Jump to content
IGNORED

Glosniki in wall


PauluS

Recommended Posts

Oczywiscie to byl zart. Takie glosniki to podobno niezle rozwiazanie. Natomiast te "bogate i nowoczesne domy" z zelbetonu to moze i sa w Europie ale nie u USA. W Ameryce dalej kroloje chalupa oparta na drewnianej ramie, ze sciankami z gipsu, oblozona jedna warstaw cegly albo sidingiem z aluminium. Akustyka w takiej chalupie wcale nie musi byc zla.

Link to comment
Share on other sites

No dzieki - a to mnie przestraszyliscie :-)

Akurat chce to wstawic w scianke gipso-kartonowa, eic nie wiem jak to bedzie z akustyka, ale to maja byc w koncu tylko kolumny efektowe.

->Harvi - a Kef wiesz moze w jakiej jest cenie, i gdzie go mozna w Polsce (warszawie) dostac??

Link to comment
Share on other sites

->Denon Lover

widocznie w złej dzielnicy mieszkasz ;-)

Architektura współczesna to albo żelbet albo konstrukcje hybrydowe z drewnem klejonym. Konstrukcja "kanadyjska" i drewniane kratownice to nie architektura tylko produkcja taśmowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej,

 

Ja "do wczoraj" bardzo poważnie rozważałem zestawienie kina domowego na głośnikach in-wall.

 

Generalnie do wyboru masz firmę

Sonance - specjalista w tej dziedzinie,

Kefa - brak pełnej nowoczesnej serii głośników in-wall,

Kiedyś świetne głośniki in-wall NHT - teraz praktycznie nie do kupienia.

 

Ja wybrałem głośniki JMLAb seria Cache 400. Genialne rozwiązanie. W odróżnieniu od innych głośników mają one obudowę zamkniętą dzięki czemu pprzestrzeń za sćianką g-K, w którą wbudujesz głośnik nie wpływa na brzmienie.

 

Pozdrawiam,

Milimetr

Link to comment
Share on other sites

Guest Denon lover->Piotr

(Konto usunięte)

W kazdej dzielnicy jest to samo i dziwimy sie ze te chalupy z drewna i gipsu koszytuja po kilkaset $CAN...Placi sie glownie za ziemie ktorej akurat w Kanadzie jest pod dostatkiem. Jesli jeszcze dodam ze dachy sa w wiekszosci kryte papierem powleczonym wartwa bitumiczna ( do wymiany po 20 latach) to macie jeszcze lepszy obraz tego budownictwa. Konstrukcje zelbetonowe, dachy z prawdziwej dachowki kosztuja kupe pieniedzy. O dziwo te drewniane chalupy stoja po 100 lat i wiecej zanim ich nie zjedza termity!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Odświeżam stary temat.

Zmieniam w całości swój zestaw 5.1. Obecnie jest to dzielony Rotel (pre 1068, power 1075) + Audio Physic. Interesuje mnie osiągnięcie efektu zbliżonego do high-end. Punktem odniesienia w zakresie brzmienia jest mój system stereo (Accuphase, B&W 802D, Shunyata). W nowym systemie 5.1 kolumny tylne (efektowe), obecnie Audio Physic Yara Monitor, chcę zastąpić kolumnami in-wall. Front będą prawdopodobnie stanowiły Focal Electra 1028Be, centralny Focal 1008B - jeszcze nie podjąłem decyzji. Alternatywą jest Triangle Magellan Cello SW2 & Trangle Voce SW2. Subwoofer zostawiam ten, ktory mam od kilku lat: B&W PV1. Focal ma wprawdzie w swojej ofercie kolumny in-wall z serii Be (IW 1002Be) ale moim zdaniem nie ma sensu wydawać 13k PLN na kolumny efektowe jednak jakość dźwięku jest dla mnie priorytetem. Będzie to zasilane przez dobrą, dzieloną elektronikę (Arcam 777/888, Anthem Statement lub NAD Masters). Zależy mi na opiniach osób, które mają u siebie wysokiej klasy zestaw wielokanałowy z kolumnami in-wall. Proszę o sugestie co do wyboru kolumn efektowych in-wall. Pokój w ktorym bedzie zestaw 5.1 ma powierzchnię ok 27m2, z niewielkimi skosami.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.