Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Yamahą rx-v 440?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał

(Konto usunięte)

Kupiłem sobie niedawno tą Yamahę. Chodzi mi o to, że przy wyłączonym źródle dźwięku i podkręceniu głośności na mniej więcej 50% - i więcej pojawia się w głośnikach szum. I teraz mam pytanie, czy to jest normalny objaw w tym amplitunerze, czy też mam coś uszkodzone i warto reklamować Yamahę?

Może ktoś z was ma ją i mógłby sprawdzić jak to jest u niego, albo może już ktoś to przechodził?

Pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może to być normalne..., ale spróbuj odizolować wszystkie kable głośnikowe i interkonekty od przewodu sieciowego oraz zmieniać położenie wtyczki sieciowej w gniazdku (polaryzacja). Jeśli to nic nie zmieni oznacza to, że ten model tak ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam starszy model yamahy i jest podobnie, delikatne syczenie pojawia się nawet przy wyciszonym głosie (oczywiście źródło jest odłączone). Niestety większość tych przydźwięków pochodzi z sieci. Myślałem że to kolumny lub amplituner ale większość szumów pochodzi po prostu z gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

O co chodzi z tym szumem ? Słychać go z odległości powiedzmy 2.5 m czy po przyłożeniu ucha do głośników. Prawdę mówiąc taki efekt obserwowałem dotychczas tylko w moim telewizorze a Yamaha milczał jak grób. fakt , że szum był słyszalny ale przy wyłączonym CD dałem moc na full i przyłożyłem ucho do głośników. Sprawdzę raz jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał

(Konto usunięte)

A moja szumi, jak przygłośnię dźwięk to z 2 metrów słychać lekki szum, a tak to cały czas jest słyszalny lekki szmer (przy przystawieniu głowy do głośnika). Byłem w sklepie posłuchać innego egzemplarza tej Yamahy i też szumiała. Chyba nic na to się nie da poradzić, no może (sprzedawca zasugerował) używając jakiegoś kondycjonera, albo uziemić obudowę. Tego ostatniego jeszcze nie próbowałem bo nie miałem czasu, ale zobaczę, może to co da. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.