Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrella spoko piszesz z wieloma rzeczami zgadzam się .. tylko nei wiem czy dobrze Cię zrozumiałem Accuphase to nie tylko wskaźniki wychyłowe to jest znaczenie coś więcej.. to jest mistrzostwo świata jak dla mnie zarówno pod względem dźwięku jak i wykonania. I gdyby to nie było prawda to 8 letnie klocki tej firmy nie chodziłyby po 8-10 tys w sieci.. natomiast Kerikawon to pisze tak jak Polpak chce czytaj wymaga .. czyli ma być super i kropka.. bez względu na wszystko.. ja tylko jedno napiszę bo szkoda jałowej dyskusji.. gdyby Anthem był tak wyśmienitym wzamcniaczem to czytając wiele testów kolumn tam by się pojawiały, a jakoś nie doświadczyłem tego żeby czytając testy kolumn był wzmak tej firmy.. więc albo Ci testujący to nic nie znający się ludzie ( więc po co im dawać do testów choćby kolumny Paradigma), albo znają się i 100 tki elektroniki już w swoim życiu przerzucili i wiedzą co jest dobre.. ja i myślę wielu ludzi obstawia 2 opcję..

Kiedyś też od Polpaka słyszałem jakie to nie są super Xindaki .. można i tak.. i jak super na pewnym AS zagrała ta elektronika z Signature S6v3 "super" się ludziom podobało.. byli "olśnieni" tym co usłyszeli i z podziwu nie mogli wyjść, że można było tak fajnie grające kolumny......... podpinając tę elektronikę.. ale można..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrella spoko piszesz z wieloma rzeczami zgadzam się .. tylko nei wiem czy dobrze Cię zrozumiałem Accuphase to nie tylko wskaźniki wychyłowe to jest znaczenie coś więcej.. to jest mistrzostwo świata jak dla mnie zarówno pod względem dźwięku jak i wykonania. I gdyby to nie było prawda to 8 letnie klocki tej firmy nie chodziłyby po 8-10 tys w sieci.. natomiast Kerikawon to pisze tak jak Polpak chce czytaj wymaga .. czyli ma być super i kropka.. bez względu na wszystko.. ja tylko jedno napiszę bo szkoda jałowej dyskusji.. gdyby Anthem był tak wyśmienitym wzamcniaczem to czytając wiele testów kolumn tam by się pojawiały, a jakoś nie doświadczyłem tego żeby czytając testy kolumn był wzmak tej firmy.. więc albo Ci testujący to nic nie znający się ludzie ( więc po co im dawać do testów choćby kolumny Paradigma), albo znają się i 100 tki elektroniki już w swoim życiu przerzucili i wiedzą co jest dobre.. ja i myślę wielu ludzi obstawia 2 opcję..

Kiedyś też od Polpaka słyszałem jakie to nie są super Xindaki .. można i tak.. i jak super na pewnym AS zagrała ta elektronika z Signature S6v3 "super" się ludziom podobało.. byli "olśnieni" tym co usłyszeli i z podziwu nie mogli wyjść, że można było tak fajnie grające kolumny......... podpinając tę elektronikę.. ale można..

Zachwalasz Accuphase ,zachwycasz sie i po czesci masz racje bo to bardzo zacna firma,budowa wzorcowa,wykonanie na najwyzszym poziomie ale co do brzmienia to juz bym tak nie generalizowal. Najtansze konstrukcje sa brzmieniowo bardzo przecietne a bywalo ze i zwyczajnie slabe. Dla mnie dobre granie w Accu zaczyna sie od jakis 50 tys w gore a i na tym poziomie znajdzie sie kilka cech ktore nie sa jakos specjalnie rzucajace na kolana. Tak jak w Mackintoshu . W mojej ocenie najtansze konstrukcje maja slaba relacje jakosci brzmienia do ceny tak wiec do mistrzostwa raczej daleko. Ale to tylko i wylacznie moja bardzo subiektywna opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś też od Polpaka słyszałem jakie to nie są super Xindaki .. można i tak.. i jak super na pewnym AS zagrała ta elektronika z Signature S6v3 "super" się ludziom podobało.. byli "olśnieni" tym co usłyszeli i z podziwu nie mogli wyjść, że można było tak fajnie grające kolumny......... podpinając tę elektronikę.. ale można..

 

Ale co ty chcesz od Xindaka, Sam osobiście używam w domu i jak na razie nikt kto u mnie był nie wybrzydzał. A najnowsze konstrukcje są o niebo lepsze. Co do mojego opisu Anthem I225, zacytowałem recki oraz prywatne opinie ludzi. Coś tam widać było na rzeczy skoro ludziom się podobało. Muszę wspomnieć oczywiście że I225 jest już nieprodukowany a ostatnie egzemplarze, szybko znikają z półek w Polsce. Teraz wszyscy czekają na Anthem STR, ale to jednak inna liga cenowa, ponad 25K zł. Ale też znowu konstrukcja która jest w pewien sposób innowacyjna. https://www.anthemav.com/products-current/model=str-integrated-amplifier/page=overview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalasz Accuphase ,zachwycasz sie i po czesci masz racje bo to bardzo zacna firma,budowa wzorcowa,wykonanie na najwyzszym poziomie ale co do brzmienia to juz bym tak nie generalizowal. Najtansze konstrukcje sa brzmieniowo bardzo przecietne a bywalo ze i zwyczajnie slabe. Dla mnie dobre granie w Accu zaczyna sie od jakis 50 tys w gore a i na tym poziomie znajdzie sie kilka cech ktore nie sa jakos specjalnie rzucajace na kolana. Tak jak w Mackintoshu . W mojej ocenie najtansze konstrukcje maja slaba relacje jakosci brzmienia do ceny tak wiec do mistrzostwa raczej daleko. Ale to tylko i wylacznie moja bardzo subiektywna opinia

no nie przesadzaj....integra 470 za 30 kzł daje radę....o maku już nie wspomnę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że nie trzeba 50 tys na Accu żeby było fajnie.. wystarczy 38 tys wyjściowo i 470 jest wyśmienita.. oczywiście nie koniecznie wszystkim musi podpasić ale wielu osobom się podoba.. a to że dźwiękowo się zmienia Accu to dlatego że ludzie tak chcą .. i tego oczekują to samo jest z cd najnowszym 430 - kolega z tego forum jest w fazie testów i niedługo napisze co i jak na tym forum porównując go do innych cd-ków.. ale już wiem co napisze :-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać trochę z innej beczki..może ktoś odpowie.

Chodzi mi oczywiście o kolumny Paradigm.

Kiedyś głośniki były montowane śrubami od zewnątrz. Cała seria monitor, studio czy signature tak właśnie miała.

Nowe zarówno te droższe jak i monitory z serii 7 - głośniki są można powiedzieć - schowane (chodzi mi tutaj właśnie o mocowanie ich w obudowie).

Ponieważ nieszczęścia się zdarzają - ktoś przypadkiem dajmy na to uszkodzi membranę....czy da się w tych konstrukcjach jakoś wymienić głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolek126 - serwis POLPAK po mimo moich 2 pytań notorycznie nie odpowiada - zatem szkoda czasu na tych "specjalistów"...

@jaamar1 - w "nowych" liniach np. Prestige śruby głośników są zakryte przez wciskane pierścienie maskujące - widać to na filmikach z fabryki. Zatem głośniki, jako komponenty są zawsze wymienne...

PS. dzisiejszy rynek wymusza na masowych producentach inne podejście: już nie do ucha - ale do oka ... :(

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolek126 - serwis POLPAK po mimo moich 2 pytań notorycznie nie odpowiada - zatem szkoda czasu na tych "specjalistów"...

 

Chciałbym się odnieść do niepochlebnej opini na temat [email protected]. Panowie pracujący w serwisie, twierdzą że nie otrzymali takiego zapytania. Prosiłbym po wskazanie, kiedy oraz w jaki sposób pytanie zostało zadane. Nasz serwis odpowiada na każde pytanie zadane w dniu powszednim od razu, czy to droga elektroniczna czy kontaktując się z klientami telefonicznie. Także jakość usług jest bardzo dobrze oceniana i jest uznawana w zarówno w Polsce jak i za granicą. Przypominam że jakość ta jest potwierdzona, przez firmę GP Acoustics GMBH, dla której już od dłuższego czasu serwis ten jest partnerem dla obsługi klientów KEF. Poprzednie serwisy nie spełniły wymogów ustawionych na wysokim pułapie obsługi.

Edytowane przez Polpak Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polpak Poland

 

Szanowny Panie,

1)

Proszę nie zrozumieć mnie źle ale jedno z moich zapytań skierowanych na adres "<[email protected]> wysłałem w dniu 29-12-2016 / 08:37

Odpowiedzi do dnia dzisiejszego nie otrzymałem - stąd moja opinia...

2)

Proszę wyjaśnić dokładnie co miał Pan na myśli pisząc:

"Poprzednie serwisy nie spełniły wymogów ustawionych na wysokim pułapie obsługi."

Co to były za serwisy i w jakich okresach czasu działały ?

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam, Adam.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Adamie.

Ad.1 Przytoczył Pan jedną datę i to dosyć odległą z przełomu roku. Jako użytkownik poczty elektronicznej zapewne zdaje Pan sobie sprawę że możliwe jest w przeoczenie nawet ważnej wiadomości. W tym jednak wypadku po prześledzeniu na skrzynce odbiorczej, Kierownik serwisu Pan Andrzej Pyrgał nie znalazł żadnej wiadomości związanej z głośnikami Paradigm. Przykro mi jednak opinia w tym wypadku z naszego punktu widzenia jest delikatnie mówiąc nietrafiona. Choć nie wykluczamy, iż wiadomośc ta mogła trafic do spamu, lub mógł też nastąpić inny niekorzystny zbieg okoliczności, nie z Pana winy.

Ad.2 Proszę przejrzeć choćby historię tego forum, związaną z serwisem KEF. Prosze nam wybaczyć, ale nie jesteśmy uprawnieni, aby wskazywać tu konkretne firmy.

 

Serdecznie pozdrawiamy. Załoga Polpak Poland

Edytowane przez Polpak Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. NIedlugo zamierzam kupic koluny Paradigm Mini Monitor v.7. Jaki wmacnicz polececacie? Budzet to 2000 max 3000 zl, slucham glownie rocka. Zestaw bedzie podlaczony do komputera tak ze bede siedzial bardzo blisko kolumn. Pokoj to 14m2. Sprzet raczej chcialbym kupic nowy. Posiadam rowniez marantza 6006 od innego zestawu ktorego moge uzyc czy dobrze sie to zgra?

Edytowane przez Pawel150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy dla przeciętnego kowalskiego w 15 metrach też będzie niesamowicie?

W towarzystwie z Xindak A06 i Kimber 4TC.

Pytam z powodu miłych wspomnień z salonu Kocio koło kina Relax i którejś z wczesnych wersji Studio 20 w 97 roku.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre głośniki, zasługujące na dobry wzmacniacz. Oczywiście proponije posłuchac, z mojego doświadczenia sprawdzony z tanim Xindak A-06 i tu dostępna jest nowa wersja tego wzmacniacza z dedykowanym dobrym USB DAC. Np.

 

Z tym słowem Bardzo dobre to bym nie przesadzał - przyzwoite kolumny patrząc cena jakość .. ale na pewno nie są to bardzo dobre kolumny - chyba że co innego rozumujesz pod słowem bardzo dobre.. a i nie piszę tego z powietrza, mam cały set Pardaigmów z serii monitor jak drugie kino domowe w sypialni...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich PARAmaniaków :) Od 10 lat jestem posiadaczem Paradigmów Monitor 7v5, które podpięte były dotąd do amplitunera stereo Harmana hk3480. I niestety zawsze brakowało mi w tym zestawie nisko schodząego basu. Mam świadomość, że te specyfikacja tych głośników nie pozwala osiągnąć niskich tonów. Nawet kiedyś w akcie desperacji, kiedy kurs dolara był jeszcze na poziomie 2,20 zł, nabyłem rewelacyjny subwoofer Velodyne cht-10R. I rzeczywiście w tym zestawieniu osiągnąłem pełen, satysfakcjonujący zakres skali. No i nadszedł czas na zmianę centralnej jednostki. Jako, że zależało mi na centrum multimedialnym, w pełni obsługującym serwisy muzyczne, wifi i bluetooth, mój wybór padł na amplituner sieciowy Onkyo TX 8150. Po podpięciu moich 7v5 do Onkyo, brzmienie zmieniło się diametralnie. Scena jest duuużo szersza niż w poprzednim Harmanie 3480. Pojawiła się niesamowita stereofonia, szerokość i przestrzeń. Dźwięk jest bardziej analityczny i precyzyjny (co akurat dla mnie stanowi ogromną zaletę). Ale jako,że Onkyo ma z zasady bardzo wyrównane brzmienie, zauważyłem, że moje głośniki zaczęły grać trochę bardziej wysokimi tonami, chyba troszkę kosztem niższej średnicy. Gra to na pewno inaczej. Naprawdę bardzo dobrze. Ale chyba brakuje mi jednak trochę więcej drapieżności w tym brzemieniu, więcej "wykopu". Okablowanie jakie posiadam to Kimber 4VS. Odnoszę wrażenie, że kabelki też robią robotę i trochę rozjaśniają brzmienie... Może ktoś coś poradzi, jak okiełznać górę i trochę bardziej podkreślić niskie tony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu na próbę wypożyczę gdzieś kable Meldiki 4mm2 i sobie je przetestuję (naprzemiennie z Kimberami). To najlepszy sposób na sprawdzenie, czy zmiana kabli e tym wyadku przyniesie jakiś efekt. Sprzęt generalnie jest raczej budżetowy, tak więc wydawanie na druty sporej ilości pieniędzy mija się raczej z celem. A na 5 metrów Melodiki raczej mnie stać :) to w sumie ok 13-150zl bez konfekcji.

A tak na marginesie, to w ogóle zaintrygowaly mnie kolumny Melodiki Bl 40. Opinie bardzo dobre. Chyba muszę się za nimi zakręcić :))

Tym bardziej, że one są 8ohm,a moje Paradigmy niestety 4ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tyle że mnie poki co zależy na wygodzie i funkcjonalności. A onkyo spełnia wszystkie te kryteria. Wolę raczej poeksperymentować z głośnikami. Może w przyszłości dokupię wzmacniacz.Tym bardziej, ze Paradigmy kupowałem zamim zie przeprowadziłem do innego mieszkania. Obecnie salon liczy sobie ok 35m2. Mój poprzedni Harman 3480 miał kłopoty z porządnym napędzeniem Paradigmow. Z onkyo ten problem nie występuje. Bardzo głośno mam już na połowie potencjometru, co w 3480 stanowiło jakieś 70-80% głośności.

Po prostu chyba chce po 10 latach spróbować nieco innego brzmienia.

A taki off-top: co sądzicie o Dali 450?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile towaru zmieści rura ?

 

Chodzi o stand J-29

( 2 kgowy, 29 calowy ).

 

Pojęcia nie mam o objętości czynnika obniżającego środek ciężkości do unikania wywrotek.

Ktoś sprawdzał ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

koncept takowy wydumałem:

 

śrut balastowy-żeliwo staliwo

zalewany warstwami parafiną

po uprzednim wprowadzeniu żył

 

jako towar workowany w detalu po 25kg

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.