Skocz do zawartości
IGNORED

3 x Eltax Liberty 5+ Yamaha 630 do 36m2


Stan

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Ci pisałem. Najlepiej 6 x q3, a jeżeli budżet nie pozwala to 2 x q3 i 4 x q1.

Policz ile kosztują podstawki do q1 i sam skalkuluj czy ci się to opłaca. Ja nie znam cen tych głośników i nie wiem za ile ty je możesz dostać. A jeżeli centralny kosztuje tyle co dwa q1, to nie należy go brać pod uwagę.

Bo żeby niewiadomo jak był dopracowany to nie dorówna brzmieniowo (w swoim zastosowaniu) q3. A q1 ma więcej podobieństw do q3 (chyba że się mylę – ty znasz lepiej te głośniki).

Ja też dla siebie poszukuję liberty 7+ na przód L i R, ale nie mogę znaleźć z drugiej ręki, dlatego zadaję takie pytania na forum czy 6 x 5+ wystarczą do 36 m2. Ale zaznaczam, że moje pomieszczenie jest profesjonalnie wytłumione dlatego potrzebuję kolumn mocniejszych. Jeżeli ktoś się zna, to będzie wiedział o co chodzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co chodzi, jedyne co mnie zastanawiało w tym co piszesz bylo zastosowanie głośnika innego niż centralny w ty ze kanale. I uważam że 5+ ci wystarczą, a co do ceny to na rynku Q3 kosztują 2800zł, Q1 i Q9c 1600zł wszystkie te głośniki moge mieć z ok. 15% zniżką ( uważam że nie jest to zła propozycja ). Żeczywiście według producenta bardziej zbliżone do siebie brzmieniowo są Q3 i Q1 różnica w dolnym paśmie to tylko 3 hz w przypadku głośnika centralnego różnica w stosuku do Q3 wynosi 8hz, przypominam że wszystkie w/w głośniki mają identyczną membrane i pozostałe "wnetrzności" centralny różni się tylko tym że ma bass-reflex skierowany do tyłu to jest chyba najbardziej znacząca różnica. więc pytanie brzmi czy monitor poradzi sobie na środku lepiej (a przynajmniej niegorzej )niż centralny. Ja osobiście nigdy niemiałem przyjemności słuchać głośnika centralnego, sam w obecnym zestawie używam jako centralny monitora i napewno niegra to żle. Gdybyś mógł to żuć okiem na te kolumny podaje adres :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie głośnika q9c masz typowy przykład jak można zaprojektować kolumnę kanału centralnego aby miała brzmienie jak najbardziej zbliżone do pozostałych kolumn w zestawie: ustawienie głośników w pozycji vertebralnej (a nie horyzontalnej), aby jak najbardziej zbliżyć go do tych drugich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. I faktycznie ten głośnik został bardzo dobrze dopasowany (takie same przetworniki). Nieźle musieli się namęczyć konstruktorzy, bo chyba dlatego tak dużo kosztuje.

Tylko na sam widok powinno nasunąć ci się pytanie: Dlaczego wygląda tak ja by go ktoś przejechał walcem.

Odpowiedź jest prosta: Po to abyś mógł go zamknąć w szafce (nawet na bas reflex nie było miejsca z przodu poniżej przetworników).

I jak chcesz płacić im za trud walcowania kolumn to proszę bardzo. Z tego co zauważyłem wszystkie wspomniane przez Ciebie modele mają takie same parametry: moc, skuteczność, itp.nawet q1 ma lepsze pasmo niż q9c.

Tak że nie widzę przeszkód aby q1 nie dała sobie rady jako centralny. Jedynie zaoszczędzasz trochę kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niewatpliwie najlepszym rozwiazaniem dzwiekowym w KD jest system skladajacy sie z 5 (albo 6) identycznych kolumn podlogowych. Temat ten jest bardzo popularny rowniez wsrod podobnych grup dyskusyjnych w innych krajach. Wszystkich znajacych angielski zachecam do odwiedzenia strony Audio Video Science (AVS) forum w USA (link ponizej), jednego z najbardziej renomowanych forum kina domowego w tym kraju. Oprocz ciekawych dyskusji forum to jest jednoczesnie ogromna kopalnia wiedzy dotyczaca wszystkiego co jest zwiazane z KD.

Zycze milej lektury

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie przekonałem się do tego rozwiązania. Przez ostatnie 2 tygodnie zaciągnalem rady paru dystrybutorów, pism i sklepów w polsce, i o dziwo zaden mi tego rozwiązania niepolecał (wyjątkiem był sklep meloman hifi), natomiast za granicą nawet producenci potwierdzają że 6 identycznych kolumn jest rozwiązaniem bezkompromisowym jeżeli chodzi o kino. Swiadczy to o tym że w Polsce wiedza o kinie domowym jest wciąż niewielka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.