Skocz do zawartości
IGNORED

Posiadacze Yamahy 730-odezwijcie się


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakiś posiadacz wyż.wym.amplitunera chciałby nawiązać kontakt i podyskutować na jego temat,jeżeli tak to podam konatakt w następnym poście.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam. posiadam ta yamahe od tygodnia. kupilem za 1500 zl stan b. dobry. nie mam do tego kolumn ani dvd ale od czegos trzeba zaczac.pokoj 10 m2...podlaczylem to do kolumn od wiezy panasonica i narazie jakos gra.

nie mam doswiadczenia w odsluchu tego typu sprzetu ale juz mi sie podoba. slyszalem u kolegi pioneera i troche mu zazdroszcze dzwieku ale to bylo dvd i kolumny nie takie. u mnie gra mp3 z komputera...niedlugo bede mial kolumny a i z czasm dvd wiec wtedy ocenie i porownam do tego pioneera. grzebalem juz w ustawieniach ale duzo tam nie na motalem. poczekam na kolumny ale jak ktos moze cos doradzic o tym amplitunerze to chetnie przyjme do wiadomosci. muzyki slucham na prologic II music. bede mial tylko dwie kolumny na poczatek(panasonici siostrze musze oddac) wiec moze jakies rady jak to ustawic???

moze zostane audiofilem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szcena

oj długa droga przed Tobą ale życzę powodzenia - hobby to szlachetne choć kosztowne :)

 

prologic służy konwersji dźwięku dwukanałowego na wielokanałowy jak będziesz miał przynajmnej 5 kolumn to wtedy włącz a jak masz tylko dwie to wyłącz dolby i przełącz na zwykłe stereo - będzie lepiej

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj strasznie dorgie - wlasnie sie splokalem do zera.... no nic mysle ze w rok to odrobie :), znowu bede zapieprzal na okraglo, ale warto - dobry sprzet - to przedewszystki mmaszyna do relaksu - nic nie daje tyle relaksu co dobra muzyka na wysokiej klasie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pierwsze uwagi(pro logic II:)). to ze drogi to sprzet to juz zauwazylem. myslalem o kupnie amplitunera i kolumn za gora 1500zl a tu sam ampli mnie przerosl... teraz kolumny...mysle ze jakies 500zl a pewnie jak zaczne cos wybierac to znowu to przeskocze cenowo. mysle o uzywanych tannoy m2 ale nie moge tego nigdzie znalezc. szukam czegos uzywanego choc mysle pomalu o nowych diamondach 8.1 moge je miec za jakies 600zl. no zobaczymy co zrobie. napewno opisze zmiane dzwieku z panasonicow a "nowych". kabel juz kupilem. nie wiem co to ale dalem po 2,5 za metr. niby nie duzo ale 10m wazy ponad kilogram wiec jak dla mnie to wystarczy(a mam byc audiofilem)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem kupowanie kolumn do takiego sprzętu za 500 złotych to profanacja. Jest zasada, że najwięcej pieniędzy należy właśnie poświęcić kolumnom potem wzmacniaczowi i tak dalej. Czy drodzy forumowicze zgodzicie się ze mną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka poczuje roznice gdy kupie podstawkowce (tylko takie mi sie zmieszcza) za 500zl a te za 2000zl w pokoju 2.3X3.3? profanacja jest kupowanie coraz to drozszego sprzetu nie czujac roznicy w dzwieku jaki z niego osiagniemy...

i pytanko male mam,

dlaczego gdy puszcze mp3 z komputera na wyswietlaczu pokzuje mi sie napis analog???? to jest dzwiek analogowy a nie cyfrowy???

moze cos zle podlaczylem???

jak juz pisalem posiadam yamahe 730

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poco kupujesz 730, w takim pokoju wystarczy spokojnie 4x0 (tzn. 430, 440). a co do wielkości kolumn, to tak do konca nie kest, że im większe tym lepsze i droższe. są małe kolumny o super jakości za straszne pieniądze (jak dla normalego polskiego szaraka).A kolega chodziło, że poco wydawałes tyle forsy na taki amplitune, jak teraz chcesz ładować do niego byle kolumienki za 5 stówek (to tak jakbyś kupił sobie porsche i dał mu takie drewnianie koła od wozu drabiniastego, gdzie tu sens, gdzie tu idea?)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze dopiero co kupilem "maszynke" a juz cwaniakuje...chcialem kupic 440, nawet 340 plus kolumny tego typu o jakich mowie, ale niestey nie stac mnie na wylozenie 2000zl na nowa 440 a allegro sie balem.zreszta na allegro za 440 z transportem dalbym 1200-1300 zl a milaem okazje kupic 730. widzialem co biore dostalem 3 miesiace gwarancji i bylem pewien ze te 200 zl wiecej wydane na 730 zaprocentuja lepszym dzwiejkiem. lepszym czy nie lepszym bo pewnie nie zauwazylbym roznicy miedzy nimi w dzwieku ale duzo czytalem na forum o amplitunerach i kazdy dazy do tego by miec mozniejszy, lepszy sprzet wiec postanowilem kupic 730. teraz kupie kolumny w cenie 500- 600 zl z drugiej reki, z czasem dvd i byc moze w przyszlosci "porzedne" "drogie" kolumny ktore beda pelnic role przodow a te ktore bede mial teraz wysle na tyl. przesiadam sie na taki sprzet jak 730 bo dla mnie byl to okazyjny zakup. gdy bede mial kiedys okazje posluchac dobrych kolumn moze wtedy zrozumie dlaczego mnie krytykujecie za taki zakup ale przesiadajac sie z satelitek z plastikowym subwoferem ktory pierdzial na taka jamahe czuje sie juz jak w porshe:) pozdrawiam. moze ktos wie jakim kabelkiem puscic dzwiek z karty 5+1 do amplitunera. dziwiek wydostaje mi sie z 3 wyjsc a ja mam kabel na ktorego koncu jest jeden jack i dwa "czincze". czy jest kabel ktory ma az trzy x jack na koncu???

dziekuje za odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.