobrych filmow. Nawet ORWO to tylko nizsze czulosci. Pamietam ze Niemcy albo Wegrzy mieli dobry papier i na tym sie robilo. Czlowiek kombinowal jak umial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xajas napisał:

Jak to co ci to da? Dziwne pytanie. Przeciez dzieki temu widzisz co AF uchwycil. A jak nie widzisz, to MF tez ci nie pomoze, bo jestes zbyt slepy, by to ocenic

trafiłeś w sendo, na wizjerze nie jestem w stanie ocenić ostrości, tzn widzę obszar na który ostrzy ale nie jestem w stanie określić czy robi to jak należy. MF nigdy nie używałem nawet jak byłem zdrowy.

po za tym wizjer + soczewki to ciężki temat.

9 godzin temu, marecki marek napisał:

Ja jakoś sobie z tym daję rade. Problem miałem tylko z tamronem 150-600 bo lubił pobłądzić, ale na centralny punk łapie ostrość w miarę dobrze. Jest przecież wiele osób z wadami wzroku i jakoś dają rade. Może trzeba dobrać AF pod siebie. 

ja też sobie radzę ale nie jest to dla mnie komfortowe. Przy przesłonach rzędu 1.6-2.0 blokada AF i przesunięcie to średnio dobrym pomysł zwłaszcza przy małym dystansie.

Dlatego myślę o hybrydowym AF, podoba mi się praca D500 (tzn wiem że mogę mu zaufać) ale gabaryt zabija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.