Skocz do zawartości
IGNORED

Harman/Kardon AVR3550 warty jest zakupu?


mb_lu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

niezgodze się z tobą, to właśnie onkyo gra lepiej w stereo, ale przecież nie o stereo tu chodzi, w kinie domowym w tej kategorii cenowej tylko onkyo!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zgodze sie z tym. Mozna tak zrobic zeby sie nie grzalo a tez jest na dobrych komponentach ( ma lepsze odprowadzanie ciepla , radiatory itp). Ale cos w tym jest - jak cieple to znaczy ze pracuje. Lampy sa fajne , grzeja i jeszcze ladnie swieca tylko kosztuja kupe pieniedzy. Czy ktos widzial amplitunery do kina na lampach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Onkyo to japoniec a Harman skad pochodzi? Moj znajomek wlasnie robi sobie kino harmana i zaczolem sie interesowac ta firma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Moj AVR 1803 zlozony zostal w Korei - mam nadzieje ze nie polnocnej:), ale za to moja Mazda byla skladana w Hiroshimie i dlatego nie potrzebuje w nocy wlaczac swiatel;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez słowo "gniot" piszesz bardzo ogólnie możesz sprecyzować swoją wypowiedz? wydaje mi się że się na złość przyczepiasz, a tak naprawde nie masz żadnych argumentów. Gniotem możesz nazwać sony panasonic itp. ale onkyo? Przejdz się któregoś pięknego dnia do sklepu i porównaj najdroższą integre onkyo z harmanem avr 8500, zapewniam cię że twój wspaniały harman kardon polegnie na polu bitwy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmany są chyba znane z tego, że mają niezły zapas prądu. Z kolei warto poczytać opinie użytkowników Onkyo na audioreview.com - amplitunery te mają bardzo mały zapas mocy w 5.1 i podobno nie potrafią napędzić takich kolumn jak choćby B&W serii 6xx (opinia jednego z użytkowników, u którego onkyo chyba ten model t-600 czy jakoś tak, spadał do 5x30W). Co należałoby szczególnie wziąć pod uwagę przy nagłaśnianiu większego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dobrze to wyraził HK jest naprawdę dobry. A i jeszcze jedno nie przyczepiam się, ale jest grupa (może jeden) użytkowników, że gdy mówi się o jakimś sprzęcie, nieważne jakim, są dopiski "a ja bym wolał onkyo", a mnie to wkurzyło i już - więc wypowiadjamy się na temat na który ktoś prosi. HK naprawdę jest dobry i bardziej solidny, ale zgadzam się, że są to dyskusje "akademickie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieuważam żeby onkyo było najlepsze, ale jest to niewątpliwie firma która liczy się w kinie domowym, tak więc pisanie o niej "gniot" świadczy albo o braku wiedzy jednego z użytkowników, albo tak jak sam pisze robienie na złość tylko że to nie jest przedszkole.

Bardzo często pisze o onkyo (mimo że temat go nie dotyczy) ponieważ sam przed kupnem porównywałem go z modelami denona, yamahy, harmana, marantza i według mnie z nimi wygrał. Oczywiście każdy ma swoje dobre strony ale suma sumarum zdecydowałem się na onkyo.

 

A tak poza tym to każdy ma prawo do własnego zdania ale wypowiedzi pana piotra1 poprostu mnie powalają. Piotrze pisz sobie że onkyo ci nie odpowiada ze to "gniot" że "niewarto" ale gdybyś mógł to chociaż raz uzasadnij swoją wypowiedz. I to wszystko

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację w swojej wypowiedzi, ale zaragowalem tak, że ktoś prosi o opinię o HK (tak na marginesie jakość elektroniki niewiele gorsza od NADa - choć niektóre modele mogą być składane na dalekim wschodzie) a ktoś już poraz kolejny mówi "że wolałbym Onkyo" - nie podając argumentów - tak masz rację działałem z przekory i w proteście wypowiadania się nie na temat. Ot to i wszystko i myślę, że nie będzie na forum typu wypowiedzi "a ja wolałbym ..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkurzę trochę stary juz wątek, ale nie chcę tworzyć nowych. W ciągu ostaniego roku zmieniłem już trzy razy ampli KD. Najpierw była Yamaha 440 (porażka), potem Denon 1905 (trochę lepiej), a teraz mam Yamahę 704, ale nadal to mi nie wystarcza, szczególnie pod względem jakości stereo. Zastanawiam się nad Harmanem AVR 3550. Czy ktoś z Was jest użytkownikiem takiego sprzętu. Proszę o krótką opinie na jego temat. A może ktoś ma na zbyciu takowy model. Za wszelką pomoc z gory dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złozyłem kilka zestawów znajomym na 3550 - gra bardzo sympatycznie w stereo i w kinie - chociaż ma tutaj troszkę za małą moc - chyba ze kolumny mają dużą efektywność - a zastanawiałeś się nad dokupieniem końcówki mocy do tej Yamahy - chyba ze nie ma wyjść pre-out - ja tak stosuję u siebie i jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.