Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery Tonsila


barni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

szczerze mówiąc to tonsil robi słabe suby...z tego co widziełem to 40 - 60W i są one przeznaczone raczej do kina domowego...jeśli chodzi o muzyke to jak zrobisz troche głośniej to strasznie charczą...ja bym tego nie kupił za 500zł ze sklepu...lepiej KODA...PIONEER 110, MAGNAT 80W w góre...nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamm - Czy słuchałeś kiedyś subwoofery innych firm? Czy masz Tonsila i to jest twój jedyny punkt odniesienia?

 

Miałem okazję kiedyś przetestowć AKTIV 200A i jakiś z głośnikiem 30cm takim samym jak w altusach 300 i zresztą grał tak jakbym podłączył do wzmacniacza sam głośnik niskotonowy jednego altusa 300.

Wydaje mi się, że kolega Ka_zikk celowo użył słowa charczeć, aby podkreślić ich prymitywność.

Charczą bo są w nich po prostu użyte słabe, tanie i tandetne głośniki, po podaniu większej mocy tak się dzieje.

Ponadto ich cena zdecydowanie nie jest adekwatna do tego co prezentują.

 

Barni - Proponuję przed zakupem posłuchać innych firm i tonsila nie brać wogóle pod uwagę. W tej samej cenie możesz kupić dużo lepszego suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Co sadzicie o takim subwooferku? Dodam ze nie dysponuje wielka kasiora dlatego szukam cos taniego (gosc krzyczy troche ponad 100zł) Mial ktos moze cos takiego albo slyszal? Dodam ze glownie uzywalbym go do sluchania muzyki, sporadycznie film.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zapomniałem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby tonsila to niestety padaczki,mialem Fenixa-jedna wielka qpa(nie ma basu tylko jakies przesterowane burczenie),pozniej 200 to juz ciut lepsze ale tylko do kina,skonczyło sie na jamo e8 i to juz jest w miare dobry sub,do kina ideał a do muzyki to juz dobre podłogowce tylko...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem watpliwą okazję sluchać subwoofera Tonsila ( jakiś zestaw kina domowego ) wg Mnie nie warto wydawać na to pieniędzy. Słychać było tylko buczenie, absolutnie nie można tego było nazwać dźwiękiem - nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak gra Tonsil Activ 100?

Ma głośnik 25cm średnicy, dużą obudowę ale słaby wzmacniacz. Jest to nowość Tonsila (tak reklamują).

Czy jest wart swojej ceny? (coś około 400 - 440 zł).

 

Proszę o konkretne informację.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zacytować siebie z wątku w Stereo:

 

Zacytuję "porlick'a": Nie miej uprzedzeń! Należy najpierw posłuchać, a nie przekreślać całej marki ze względu na opinie innych.

Wracając do tematu. Sam posiadam suba Maestro 200A. I powiem tylko tyle: mieszkam w Niemczech, a jednak kupiłem polskiego suba w Polsce, wiedząc o wszelkich trudnościach (transport do domu, problemy z ewentualną gwarancją). I wcale mój zakup nie został podyktowany jakimś dziwnym przywiązaniem do marki, czy też wielkim patriotyzmem z mojej strony. Po prostu sporo słuchałem subów w tej cenie (z wyjątkiem Kody, tu jej nie ma). I ten po prostu mi się najbardziej podobał. Do kina rewelacja. Do muzyki gorzej (chociaż i tak czasem używam go przy cichym słuchaniu), ale nie ze względu na buczenie, charczenie czy też dudnienie (przy moim ustawieniu nie zauważyłem żadnych z wymienionych efektów), lecz ze względu na nie nadążanie za muzyką. Ale ten efekt ciągnięcia się za rytmem słyszałem niestety przy wszystkich subach, nawet najdroższych Cantonach i JBL...

Tak więc należy posłuchać sprzętu i nie skreślać nic ze względu na markę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 7 Kwi 2006, 19:00

 

>Pozwolę zacytować siebie z wątku w Stereo:....itd

 

A czemu nie zacytowałeś mojego wcześniejszego wpisu nt. pokazanego na linku Sub 1.1 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> porlick

W sumie ja nie chciałem się odnosić do Twoich postów nt. subów Tonsila i konkretnie tego modelu Sub 1.1. Chodziło mi bardziej o wyrażenie swojej opini. Jeśli więc uraziłem Cie użyciem Twoich słów, to przepraszam. I pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o urazę, bo takiej nie czuję, ale o suby tonsila właśnie, bo mowa tu o tym samym subie, co w cytowanym wątku. Zainteresowanych odsyłam do STEREO nr 22839.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam suba fenix 2 i zaluje ,ze wydalem na niego pieniazki ,jest naprawde do kitu ,mysle,zeby go wzmocnic,czy ktos z was dokonywaljuz podobnych przerubek subow ,jesli tak jestem zainteresowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.