Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Prosiłbym o zachowanie spokoju. Jeśli "opiekun" wątku uważa, że należy zachować jego ortodoksyjną czystość, to warto takie zdanie uszanować i bez wywoływania dalszych i niepotrzebnych dyskusji założyć klub Anthema.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią Moderacji zapraszam zainteresowanych dyskusją o wyrobach Kanadyjczyków:

 

http://www.audiostereo.pl/anthemparadigmparadigm-shift-klub_89537.html

 

Yamnick, sugestia moderacji była jasna - założyć osobny klub Anthema, a Ty założyłeś drugi klub Paradigma - wiesz że to niezgodne z regulaminem forum?

 

Ty zdaje się też byłeś moderatorem - czemu więc z premedytacją łamiesz obowiązujące tu reguły? Moderacja pozbawiła człowieka z polpaku klubu paradigma a teraz Ty mu tak wspaniałomyślnie pomagasz (jednak jest tak jak pisałem wcześniej - jak nie oknem to kominem...) mając wszystko w nosie?

 

Może załóż jeszcze klub marantza/denona, rotela/B&W obok istniejących klubów marantza i rotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj - masz racje, zle sformuowalem tytul watku, juz go poprawilem, zostal zaakceptowany przez Moderacje.

 

Zgodnie z zyzia i Twoimi prosbami macie tu purystyczny watek o ... Eeee, nie wiem o czym zalozmy ze o kolumnach spod znaku Paradigm.

 

W watku zalozonym przeze mnie nie bedzie takiego rozgraniczenia - mozna tam dyskutowac o wszystkich wyrobach sygnowanych markami: Paradigm, Paradigm Shift, Anthem no i nie zapominajmy o Sonic Frontiers.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamnick, tak, ten klub to klub sympatyków kolumn paradigma. Wiem, że na forum, gdzie na zadającego pytanie rzuca się od razu kilku branżowców wciskając mu swój towar ,"serdecznie zapraszając na odłuchy" itd. zaczyna być to dziwne, ale fajnie żeby tak zostało.

Dlatego w sumie bardzo się cieszę, że założyliście z kerikawonem branżowy klub polpaku czy jak tam go nazwaliście - życzę setek wklejonych linków do sponsorowanych testów/nagród/wyróżnień/tytułów na całym świecie.

Ot - idealny klub zgodnie z profilem forum audiostereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz o mnie mowic w liczbie mnogiej - "zalozyliscie"... Powialo miniona epoka, jak w calej Twojej (spiskowej) teorii...

 

"Klub Anthem, Sonic Frontiers i Paradigm Co" - tak nazywa sie klub. Skoro tu nie mozna juz spokojnie podyskutowac o innych niz kolumny produktach spod znaczka Paradigm powstanie takiego klubu uwazam za uzasadnione - a jest o czym dyskutowac, chocby o Paradigm Shift, ktore po poslizgu ruszylo z kopyta i poki co swieci sukcesy...

 

Tylko zeby o czyms porozmawiac, to wypadalo by najpierw tego posluchac i wykazac przy tym odrobine wlasnej inwencji i dobrej woli - zacznij moze od A2, moze sa juz w PL i wtedy bedzie mozna merytorycznie podyskutowac.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ruszyło z kopyta i święci sukcesy" - super, naprawdę widzę że będziecie się świetnie z kerikawonem dogadywać w waszym nowym klubie. Styl podobny w każdym razie.

Co do kolumn pozwól że zostanę przy swoich S4v2.

Ale może zamiast męczyć się na Onkyo mógłbyś przetestować Anthem MRX-700 i opisać swoje wrażenia ;D. Kogo jak kogo, ale ciebie już nie będzie można, oskarżyć o stronniczość w testach.

Reflektujesz ??

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerikawon, nie próbuj mnie wciągać w jakieś branżowe gierki, testowania itp. Trzymam i będę sie trzymał od tego z daleka.

Co do "męczenia się" z Onkyo 905 to już paru innych forumowiczów się z nim "męczy" zasilając wymagające systemy 5.1 i jakimś cudem bardzo sobie chwalą i wymieniać nie zamierzają.

Podobnie jak Audiozakupy, który kiedyś podłączył ten ampli do studio 60v5 i stwierdził, że w bezpośrednim porównaniu grał lepiej niż jakaś integra ze średniej półki cenowej, jakiś naim zdaje się.

No ale przecież TY wiesz najlepiej, TY wiesz że Onkyo nie ma prawa zagrać, TY wiesz, że tylko Anthem, bo tradycje bo to bo tamto.

 

Co do tego MRX-700 to porównaujesz model kosztujący około 2000$ z onkyo, którego bieżący release kosztuje 2700$. Powinienneś mierzyć raczej w porównania z 809 czy 1009. Co do tego Anthema, to oprócz dość osobliwego wyglądu problemem pozostaje słabe zasilanie, ten ampli po prostu wykłada się na obiektywnych pomiarach:

 

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:

1% distortion at 93.7 watts

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:

1% distortion at 52.6 watts

Taki spadek mocy przy podłączeniu 6 i 7 kanału to po prostu obciach, do bi-ampingu ten ampli się nie nadaje.

 

Porównaj sobie z wynikami onkyo 5008:

Five channels driven continuously into 8-ohm loads:

1% distortion at 95.5 watts

Seven channels driven continuously into 8-ohm loads:

1% distortion at 94.6 watts

 

Spadku praktycznie nie ma, bo zasilacz jest znacznie solidniejszy (porównaj sobie masy - 16 kg vs 25 - znikąd się to nie bierze). Również moc przy sterowaniu w stereo 4-ohmowych głośników jest znacznie wyższa w Onkyo.

 

więcej do poczytania tu:

http://www.hometheater.com/content/anthem-mrx-700-av-receiver-ht-labs-measures

http://www.hometheater.com/content/onkyo-tx-nr5008-av-receiver-ht-labs-measures

 

ps. od testowania na forum to specjalistą jest Fr@ntz, może mu powierzyć Anthema bez żadnych obaw o wynik "recenzji" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się konczy tzw odchudzanie kolejnych serii.

Przy czym 30W w trybie wielokanałowym to byłaby porażka totalna.

 

A to zestaw pomiarów 905-tki ze Stereoplay'a:

 

Sinusleistung Stereo 8 Ohm 167,0 W

Sinusleistung Stereo 4 Ohm 277,0 W

 

Sinusleistung 5-Kanal 8 Ohm 138,0 W

Sinusleistung 5-Kanal 4 Ohm 200,0 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Mini Monitor v.7 już są opisane na moim audio-blogu "Stereo i Kolorowo - Underground":

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/12/kolumny-paradigm-mini-monitor-v7.html

 

Zapraszam!

 

Monitory grają bardzo ładnie, żywo i detalicznie. Z dużą dynamiką i mocnym, jak na monitory, basem. Nieco rozjaśniona góra świetnie koegzystuje z wzmacniaczami lampowymi. Podoba mi się styl gry tych głośników.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na na VAPach u Ciebie grały, tylko zdaje się na ER76, ja sobie ostatnio zakupiłem ER 96 - bardzo zacne podstawki.

 

Żeby recka była kompletne napisz pls jak te paradigmy wypadają na tle innych monitorów z tego przedziału cenowego, a jak na tle monitorów powiedzmy za 3-5 tys (np. studio 20 czy konkurencji), w tym drugim przypadku chodzi oczywiście o wskazanie gdzie są ew. ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 5009 jest niezłe ponoć. 809 i 1009 maja spore spadki mocy w trybie wielokanałowym.

 

809-ka ma jedynie 5 razy 30 W na 8 ohmach wg pomiarów Stereoplay.

 

Witam a moze to jakies przeklamanie jest z tym amplikiem 809 bo to nie bardzo chce sie wierzyc ze przy nawet 8 omach jest tylko 30 W

w 5.1 ...... Przeciez on nawet wazy porownywalnie tyle samo co i wczesniejsze ampliki z serii 8.... wiez zasilanie pewnie rowniez jest podobne...

Lolek

A propo Anthema kontra Onkyo to ja rowniez uwazam ze Onkyo z paradigmami gra fajniej i w przyszlym roku zmieniam sprzet caly na nowy i rowniez to bedzie onkyo 3009 lub 5009. A juz nie wspomne o wygladzie Anthema bo to najkoszmarniejszy amplituner z wygladu jaki powstal ( oczywiscie dla mnie ) sam wyglad nie jest najwazniejszy oczywiscie ale jednak tez wplywa na podjecie decyzji co do zakupu. A do tego jeszcze zasilanie o ktorym wyzej mowa to nie daje renomy tej firmie i temu modelowi skoro tak moc slabnie przy obciazeniu.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję podłączać u klienta system Studio: 100v.5 na frontach, CC-590v.5 jako center, Signature ADP1v.2 na tyłach (właściwie bokach) i Studio Sub-15.

Wszystko połączone kablami głośnikowymi Ultralinka: Excelsior na fronty/center i bodajże C2SC na tyłach.

Amplitunerem, który miał to napędzać, był właśnie ONKYO TX-NR809 (Klient kupił w Saturnie w ofercie "Weekend bez VAT").

 

Nie wiem jak gra Onkyo z innymi kolumnami, ale to co tam usłyszałem było chyba najgorszym dźwiękiem, jaki w życiu słyszałem, a biorąc pod uwagę, że całość kosztowała grubo ponad 30k PLN, to uznaję to połączenie za jedną z największych porażek pod względem jakość/cena.

 

W stereo dźwięk był tak płaski, że wydawało mi się, że głośniki wbudowane w telewizor grały lepiej, nawet uruchomienie subwoofera w stereo nie pomogło - brzmienie dynamiczne jak Wielkie Równiny w Stanach :|

 

Aż z ciekawości i pełni rezygnacji podłączyliśmy na koniec chyba 10-letni amplituner Yamahy, na którym klient grał wcześniej - nie pamiętam modelu, ale miała chyba około 60W/kanał i pokrętło głośności z silniczkiem. Nagle wszystko ożyło i nabrało masy i dynamiki, słychać było oczywiście, że ampli nie radzi sobie dobrze z setkami, ale w porównaniu z onkyo (z którym męczyliśmy się wcześniej parę godzin) było to prawdziwa ekstaza.

 

Jeszcze kiedyś miałem okazję słuchać onkyo 507 z Titan Monitor v.6 i wrażenie z odsłuchu obu tych systemów mam podobne - totalna porażka.

 

Następnego dnia klient przyjechał do nas i kupił ANTHEMa MRX-700 i do dzisiaj jest zadowolonym klientem koncernu Paradigm Electronics ;)

Onkyo miał wystawić na aukcję na allegro, na początku chciał sprzedać znajomemu, ale stwierdził, że nie chce stracić kolegi i woli sprzedać komuś, kogo nie zna ;P

 

Daleki jestem od stwierdzenia, że Onkyo robi słabe amplitunery, natomiast każdemu odradzam połączenie Onkyo + Paradigm. Nie słuchałem jeszcze onkyo z serii 9 z monitorami serii 7, ale po wcześniejszych doświadczeniach nie mam nawet za bardzo ochoty, żeby takiej konfiguracji słuchać.

 

Powyższe wynurzenia są oczywiście moją (i już kilku moich klientów) osobistą opinią i nie będę się upierał, że jedyną słuszną, ale ja połączeniu ONKYO+Paradigm mówię zdecydowane NIE.

 

pzdr

zikk

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zikkon dobrze ze dodales ze to jest Twoje zdanie bo faktycznie ty tak sobie mozesz uwazac i wiele innych ludzi rowniez bo kazdy ma do tego prawo. Sa tacy ktorzy twierdza ze to Anthem jest wspanialym amplitunwerem ze praktycznie we wszytskich konfiguracjach jest najlepszym wedlug pewnych ludzi, a wlasciwie penej osoby..... tutaj zagladajacej. Ale sa i tacy do ktorych i ja sie zaliczam ze w cale Anthem nie jest to takie cudo bo moze jakos specjalnie dlugo nie mialem mozliwosci sluchania ale na audio show posluchalem dobra godzinke i powiem krotko szalu nie bylo i zreszta wiele osob moglo sie o tym przekonac sluchajac wlasnie w akcji ten amplituner. Ja mam slabiutkie kolumny bo paradigmy serie monitor z 2004 roku i slabutki amplituner onkyo 603 rowniez z dvd z 2004 roku i nie mowie ze to gra cudownie ale nie jest zle i mi sie podoba biorac pod uwage jakiej klasy jest to sprzet ( zarowno kolumny jak i amplituner z dvd ) Ale mam ten sprzet juz 7 lat i ani razu nie byl w naprawie ..... dwa, kilku znajomych sluchajacych, ogladajacych u mnie rowniez kupili paradigmy monitory + onkyo i nikt z nich nie zaluje. Kilku z nich juz z temtego sprzetu przesiadlo sie na nowe serie monitory plus nowy amplituner onkyo - czyli jakby bylo zle to by kupili cos innego .... ja w przyszlym roku rowniez zmieniam caly sprzet i kupuje juz paradigmy serie studio i rowniez amplituner onkyo tylko ze model 3009 lub 5009 . I powiem ze nawet gdyby polowe tego kosztowal anthem co kosztuje obecnie onkyo to wolalbym kupic drozsze onkyo. A przez ten rok odlsuchiwalem kilka drogich ammplitunerow od onkyo poprzez denona, nada, yamhe a skonczywszy na Arcamie. I zeby krotko powiedziec to jedynie lepszym amplitunerem dla mnie jest wlasnie Arcam. Ale niestety flagowy model z 3d bedzie kosztowal duzo wiecej od 5009 i roznica w cenie w stosunku do jakosci dzwieku itp wg mnie nie jest poprostu warta zeby kupic Arcama. Ale generalnie jest lepszym amplitunerem od Onkyo wg mnie. A szczegolnie w stereo. Podchodzi mi jeszcze yamaha 3010 ale nie jest jakos zbytnio tansza wiec raczej to bedzie onkyo.

Jedna rzecz mnie zadziwia bo jakis czas temu pisalem tutaj ze jeden ze znajomych sie pytal poprzez moja osobe co lezej jest napedzic czy signature 6v3 czy studio 100v 5 ampliyunerem wlasnie onkyo 5009 , generalnie rozne byly opinie ale wszyscy pisali ze tak czy siak to taki amplituner za slaby jest mocowo zeby te kolumny pokazaly w 100% to co moga pokazac. A Ty napedziles choc napsiales ze bylo widac ze nie daje rady ale byles zachwycony 10 letnim amplitunerem yamahy jak to niby on super zagral ze studio 100V5 ktore trzeba miec kopa zeby je napedzic choc w 50-60% ich mozliwosci. Gdzie ludzie pisali ze onkyo 5009 moze miec problem tak jak pisalem wyzej i ktory pobiera 1160 W z sieci. Widac Branza potrafi zdzielac cuda..... :-)Wiec po tym co ludzie napisali odnosnie napedzenia tych kolumn tak duzym amplitunerem na mysl sie nasuwa - gdzie onkyo 809 nadaje sie do takich duzych kolumn jakimi sa studio 100v5 ?????

Idac dalej wychodzi - kupujmy 10 letnie amplitunery bo one sa lepsze jak te nowe z ONKYO malo tego potrafi napedzic tak bardzo pradowe kolumny jakimi sa Studio 100v5. Od razu nasuwaja mi sie zwolennicy samochodowej marki niemieckiej gdzie to forach pisza 10 letni golf jest lepszy od nowego citroena czy nowej renowki :-) Reasumujac kazdy bedzie sluchal to co lubi bez wzgledu na to co Ty czy ja napisze , ale dobrze sie stalo ze wywalczyli ludzie tutaj z forum ze jest to klub Paradigma i wcinanie do wszystkiego jako najlepszy amplituner jakim wg co niektorych tutaj osob jest Anthem skonczyly sie na dobre i za to chwala tym ludziom bo zaczelo sie robic bardziej Anthemowo jak Paradigmowo. A tutaj chodzi zeby zwykli ludzie posiadajacy sprzet mieli mozliwosc pozania uczciwych ocen a nie naganiania sobie klientow na sprzet z tzw. z jednego dystrybutora.

Na koniec zeby bylo ciekawiej jakies 3-4 miesiace temu kolega bedac w Polapku i tam na pytanie co fajniej by zagralo wg tego pana z ze studio 100v5 lub signature S6v3 czy onkyo 5009 czy Anthem - Pan odpowiedzial ze Onkyo bedzie lepsze :_) mam nadzieje ze nie dojda co to za pracownik ale chwala ze powiedzial uczciwie - choc nasuwa sie pytanie czy tutaj na forum tez by tak odpowiedzial ......

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze w cale Anthem nie jest to takie cudo bo moze jakos specjalnie dlugo nie mialem mozliwosci sluchania ale na audio show posluchalem dobra godzinke i powiem krotko szalu nie bylo i zreszta wiele osob moglo sie o tym przekonac sluchajac wlasnie w akcji ten amplituner

Nie wydaje mi się, żebym napisał, że ANTHEM to jedyne słuszne rozwiązanie, we wspomnianym przeze mnie przypadku klient zdecydował się na niego po odsłuchu u nas i mając nadal w pamięci brzmienie 809-tki.

 

No i powołujesz się tutaj na prezentację na Audioshow, która odbywała się na malutkich głośniczkach grających w zestawie z subem, z którym nikt by ich raczej nie kupił...

Jeżeli Millenia One, które grały na audioshow, miałyby grać podobnie do Studio 100, to kto przy zdrowych zmysłach kupowałby takie duże kolumny?

A Ty napedziles choc napsiales ze bylo widac ze nie daje rady ale byles zachwycony 10 letnim amplitunerem yamahy jak to niby on super zagral ze studio 100V5 ktore trzeba miec kopa zeby je napedzic choc w 50-60% ich mozliwosci.

Odpowiem cytatem

ale w porównaniu z onkyo (z którym męczyliśmy się wcześniej parę godzin) było to prawdziwa ekstaza.

Osobiście uważam, że MRX-700 jest dobrym ampli do setek studio (oczywiście osobna końcówka mocy do frontów zawsze jest dobrym rozwiązaniem), chociaż do mnie osobiście brzmieniowo przemawiają bardziej wyższe modele Denon'a, ale to zawsze kwestia gustu, a mój gust mówi mi, że Onkyo z Paradigmami po prostu nie gra...

 

Napisałem moją opinię (podzielaną przez większą część moich klientów, którzy, nie ukrywam, w większości przypadków kończą z amplitunerami Denon'a), jeżeli Tobie podoba się brzmienie Onkyo+Paradigm, to kim ja jestem, żeby negować Twoją opinię, w końcu to Tobie ma się podobać, ale jeżeli tylko wydaje Ci się, że to zagra dobrze i kupisz bez odsłuchu, to może czekać Cię niemiła niespodzianka (szczególnie w przypadku 809-tki).

 

pzdr

zikk

 

P.S. Moje opinie dotyczą oczywiście tylko modeli do TX-NR809, wyższych nie miałem okazji słuchać i mam nadzieję, że są one lepsze od 809-tki i niższych...

Edytowane przez Zikkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał jeszcze złudzenia co jakości porad panów handlowców z polpaku, to pewnie się już ich wyzbył.

Typowa gadka dla naiwnych i zielonych, mająca tylko i wyłącznie jeden cel - opluć konkurencję z danego przedziału cenowego i wcisnąć komuś swój towar.

 

Na koniec zeby bylo ciekawiej jakies 3-4 miesiace temu kolega bedac w Polapku i tam na pytanie co fajniej by zagralo wg tego pana z ze studio 100v5 lub signature S6v3 czy onkyo 5009 czy Anthem - Pan odpowiedzial ze Onkyo bedzie lepsze :_) mam nadzieje ze nie dojda co to za pracownik ale chwala ze powiedzial uczciwie - choc nasuwa sie pytanie czy tutaj na forum tez by tak odpowiedzial ......

Lolek

 

może to był Zikkon w przypływie szczerości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zikkon ja tez nie neguje w Twoje przekonania i tak niech zostanie ja tylko uwazam ze gdybys byl szczery na 100% to bys napisal ze 809 nie miala prawa dobrze zagrac z tymi kolumnami, nie dlatego ze to Onkyo i taki czy inny ma dzwiek tylko poprostu on jest za slaby do takich poteznych kolumn jakimi sa studio 100v5. Tak jak pisalem ludzie ktorzy rowniez mieli do czynienia z paradigami badz maja nadal pisali ze nawet 5009 moze miec problem zeby napedzic je na 100% a gdzie porownywac 809 a 5009 to przepasc jest i dzwiekowo i wyposazeniowo i kazdy sie z tym zgodzi to tak jakbys porownywal jeden z nizszych modeli denona w stosunku do denona 4311, ktory rowniez nie jest odpwoiednikiem dla onkyo 5009. Wiec mi tylko o to chodzi ze tamtemu klientowi powinienes powiedziec ze to za slaby amplituner jest i tyle..... A ja nie kupuje w ciemno bo tak jak pisalem przesluchalem w tym roku kilka z wyzszej polki amplitunerow, a jak zajdzie potrzeba i nie zagra mi to co wybiore to zawsze w ciagu 10 dni moge oddac.... A druga sprawa zastanawiam sie nad co najmniej modelem 3009 a najprawdopodobniej bedzie to 5009. Wiec nijak to porownywac do 809. A na dodatek ze nie mowie w ciemno powiedzmy ze 2 lata temu bylem na odsluchu wlasnie w Polpaku i tam byl podstawiony onkyo 805 jak sie nie myle albo 804 czyli starsze modele i pan obslugujacy powiedzial ze to jest minimum amplituner do studio 60 a tez to zupelnie inaczej bedzie brzmialo jakby sie podlaczylo jakas koncuwke mocy czy tez lepszy mocnijszy amplituner( ale Polpak wtedy nie dysponowal mocniejszym ), wiec ja sobie nie wyobrazam jak mozna bylo starac sie podlaczyc 809 do studio 100...... ja wiem ze teraz moda kupowania np tv za 8 - 10 tys a pozniej ludzie psiacza ze dany tv czy tez USB divixow nie czyta czy to napisy czy innych bzdur - mozna i tak tylko po co taki tv jak sie chce ogladacdivixy sciagniete z sieci i po co bylo temu komus kupic studio 100 jak kupil 809 amplituner??????? Albo kogos stac na sprzet i kupuje wszystko z danej polki albo nie. jak Cie stac na ferrari to nie przerabiasz go na gaz, a sprzedawca jest po to zeby doardzic takiemu klientowi. A Ty nawet jesli nie sprzedales temu komus tego sprzetu to zanim podlaczyles powinienes powiedzieć ze to nie zagra. Tak jak napisalem to wyzej. Pozdrawiam.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 809 na mocarza w środku na pewno nie wygląda:

 

post-17029-0-83300700-1324499420_thumb.jpg

 

Natomiast już seria 905 i jej następcy to trochę inne konstrukcje (tu 5007):

 

post-17029-0-85139300-1324499468_thumb.png

 

A Anthem 700 wygląda tak (powiedziałbym, że poważniej od 809 ale do 905+ trochę mu jeszcze brakuje - przydałby się jeszcze jakiś wyższy model):

 

post-17029-0-58986000-1324499492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5009 to inna inszość, też kosztuje swoje, ale 809-ka faktycznie słabawa - przynajmniej tak mi się wydaje na podstawie "odsłuchów" w Media Markecie - szkoda, bo prezentuje się ładnie....ma jeszcze pre out, a więc końcówkę mocy można dołączyć....w trybie Pure Audio w stereo dźwięk 809-ki rzeczywiście jest płaski jak cholera :/ Wyobrażam sobie jaka masakra musiała być ze Studio 100.....ogólnie szkoda, że po dobrym modelu 905 Onkyo wypuszcza coraz słabsze ampli w sensowniejszych cenach.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nawet jesli nie sprzedales temu komus tego sprzetu to zanim podlaczyles powinienes powiedzieć ze to nie zagra. Tak jak napisalem to wyzej. Pozdrawiam.

Ja tam klientowi od razu powiedziałem, że jestem sceptycznie nastawiony, ale ampli stał już u niego w domu, więc było już, że tak powiem "po ptokach" ;P

 

804-ka, która stała u nas wcześniej była całkiem fajnym amplitunerem, 808-ka też była nie najgorsza, ale do mnie i tak bardziej przemawia połączenie z Denonem... A co do tego, że ktoś od nas polecał sprzęt Onkyo - u nas nie ma "dyscypliny partyjnej" zmuszającej do polecania klientom tego to, a tego sprzętu i nie byłoby problemem znalezienie u nas w firmie osób, które uważają, że tylko Onkyo jest fajne, a reszta jest be i fe, ja po prostu wyraziłem moją osobistą opinię na temat tego połączenia, a nie Onkyo, czy Paradigmów z osobna ;)

 

Nieraz zresztą wychodzą z naszego salonu klienci, którzy kupili np. TX-NR609 z np. Monitorami i wychodzą z uśmiechem na twarzy :)

 

może to był Zikkon w przypływie szczerości ;)

Wiem, że ciężko będzie Ci w to uwierzyć, ale ja, jak już coś tutaj piszę, to staram się pisać to, co myślę, a nie to, co najbardziej przysłuży się tabelką z wynikami sprzedaży, gdyby tak było, to pisałby, że Paradigm gra dobrze ze wszystkim i w ogóle jest najlepszy we wszechświecie ;P

 

Na pewno nie byłem to ja, a gdyby jednak, to nie byłoby to w przypływie szczerości ;PPP

 

pzdr

zikk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz zresztą wychodzą z naszego salonu klienci, którzy kupili np. TX-NR609 z np. Monitorami i wychodzą z uśmiechem na twarzy :)

 

Bo to jest dosyc popularne polaczenie i disyc duzo osob taki zestaw kupuje i widac ze skoro sa zadowoleni tak jak chocby ja kiedy tez podobny zestaw kupowalem kilka lat temu wiec akurat z ta seria onkyo nie ma problemu ..... Zreszta ja tk sobie rozumuje ze prawdziwe onkyo to sie zaczyna od 3009 bo taka 809 to poza dizajnem i malym retuszem w srodku amplika nie duzo sie rozni z tad tez jak sie podlaczy taki ampek do takich kolumn jak studio 100 to nie ma prawa to zagrac wg mnie i kilku innych ludzi ktorzy wypowiadali sie na temat napedzenia tych kolumn.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ciężko będzie Ci w to uwierzyć, ale ja, jak już coś tutaj piszę, to staram się pisać to, co myślę, a nie to, co najbardziej przysłuży się tabelką z wynikami sprzedaży

 

tak się składa, że to co myślisz najczęściej właśnie przysłuża się owym tabelkom sprzedaży, ale zostawmy już to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie amplitunera DENON AVR-4810 i kolumn Paradigm Studio 100V5 i 20V5 i 690V5.

Czy ten amplituner napędzi takowy zestaw.

Zastanawiam się też nad wzmacniaczem Denon AVC-A1SR tylko że jest problem z zakupem w idealnym stanie.

Może ktoś ma Denona SR albo SRA do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie amplitunera DENON AVR-4810 i kolumn Paradigm Studio 100V5 i 20V5 i 690V5.

Czy ten amplituner napędzi takowy zestaw.

Zastanawiam się też nad wzmacniaczem Denon AVC-A1SR tylko że jest problem z zakupem w idealnym stanie.

Może ktoś ma Denona SR albo SRA do sprzedania.

 

Kolego wczesniej pytalem sie o napedzenie tych kolumn amplitunerem onkyo 5009 ktory jest deko mocniejszy od tego denona i wszyscy pisali ze raczej ciezko bedzie zeby te kolumny zagraly w 100% wiec jeslii chcesz takie kolumny to ten amplituner + koncowka mocy albo wzmaciacz w innym wypadku pewnie zagraja tylko pytanie na ile swoich mozliwosci ??????? a jesli ten amplituner to musisz zrobic to co ja zrobei w przyszlym roku czyli amplituner onkyp 5009 + studio 60v5 chybaze wyjada V6 czego bym chcial bo wtedy bedzie 5 lat gwarancji tak jak jest to w wypadku najnizszych modeli paradigma :-)

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.