Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana o 200 % to tak jakby dźwięk był lepszy 2 razy :-) prawda jest niestety brutalna - z tym wzmacniaczem te kolumny nie grają nawet na 50 % możliwości.....a my tu mówimy o przyroście 200 % ;-) Jak mamy mało środków lepiej sprzedać kulawego wzmaka i dołożyć do nowego lepszego - nawet second hand jakiegoś sprawdzonego mocarnego po lekko ciepłej lub neutralnej stronie mocy.....wtedy może być ten przyrost 200 % z łatwością nawet ;-), ale nie przez kabelek podłączony do nie czarujmy się słabeuszka próbującego wyglądem nadrobić ;-)

 

Sam zaczynałem na Technicsie SU A 1000/C1000 - całkiem drogi model kiedyś, wyłożył się na cacy na Paradigmach Studio 80 v.2, Marantz PM 8000 jako tako dawał radę z naciskiem na jako tako ;-) Primare A 30.5 w końcu to pociągnęło, bi-amping z A 31.2 załatwił sprawę i daje radę elegancko z Signature S8 obecnie.....pakujcie koledzy sporo mocy w Paradigmy - grają wtedy kapitalnie nawet cicho, a głośno puszczone przestawiają ściany nie męcząc......

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Marek65 - też kiedyś miałem technicsa su-vx700 i wymiana kabli na lepsze dała mu drugie życie, słuchałem go około 20 lat, wymieniłem go na rotela i jestem zadowolony, ale technicsa dobrze wspominam a wspomożenie lepszymi kablami ma sens

Zyzio-masz rację dołożenie do technicsa kabli za 1500 pln nie jest roztropne , kable głośnikowe za np 40 pln/metr, czemu nie, zawsze zostaną dla następnego piecyka

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu o procentach piszemy ;P

 

Osobiście też uważam, że kable nie powinny być droższe od sprzętu, z którym grają, bo rzeczywiście wymiana wzmaka na lepszy i podłączenie go tańszymi kabelkami, na 90% (znowu procenty ;P ) dałaby lepsze efekty.

Ale każdy ma własne sposoby na ulepszanie swojego systemu i jeżeli efekt końcowy nas zadowala, oznacza to, że sposób był dobry, niezależnie od tego, co powie ktokolwiek inny, bo to wszystko przecież jest subiektywne ;)

 

Aaaaa i zapomniałbym... zapraszam do Reguł oraz firm z nami współpracujących w celu zapoznania się z nową serią Monitor i Cinema ;P (jeżeli jest to zbytnie "naganianie" proszę o wyedytowanie tego tekstu).

 

Później dodam jeszcze fotkę nowego kompletu Cinema 100CT, PARADIGM w tym roku naprawdę wprowadził wiele zmian w nowych seriach, moim zdaniem zdecydowanie na lepsze ;)

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zawsze, kierowałem się zasadą że ogólny koszt okablowania systemu nie powinien przekracza 20% wartości systemu. Tak tez radzę ewentualnym nowym użytkownikom. Powyżej tego pułapu jest to nieekonomiczne. Pomijając minimalną zyskowność. Na początku zabawy, szczególną i największą uwagę, należy zwrócić przede wszystkim na poprawne dobranie kabli głośnikowych po względem energetycznym. Zależy to od mocy wzmacniacza jego obciążenia oraz długości kabla. Zasady pewnie wyjaśni zyzio ;). Potem dobieramy najlepszy możliwy interkonekt i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dołączam się do klubu z moimi już kilkumiesięcznymi Paradigm monitor 9v6.

Zasilane są nowiutkim Anthem 225.

Dla mnie jest już bajka,ale czekam na wygrzanie sie wzmacniacza :-)

Jeżeli chodzi o Anthema to świetna "maszyna" bez dwóch zdań.

Dziwić się,że cena jest taka niska teraz za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Dołączam się do klubu z moimi już kilkumiesięcznymi Paradigm monitor 9v6.

Zasilane są nowiutkim Anthem 225.

Dla mnie jest już bajka,ale czekam na wygrzanie sie wzmacniacza :-)

Jeżeli chodzi o Anthema to świetna "maszyna" bez dwóch zdań.

Dziwić się,że cena jest taka niska teraz za niego.

 

Kolego, napisz coś więcej po odsłuchach tego wzmaka. Słuchy chodzą że to dobry partner dla Paradigmów wiec pewnie jest sporo zainteresowanych opiniami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, napisz coś więcej po odsłuchach tego wzmaka. Słuchy chodzą że to dobry partner dla Paradigmów wiec pewnie jest sporo zainteresowanych opiniami ...

 

Na forum w Artykułach masz recke autorstwa Fr@ntza (raczej pozostajaca w opozycji do pochlebstw, ale wlasnie dlatego warto sie z nia zapoznac).

 

Z 225 i Parapudlami od dosc dawna obcowal ParaNienormalny i to Jego w pierwszej kolejnosci pytalbym o to co taki zestaw soba reprezentuje. Kolejna osoba ktora bedzie mogla duzo o tym powiedziec jest kerikawon.

 

Od siebie napisze kilka slow: Anthem 225 z odpowiednio zywym i dokladnym zrodlem jest moim subiektywnym zdaniem wymarzonym partnerem (w swoim przedziale cenowym) dla serii Monitor, odpowiednim dla Studio i za slabym dla Signature.

 

Nie wiem czy jestes zwolennikiem zabaw okablowaniem, ale przy tym piecu warto dobrac odpowiednie glosnikowce - niektore kable daja efekt "uduszenia" dzwieku i cala moc i barwa wzmacniacza gdzies znika.

 

Pamietaj - nic nie zastapi odsluchu we wlasnym systemie - sala odsluchowa w sklepie to bedzie cos innego niz pokoj w domu ;)

Edytowane przez Yamnick

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się po artykułach i nie bardzo mogę znaleźć...

 

Witam.

Ja zgadzam się w 100% z W.Pacułą

 

http://audio.com.pl/testy/anthem-integrated-225:2

 

Wzmacniacz jest "lekko" ocieplony,ale ciut mniej niż mój były Advance Acoustic MAP306 i Arcam FMJ A32.

Wszystko bedzie zależeć od całej konfiguracji systemu.

Testowany na Paradig 9v6,diy usher Usher 8935A + Usher 9930 spięte kablami xindak fs1.

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zgadzam się w 100% z W.Pacułą

 

http://audio.com.pl/testy/anthem-integrated-225:2

 

Wzmacniacz jest "lekko" ocieplony,ale ciut mniej niż mój były Advance Acoustic MAP306 i Arcam FMJ A32.

Wszystko bedzie zależeć od całej konfiguracji systemu.

Testowany na Paradig 9v6,diy usher Usher 8935A + Usher 9930 spięte kablami xindak fs1.

Ja tam nie slysze zadnego ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam fajna stronka, zawse cos mzona podpatrzec jak robia nasze kolumienki :-) Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta aukcja dziwna trochę. Nie piszą co wchodzi w cenę, pokazują zdjęcie zestawu z subem, który to zestaw w polpaku jest sporo droższy od 15 000 zł. Natomiast aukcja dotyczy tylko 60v5, które z kolei są sporo tańsze ...

Ani słowa o gwarancji itd. jakaś komórka i adres mailowy. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te od Was :)

 

Są rewelacyjne! Nawet nie można ich porównywać do moich poprzednich BX5, to są dwie różne szkoły. Wiem jedno... to jest to, czego szukałem. Nawet moja ładniejsza połowa usłyszała różnicę. Pomyślimy jeszcze nad wzmacniaczem. Niby nie jest źle, ale zawsze może być lepiej, prawda? ;)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, może odsłuch w Elektropunkcie Audiolaba CDQ8200 + 2x8200MB ?

 

Oj chyba mocno przeskoczę założony budżet.

 

Planuję kupić coś do 4k zł, no max 5k.

 

Chyba, że pójdę w stronę 8200P - zobaczymy ;)

Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

słuchał ktoś nowych monitorów 7 ?

 

Na tegorocznym AS można je było tylko pooglądać. Pewnie są w sprzedaży od niedawna i raczej ciężko aby ktoś oprócz Kolegów z Polpaku mógł podzielić się jakąkolwiek opinią.

 

Co do reszty oferty Paradigma na AS to prezentacja kinowa z Anthemem wypadła chyba nie najgorzej. Przynajmniej co do efektów - szczególnie basowych - mógła znaleźć zwolenników wśród kinomaniaków. Kolega jak jechał pks-em z Bristolu potwierdził że było słychać na rondzie...

 

Co do prezentacji S2v3/Xindak to mnie zbytnio przeszkadzał zgiełk i zamieszanie w sali żeby spokojnie posłuchać. Może byłem akurat w godzinach szczytu. Na obiektywną opinię poczekam na Kolegów z forum. Może mieli więcej szczęścia ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem nowe monitory 7 v.7 w towarzystwie z zestawem nad. Bardzo pozytywnie zaskoczenie, wcześniej słuchałem 7 v.6 i nie przekonały mnie (jak dla mnie za ostro i kiepski bas) już miałem odpuścić sobie w ogóle cokolwiek z Paradigm ale za namową sprzedawcy odsłuchałem również właśnie 7 v.7 i było super, gdyby nie oczywiście cena. 7 v.6 mogłem nabyć w promocyjnej cenie za 1800 zł a do v.7 trzeba było by już dołożyć ok 900zł. Gdyby ich cena oscylowała w granicach 2tyś to bym już ich słuchał u mnie, jeszcze próbuję się umówić na odsłuchy 9 v.6, bo chyba oceniłem je wcześniej zbyt pochopnie po tych 7 v.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prezentacji S2v3/Xindak to mnie zbytnio przeszkadzał zgiełk i zamieszanie w sali żeby spokojnie posłuchać. Może byłem akurat w godzinach szczytu. Na obiektywną opinię poczekam na Kolegów z forum. Może mieli więcej szczęścia ode mnie...

 

Sala ta sama co w zeszłym roku, błędy te same, wynik tak samo słaby.

Do systemu 5.1 użyto jakiegoś małego elcedeka z beznadziejnym obrazem, sub grał dynamicznie, ale trochę na zasadzie zawodów car-audio, w oderwaniu od reszty, a reszta była mizerna.

Monitory trochę się męczyły w tej sali, w rezultacie dźwięk był pozbawiony ciała i trochę krzykliwy. Każdy kto ma w domu paradigmy z serii signature wie po prostu, że te na wystawie grały na jakieś umowne 20% możliwości.

Wciąż nie rozumiem, jak można świadomie wystawiać się w ten sposób, przecież słychać, że gra słabo, ktoś wejdzie, posłucha i sobie szybko wyrobi zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.