Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zenek Pestka - serie Studio bedzie Ci praktycznie rownie trudno napedzic via ampli co Signature. Jednak jesli nie sluchasz muzyki w stereo i chcesz sie skupic na wielokanalowosci to moze sprobowalbys Primare ? Kocowki mocy tego producenta zgrywaja sie fajnie z Paradigmami. To samo Anthem. Audiolab z Parapudlami mnie sie nie podoba, ale to Twoj wybor, nie znam Twoich preferencji. Arcama nie mialem okazji slyszec z Parkami.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek Pestka - serie Studio bedzie Ci praktycznie rownie trudno napedzic via ampli co Signature. Jednak jesli nie sluchasz muzyki w stereo i chcesz sie skupic na wielokanalowosci to moze sprobowalbys Primare ? Kocowki mocy tego producenta zgrywaja sie fajnie z Paradigmami. To samo Anthem. Audiolab z Parapudlami mnie sie nie podoba, ale to Twoj wybor, nie znam Twoich preferencji. Arcama nie mialem okazji slyszec z Parkami.

 

Witam ja od siebie dodam ze studio 100 nie sluchalem pod ampltunerem ale studio 60v5 juz sluchalem i zarowno w stereo jak i w kinie i pwoiem tak ze jesli chodzi a mplituner onkyo 807 to w sumie mozna powiedziec ze bylo ok byla dynamika i bylo czuc ze nie jest zle, ale jak si epodlaczylo ampltuner 5007 bylo o niebo lepiej i wtedy naprawde bylo spoko zarowno w stereo jak i w wielokanalowo bylo swietnie. Wiadomo jakby np podpiac koncowke mocy primara byloby fajniej w stereo ale naprawde jesli ktos nie ejst super wymagajacy to jelsi si4e kupi ampltuner onkyo 5007 czy 5008 to z kolumnami studio 60v5 sobie poradzi. Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienie ten sprzet to chyba zwariuje :) znajomy poradził mi kolumny takie FOCAL CHORUS 326V LUB MONITOR AUDIO GX 200 Niestety nie sluchal Paradigm studio ani s6 dlatego sie nie wypowiada :( po drugie powiedzial ze moge zrobic takie cos dokupic jakias koncowke mocy np denona 1500 i podlaczyc z ampli 4306 lub wogole wymioenic to i kupic ARCANA NP 400 AMPLI KTORY podobno zagra tak jak zestaw powyzej.

czy ktos moze mi doradzic co naprawde wybrac?? podobno Onkyo 5007 nie zagra lepiej niz moj stary denon dlatego nie ma sensu go wymieniac :(

tak jak pisalem gdzies wczesniej chodzi mi glownie o filmy i koncerty na BR nie slucham zadnych cd ,jedynie radia internetowego ,

Moje pomieszczenie to 40m2 +.

Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienie ten sprzet to chyba zwariuje :) znajomy poradził mi kolumny takie FOCAL CHORUS 326V LUB MONITOR AUDIO GX 200 Niestety nie sluchal Paradigm studio ani s6 dlatego sie nie wypowiada :( po drugie powiedzial ze moge zrobic takie cos dokupic jakias koncowke mocy np denona 1500 i podlaczyc z ampli 4306 lub wogole wymioenic to i kupic ARCANA NP 400 AMPLI KTORY podobno zagra tak jak zestaw powyzej.

czy ktos moze mi doradzic co naprawde wybrac?? podobno Onkyo 5007 nie zagra lepiej niz moj stary denon dlatego nie ma sensu go wymieniac :(

tak jak pisalem gdzies wczesniej chodzi mi glownie o filmy i koncerty na BR nie slucham zadnych cd ,jedynie radia internetowego ,

Moje pomieszczenie to 40m2 +.

Prosze o porade.

 

Wedlug mnei glupota onkyo 5007 duzo lepiej zagra od twojego starego denona a przynajmniej ja tak uwazam wez kolego sobei na odsluch taki amolituner i zobaczysz jak to gra w porowanniu do twojego denona i sie przekonasz sam.

Loelk

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W związku z dużymi kontrowersjami związanymi z prowadzeniem wątku klubowego przez przedstawiciela branży (co jest niezgodne z zasadami tego forum) przekazałem opiekę nad wątkiem użytkownikowi zyzio, biorącego aktywny udział w tym wątku od momentu jego powstania. Użytkownik Francuz, podejrzewany o niezgodną z regułami forum promocję sprzętu otrzymał blokadę na pisanie w tym wątku. Wszelkie pytania lub uwagi z tym związane proszę kierować bezpośrednio do moderacji.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się powiedzieć: w końcu.

W każdym razie bardzo dobra decyzja, dająca nadzieję na przywrócenie charakteru normalnego klubu, z możliwością swobodnej wypowiedzi.

Zyzio, powodzenia życzę.

Swoje członkowstwo w klubie, które czas jakiś temu "zawiesiłem" z uwagi na jego upadek, w tym momencie "odwieszam" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie bardzo dobra decyzja, dająca nadzieję na przywrócenie charakteru normalnego klubu, z możliwością swobodnej wypowiedzi.

Zyzio, powodzenia życzę.

Swoje członkowstwo w klubie, które czas jakiś temu "zawiesiłem" z uwagi na jego upadek, w tym momencie "odwieszam" :).

Wklejam swoją odpowiedź z wątku na Bocznicy.
Szczytem dziadostwa jest klub Paradigma, aż odechciewa się korzystać z forum. Paru ziomali /nie znających się oczywiście/ na czele z założycielem palą głupa i naciągają kogo wlezie, siląc się na prawie inteligentne wypowiedzi i oczywiście kompletnie bezstronne.
Rozumiem ze Pan Risto zdecydowanie więcej wie o Paradigm ode mnie. Gratuluję i równocześnie podziwiam. Proponuje spotkanie i porównanie kompetencji, co do wiadomości o technologii, filozofii, wykonywania testów porównawczych i czego tam Pan Risto jeszcze chce. Własnie tak durne wypowiedzi i wieczne zauważalne negatywne nastawienie użytkowników, kiedyś skłoniło mnie do założenia wątku Paradigm a równocześnie pierwszego Klubu na tym forum. Kisicie się we własnym świadku Panowie, i nie wiecie o tym, bo ci którzy zauważyli tendencyjność tego forum, promowanie słabych wyrobów wielkich marek, oraz czasami oczywiście bzdurne wypowiedzi pseudoznawców na temat Paradigm już nie zaglądają na to forum. Mam nadzieję tylko że teraz o Paradigm będzie pisał ktoś, kto chociaż raz miał z nimi do czynienia a nie, jak często ma to miejsce na tym forum, użytkownik wirtualny znający je tylko z internetu.

 

Źródło: http://www.audiostereo.pl/index.php?app=forums&module=post§ion=post&do=reply_post&f=5&t=84991&qpid=2232641

Copyright © Audiostereo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - wróćmy do Paradigma - można zauważyć ostatnio jego mało ekspansję w Niemczech - w zasadzie do niedawna nieobecny zaczyna się pojawiać w prasie - był już bardzo wysoko oceniany topowy sub, teraz w ostatnim Stereoplay przyszła pora na kolumny Signature S8 v.3 - oceniono jest bardzo wysoko umieszczając w klasie absolutnie szczytowej i porównując z B&W 802D przy zachowaniu niższej ceny Paradigma. Zmierzone w laboratorium zejście basu to 26 hz (-6db) oraz 29 hz (-3db), a więc bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byli, ale niszowo, być może nie było też oficjalnego dystrybutora, albo rodzimi producenci niejako blokowali Paradigma....

 

W Anglii też się ruszyło - wydaje mi się, że widziałem recenzję S8 chyba w "Hifi News".

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

możecie polecić jakieś XLR do mojego zestawu yamaha2000+anthem225+parki studio60v5+xlo ultra12BW

podobno w tym anthem225 są jakieś pseudo wejścia XLR

czy w ogóle coś zmienią takie XLR

do tej pory gram na IC xlo ultra1

no i cena żeby nie zamordowała mojego konta ostatnio mam jakiś kryzys :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

możecie polecić jakieś XLR do mojego zestawu yamaha2000+anthem225+parki studio60v5+xlo ultra12BW

podobno w tym anthem225 są jakieś pseudo wejścia XLR

czy w ogóle coś zmienią takie XLR

do tej pory gram na IC xlo ultra1

no i cena żeby nie zamordowała mojego konta ostatnio mam jakiś kryzys :(

 

Owszem, Anthem 225 nie jest wzmacniaczem o budowie symetrycznej, wiec "korzysc" z zapiecia do niego zbalansowanego kabla jest dyskusyjna, natomiast CD-S2000 po RCA traci wiele ze swoich atutow (tu dla odmiany budowa jest w pelni zbalansowana). Nie mialem okazji sluchac Yamahy z pseudo-zbalansowanym wzmakiem po kablu XLR, wiec nie powiem Ci czy takie rozwiazanie pozwoli na wydobycie potencjalu odtwarzacza, jednak z pewnoscia nie zaszkodzi.

 

Osobiscie polecilbym Ci kabel, ktorego sam uzywam (Ultralink Platinum Ultima MK II XLR), jednak mam pewne obawy co do przesuniecia punktu ciezkosci w dol w Twoim systemie (raczej ciemny wzmak, raczej ciemne CD, sytuacje rozjasniaja troche U12BW). Moze zamiast najwyzszej Ultry warto by bylo zapiac poleczke nizej sytuowany Audiophile Platinum MK II XLR - to moze byc zloty srodek w relacji jakosc/cena - nie jest tak jednoznacznie "gladki" i "wypelniony" jak Ultima, ale IMO nadrabia to ogolna muzykalnoscia i rownowaga.

 

Kable XLO tez moga byc dobrym tropem, osobiscie znam HTP 2 XLR, ale mnie ten kabel nie zachwycil, nie sprawdzil sie z Yamahami i S2 i po odsluchaniu i osluchaniu wyladowal w szafie. Jednak z Anthemem i CD-S2000 moze to byc niezle polaczenie, odpowiednio szybkie, jasne i otwarte. Pamietaj przy tym ze dwa wyzej wspomniane Ultralinki to top oferty, a XLO HTP to poczatki stanow srednich i tym czego moze Ci przy nim brakowac bedzie pewna finezja i szczegolowosc, ktorej byc moze braknie kosztem ceny.

 

Last but not least - niesmiertelny Nordost Red Dawn XLR. Jesli nie bedzie Ci brakowalo dolu (a z Anthemem nie powinno), a wysokotonowce w Studio 60 sie z nim polubia (nie slyszalem Studio z RD) moze pogodzic wszystkie powyzsze propozycje w sposob jednoznaczny jakosciowo i przyjazny dla kieszeni.

 

Pozdrawiam.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

PARAnienormalny masz dobre IC XLO Ultra 1 i jak chcesz lepiej to wyżej z XLO Ref3, którego mam prywatnie obecnie. To czego sie możesz po nim spodziewać to większa gęstość dźwięku potężniejszy bas z lepszą kontrolą do samego dołu bo Ultra 1 ma poluzowany lekko najniższy bas. Natomiast góra za wiele się już nie zmieni. Możesz też spróbować Supre SWORD. Bardzo szybki, dynamiczny i rozdzielczy dźwięk, ale już bez tej gładkości i gęstości jaką da XLO Ref3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów. Zwracam się z prośbą o pomoc w budowaniu nowego systemu stereo. Mam zamiar kupić kolumny Paradigm zastanawiam się nad następującymi modelami: MONITOR 3V4 , TITAN MONITOR V5 LUB TITAN MONITOR V6.Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru wraz z krótkim uzasadnieniem dlaczego akurat ten model będzie odpowiedni. Jeśli chodzi o elektronikę to również proszę o sugestie ponieważ chce ja dobrać do konkretnych kolumn. Muzyka jaką słucham to głównie ROCK METAL i MUZYKA FILMOWA natomiast pokój ma 18 metrów kwadratowych w przyszłości sprzęt może być przeniesiony do większego pomieszczenia około 25 metrów. Za zainteresowanie z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możnaby troszkę dołożyć zaproponuję kolumny SE3: http://paradigm.menstream.pl/kolumny/stereo/paradigm;se;3,119289.html , ze względu na to, ze to już prawie seria Studio, znacznie lepszy środek pasma, no i zakup już na parę latek, a nie na chwilkę, bo coś nie będzie pasowało, tu powinno przy odpowiedniej elektronice być ok :)

 

Do 25 m raczej podłogówki, poza tym odpadają drogie jakby nie było standy.

 

witam

Panowie chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

możecie polecić jakieś XLR do mojego zestawu yamaha2000+anthem225+parki studio60v5+xlo ultra12BW

podobno w tym anthem225 są jakieś pseudo wejścia XLR

czy w ogóle coś zmienią takie XLR

do tej pory gram na IC xlo ultra1

no i cena żeby nie zamordowała mojego konta ostatnio mam jakiś kryzys :(

Najpierw wypróbowałbym tanie XLR-y - Suprę, Rafaell's Cable - tanie klimaty do 200 zł, a potem obaczysz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

możecie polecić jakieś XLR do mojego zestawu yamaha2000+anthem225+parki studio60v5+xlo ultra12BW

podobno w tym anthem225 są jakieś pseudo wejścia XLR

czy w ogóle coś zmienią takie XLR

do tej pory gram na IC xlo ultra1

no i cena żeby nie zamordowała mojego konta ostatnio mam jakiś kryzys :(

Czolem

Tez mam CD2000+Anthem225 i takze Studio100. Powiem ci wprost nie ma zadnej roznicy w jakosci dzwieku. Mialem podlaczone SACD przez RCA i XLR i zero roznic! Zawsze mozesz sprobowac XLR-ow. Polecam sklep profesjonalny z instrumentami, b. dobrej jakosc polaczenia XLR za ulamek ceny 'audiofilskich'. Natomiast roznica w dzwieku wystepuje faktycznie przy polaczeniu gramofonu do pre i z pre (poprzez XLR) do 225 (wieksze wzmocnienie o 6dB). Nawiasem mowiac XLR nie zostaly wynalezione aby dzwiek byl 'lepszy'.

Pzdt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do znawcow paradigma .... moj kolega ma amplituner onkyo 5008 i zastanawia sie nad kupnem kolumn paradigma studio 100v5 lub signature S6v3, powiedzcie na razie ktore z tych kolumn jest prosciej napedzic takim amplitunerem? Za jakis rok kupi koncowke mocy ( a przynajmniej ma tak anadzieje ) wiec wtedy juz na 100% kolumny pokaza na co ich stac, ale na chwile obecna ktore z tych kolumn dadza sie prosciej napedzic wlasnie wymienionym amplitunerem tak zeby dalo sie posluchac czy obejrzec film ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze Studio 100 v.5 będą łatwiejsze, S6v.3 ponoć już bardzo prądo-lubne, ze względu na nowe zawieszenia basowców.

Dzieki za odpowiedz i czy inni tez tak uwazaja? Mi troszke sie wydawalo ze jednak moze S6 beda latwiejsze mnaja jeden glosnik mniej niz studio 100 ale nie mialem tych kolumn wiec nie mam zielonego pojecia jak to jest zeby ich choc w jakmis znaczeniu slowa napedzic je na poczatek amplitunerem. Pozdrawiam.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i czy inni tez tak uwazaja? Mi troszke sie wydawalo ze jednak moze S6 beda latwiejsze mnaja jeden glosnik mniej niz studio 100 ale nie mialem tych kolumn wiec nie mam zielonego pojecia jak to jest zeby ich choc w jakmis znaczeniu slowa napedzic je na poczatek amplitunerem. Pozdrawiam.

Lolek

 

Witaj

Ja mam odmienne zdanie. '100' beda trudniejsze, chocby z tego powodu co nadmieniles. Mialem podobna sytuacje, poczatkowo napedzalem je jednym z lepszych amplitunerem Pioneera (Elite) i gralo calkiem dobrze. Jednal po zamianie na integre (Anthem 225) kolumny 'odzyly', roznica jest wyrazna (no ale ten wzmak to ma niezlego 'kopa' wiec to porownanie nie bardzo 'fair' jest).

Na koniec nie sadze abys mial szczegolne problemy tym bardziej ze planujesz zamiane w niedalekiej przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mówimy o serii v.3 S6, wiec trudno powiedzieć czy na pewno większa liczba głośników będzie przeszkodą, bo nowe zawieszenia Signature v.3 trudniej ponoć rozruszać.

 

Co by nie mówić i tu i tu raczej maksymalnych osiągów spodziewać się nie możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mówimy o serii v.3 S6, wiec trudno powiedzieć czy na pewno większa liczba głośników będzie przeszkodą, bo nowe zawieszenia Signature v.3 trudniej ponoć rozruszać.

 

Co by nie mówić i tu i tu raczej maksymalnych osiągów spodziewać się nie możemy.

 

Witam apropo tego co kolega wyzej napisal to nie ja planuje zakup tych kolumn ( chyba zeby :-) ) tylko moj kolega pozatym wiecie jak to jest w zyciu mowi sie ze sie planuje np w ciagu roku kupic koncowke mocy potem cos wychodzi i zroku robi si enp 3 lata i co wtedy .... dlatego kolega sie pyta ktore z tych kolumn dadza wiecej radosci przy napedzeniu ich amplitunerem onkyo 5008 .... jedno jest pewne tak jak kolega napsial ze i jedne jak i drugie nie pokaza tego co potrafia na 100% ja planuje kupic onkyo 5009 co wyjdzie i do tego studio 60v5 to te kolumny mysle ze dzadza rade z tym amplitunerem ale studio 100 juz nie ejstem takim optymista bo jednak nie dosc ze wieksze glosniki basowe to i ten jeden dodatkowo wiecej glsonik mnie deczko przeraza. A moze nasz Kerikawon cos by powiedzial w koncu podobno znasz kolego najlepiej te kolmny i jak to jest z tymi nowymi signaturami S6v3 ? Pozdarwiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze nasz Kerikawon cos by powiedzial w koncu podobno znasz kolego najlepiej te kolmny i jak to jest z tymi nowymi signaturami S6v3 ? Pozdarwiam

Lolek

Mnie ostatnio nie wolno, tu nic pisać :) Prawda jest taka; Paradigm Signature S-6v3 deklasuje Studio 100v5 w każdym aspekcie jakościowym. Zebyśmy się dobrze zrozumieli, jakościowym nie ilościowym. Ze względu na zastosowanie nowych zawieszeń do głośników niskotonowych pierwsze 200 godzin grania (to naprawdę długo trwa, swojego czasu straciłem ze znajomym nadzieję że te głośniki wydadzą z siebie jakiś bas) to wrażenie braku basu. Natomiast w stosunku do Studio 100 sytuacja zmienia się po pewnym czasie zawieszenie puszcza i zaczyna się zabawa. Wniosek końcowy nasuwający się z opinii sprzedawców i znajomych :wypracowane Signatury S6 v3 są łatwiejsze w wysterowaniu w stosunku do Studio 100v5. Co zrobić żeby przyśpieszyć sprawę zmiękczenia zawieszenia niskotonowca ??? a pożyczyć jakiegoś prądożernego potwora i dać mu w kość, będzie szybciej. Potem Onkyacz będzie miał łatwo. Oczywiście jak zwykle przypominam o wyeliminowaniu zworek, itd znacie moje zdanie ;) Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na zastosowanie nowych zawieszeń do głośników niskotonowych pierwsze 200 godzin grania (to naprawdę długo trwa, swojego czasu straciłem ze znajomym nadzieję że te głośniki wydadzą z siebie jakiś bas) to wrażenie braku basu.

 

Dobrze ze nie 300 godzin lub wiecej! Chcesz mi powiedziec ze konstruktorzy nie potrafia zrobic kolumn z ktorych przecietny sluchacz uslyszalby dobry/docelowy dzwiek przed uplywem kilku miesiecy? Dla mnie to jest kompletny kolejny nonsens (audio). Co to znaczy 'zawieszenie puszcza'? A potem sie 'utrzymuje'?

O gustach sie nie dyskutuje. Ja mam tutaj mozliwosc dowolnych praktycznie odsluchow Paradigmow w roznych kombinacjach i powtarzam jeszcze raz ze roznica nie jest wielka (jesli chodzi o 'jakosc dzwieku') absolutnie nie usprawiedliwiajaca duzej roznicy w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach audiofilskich jest różnica, oczywiście nie ogromna, chodzi przede wszystkim o naprawdę znakomity środek pasma serii Signature - namacalny, naturalny, otwarty oraz ogólną kontrolę nad dźwiękiem. Różnica w cenie oczywiście nie jest uzasadniona w tak drastycznej formie, ale tak to już jest w audio.....

 

Co do 200-300 godzin wygrzewania...nonsens...nie dajmy się zwariować...parę - parędziesiąt godzin jeszcze zrozumieć można...np. nowe Bose Companion 3 do komputera potrzebują dosłownie paru godzin grania by w pełni pokazać co potrafią....zaś mówienie o kilkuset godzinach wygrzewania jest charakterystyczna dla wielu recenzentów chociażby...ma to pewnie niby usprawiedliwiać fatalny dźwięk klocków po wyjęciu z kartonów....tyle tylko, że jeśli koszmar nie minie po paru godzinach to nigdy nie minie, można sobie czekać i 1000 godzin....mało tego - często jest tak, ze jeśli na początku jest fatalnie to nawet po "wygrzaniu tysiącem godzin" będzie może minimalnie lepiej, ale nadal fatalnie.....oczywiście bywa też odwrotnie - pierwsza euforia nie gwarantuje zadowolenia po długim czasie użytkowania.....

Wygrzewanie można diametralnie przyspieszyć płytami w stylu PAD System Enhancer (ta akurat jest najlepsza) http://www.puristaudiodesign.com/products/accessories/sysenh.htm , jeśli po 5 godzinach puszczania tej płyty coś nie gra...to już grać nie będzie.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach audiofilskich jest różnica, oczywiście nie ogromna, chodzi przede wszystkim o naprawdę znakomity środek pasma serii Signature - namacalny, naturalny, otwarty oraz ogólną kontrolę nad dźwiękiem. Różnica w cenie oczywiście nie jest uzasadniona w tak drastycznej formie, ale tak to już jest w audio.....

 

Co do 200-300 godzin wygrzewania...nonsens...nie dajmy się zwariować...parę - parędziesiąt godzin jeszcze zrozumieć można...np. nowe Bose Companion 3 do komputera potrzebują dosłownie paru godzin grania by w pełni pokazać co potrafią....zaś mówienie o kilkuset godzinach wygrzewania jest charakterystyczna dla wielu recenzentów chociażby...ma to pewnie niby usprawiedliwiać fatalny dźwięk klocków po wyjęciu z kartonów....tyle tylko, że jeśli koszmar nie minie po paru godzinach to nigdy nie minie, można sobie czekać i 1000 godzin....mało tego - często jest tak, ze jeśli na początku jest fatalnie to nawet po "wygrzaniu tysiącem godzin" będzie może minimalnie lepiej, ale nadal fatalnie.....oczywiście bywa też odwrotnie - pierwsza euforia nie gwarantuje zadowolenia po długim czasie użytkowania.....

Wygrzewanie można diametralnie przyspieszyć płytami w stylu PAD System Enhancer (ta akurat jest najlepsza) http://www.puristaudiodesign.com/products/accessories/sysenh.htm , jeśli po 5 godzinach puszczania tej płyty coś nie gra...to już grać nie będzie.....

 

Czolem8

Kiedy ja uwazam ze mam taki sam dzwiek z moich 100-tek. Porownywalem S6 (nawet S8) z 100-tkami i nie slyszalem duzych roznic. Jesli byly to male, mozliwe ze nawet byla to autosugestia. Natomiast roznica byla w 'basie'. Przy muzyce cichej czy o normalnej glosnosci nie bylo roznic ale przy glosnym suchaniu 100-tki graly lepiej (bardziej 'relaxed' ze tak powiem). I dawalo to wrazenie lepszego basu.

Ja nie mam problemu z placeniem wiecej (czasami duzo wiecej) za d. lepszy produkt. Poza tym kupowanie produku za ta cene podczas gdy skrzynie sa produkowane w ChRL??? Na koniec powiem ze kolumny graja swietniei wcale nie zaluje ze je kupilem (a mogly byc S6 czy nawet S8).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem8

Kiedy ja uwazam ze mam taki sam dzwiek z moich 100-tek. Porownywalem S6 (nawet S8) z 100-tkami i nie slyszalem duzych roznic. Jesli byly to male, mozliwe ze nawet byla to autosugestia. Natomiast roznica byla w 'basie'. Przy muzyce cichej czy o normalnej glosnosci nie bylo roznic ale przy glosnym suchaniu 100-tki graly lepiej (bardziej 'relaxed' ze tak powiem). I dawalo to wrazenie lepszego basu.

Ja nie mam problemu z placeniem wiecej (czasami duzo wiecej) za d. lepszy produkt. Poza tym kupowanie produku za ta cene podczas gdy skrzynie sa produkowane w ChRL??? Na koniec powiem ze kolumny graja swietniei wcale nie zaluje ze je kupilem (a mogly byc S6 czy nawet S8).

Pzdr

 

Witam dzieki za wypowiedzi wszystkich osob w tym temacie tylko jeszcze tak resumując pytanie brzmialo ktore z tych kolumn dadza wiecej radosci przy napedzeniu ich onkyo 5008 ?????? Juz nie wnikajmy czy warto doplacac do s6 czy tez nie ..... tylko ktore sa latwiejsze w napedzeniu przez amplituner onkyo 5008 ? studio 100v5 >>>>> signature S6v3.

A druga sprawa mozesz kolego napisac w jakim metrazu sluchasz studio 100v5 i pod co masz podpiete te kolumny? I czy sluchasz wylacznie do muzyki czy kino domowe rowniez w to wchodzi? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za wypowiedzi wszystkich osob w tym temacie tylko jeszcze tak resumując pytanie brzmialo ktore z tych kolumn dadza wiecej radosci przy napedzeniu ich onkyo 5008 ?????? Juz nie wnikajmy czy warto doplacac do s6 czy tez nie ..... tylko ktore sa latwiejsze w napedzeniu przez amplituner onkyo 5008 ? studio 100v5 >>>>> signature S6v3.

A druga sprawa mozesz kolego napisac w jakim metrazu sluchasz studio 100v5 i pod co masz podpiete te kolumny? I czy sluchasz wylacznie do muzyki czy kino domowe rowniez w to wchodzi? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

lolek

 

Lolek

Jak to dokladnie zagra w twoim przypadku to nikt tego nie wie! Mozemy tylko mniej lub wiecej zgadywac. Metraz? Co najmniej 50m2 (otwarta kuchnia + taki niby 'living room'), przestrzen otwarta lekko z jednej strony (wejscie do domu). 'Kino domowe' mam na gorze, w innym pomieszczeniu tak ze 100-tek uzywam wylacznie do stereo (3/4 winyl i 1/4 glownie SACD/CD). Wzmacniacz to Anthem 225 (zobacz o 'mnie'). Slucham jazzu, soul, R&B, funk, dobrego rocka czy nawet 'disco' (te dwa ostatnie to prawie wylacznie z LP).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek

Jak to dokladnie zagra w twoim przypadku to nikt tego nie wie! Mozemy tylko mniej lub wiecej zgadywac. Metraz? Co najmniej 50m2 (otwarta kuchnia + taki niby 'living room'), przestrzen otwarta lekko z jednej strony (wejscie do domu). 'Kino domowe' mam na gorze, w innym pomieszczeniu tak ze 100-tek uzywam wylacznie do stereo (3/4 winyl i 1/4 glownie SACD/CD). Wzmacniacz to Anthem 225 (zobacz o 'mnie'). Slucham jazzu, soul, R&B, funk, dobrego rocka czy nawet 'disco' (te dwa ostatnie to prawie wylacznie z LP).

Pzdr

 

witam dzieki za odpowiedz to nie dla mnie te setki ja bardziej sie przymierzam do studio 60v5 gdyz metraz nie pozwala na wiecej mam okolo 23 m wiec 100 bylyby za duze na taki metraz przynajmniej tak mi sie wydaje ze za duzo by bylo dudnienia ( malo powietrza ) w tak malym pomieszczeniu w stosunku do tak duzych glosnikow - zgodzisz sie ze mna? choc checi sa na 100 tylko brak lokalu zeby jes pstawic :-) Natomiast ja bede mial wszystko w jednym i kino i muzyke ale amplituner to przymierzam sie do onkyo 5009 ktory gdzies tam pod koniec listopada juz bedzie...... i mysle ze taki ampltuner to z 60 siatkami sobie poradzi. Do tego odtwarzacz cd i pozniej jakas koncowka mocy i to by bylo wszystko :-) Ale zakup planowany na przyszly rok . Pozdrawiam

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.