Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Chciałbym sie podzielić małym tuningiem, który dokonałem na moich Studio 40.

Czytając ten wątek można znaleźć, iż kolumny te kryją w sobie małą wadę konstrukcyjną.

Chodzi o to, iż otwór bass reflexu jest przysłonięty gąbka, która umieszczona jest w środku w celach czysto estetycznych - zasłonięcie zwrotnicy - tak aby nie było jej widać przez otwór.

Zgodnie z zasadami konstruowania - tunel BR powinien mieć trochę "powietrza" obok wejścia.

Po odkręceniu głośnika niskotonowego - wyciąłem w.w gąbkę. W jej miejsce włożyłem czarną włókninę, która w ciasny sposób zakryła elementy zwrotnicy - tak więc nic na zewnątrz nie widać. Po usunięciu gąbki wokół wejścia BR zrobiło się od razu sporo przestrzeni, tak więc powietrze ma teraz swobodne ujście. Kolejną modyfikacją, którą dokonałem to wymiana materiału tłumiącego.

W miejsce oryginalnej włókniny włożyłem wełnę owcza, zakupioną swego czasu w akkusie. Oczywiście wełny dałem tyle samo ile było oryginalnego wytłumienia.

Co ciekawe wyjmując oryginalne wytłumienie okazało się, iż w jednej kolumnie było go więcej, aniżeli w drugiej. Ktoś, kto ciął włókninę zbytnio się chyba nie przykładał.

 

Tak czy siak - po dokonanej modyfikacji kolumny grają duuużo głębszym, bardziej sprężystym basem. Zapewne głównie wpłynęło na to odsłonięcie portu bass reflex - tak więc do modyfikacji nie jest potrzebna wełna.

 

Modyfikacja jest bardzo prosta i polecam ją każdemu.

 

Pozdrawiam użytkowników studio 40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suba... wiem że nie pasuje. Mam go zamiar zmienić na coś rozsądniejszego. Myślałem o czymś w obudowie zamkniętej - tak aby po pokoju nie plątały się niepotrzebne wybrzmienia. PS1200 to straszne zwierze ... generalnie nie do opanowania. Charakteryzuje go bardzo niski kruszący ściany łomot. Wibracje czuje się wszędzie. Kanapa na której się siedzi podskakuje przy każdej eksplozji :). Może ktoś z Was ma jakiś pomysł na coś sensownego w miejsce PS1200? Coś co ma głębię oraz kulturę brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi tylko ze bedzie drogo ;-) Servo15. ULtraCube też jest ciężki do utemperowania ale cisnienia daje przepotężne. Nie wiem jak sie sprawuja te nowe subwofery z seri DSP nie słuchałem ich. A Servo tak. Zaróno w sklepie z STUDIO v.4 jak i w domu ze STUDIO v.3 i v.2. Zawsze było R E W E L A C Y N I E Niezwykle szybki subwoofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 11 Cze 2008, 13:55

>Wystarczy Ultracube 12

 

Polemizowałbym. Może "10" bowiem "12" to jednak kinowa bestia. Można UltraCube zmusić do gry w muzyce ale to trwa. Trzeba się ostro namęczyć z ustawianiem parametrów i ustawieniem subwofera. A i tak kooperacja jest raczej możliwa tylko z podłogówkami. Do monitorów to on raczej się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tu będe polemizował z tobą Wolfi ,to pierwszy rozsądny subwoofer , na jaki zwróciłem uwagę ,myśąc koncepcyjnie o systemie wielokanałowym, gdzie na frontach są Reference Studio 40 v4 .

Zwróć uwagę że na europejskim rynku to jedyne suby po servo 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 11 Cze 2008, 16:35

>a i tu będe polemizował z tobą Wolfi

 

może... Fakt faktem ja słuchałem UltraCube12 po servo15 a nie przed. A po wysłuchaniu servo15 świat już nie jest taki sam ;-) No ale Servo postawiłem i zagrało a z UltraCube "zmagałem się" ładnych kilka dni. Dlatego wydaje mi się że "12-tka" byłaby raczej do dużych pomieszczeń (pomimo małych wymiarów), a w normalnych (do 25m2) może "10-tka" lepiej by się sprawdziła? (oczywiście mam na myśli zastosowania muzyczne)

 

>to pierwszy rozsądny subwoofer

No a co z serią DSP?

 

=>jamar

Miałem okazję potestować dosyć wysoki model subwoofera B&W u siebie i nie zachwycił mnie. Bardzo łatwy do ustawienia, schodzi bardzo nisko. Ale "tam" na dole bardzo jednostajny i monotonny

 

Dlatego musisz posłuchać. To są tylko opinie nic więcej tym bardzie że ja jestem "wypaczony" przez moją muzykę oraz STUDIO100 z mocną końcówką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSP Zdecydowanie lepsze od serii PS .Przemyslana konstrukcja i głosnik i otwory z przodu .

Bardzo dobre dedykowane wzmacniacze z tym ich układem kompensującym nieliniowości .

Zdecydownie lepsze od PS , nie dudnią i na upartego też można zastosować w stereo .Bass spręzysty, bardzo szybki, troszkę zachaczajacy o estradę z miękkimi akcencikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja podzielę sie moimi wrażeniami z odsłuchu dzisiejszego w Polpaku w Regułach. Zaczeliśmy od DSP-3100 odsłuch w stereo słuchalismy tak dla śmiechu JOŻIN Z BAŻIN jakś taka przeróbka z troche techniawką ;-) wszystko fajnie szybciutki sub basik mięsisty wyrazny no miodzio... Pan sprzedawca zaproponował przełączenie na 3200 - no to czemu nie... i znowu jożin , ale basior dopiero wtedy nas wypełnił a sofa na której siedzielismy stała sie mobilna :-) i wymasował plecy... o kurde myślę sobie musi byc mój ale Pan znowu a może 3400 posłuchamy? No czemu nie???? No i ten DSP-3400 ludzie kochani co on potrafi zrobić z niskimi tonami ( zaznaczam że dosyc łatwy do wysterowania ) takiego basu nie słyszałem jeszcze nigdy szybki bardzo wyrazisty po prostu idealny. No na servo mnie nie stać ale ten dsp będzie mój na pewno. tylko który wybrać? 3200 czy 3400? Może ktoś doradzi? pokój mam ok 40 m.

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tam póki co widziałem jedynie jednego człowieka ze Studio 40 i wzmakiem stereo. Nikt na forum nie ma AVR280 czy AVR350. Zatem wygląda na to, że od jutra będę pierwszy...

A tak na marginesie - ciekawe dlaczego wpisy z tego wątku nie pokazują się na podstronie "Wybrane"? Dostaliśmy jakiegoś ignora, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.