Skocz do zawartości
IGNORED

Phase Trioda SE, zamienniki lamp?


HYBRYD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam monobloki Phase Trioda SE (modyfikowane). Dosyc nietypowy model, nie posiada oznaczenia numerowego.

 

Na lampach :

 

lampy mocy --> 6C4C (x2)

sygnałowe --> 6H3n (x1)

--> 6H6n (x2)

 

Czy sa jakies pozadne zamienniki na te lampy ?(ewentualne koszty?) Czy jest sens wymieniac? Jeśli tak to, które najlepiej wymienic by poprawa była najbardziej zauwazalna?

 

wklejam jeszcze zdjecie, może pomoze.

 

z gory THX za pomoc

 

pozdr

Hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd, 6C4C to rosyjski odpowiednik 6B4G (która z kolei jest modyfikacją 2A3 z grzejnikiem na napięcie 6.3V i cokołem oktalowym), 6H3n to inaczej 5670 (trioda podwójna zblizona do ECC85) natomiast jeżeli chodzi o 6H6n to odpowiednika nie znam. Odpowiedniki zachodnie tych lamp są napewno droższe zatem radzę zaopatrzyć się w lampy o tych samych oznaczeniach jakie zastosowano w twoim wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudivan dzieki za odp.

Jest sens zamieniac na lepsze odpowiedniki? Bedzie znaczna roznica? Gdzie mozna kupic odpowiedniki lamp o takich oznaczeniach? Przegladalem strone RCM nic takiego tam nie maja.

 

pozdr

hybryd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryd, jesteś posiadaczem lampowca i powinieneś wiedzieć że w tej zabawie obowiązują dwie szkoły.

Pierwsza, racjonalna i techniczna mówi że lampy określonego typu od różnych producentów mają takie same parametry ELEKTRYCZNE (! mieszczące się w określonej tolerancji) i w związku z tym o różnicach "brzmienia" nie może być mowy".

Druga - szamańska, magiczna i audiofilska twierdzi że lampy tego samego typu ale pochodzące z różnych fabryk "grają" inaczej, do tego stopnia iż nawet jesli różnią się tylko stempelkiem (bo jakaś fabryka np. Tesla mając wolne moce produkcyjne wykonywała jako OEM lampy dla zawalonego zamówieniami Telefunkena) to też "grają" inaczej.

Ja tam nie wiem - zapisz się do takiej szkoły jaka ci się bardziej podoba. Tylko nie bądź jelonkiem i nie kupuj np. NOS-ów ECC83 za 500 zł za parę. LOL.

 

Gdzie kupić lampy tego nie wiem. Popularne typy np. oktalowe triody rosyjskie (6H8C etc.) sprzedają sklepy internetowe a dla mnie żródłem triód mocy takich jak zastosowane w twoim wzmacniaczu pozostają giełdy typu Wolumen i handlarze z Ukrainy, Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.