Skocz do zawartości
IGNORED

Czar lampy 6SN7


koteczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zastapic 6sn7 mingdy jakimis innymi. Niestety na allegro znalazlem tylko 6sn7gt.

Czy te lampy podejda czy maja jakies inne parametry.

Dzieki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1345891604[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dezerter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge gtb mam dwie pary z lat 50 i 60 bodajrze. Te starsze sa duzo lepsze. Nie mam czasu wklejsc zdjec. Obie byly porownyeane do tung sol round plate w phast pre i koncowka oraz w Bat vk60. Starsze ge maja bardzo dobra dynamike i w zasadzie cale pasmo bardzo wyrownane, niestety przy porownaniu z tungsolami zwyczajnie bledna. Znika pierwiastek magii w dzwieku, jest poprostu dobrze....

 

Sorrki ge gt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ktoś słyszał jak " gra " taka lampa Haltron ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na pudełkach opis ,że angielskie ale w necie inaczej opisane są lampy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja znam te lampy

 

Ok, dzięki, ale zmieniłem na 6F8G :)

 

Z czasem, przy okazji zrobi się porównanie w pre: Sylvania 6F8G vs Tungsol 6F8G

 

Także w zasilaniu pre, świetne są Sylvanie 5Y3G, bo nie degradują dźwięku/pasma jak wszystkie pozostałe. Z nimi czuć muzykę bardziej namacalnie ;) Nie miała co robić z Cetronem 5R4 GYS, nie mówiąc już nic o takim zamulaczu jak 5Y3WGTA JAN Philips ECG

 

Pentody Telefunken 6AU6WA, choć i tu sprawdzę coś od Sylvani – być może wyjdzie jakieś firmowe magiczne trio;)

 

Kondensatory sygnałowe Mundorf Silver Gold Oil/1200VDC – wyjście średnio-wysokotonowe dla wzmacniaczy z tego pasma.

Kondensatory sygnałowe AV 1.72 KP/850V – dla wzmacniaczy w torze niskotonowym.

 

Z 6sn7 powinny być najlepsze:

 

Marconi Osram B65 Metal Base 6SN7GT i Sylvania JAN-CHS-6SN7W Metal Base

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może , ktoś z kolegów testował te lampy 6F8G ( odpowiednik lamp 6SN7 z adapterem ) ?

Mile widziane opinie o tych lampach 6F8G , szczególnie interesujące mnie np.; SYLVANIA, TUNG-SOL, NATIONAL UNION .

 

Zastanawiam się nad zakupem 6F8G , ale nie wiem czy jest to właściwy kierunek ?

Obecnie gram na JAN CHS 6SN7GT V-231 SYLVANIA made in U.S.Army 1943 r. ( 8,4/ 8,9 mA )

 

Lepszą lampą jaką używałem była lampa JAN-CHS-6SN7W METAL BASE, niestety ma już niewiele do zaoferowania. ( 6,4/ 6,0 mA)

 

Czy lampy 6F8G dorównują tym znakomitym 6SN7 ?

A może dać sobie spokój z tymi zamiennikami ?

 

pozdrawiam

tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymienionych - NATIONAL UNION .

i jest wart tych pieniędzy, mam kontakt na NOSy w kraju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tissot, mam JAN-CHS-6SN7W METAL BASE, zdecydowanie lepsze sa Tung Sol VT-231 Round plate. Chociaz duzo zalezy od konfiguracji, rowniez Mullard ECC32, ECC33 sa nie gorsze od Sylvani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6f8g-to znakomita lampa jest,a przede wszystkim bardzo mocna tzn. nie do zajechania i żarzenie nie pada.

Zapewne zależy gdzie ją się wetknie i jak zagra to trzeba posluchać samemu i być obiektywnym.

Mamel wspomniał o national union-to prawda-bo u mnie jako sterujące w monoblokach gm70 były nastepujące 6f8g-

-rca z szarym szklem

-cunninghamy tez szare szkło-GRA ROWNO I niezwykle muzykalnie.

-tungsole z czarnym szklem-najlepsza scena 3D i gestość grania.

-national union zapakowane oryginalnie-nie otwierane,pudełko na zszywki zamknięte i pociągniete ranty żółtą farbą z napisem US.ARMY NY1941-szkło przezroczyste,GETTER nie za wysoki-niewatpliwie znakomita lampa-dynamit-mi pasuje.

Tak samo mogę powyższe lampy sprawdzić ich soniczność na lampie 300B-różnice słyszalne do wychwycenia-wedle gustu.

Zmiana jednej tylko sterującej powoduje u mnie wyczuwalne inne granie-także jak kto lubi))

Przejściówki to tylko stare amerykańskie-bo najlepsze para w Polsce 50 usd.

Mam parkę chińskiego gówna...... także rozwala się na łączeniu plastików,miałem też obiągnięte połączenie

termokurczliwa koszulką-poszło to do ludzi-bo przewodzik jakiś cieniutki a przejściówka leciutka-czyli lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba posiadała Tung-Sole 12SN7 JAN-CHS VT-231 Roud Plate i jemu zdecydowanie lepiej grały Tung-Sole VT99 (6F8G), gdyż te pierwsze mocno ograniczały skraje ogólnie zamulając, nie miały startu do militarnych VT99.

 

Choć najlepiej gdybym je prześwietlił na wylot, we własnym systemie, gdzie nie ma żadnych litości dla najmniejszych ograniczeń. Tu musi być full detal w całym paśmie, nieograniczona dynamika i rozdzielczość, bardzo szerokie i równe pasmo w połączeniu naturalną barwą, bo inaczej outside.

 

Nie interesuje mnie co gra z jakimś tweeterkiem obsługującym cały zakres średnio-wysokotonowy, tylko to co pięknie wysterowuje kilka driverów z tweeterem grającym dużo wyżej niż w tradycyjnej kolumnie.

 

Dla mnie VT99 (6F8G) grają ciekawszym i dużo bardziej zrównoważonym dźwiękiem – ogólnie całościowo bardziej dopracowane brzmienie.

 

Z posiadanych/odsłuchiwanych 6sn7 w kolejności najlepsze:

 

Sylvania JAN-CHS-6SN7GT VT-231 z zielonymi napisami – lepsze od tych z białymi napisami. Najrówniej grające lampy 6sn7 jakie u siebie słyszałem i z najwyższą górą.

 

Sylvania 6SN7 GTA – z lekkim akcentem na średnicę i trochę do przodu, przeciętny, nie najlepiej kontrolowany bas, nawet dobry detal, mikro-detal, barwa, średnica i góra jak na początek to ujdzie.

 

RCA VT-231 (tzw. szaraki) – ciemniaki, pasmo przeciągnięte w dół, słaba dynamika, rozdzielczość, słabo kontrolowany potężny bas, gęsta ciemna barwa aż przebarwione nie naturalne, scena mocno w głąb.

 

Teonex QB65 (6SN7GT) – bdb rozdzielczy bas z dużą ilością informacji, nokautuje w tym zakresie dwie powyższe pozycje, tylko co z tego, gdy w paśmie średnio-wysokotonowym było dokładnie odwrotnie, grały z najgorszą barwą podając główne detale i mocno ograniczając mikro-detale, dynamika w porządku, tylko pasmo powyżej basu zdecydowanie na nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam, fakt pojawienia się sporej ilości 6F8G na znanym portalu aukcyjnym nie ma związku z powyższym wpisem ?? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tissot, mam JAN-CHS-6SN7W METAL BASE, zdecydowanie lepsze sa Tung Sol VT-231 Round plate. Chociaz duzo zalezy od konfiguracji, rowniez Mullard ECC32, ECC33 sa nie gorsze od Sylvani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Witam,

Szukałem informacji na stronie "www.tubeworld.com " odnośnie lamp 6F8G lub VT-99 , ale jakoś nie mogłem nic znaleźć.

Jestem trochę zaskoczony tym faktem.

Może źle szukałem, jeśli tak wybaczcie mi tę moją nieudolność.

A przecież lampa ta, poniekąd historyczna 6F8G jak i VT-99 była początkiem powstania lamp 6SN7.

Jakby nie patrzeć od produkcji tamtych lamp 6F8G minęło ponad 70 lat !!!

Może nawet niektóre nie trzymają parametrów ! A może trzymają parametry ?

Niby NOS-y nieużywane, przeleżały tyle czasu.

 

Faktycznie na naszym portalu "www.allegro.pl" tych lamp nie brakuje !

Tylko dlaczego, jak wejdziemy na inne portale np. "www.ebay.de" oferowane tam lampy 6F8G są z pomierzonymi parametrami.

Jest lampa, są wartości - to tak jak pewien certyfikat.

Według mnie lampy, pomimo zapewnień ze strony sprzedawców ,że są nieużywane, powinny być zawsze pomierzone !!!

 

Lampa jakby nie było z pomierzonymi wartościami zawsze inaczej do mnie przemawia.

Jakie jest Wasze stanowisko ?

 

tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam, fakt pojawienia się sporej ilości 6F8G na znanym portalu aukcyjnym nie ma związku z powyższym wpisem ?? :)

ma, a jakże, jest jeden człowiek który przywiózł cały wagon i sprzedaje, mój znajomy, problem?

ja przynajmniej słuchałem i przynajmniej wiem o czy piszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jak się domyślam, fakt pojawienia się sporej ilości 6F8G na znanym portalu aukcyjnym nie ma związku z powyższym wpisem ?? :)

O tyle ma, że od niego je zakupiłem (przynajmniej w jakiejś części - drugą połowę z eBay).

Zresztą, jeśli mnie pamięć nie myli to gość nie sprzedaje kota w worku tylko daje gwarancję zwrotu jeśli lampy nie spełnią oczekiwań więc zamiast węszyć spisek warto wypożyczyć i wyrobić sobie własne zdanie.

 

Jakie jest Wasze stanowisko ?

Te lampy są pomierzone i sparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba posiadała Tung-Sole 12SN7 JAN-CHS VT-231 Roud Plate i jemu zdecydowanie lepiej grały Tung-Sole VT99 (6F8G), gdyż te pierwsze mocno ograniczały skraje ogólnie zamulając, nie miały startu do militarnych VT99.

 

Choć najlepiej gdybym je prześwietlił na wylot, we własnym systemie, gdzie nie ma żadnych litości dla najmniejszych ograniczeń. Tu musi być full detal w całym paśmie, nieograniczona dynamika i rozdzielczość, bardzo szerokie i równe pasmo w połączeniu naturalną barwą, bo inaczej outside.

 

Nie interesuje mnie co gra z jakimś tweeterkiem obsługującym cały zakres średnio-wysokotonowy, tylko to co pięknie wysterowuje kilka driverów z tweeterem grającym dużo wyżej niż w tradycyjnej kolumnie.

 

Dla mnie VT99 (6F8G) grają ciekawszym i dużo bardziej zrównoważonym dźwiękiem – ogólnie całościowo bardziej dopracowane brzmienie.

 

Z posiadanych/odsłuchiwanych 6sn7 w kolejności najlepsze:

 

Sylvania JAN-CHS-6SN7GT VT-231 z zielonymi napisami – lepsze od tych z białymi napisami. Najrówniej grające lampy 6sn7 jakie u siebie słyszałem i z najwyższą górą.

 

Sylvania 6SN7 GTA – z lekkim akcentem na średnicę i trochę do przodu, przeciętny, nie najlepiej kontrolowany bas, nawet dobry detal, mikro-detal, barwa, średnica i góra jak na początek to ujdzie.

 

RCA VT-231 (tzw. szaraki) – ciemniaki, pasmo przeciągnięte w dół, słaba dynamika, rozdzielczość, słabo kontrolowany potężny bas, gęsta ciemna barwa aż przebarwione nie naturalne, scena mocno w głąb.

 

Teonex QB65 (6SN7GT) – bdb rozdzielczy bas z dużą ilością informacji, nokautuje w tym zakresie dwie powyższe pozycje, tylko co z tego, gdy w paśmie średnio-wysokotonowym było dokładnie odwrotnie, grały z najgorszą barwą podając główne detale i mocno ograniczając mikro-detale, dynamika w porządku, tylko pasmo powyżej basu zdecydowanie na nie!

 

 

Round plate zamulacz? Chyba raczysz sobie zartowac...nie wiem w jakim stanie Twoj znajomy mial te roundplaty, ale to sa najbardziej dynamiczne, detaliczne i przestrzenne 6sn7 jakie slyszlem. A sporo tego sie przez moje rece przewinelo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta osoba nie żartowała i dla jego grały jak grały, czyli tak jak wyżej napisałem.

 

Ja wiem że Tung-Sole są szybkie i czyste, a więcej bym napisał gdybym u siebie je słyszał.

 

Ale jak mówisz Round Plate 6sn7 ograniczeń nie mają, idzie pełny detal, otwartość, rozdzielczość, dynamika, bo o wypełnienie i barwę jestem spokojny.

 

Obecnie słucham na zakupionych z eBay'a Sylvaniach VT-99. Dokładnie na tych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-28079-0-20070900-1358961015_thumb.jpg

post-28079-0-89911300-1358961049_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie słucham na zakupionych z eBay'a Sylvaniach VT-99. Dokładnie na tych:

Załączone miniatury

 

Załączona grafika: Sylvania VT-99.JPG

Załączona grafika: Sylvania VT-99.JPG

Załączona grafika: Sylvania VT-99.JPG

 

 

+

0

 

 

 

> atlon11

Czy, mógłbyś określić charakter brzmienia tych lamp Sylvania VT-99 ?

Czy ,można je jakoś porównać do brzmienia JAN-CHS-6SN7GT V-231 z białymi napisami , bo takowe posiadam w systemie.

W oczekiwaniu odpowiedzi.

 

tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> atlon11

Czy, mógłbyś określić charakter brzmienia tych lamp Sylvania VT-99 ?

Czy ,można je jakoś porównać do brzmienia JAN-CHS-6SN7GT V-231 z białymi napisami , bo takowe posiadam w systemie.

W oczekiwaniu odpowiedzi.

 

tissot

 

Przelutowałem połączenia w podstawkach, tak aby VT-99/6F8G słuchać bez adapterów, i tym samym nie mam możliwości bezpośredniego porównania z 6sn7, ale wcale tym się nie przejmuje :). Również adapterów nigdy nie posiadałem.

 

Nowe nigdy nie śmigane NOS'y Sylvania VT-99 wymagały wygrzania, by osiągnąć maksymalne parametry brzmieniowe – z godziny na godzinę dźwięk się otwierał, dostawał rozdzielczości, i tak po 24h ~ 50/100h było już optymalnie.

 

Sylvania VT-99 – bdb zrównoważone wypełnione brzmienie, bez forsowania góry i jej zamulania. Średnica także pełna i neutralna, jest rozdzielczość, zróżnicowanie i detal. Bas również bez zastrzeżeń: wyrazisty, rozdzielczy, zróżnicowany, rytmiczny, bez pogrubiania/zaokrąglania.

 

Może kiedyś więcej się napisze jak będą do porównania: Marconi BL63, Marconi Radiotron 6F8G, General Electric 6F8G, National Union 6F8G, Tung-Sol VT-99

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjecie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na JAN CHS 6SN7GT V-231 SYLVANIA made in U.S.Army 1943 r. ( 8,4/ 8,9 mA )

 

Lepszą lampą jaką używałem była lampa JAN-CHS-6SN7W METAL BASE, niestety ma już niewiele do zaoferowania. ( 6,4/ 6,0 mA)

 

Tissot, czy mógłbyś dokładnie opisać brzmienie całego zakresu lamp Sylvania JAN-CHS-6SN7W Metal Base, w porównaniu do Sylvani JAN-CHS-6SN7GT VT-231 z białymi napisami, jak i do innych 6sn7 jakie posiadasz/posiadałeś...

 

Fajne zdjecie:)

 

Dzięki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atlon11
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tissot, czy mógłbyś dokładnie opisać brzmienie całego zakresu lamp Sylvania JAN-CHS-6SN7W Metal Base, w porównaniu do Sylvani JAN-CHS-6SN7GT VT-231 z białymi napisami, jak i do innych 6sn7 jakie posiadasz/posiadałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najważniejsza rzecz o której muszę nadmienić ,że sama 6SN7 bez doborowego towarzystwa nie zagra na 100% swoich możliwości.

W moim przypadku SYLVANIA JAN-CHS-6SN7W Metal Base miała i ma dobrych przyjaciól.

W sekcji zasilania wpięta jest lampa prostownicza 1 szt - zamiast 5U4G - GZ37 MULLARD made in British- b.dobra lampa !

W sekcji zasilania występują jeszcze 2 szt - zamiast 6X5 - 5852 Bendix made in U.S.A. - świetne lampy !

Najważniejsza sprawa dotyczy jeszcze lamp mocy - używam triody 300B/c w wersji węglowej, lub można rzec carbonowej. ( do muzyki klasycznej według mnie najlepsze )

 

JAN-CHS-6SN7GT VT-231 1943r.

W moim systemie - okazała się lampą muzykalną a zarazem gładką, bez cienia natarczywości. Potrafi ukazać dużo szczegółów na wysokich tonach. Jest to lampa grająca całym pasmem.

Może nie ma podstawy basowej , ale nie można narzekać na ilość i jakość. Fortepian Tsuyoshi Yamamoto był pokaźnych rozmiarów i bas schodził nawet nisko.

Barwa skrzypiec Guliano Carmingoli była przyjemna i urzekająca.

Muzyka organowa J.S. Bacha potrafi być bardzo wciągająca, oddająca ogrom instrumentu, a przy tym przekaz przepięknie zróżnicowany.

Lampa moim zdaniem muzykalna z dużą ilością szczegółów.

 

JAN-CH-6SN7W METAL BASE

Wyśmienita góra niczym lśniący jedwab.

Barwa skrzypiec Anne Sophii Mutter jeszcze ładniejsza.

Lampa ta pokazuje jeszcze więcej szczegółów niż w JAN-CHS-6SN7GT VT-231.

Przepięknie odworowuje dalsze plany. Idzie nawet dalej. Tworzy pewną trójwymiarowość.

Jest w tej lampe pewna magia, szczególnie słychać to przy muzyce sakralnej.

Posiada przepiękną średnicę. Chórki żęńskie, czy chórki męskie to wielka i zarazem miła niespodzianka.

Średnica jest zdecydowanie lapsza niż w JAN-CHS-6SN7GT VT-231.

Wnika w strukturę muzyki, pokazuje paletę barw.

Mam wrażenie jakby słuchało się analogu.

Jedynie może bas nie posiada już takiej dynamiki, może inaczej - jest delikatny.

Muzyka Haendla "Messiah" może lecieć na okragło, bo nie chce się zmieniać krążka CD.

Lampę tę lubię za stworzenie tej magii, którą czasami szukamy, a ona robi to i jeszcze potrafi ukazać.

 

Cóż , opisałem jak potrafiłem napisać.

Wrażeń czasami nie da się dokładnie opisać. Tak było i jest w tym przypadku.

Trzeba posłuchać - żeby zrozumieć !!!

 

pozdrawiam

tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drogo to??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo to??

Ludziom na mózg pada :/ .

To są najzwyklejsze 6SN7 i jak cofniesz kilka stron do tyłu to wklejałem nawet takich zdjęcia .

Kupowałem je po 150zł PARA .

Na aukcji są teraz 6SN7GT Gray Glass RCA USA - tych Sylvani to nawet nie ma co do nich porównywać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że to jakieś przegięcie

 

Słuchajcie swieżak jestem w te lampowe klocki. Szukam czegoś za moje ruskie 6n8s. Grać to będzie z 6l6 GC. Co polecacie? Generalnie skłaniam się ku NOS-om

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.