Skocz do zawartości
IGNORED

Mark levinson cd 110V


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

Po sprzedazy Linna Ikemi mam zamiar nabyc dzielony odtwarzacz cd wysokiej klasy. Myslalem o dzielonym marku levinsonie badz krellu.

Ceny w europie, nawet uzywanych cdekow tych firm sa jednak duzo wyzsze w porownaniu z amerykanskim audiogonem. Jedyne moje zmartwienie to oczywiscie napiecie. Zanim mnie jednak odeslecie do wyszukiwarki. Szukalem, czytalem, wcale nie jestem madrzejszy:). Sa niby zewnetrzne transformatory, mozna cdeki kazac przerobic, jedyna rzecz ktora pozostaje niewiedoma to ponoc jakies wstretne chipy (o ktorych wspominal kolega Elberoth), ktore rozrozniaja 50 od 60 Hz i w przypadku wlaczenia takiego sprzetu nawet przez zewnetrzny transformator odtwarzacz nie daje sie uruchomic.

Teraz pytanie dla tych ktorzy dobrneli do tego momentu;). Czy ktos wie; slyszal, czytal badz na wlasnej skorze sie przekonal o ktore modele, ewentualnie od ktorego roku produkcji chodzi? A jezeli nie tak to moze na odwrot. Ktore modele, z ktorych lat daja sie uruchomic na starym kontynencie?

I jeszcze jedno pytanie. Szukam pre do mojej koncowki BATa VK60. Myslalem o podstawowych modela pre BATa VK 3 i 5i. Czy ktos ich sluchal?

czy maja jakas mocna konkurencje w kategorii uzywane pre (najlepiej zbalansowane) w okolicach 2-3 tys. euro

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) uzywany sprzet wysylaja wszedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A LINN Sondek CD12 by się nie nadał? ;)

 

znalazłem ofertę w sklepie w Wielkiej Brytanii, baaardzo korzystną.

niestety nie stać mnie na kupienie CD12, nawet za 36k.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy (prawie wszystkie;). Czekam z niecierpilwoscia na odpowiedz na zadany temat. Odtwarzaczy na 110V jest jednak sporo wiecej i taniej.

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze tylko produkty referencyjne Levinsona sa zaprogramowane do pracy z okreslona czestotliwoscia z sieci. Moj ML380S nie byl na to wrazliwy, natomiast ML31.5 byl.

 

Kazdy z produktow Levinsona ma transformator przystosowany do wszystkich mozliwych napiec, ale jest uklad odzytujacy czestotliwosc sieci i w przypadku niewlasciwej, pokazuje sie na display napis "Wrong AC".

 

Okazuje sie jednak ze nie jest to problem, jak dowiedzilem sie od jednego z ludzi sprzedajacych na Audiogonie:

 

"According to the instructions I have from Madrigal, when you get

this display (wrong AC) you are to press pause and a 4 digit

code will come up at which time you contact Levinson and they

will send you a code which you enter into the 31.5. Then there

are three or four more steps and your'e done. That's all there

is to it. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar,

ja bym zapytał producenta o ten problem. Przecież masz prawo nabyć używkę od kogoś ze stefy 110V, nie sądzę by producent prowadził politykę restrykcyjnego podziału na strefy.

 

PS. na jakich kolumnach aktualnie jedziesz? (masz nieaktualny wpis o sobie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

to bardzo dobra wiadomosc. Czy otrzymanie tego kodu zwiazane jest z dodatkowymi kosztami? Peter. Moglbys powiedziec cos o starszych transportach i dacach marka levinsona? Np. kombo 36 + 37.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualne kolumny to linia transmisyjna na accutonach i etonie. Ale docelowo bedzie to grand viola w konfiguracji aktywnej z subwooferem. Dzwiek ktory uslyszalem na tegorocznym Hi-end w monachium z tych kolumn zaczarowal mnie po prostu. MBL byl lepszy ale i 4 razy drozszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kod udzielaja za darmo. Wlasnie napisalem do nich o wiecej informacji bo jest osoba z Polski zainteresowana moim ML31.5

 

Mam takze do sprzedania ML360S w idealnym stanie. Zarowno ten model jak i ML37 prawdopodobnie dzialaja na wszystkich czestotliwosciach sieci. ML37 to bardzo dobry transport, ale tylko po modyfikacjach, bez modyfikacji gra usypiajacym dzwiekiem.

 

Mam ML380S z Singapuru i wymagana byla tylko zmiana jumperow aby uzyskac prawidlowe napiecie, czestotliwosc nie grala roli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś o tym z Markiem Michalczykiem, który serwisował kiedyś ML w Hornie, i sprawa nie była ponoć wcale taka prosta i dotyczyła znacznie większej ilości modeli.

 

Po więcej info najlepiej zadzwonić do Michalczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar, 31 Lip 2006, 21:18

 

>Moje aktualne kolumny to linia transmisyjna na accutonach i etonie. Ale docelowo bedzie to grand

>viola w konfiguracji aktywnej z subwooferem. Dzwiek ktory uslyszalem na tegorocznym Hi-end w

>monachium z tych kolumn zaczarowal mnie po prostu. MBL byl lepszy ale i 4 razy drozszy.

 

... mam nadzieję że te WLM'y z subem to nie w tych 12 metrach z Twojego opisu ;)

 

Cortazar zwróć uwagę na NAIM CD555 + 555PS --> zapewne nie ma go jeszcze w kraju ;) ale ma entyzjastyczne recenzje (przynajmniej w Wielkiej Brytanii) :)

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, ze wpis o mnie nie jest aktualny. Obecnie pokoj odsluchowy ma okolo 25 m2. Przed zakupem bede chcial wlm-ow oczywiscie posluchac u siebie na miejscu. To powazny zakup i musi to U MNIE zagrac. Poza tym pozostaje kwestia wyboru wielkosci subwoofera. 12-15 badz 18 cali.

Do pokoju WLM wracalem na tegorocznym HI-End w Monachium kilkukrotnie. Bylo bardzo przestrzennie, niezwykle szczegolowo i ekstremalnie szybko. Nie wiem dokladnie co oznacza ''dzwiek studyjny'', ale cos takiego musieli slyszec rezyserzy w studiu podczas nagrywania. Najlepsze skrzypce i perkusja jakie udalo mi sie uslyszec na tegorocznej wystawie. Jak dla mnie dzwiek z ktorym moge (oczywiscie po dograniu takich banalnych spraw jak 3 koncowki mocy, pre i okablowanie;) zapomniec o sprzecie i sluchac, sluchac muzyki.

Gdybym mial wielki dom i jakies luzne 130 tys euro to kupilbym zestaw mbl. Udalo mi sie, pomimo moim zdaniem zle poprowadzonej prezentacji uslyszec dzwiek jak na zywo, ze srednica jeszcze lepsza niz na wlm (ktore byly jak dla mnie minimalnie suche, czy moze twardel, to pewnie przez te glosniki estradowe). Niemcy potrafia zrobic dobre stereo, nie ma co;).

Pomimo pewnych niedostatkow WLM-ow w porownaniu z mbl czy moze z dzwiekiem na zywo ich odsluch byl bardzo wciagajacy. Po prostu nie dalo sie ich nie sluchac, nie przytupywac badz nie podspiewywac. zreszta wystarczylo popatrzec na twarze ludzi sluchajacych. Jak w transie.

Z innych rzeczy ktore spodobaly sie mnie i mojej malzonce musze wspomniec o elektrostatch i magnetostatach. Najtanszy zintegrowany Mcintosh z martinem Loganem - komplet wzmak kolumny za niecale 10 tys euro. Gralo to bardzo przyjemnie. Magneplary z cyfrowymi kocowkami mocy jeffa rowlanda jeszcze lepiej (ale to juz wyzsza liga, rowniez cenowa.) Podsumowujac ..staty maja cos w sobie.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Cortazar

No, no - piękny zestaw się kroi - gratuluję.

A Twoje "stare" kolumny po niewielkich (w właściwie wielkich) modyfikacjach wciąż radzą sobie świetnie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sa niby zewnetrzne transformatory,

>mozna cdeki kazac przerobic, jedyna rzecz ktora pozostaje niewiedoma to ponoc jakies wstretne chipy

>(o ktorych wspominal kolega Elberoth), ktore rozrozniaja 50 od 60 Hz i w przypadku wlaczenia takiego

>sprzetu nawet przez zewnetrzny transformator odtwarzacz nie daje sie uruchomic.

a gdyby tak lobuza zasilic przez falownik?Wtedy juz zaden chip nie na szansy sie zorientowac ze jest cos nei tak z zasilaniem. Tyle ze ...

 

 

....

 

 

 

....

 

 

 

....

 

 

falownik to urzadzenie nieaudiofilskie ;-P Ale mysle zeby dzialalo. Zawsze zreszta mozna za nim zapodac trafo separujace, filtry etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze PS Audio Power Plant

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz używany Power Plant P300 za 600$, przełączasz input voltage z 115V na 230V i jesteś w domu :-)

 

Ja tak swego czasu używałem komplet Theta Data Basic II, Genesis DL, Theta Gen Va i Krell KRC-3 - wszystkie 4 urządzenia na 110V z jednego Power Planta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.