Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizor 16:9


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem zamiar kupic nowy telewizor i chcialem koniecznie, zeby byl to TV panoramiczny. Ostatnio bylem jednak u kumpla i ogladalismy mecz na 32-calowym, panoramicznym Sonym i obraz byl potwornie znieksztalcony. Postaci pilkarzy jakies zdeformowane, pilka owalna. Czy na panoramicznym TV tylko szerokoekranowe filmy z DVD wygladaja normalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32 cale Philipsa już 3 lata i nie narzekam. Jak bedziesz oglądał filmy na dvd to nie bedziesz miał zniekształceń bo filmy są nagrane w dużej większości w 16:9 czyli w panoramie, a w przypadku tv jest to obraz 4:3 i dlatego są lekkie zniekształcenia, bo obraz zostaje rozciągnięty. Ale są opcje w telewizorach że mozna zmienić format obrazu na taki który ci odpowiada. W Philipsie mam około sześć takich formatów obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dużo oglądasz filmów na DVD to 16:9 jest fajną sprawą. Ale do normalnych programów, raczej nie polecam. Trzeba przełączyć na 4:3 a wtedy obraz robi się sporo mniejszy (czarne pasy po bokach). W większości telewizorów 4:3 jest przełączenie na format 16:9 - wtedy masz pasy poziome - jak w starych kinowych filmach. Wybór zależy od tego co częściej oglądasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..../

(Konto usunięte)

Tak to prawda, ze obraz z tv odtwarzany w 16:9 JEST ZNIEKSZTAŁCONY TROCHĘ, ALE JEST TO KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA.Niedawno sam stałem przed takim dylematem.Poczytaj trochę w necie na temat obrazu 16:9 i kata widzenia oka ludzkiego - wtedy zobaczysz , ze ten format jest formatem najlepszym i co najważniejsze przyszłościowym.Nie kupuj tv standartowego , bo będziesz żałował .A mając już panoramę , będziesz cieszył sie pięknem obrazu z płyt dvd (bo w tv i tak nie ma co oglądać)Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przymierzam sie do zakupu TV i jednak jestem juz zdecydowany na 16:9 bo w telewizji nic ciekawego nie leci a wiadomosci moge sobie na zmniejszonym ekranie poogladac a jednak na 29cal TV 4:3 jak włacze DVD to mam takie wielkie czarne paski ze szkoda gadac i musze sie o 1m do telewizora przysuwac by cos było widac...

A tak własnie a propos to jak to jest z tymi 100Hz? Jedni mowia ze lepiej bez 100Hz bo fakt ze troche skacze ale nie ma opóznienia inni ze 100Hz jest lepsze...a jeszcze inni ze jak 100Hz to juz dołozyc na porzadny TV bo tansze modele maja skłonnosc własnie do opozniania obrazu (jest on malo dynamiczny)? Ktos wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to moze podejde to tych calow z drugiej strony...widzialem fajny TV (chyba Thompson) 34cale ale 4:3 za ok 4tys. Ciekawe jaka miałby wielkosc realny obraz puszczony na 16:9 na tym TV....???30-31cali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem to wysokość 29' calowego kineskopu telewizora 4:3 jest identyczna z wysokościa 32' calowego kineskopu telewizora 16:9

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam Panasonica 32 cale i widoczna przekątna to 30 cali niestety:-( natomiast po przełączeniu w tryb 4:3 jest trochę ponad 25 cali, w panoramach 36 cali w trybie 4:3 masz niewiele ponad 29 cali. Jeśli chodzi o zniekształcenia obrazu to są prawie niezauważalne dzięki formatowi JUST, mój znajomy na panorame Philisa i tam jest jeszcze lepsze dopasowanie obrazu 4:3 do proporcji 16:9, fakt że niekiedy napisy na dole lub logo stacji jest przycięte ale to szczegół, który wogóle nie przeszkadza w niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale panorama 36" to pewnie sporo ponad 6k kosztuje.

A ja na TV bede mial ok 4k i teraz sie zastanawiam czy kupic :

-panorame 32" ale wtedy tryb 4:3 bedzie wielkosci takiej samej jak na 29"

-czy kupic 34" ale zwykły wiec kablowke bede mial na 34" ale z DVD pewnie cos ok 30cali bedzie (wysokosc).

Rosadek podpowiada mi panorame ale ta 34 calowa krowa w 4:3 tez ładnie wyglada i jak nawet utniemy pasy na dole i u góry to powierzchnia wyswietlanego filmu jest całkiem duza. Niestety nie zmierzyłem ile...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 32'' panoramicznego philipsa. Pracuje zawsze w trybie auto. Skalowanie obrazu do formatu 16/9 odbywa sie poprawnie. Niestety zadko ktore TV w cenie do 10k zl radza sobie ze skalowaniem.

 

Link do zdjecia : obraz 4/3 przeskalowany do trybu 16/9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, ja to bym się w 4;3 nie pakował, to juz przezytek i dziwię się, ze wogóle to rozpatrujesz .Juz niedługo nawet tv , będzie emitowała filmy w panoramie i co wtedy zrobisz .sam widzisz jak technika idzie do przodu.Odradzam kategorycznie 4:3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Harvi

Owszem. Ogladalem kilkanascie TV w cenach 5000-10000zl. Niestety tylko Philips radzi sobie z obrazem 4/3 poprawnie.

Nie wystepuje efekt Kalisza ( kto go widzial to wie o co chodzi :)... rozciagniete postacie ).

Nie jest to tez tak, ze obraz zostaje tylko rozciagniety na boki i obciety na gorze i dole. Po dokladnym przyjzeniu sie widac, ze w centralnej czesci ekranu zachowane sa proporcje, natomiast na bokach obraz jest zwezany. Dzieki temu obcinane od gory i dolu paski sa wezsze. Przy ogladaniu nie zwraca sie na to uwagi, nie przeszkadza.

Wyswietlanie obrazu opoznione jest o ok 1-2 sekund. To dobry wynik. Niektore TV mialy opoznienie siegajace nawet 5-6sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert Gdansk > A

(Konto usunięte)

hmm wiem ale wiesz kasa kasa.... jak bym mial na TV 8k to nie problem kupie sobie cos naprawde porzadnego a jak sie ma max 4k to człowiek kombinuje jak tu wybrac najlepiej i zmiescic sie w wydatkach:(

Ale poniewaz biednego nie stac na kupowanie g.... to chyba troche jeszcze poczekam moze dozbieram albo ceny spadna

tak czy siak dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==>Dramar

Dzis sie przyjzalem dokladniej Philpsowi (specjalnie poszedlem do wuja) i masz racje w srodku obraz jest mniej znieksztalcony. U mnie natomiast ten proeblem zalatwia projektor (ekran 200*150cm odpowiednio rozwiniety) w formacie 4:3 to obraz ma 200*150 cm a jak w 16:9 to 200*115cm wiec wielkosc jest ok. A jak wszystkie filmy beda juz w 16:9 to ekran bedzie tez w tym formacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry film obejrzeć każdy lubi, a spieranie się na temat wyzszości sznura od lampki od tego od żelazka (czy odwrotnie), każdemu może się znudzic.

To forum wyraźnie się rozwija więc warto obserwować co z tego wyniknie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że wszelkie koncerty podawane w satelitarnej DVB na ZDF, Arte i innych dobrej jakości kanałach są w wersji panoramicznej. Włącza się wtedt 16/10 na tunerze i masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.