Skocz do zawartości
IGNORED

Fotografia - Wasze najlepsze strzały


Viniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, marecki marek napisał:

Zmienili wizjer, jedna mniejsza bateria i cztery lata od gfx 50 to kupa czasu w tej dziedzinie.

Xt-4 też parametry ma niezłe, a nie kosztuje pierdylionów. co prawda Aps-c ale czasem ciężko nie pola łapać czy FF czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, jurek1 napisał:

Xt-4 też parametry ma niezłe, a nie kosztuje pierdylionów.

Parametry ma niezłe? Parametry ma wyrąbane w kosmos. To najlepsza puszka APS-C na planecie. I wygląda jak milion dolarów.

02ffd2dc96fa7.jpg

Ale to nie parametry robią zdjęcia, tylko fotograf. Ostatnio oglądałem piękną galerię i okazało się, że to robione ajfonem.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, il Dottore napisał:

Parametry ma niezłe? Parametry ma wyrąbane w kosmos. To najlepsza puszka APS-C na planecie. I wygląda jak milion dolarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale to nie parametry robią zdjęcia, tylko fotograf. Ostatnio oglądałem piękną galerię i okazało się, że to robione ajfonem.  ?

Nowe ajfony mają bardzo duże możliwości. Jasne że nie aparat robi zdjęcia, on daje tylko większe możliwości kreacji i wygodę w strzelaniu. sam kiedyś byłem zagorzałym amatorem w czasach analogowych. Potem temat wrócił w formie cyfrowej w pracy z racji wykonywanego zawodu. zatrzymałem nie w rozwoju na N D300. Curka łyknęła bakcyla po mnie (Do czego się nie przyznaję) skończyła szkole w tym kierunku. Jest zawodowym fotografem od 15 lat we Francji. Mnie na wolności zachciało nie robić własne filmy i foty do mojej muzyki i coverów. stokowe mają ograniczenia, ach własne to własne. Przymierzam się go jakiegoś bezlustrowca, i nie wiem czy nie stanie na XT-2, albo wręcz na jakiejś małpie, bo nie ma gonitwy za obiektywami, a i na 4K mi zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jurek1 napisał:

Mnie na wolności zachciało nie robić własne filmy

Jest taki niedrogi kompakcik przystosowany specjalnie do filmów. Robi w 4K, choć matryca tylko calowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, il Dottore napisał:

Jest taki niedrogi kompakcik przystosowany specjalnie do filmów. Robi w 4K, choć matryca tylko calowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rozważę, dzięki za tip.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jurek1 napisał:

rozważę, dzięki za tip.

A niezamaco! ?

Ten model stał się bardzo popularny wśród młodych jutuberów ze względu na ładny obrazek, szybki AF i prostotę obsługi oraz stosunkowo niską cenę.

 

 

Tu cały teledysk zrobiony tym sprzętem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jurek1 napisał:

Xt-4 też parametry ma niezłe, a nie kosztuje pierdylionów. co prawda Aps-c ale czasem ciężko nie pola łapać czy FF czy nie.

Dla większości  fotoamatorów wystarczyłby XT-1. Dla ludzi, którzy zrobią kilka zdjęć na wakacjach i dzieci ze dwa razy do roku to 95%, jeśli nie robisz dużych odbitek. Wielu ludzi to zrozumiało, że wystarczy im telefon i dlatego ten rynek upada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marecki marek napisał:

Dla większości  fotoamatorów wystarczyłby XT-1. Dla ludzi, którzy zrobią kilka zdjęć na wakacjach i dzieci ze dwa razy do roku to 95%, jeśli nie robisz dużych odbitek. Wielu ludzi to zrozumiało, że wystarczy im telefon i dlatego ten rynek upada.

Dla większości tak ? ale ja się zawsze do mniejszości zaliczałem. Zarówno  pod względem słuchanej muzyki, wymagań co do sprzętu grającego itd.. XT-1 nie ma 4K. Odwieczny kompromis pomiędzy jakością i ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marecki marek napisał:

dlatego ten rynek upada

Raczej: ma się dobrze, jak nigdy. Oczywiście inwazja smartfonów robi swoje, ale myślę, że zagrozi co najwyżej tanim kompaktom. Przeżyją: superzoomy, sprzęt profi i semiprofi/dla zaawansowanych i ambitnych amatorów. Wymrą lustrzanki, pozostaną bezlusterkowce.

Tak to widzę. Ogółem - telefon nie zastąpi aparatu i zabawkom foto nie grozi los płyty CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

Raczej: ma się dobrze, jak nigdy. Oczywiście inwazja smartfonów robi swoje, ale myślę, że zagrozi co najwyżej tanim kompaktom. Przeżyją: superzoomy, sprzęt profi i semiprofi/dla zaawansowanych i ambitnych amatorów. Wymrą lustrzanki, pozostaną bezlusterkowce.

Tak to widzę. Ogółem - telefon nie zastąpi aparatu i zabawkom foto nie grozi los płyty CD.

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jurek1 napisał:

Dla większości tak ? ale ja się zawsze do mniejszości zaliczałem. Zarówno  pod względem słuchanej muzyki, wymagań co do sprzętu grającego itd.. XT-1 nie ma 4K. Odwieczny kompromis pomiędzy jakością i ceną.

Dla mnie wystarczy jeden punky ostrości, a filmów nie kręce, ale udział w wyścigu zbrojń biorę. Mam kilka szkieł p-ce nigdy nie używanych i kilka stałek do niczego nie potrzebnych wartośći mojego auta.

 

30 minut temu, il Dottore napisał:

Raczej: ma się dobrze, jak nigdy. Oczywiście inwazja smartfonów robi swoje, ale myślę, że zagrozi co najwyżej tanim kompaktom. Przeżyją: superzoomy, sprzęt profi i semiprofi/dla zaawansowanych i ambitnych amatorów. Wymrą lustrzanki, pozostaną bezlusterkowce.

Tak to widzę. Ogółem - telefon nie zastąpi aparatu i zabawkom foto nie grozi los płyty CD.

Rynek się kurczy, kto pamięta minolte, ricoh, yashice ,contax, olympusa. Pozostał canon,  nikon i fuji. Zobacz jakieś fora fotograficzne, dużo mniejsza oglądalność.  Nikon może niedługo upaść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marecki marek napisał:

Rynek się kurczy, kto pamięta minolte, ricoh, yashice ,contax, olympusa. Pozostał canon,  nikon i fuji. Zobacz jakieś fora fotograficzne, dużo mniejsza oglądalność.

To moja wina, że ludzie głupieją? Ale zaraz może być tak, że ten kretyński świat zawróci o 180 stopni w stronę właściwych wartości. ? I będzie renesans zarówno fotografii jako sztuki, jak i sprzętu. Ale szczerze mówiąc - regresu nie dostrzegam. Amatorzy mają dzisiaj w rękach sprzęt o wręcz obłędnych możliwościach, dawniej niedostępny i dla największych profesjonalistów. Nawet porządna optyka coraz tańsza, co dawniej było nie do pomyślenia. Zawdzięczamy to Azjatom i globalizacji.

Nie. Nie widzę tragedii Tak to jest w biznesach, że jedna firma upada a druga powstaje. Nie ma firm, które wymieniłeś (tylko Olek żyje i ma się doskonale). Ale kto dawniej słyszał o Samyangu, Venus Optics i innych producentach nieraz zaskakująco przyzwoitych (a bardzo tanich) szkieł?

Nie jest źle. Jest czym pstrykać. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, il Dottore napisał:

To moja wina, że ludzie głupieją? Ale zaraz może być tak, że ten kretyński świat zawróci o 180 stopni w stronę właściwych wartości. ? I będzie renesans zarówno fotografii jako sztuki, jak i sprzętu. Ale szczerze mówiąc - regresu nie dostrzegam. Amatorzy mają dzisiaj w rękach sprzęt o wręcz obłędnych możliwościach, dawniej niedostępny i dla największych profesjonalistów. Nawet porządna optyka coraz tańsza, co dawniej było nie do pomyślenia. Zawdzięczamy to Azjatom i globalizacji.

Nie. Nie widzę tragedii Tak to jest w biznesach, że jedna firma upada a druga powstaje. Nie ma firm, które wymieniłeś (tylko Olek żyje i ma się doskonale). Ale kto dawniej słyszał o Samyangu, Venus Optics i innych producentach nieraz zaskakująco przyzwoitych (a bardzo tanich) szkieł?

Nie jest źle. Jest czym pstrykać. ?

Świat poprostu wraca do normy. Kiedyś była grupa fotoamatorów, a w każdym mieście był zakład fotograficzny, ale dzięki internetowi wmówili  ludzią, że oni też mogą być artystami. Doszło do tego, że mamy więcej artystów niż ludzi, którzy chcą oglądac ich zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marecki marek napisał:

Doszło do tego, że mamy więcej artystów niż ludzi, którzy chcą oglądac ich zdjęcia.

Dokładnie tak! ? Ale to dobrze. Wielu doskonałych twórców młodego pokolenia bierze do ręki aparat i wali od ręki lepsze strzały niż ja po 40 latach zabawy w foto. ? Cieszy mnie to, bo ja się z chęcią uczę od każdego. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by kotos mial ochotę, to do pooglądania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, boomaga napisał:

To jakiś żart?

dlaczego?

2 minuty temu, jurek1 napisał:

dlaczego?

To zdjęcia mojej córki, nie ma obowiązku oglądania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ? Córka kupiła XT-4 jako Becku, i wysyła mi 5D mark 3 z pięćdziesiątka i wgranym softem magic latem. Będzie zabawa, tyle że się trzeba nanosić na stare lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jurek1 napisał:

Problem rozwiązany ? Córka kupiła XT-4 jako Becku, i wysyła mi 5D mark 3 z pięćdziesiątka i wgranym softem magic latem. Będzie zabawa, tyle że się trzeba nanosić na stare lata.

Sam aparat to nie problem (ja mam MkII). Problemem jest waga i rozmiar szkieł FF. Tu masz porównanie 2 znakomitych słoików: Sigmalux 50mm vs. Fujinon XF 35mm (czyli odpowiednik dla APS-C). Światło f/1.4 w obu słoikach. Rozmiary to jedno. A teraz masa: Fujinon 187g (metal), Sigma 505g (plastik). Do tego średnica filtra do Sigmy to... 77mm. No ludzie!

Żeby było jeszcze weselej - nowa Sigma Art 50mm (podobno optycznie to już w ogóle kosmos, a przecież i stara jest praktycznie bez wad) waży... 808g! No tak... fizyki się nie oszuka.

To ja podziękuję. ?

df9f92313e96c.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, il Dottore napisał:

Sam aparat to nie problem (ja mam MkII). Problemem jest waga i rozmiar szkieł FF. Tu masz porównanie 2 znakomitych słoików: Sigmalux 50mm vs. Fujinon XF 35mm (czyli odpowiednik dla APS-C). Światło f/1.4 w obu słoikach. Rozmiary to jedno. A teraz masa: Fujinon 187g (metal), Sigma 505g (plastik). Do tego średnica filtra do Sigmy to... 77mm. No ludzie!

Żeby było jeszcze weselej - nowa Sigma Art 50mm (podobno optycznie to już w ogóle kosmos, a przecież i stara jest praktycznie bez wad) waży... 808g! No tak... fizyki się nie oszuka.

To ja podziękuję. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A ty mnie nie chcesz przypadkiem z torbami puścić? ? wiadomo, szkło to podstawa. 50mm przyleci z aparatem, zostaje szeroki i zoom. Coś tam mi sugerowała z używek. Narazie jestem pochlonięty czytaniem manuala aparatu i softem Magic latem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jurek1 napisał:

Coś tam mi sugerowała z używek.

Do Canona na szeroki najlepiej 16-35mm, a zoom to w zależności od potrzeb. Ja i tak wszędzie chodziłem z 35mm Sigma Art, bo szkło fenomenalne i uniwersalne a więcej mi się nie chciało dźwigać. Używki to dobry pomysł. Ja Fujinona XF 16mm kupiłem w stanie nówka sztuka za pół ceny sklepowej. ?

e664309235250.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie korciło, żeby przeskoczyć z Sony na Fuji, bardzo podoba mi się kolorystyka, ale... cos mnie blokuje. Mam swoje ulubione słoiki do S i jakoś nie widzę dla nich konkurencji w Fuji.

 

I takie coś...

k.jpg 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tryton napisał:

Zawsze mnie korciło, żeby przeskoczyć z Sony na Fuji, bardzo podoba mi się kolorystyka, ale... cos mnie blokuje. Mam swoje ulubione słoiki do S i jakoś nie widzę dla nich konkurencji w Fuji.

 

I takie coś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Przecież Sony to świetny system. Najnowsze bezlusterkowe puszki FF rządzą jeśli chodzi o autofocus.

I Zeiss im przy optyce pomaga.

Po co sobie nowego wroga szukać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Żadnego Zeissa nie mam, ale za to Voigtlandery, które uważam za lepsze optycznie. Jeden minus ( nie dla mnie ), to brak AF, poza tym super. Co do puszek, to posiadam tylko A7II i A6000, z tymi najnowszymi nie miałem do czynienia, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jurek1 napisał:

Bezlusterkowce to przyszłość. Mniej mechaniki, bardziej niezawodne.

Mniejsza waga przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XF50mm f/2.0, pełna dziura, SOOC, symulacja Velvia

ff4cd4ab9bc85.jpg

XF80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro, pełna dziura, SOOC, symulacja Velvia

f154688b97979.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XF80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro, pełna dziura, SOOC, symulacja Velvia

bee65cbb81f1f.jpg

XF16mm f/1.4 R WR, pełna dziura, SOOC, symulacja Velvia

14a2b32389f21.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 80 XF najbardziej by mnie interesował. Mam hopla na punkcie szkieł makro :)

 

Poniżej Voigtlander APO Lanthar 110 i Sony A7

d.jpg

b.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.