Skocz do zawartości
IGNORED

Fotografia - Wasze najlepsze strzały


Viniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, mirfak napisał:

Moim zdaniem ma sens.

Obiektyw jest jak instrument  - każdy brzmi inaczej. I to Twoja sprawa, jakiego użyjesz, jaki Ci pasuje. Wszystko zależy od kontekstu.

Dlatego stare szkła manualne do cyfrowych puszek mają sens. Jest przejściówka M do Fuji i możesz sobie nawet szkłami Leica focić. Choć są tacy, co mówią, że "Fujicromy" są lepsze. ?

Mnie najbardziej śmieszą dyskusje na Optycznych gdzie ludzie kłócą się o rozdzielczość, aberrację chromatyczną i podobne pierdoły. A w ogóle to dobrych zdjęć nie zrobisz niczym innym, tylko FF. Czyli jak masz APS-C albo m4/3 to zapomnij o zrobieniu dobrego zdjęcia.

Ale posiadacze mniejszych matryc są jak trzmiel. Naukowcy wyliczyli, że trzmiel nie poleci - nie ma na to fizycznych szans. Tymczasem trzmiel o tym nie wie - i sobie lata. Podobnie posiadacze małych matryc nie wiedzą, że nie mają szansy robić dobrych zdjęć - więc po prostu je robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, małe matryce są genialne do makrofotografii i krajobrazu. FF do portretu to lepszy wybór.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF - portret ale i pejzaż, mniejsze matryce: makro i tele. Mniejsze matryce dają też radę w krajobrazie, są odpowiednie szkła do nich np Fuji ma 8-16mm co odpowiada 12-24mm na FF.  Ale ma też dużo tańsze 10-24mm czyli odpowiednik 15-36mm na FF. Na mocowanie X jest także Zeiss Touit 12mm czyli odpowiednik 18mm na FF. Jest to diablo ostre szkło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, il Dottore napisał:

Ale posiadacze mniejszych matryc są jak trzmiel. Naukowcy wyliczyli, że trzmiel nie poleci - nie ma na to fizycznych szans. Tymczasem trzmiel o tym nie wie - i sobie lata. Podobnie posiadacze małych matryc nie wiedzą, że nie mają szansy robić dobrych zdjęć - więc po prostu je robią.

 


To jest super, przypomina mi moja ulubiona dewize, wiszaca nad moim biurkiem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mirfak napisał:

Moim zdaniem ma sens. Obiektyw nie jest mistrzem ostrości ale ładnie maluje tło. Do miękkich portretów może się nadać.

to zależy od matrycy, jeśli gęsta to może być średnio.

58 minut temu, mirfak napisał:

Eee, małe matryce są genialne do makrofotografii i krajobrazu. FF do portretu to lepszy wybór.

Każdy jest do wszystkiego a idealnych nie ma, oba rozwiązania mają wady i zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Każdy jest do wszystkiego a idealnych nie ma, oba rozwiązania mają wady i zalety.

Zgadza się. Ja wybrałem FF, bo głównie robię portrety.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mirfak napisał:

Zgadza się. Ja wybrałem FF, bo głównie robię portrety.

jak już o portretach mowa, macie strony, galerie na których można się wzorować ? szukam refek do nauki / inspiracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak już o portretach mowa, macie strony, galerie na których można się wzorować ? szukam refek do nauki / inspiracji

Flickr.com - ale to pewnie znasz.


Wysłane z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb66 napisał:

Ten ładnie wygląda

Ładnie? Zajebiście! ? Olki to jedne z najładniejszych sprzętów na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, caleb66 napisał:
12 minut temu, il Dottore napisał:
Ładnie? Zajebiście!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Olki to jedne z najładniejszych sprzętów na rynku.

I z obiektywem

Na cenach Olympusa się nie znam. Nigdy nie interesowałem się m4/3 więc nie jestem w stanie skomentować czy to dobra cena. Po prostu ich aparaty mi się zawsze podobały. W cholerę stylowe. ?

14689094_10154493005201093_482687572_o.j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe telefony robią zdjęcia bardzo dobrej jakości dla mie wystarczajacej,ale te Olympusy wyglądają obłędnie ,jak bym miał kupować to tylko Olympus, żaden syf od Sony czy inny chłam Canona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za podobną cenę możesz wejść w X-System. Aparat nie tak ładny ale większa matryca, cudny obrazek i ten kitowy obiektyw ma świetne opinie. Znaczy kitowy nie, że do kitu ale dodawany do aparatu. ?

A potem już możesz sobie dobierać naprawdę fantastyczne szkła według uznania. Fuji robi słoiki w zasadzie w jakości Zeissa ale za 1/2 - 1/3 ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale za podobną cenę możesz wejść w X-System. Aparat nie tak ładny ale większa matryca, cudny obrazek i ten kitowy obiektyw ma świetne opinie. Znaczy kitowy nie, że do kitu ale dodawany do aparatu.
A potem już możesz sobie dobierać naprawdę fantastyczne szkła według uznania. Fuji robi słoiki w zasadzie w jakości Zeissa ale za 1/2 - 1/3 ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Nie wiem co to jest ten x system

Do telefonów też są obiektywy

de3015fef797a4d44c401f21c6007d82.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-system to po prostu bezlusterkowce i obiektywy z mocowaniem Fuji X. ? Tak sobie ładnie nazwali.

Matryca jest APS-C: tu masz porównanie wielkości matrycy względem tego Olka (on jest mikro 4/3) - będzie mniej szumieć na wysokich ISO i zapewni lepszą głębię ostrości, gdybyś chciał ją wykorzystać. Poza tym Fuji ma najlepsze na rynku jotpegi prosto z puszki. Praktycznie nie wymagają obróbki. No i symulacje filmów - tak, jakbyś wsadzał do aparatu różne klisze.

Tu masz porównanie wielkości matryc.

49kgvLxRmvCEzE98ncsEpbleea87_oXNUP8_hs-u?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
X-system to po prostu bezlusterkowce i obiektywy z mocowaniem Fuji X. Tak sobie ładnie nazwali.
Matryca jest APS-C: tu masz porównanie wielkości matrycy względem tego Olka (on jest mikro 4/3) - będzie mniej szumieć na wysokich ISO i zapewni lepszą głębię ostrości, gdybyś chciał ją wykorzystać. Poza tym Fuji ma najlepsze na rynku jotpegi prosto z puszki. Praktycznie nie wymagają obróbki. No i symulacje filmów - tak, jakbyś wsadzał do aparatu różne klisze.
Tu masz porównanie wielkości matryc.
49kgvLxRmvCEzE98ncsEpbleea87_oXNUP8_hs-u7vU87LDPBJMkkjJM5CyzwOl7A19faMnYbItxUU_kySiDVPLKF4BqWtX9tjwpTht1oSDRRfhDy_ZZjgb3beuqXXnCZ_8
No tak różnicę będą duze przy gorszym oświetleniu ale jak robisz foty w ciągu dnia to ciężko odróżnić, porównywałem już z moim aparatem i telefon daje radę, niektóre foty wyglądają jak z lustrzanki ,glebie ostrości też można ustawić w telefonie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kombinuję czy w X-systemie nie ograniczyć się tylko do 3 szkieł: 23mm f/1.4, 35mm f/1.4 (już kupione) i 50mm f/2.0 plus X-pro3. I mam cud zestaw na ulicę czy do podróży. Wszystko wchodzi z palcem w nosie do mojego małego Billinghama...

A do krajobrazówki nie kupić jednak Canona 5Ds bo cena na eglobalcentral jest po prostu obłędna. Poniżej 900€ w tej chwili. A to jest potwór z matrycą stworzoną do pejzaży i z obrazkiem który i za 12 lat będzie szedł w zawody z rynkowymi nowościami. Do tego 16-35mm f2.8 L III i mamy zestaw krajobrazowy który po prostu nie może być lepszy. A resztę gratów FF po prostu sprzedać. Tylko to jednak oznacza wożenie się z 2 puszkami. Rzecz, której zdecydowanie chciałbym uniknąć ?

10 minut temu, caleb66 napisał:

No tak różnicę będą duze przy gorszym oświetleniu

Ja to mam takie szczęście że oświetlenie ZAWSZE jest gorsze. ? Dlatego lubię pełną klatkę. Nawet flesza nie kupowałem. Siedzisz sobie w nocy w knajpie nad Atlantykiem, światła tyle co kot napłakał, a wciąż można pstrykać, gdy masz jasne szkło i matryca nie protestuje podciągnięta na wysokie ISO. ? Teraz ta moja matryca w 5DMkII to oczywiście technologiczny przeżytek. Ale faktem jest że APS-C dopiero teraz, po 12 latach przekroczyło ten poziom z szumami. Więc wyobrażam sobie jak dobre są nowoczesne matryce FF dzisiaj.

Tutaj akurat łatwa sytuacja, bo ISO zaledwie 200. Ale słoik jasny. Powinienem był ISO jeszcze wyciągnąć bo wyszła 1/30s i zdjęcie poruszone. Trudno. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pokażę, dlaczego mnie 5Ds tak kusi - ta rozdzielczość to jest jakiś obłęd. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kombinuję czy w X-systemie nie ograniczyć się tylko do 3 szkieł: 23mm f/1.4, 35mm f/1.4 (już kupione) i 50mm f/2.0 plus X-pro3. I mam cud zestaw na ulicę czy do podróży. Wszystko wchodzi z palcem w nosie do mojego małego Billinghama...
A do krajobrazówki nie kupić jednak Canona 5Ds bo cena na eglobalcentral jest po prostu obłędna. Poniżej 900€ w tej chwili. A to jest potwór z matrycą stworzoną do pejzaży i z obrazkiem który i za 12 lat będzie szedł w zawody z rynkowymi nowościami. Do tego 16-35mm f2.8 L III i mamy zestaw krajobrazowy który po prostu nie może być lepszy. A resztę gratów FF po prostu sprzedać. Tylko to jednak oznacza wożenie się z 2 puszkami. Rzecz, której zdecydowanie chciałbym uniknąć
Ja to mam takie szczęście że oświetlenie ZAWSZE jest gorsze. Dlatego lubię pełną klatkę. Nawet flesza nie kupowałem. Siedzisz sobie w nocy w knajpie nad Atlantykiem, światła tyle co kot napłakał, a wciąż można pstrykać, gdy masz jasne szkło i matryca nie protestuje podciągnięta na wysokie ISO. Teraz ta moja matryca w 5DMkII to oczywiście technologiczny przeżytek. Ale faktem jest że APS-C dopiero teraz, po 12 latach przekroczyło ten poziom z szumami. Więc wyobrażam sobie jak dobre są nowoczesne matryce FF dzisiaj.
Tutaj akurat łatwa sytuacja, bo ISO zaledwie 200. Ale słoik jasny. Powinienem był ISO jeszcze wyciągnąć bo wyszła 1/30s i zdjęcie poruszone. Trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Pokażę, dlaczego mnie 5Ds tak kusi - ta rozdzielczość to jest jakiś obłęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
To lepiej już 5DS R

Przyroda ef74cd2e3a6421f1b2a56bd10a0e8e60.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb66 napisał:

To lepiej już 5DS R

Ja patrzę po przecenach, a R nie widziałem nigdzie w tak dobrych pieniądzach.

Przecież za profesjonalne lustro z najwyższej półki z matrycą 50MPix do studia i krajobrazu trudno sobie wyobrazić lepszą cenę. Pytanie oczywiście czy taka matryca jest amatorowi potrzebna? IMO - nie jest. Nie drukuję billboardów. Ale - skoro dają... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak po zastanowieniu - chyba sobie odpuszczę. Nie chce mi się tego majdanu osobno taszczyć. Starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja patrzę po przecenach, a R nie widziałem nigdzie w tak dobrych pieniądzach.
Przecież za profesjonalne lustro z najwyższej półki z matrycą 50MPix do studia i krajobrazu trudno sobie wyobrazić lepszą cenę. Pytanie oczywiście czy taka matryca jest amatorowi potrzebna? IMO - nie jest. Nie drukuję billboardów. Ale - skoro dają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Jednak po zastanowieniu - chyba sobie odpuszczę. Nie chce mi się tego majdanu osobno taszczyć. Starczy.
Kup Samsunga Galaxy s20 i będziesz miał spokój z aparatami .
To fota z safari po warszawskim zoo :)1953acbf057035dd04ac01f510dd2f7e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb66 napisał:

Kup Samsunga Galaxy s20 i będziesz miał spokój z aparatami .

Dla mnie aparat w telefonie nie jest jakoś specjalnie ważny. Priorytetem jest jakość dźwięku i obecność minijacka. Dlatego dawniej byłem fanbojem HTC a odkąd zrezygnowali z minijacka - przerzuciłem się na LG V40. I bardzo sobie chwalę. Gra odrobinę po chłodniejszej stronie niż HTC ale wciąż klasowy dźwięk. No i piękny ekran OLED - do filmów w samolocie super sprawa. Ale gdzie samolot w tych porąbanych czasach? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie aparat w telefonie nie jest jakoś specjalnie ważny. Priorytetem jest jakość dźwięku i obecność minijacka. Dlatego dawniej byłem fanbojem HTC a odkąd zrezygnowali z minijacka - przerzuciłem się na LG V40. I bardzo sobie chwalę. Gra odrobinę po chłodniejszej stronie niż HTC ale wciąż klasowy dźwięk. No i piękny ekran OLED - do filmów w samolocie super sprawa. Ale gdzie samolot w tych porąbanych czasach?
To posłuchaj jak gra Galaxy s10 też ma minijacka i jest dużo lepszy od LG v40

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, caleb66 napisał:

fota z safari

Czasem potrzebuję pochylanego (tilting) ekranu i dlatego kiedyś kupiłem "all-in-one" Fuji HS25 EXR. Prawie w kieszeni się mieści ale prundu żre dużo.

Oś obiektywu czasem musi być prostopadła do głównego planu (np. elewacje, twarze). Do tego konieczny uchylny ekran, a telefonem nie udało mi się zrobić twarzy bez zniekształceń w bliskiej odległości. Przy słabszym oświetleniu flesz błyska, dodatkowego statywu do telefonu do dłuższych czasów naświetlania nie potrzebuję.

Sorry za brak swoich fotek, ale za ciężkie - nie mam czasu, żeby je przemielić w GIMPie albo Paint'cie. "Surowe" JPeGi z tego kombajnu HS25 mają za dużą pojemność.

Dzięki za porady.

PS.

Taki słonik do notatnika pasuje w sam raz i do tego aparaciki w telefonach są użyteczne. Do fotek ad hoc, bez przygotowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, caleb66 napisał:

No tak różnicę będą duze przy gorszym oświetleniu ale jak robisz foty w ciągu dnia to ciężko odróżnić, porównywałem już z moim aparatem i telefon daje radę, niektóre foty wyglądają jak z lustrzanki ,glebie ostrości też można ustawić w telefonie .

Kilka lat temu przed wakacjami robiłem test, nawet w gorszych warunkach telefon z customowym softem kamery wygrał z moją leciwą lustrzanką, tzn nie był gorszy. Dzisiaj aparaty są dobre ale mają bardzo słabe aplikacje, zbyt mocną kompresję i celowe postarzanie.

6 godzin temu, caleb66 napisał:

Galaxy s10

S8 robił ładne zdjęcia, potem aktualizacja i robi tragiczne, S9+ jeszcze się trzyma ale zaczyna mieć problemy z ostrością, S10 na chwilę obecną wymiata. Do tego dochodzą problemy z dystorsją, w niektórych aparatach potężną, zdjęciami w ruchu itd.

 P30 pro + / S10 jest spoko ale trochę nie ten budżet ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nowe telefony robią zdjęcia bardzo dobrej jakości dla mie wystarczajacej,ale te Olympusy wyglądają obłędnie ,jak bym miał kupować to tylko Olympus, żaden syf od Sony czy inny chłam Canona.

Dlaczego syf i chłam?


Fotografie z telefonu nie maja żadnej plastyki. Wszystko jest ostre od 1 cm do nieskończoności. Do zdjęć jak powyżej ekstra, ale ja szukam czegoś zupełnie innego.


Wysłane z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego syf i chłam?


Fotografie z telefonu nie maja żadnej plastyki. Wszystko jest ostre od 1 cm do nieskończoności. Do zdjęć jak powyżej ekstra, ale ja szukam czegoś zupełnie innego.


Wysłane z Commodore 64
Bo tylko niektóre modele są warte uwagi a większość jest poniżej przeciętnej, tak mówi mój kolega który ma zakład foto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo tylko niektóre modele są warte uwagi a większość jest poniżej przeciętnej, tak mówi mój kolega który ma zakład foto .

Aha. Czyli analogiczne do zakładów foto.


Wysłane z Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.