Jump to content
IGNORED

HDTV


Marek

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu z satelity Astra nadawany jest test pierwszy europejski kanał HDTV o nazwie Euro1080. Ciekaw jestem, czy ktoś już to odbiera? Na razie możliwe jest to chyba wyłącznie przy pomocy niektórych kart SAT do komputera. Zwykły odbiornik DVB po wybraniu tego kanału się zawiesza...

Link to comment
Share on other sites

I tak macie jako Europa lepsza jakosc obrazu (PAL). HDTV to kolejne wyciaganie pieniedzy od ludzi: potrzebny specjalny telewizor, dekoder itd. a i tak gowno pokazuja. Wrocilem wlasnie z Warszawy gdzie moj szwagier ma na Cyfrze + ponad 300 kanalow ( ja w Kanadzie 60 - bo wiecej nie chce) i nie ma co ogladac. Jakies tam kanaly ida na HDTV ( DIscovery itd)Dobrze ze istnieje DVD, ksiazki i muzyka - telewizja do wora:)

Link to comment
Share on other sites

O ile się nie mylę, przynajmniej część ekranów plazmowych, LCD i projektorów może wyświetlać HDTV. Tak więc użytkownikom tych urządzeń (do których i tak nie należę), pozostaje dokupienie tunera sat, który prawdopodobnie będzie kosztować ok. 500 euro. Nie wykluczone, że część kanałów nie będzie kodowana.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze programy testowe HDTV nadawane sa z satelity Astra od 13 wrzesnia. Oficjalna data rozpoczecia stalych transmisji przewidziana jest na 1 stycznia 2004. W wersji HDTV nadawane beda 2 kanaly (tzw. main channel - dostepny dla wszystkich oraz event channel - przeznaczony jedynie dla wyselekcjonowanych kin, wyposazonych w specjalny system projekcji HDTV na ekranie duzego formatu. Plany Euro1080 sa bardzo ambitne. W przyszlym roku przewidziana jest transmisja na zywo miedzy innymi z Mistrzostw Europy w pilce noznej z Lizbony oraz Igrzysk Olimpijskich z Aten (event channel).

Wiecej informacji mozna uzyskac na stronie:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Jak widzę nie ma wielu zainteresowanych tym tematem... Pisałem maila do producenta mojego tunera (Force), dowiedziałem się, że potrzebny będzie zupełnie nowy odbiornik i żadne uaktualnienie oprogramowania nie umozliwi odbioru tych programów (tuner się zawiesza, odbieram tylko audio). Oczywiście potrzebny również nowy TV (chociaż już teraz produkowane "plazmy" i odbiorniki LCD powinny być do tego odpowiednie)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.