Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej miałem na myśli oczywiście elementy zwrotnicy :-) ale fajnie , że jesteś zadowolony.

Czyli wszystko jasne :-)

Tak ,jestem bardzo zadowolony I ciesze sie niejako z faktu ,ze producent zaniedbal sprawe zwrotki . Dzis zamiast pozbywac sie kolumn za 1/3 ich wartosci ,doinwestowalem je wlasnie w zwrotnicy wydajac na to symboliczną do ceny kolumn kwote 1000 zl I temat poszukiwan lepszych kolumn zostal zamkniety. Za jakis czas dojdzie prawdopodobnie wymiana cewek I gniazd. Mysle tez o eliminacji fabrycznych stopek I zastosowanie ciezkiego duzego cokolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz bardziej zadowolony niż to ma miejsce w chwili obecnej - to warto to zrobić :- )

Wiesz, wymiana dla samej wymiany samopoczucia mi nie poprawi. Cewki na bank wniosa zmiany. Teoretycznie powinno grac lepiej niz na fabrycznych. Praktyka pokaze. Gniazda chce bardziej wymienic dla wygody I solidnosci montazu przewodow choc nie jest wykluczone ,ze jakis tam wplyw na brzmienie beda miec. Tu zastanawiam sie po co siegnac I na horyzoncie mam kilka : Wbt,Cardas,Audio Note I Furutech.

Jesli chodzi o cokoly to poza zwiekszeniem stabilnosc wchodzi w gre dociazenie kolumn co powinno dac tez wymierne skutki brzmieniowe. Dodanie 15-20 kg do kazdej sztuki to dosc znaczacy przyrost masy. Kazda z kolumn wazy 32 kg wiec taki komplet cokol -kolumna powinien oscylowac w okolicach 50 kg szt. Teoretycznie mozna spodziewac sie polepszenia motoryki I zroznicowania basu oraz precyzji I przestrzennosci przekazu. Co z tego wyjdzie....zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANTZEN AUDIO SUPERES z tolerancja 1%

Proszę nie odebrać mojego wpisu jako głosu krytyki ale jak można było skojarzyć "ultra czuły" berylowy głośnik wysoko-tonowy z ordynarnym rezystorem drutowym za 7 zł ?

Do niego raczej Metal Film (niektórzy mylą z tanimi MOX'ami) lub Grafit ?

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnormalniej w swiecie. Wiem ze sa lepsze rezystory. Beryl jest czuly jak mowisz ale delikatny ,cieply. W skali bezwglednej to pewne odstepstwo od neutralnosci ale bardzo przyjemne w odbiorze. Aplikacja,,ordynarnego "rezystora nie wniosla niczego negatywnego . Wrecz przeciwnie.

 

 

Okazal sie lepszy od fabrycznych .

 

Nalezy pamietac ,ze zawsze mozna lepiej.

 

Poza tym czy metal film sa az tak duzo lepsze? Jesli tak to dlaczego I w czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można INACZEJ, niekoniecznie lepiej.....zmieniając coś, inwestując większe pieniądze (droższe musi być lepsze !) sugerujemy sobie automatycznie duże zmiany.....a to tak naprawdę bullshit !, bo i tak nastanie dzień, że system zagra nam znowu gorzej po początkowej euforii i zacznie się kolejna grzebanina, a po niej kolejna chwilowa euforia i cykl się powtórzy :-) Najzabawniejsze jest to, że nieraz po kilku takich grzebaninach system ma zdegradowany dźwięk, ale nam się wydaje że jest lepiej i możemy przysięgać, że teraz to jest cudownie :)))

 

Wiadomo, że producenci oszczędzają, ale często elementy są dobrane nieprzypadkowo....ich wymiana nic nie wnosi lub zmienia dźwięk, często go degradując...albo na dodatek zmniejsza trwałość urządzenia.....

 

Najnormalniej w swiecie. Wiem ze sa lepsze rezystory. Beryl jest czuly jak mowisz ale delikatny ,cieply. W skali bezwglednej to pewne odstepstwo od neutralnosci ale bardzo przyjemne w odbiorze. Aplikacja,,ordynarnego "rezystora nie wniosla niczego negatywnego . Wrecz przeciwnie.

 

 

Okazal sie lepszy od fabrycznych .

 

Nalezy pamietac ,ze zawsze mozna lepiej.

 

Poza tym czy metal film sa az tak duzo lepsze? Jesli tak to dlaczego I w czym?

 

Nie masz kompletnie doświadczenia, wiedzy technicznej, a piejesz na forum o swoich cudownych tuningach kompletnie w ciemno ! - to nawet zabawne jest :D Masz teraz paradygmaty po wiejskim tuningu, na które nawet pies z kulawą nogą nie spojrzy - zapomnij o 1/3 ceny nowych ! :))))

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można INACZEJ, niekoniecznie lepiej.....zmieniając coś, inwestując większe pieniądze (droższe musi być lepsze !) sugerujemy sobie automatycznie duże zmiany.....a to tak naprawdę bullshit !, bo i tak nastanie dzień, że system zagra nam znowu gorzej po początkowej euforii i zacznie się kolejna grzebanina, a po niej kolejna chwilowa euforia i cykl się powtórzy :-) Najzabawniejsze jest to, że nieraz po kilku takich grzebaninach system ma zdegradowany dźwięk, ale nam się wydaje że jest lepiej i możemy przysięgać, że teraz to jest cudownie :)))

 

Wiadomo, że producenci oszczędzają, ale często elementy są dobrane nieprzypadkowo....ich wymiana nic nie wnosi lub zmienia dźwięk, często go degradując...albo na dodatek zmniejsza trwałość urządzenia.....

 

 

 

Nie masz kompletnie doświadczenia, wiedzy technicznej, a piejesz na forum o swoich cudownych tuningach kompletnie w ciemno ! - to nawet zabawne jest :D Masz teraz paradygmaty po wiejskim tuningu, na które nawet pies z kulawą nogą nie spojrzy - zapomnij o 1/3 ceny nowych ! :))))

Zyzio ,kiedys byles innym czlowiekiem. Pamietam czasy gdy mozna bylo z Tobą pogadac.

Powiedz mi jaka to nadzwyczajna wiedze trzeba miec by zrobic taki upgread? Zanim sie go podjalem rozmawialem z wieloma ludzmi w tym z jednym z najlepszych specjalistow od zwrotnic w tym kraju. Duzo czytalem. To miedzy innymi wybralem czerwone Jantzeny a nie napalalem sie jak malolat na kolezanki z klasy I nie kupilem mundorfow. To dlatego zrobilem upgread etapami by miec kontrole nad nim ,by wiedziec co i dlaczego sie zmienilo,poprawilo lub pogorszylo. Zawsze z dziecinna latwoscia mozna powrocic do fabrycznych elementow. To tylko kilka godzin roboty. Poza tym sam upgread wykonala osoba ,ktora elektronika zajmuje sie profesjonalnie na codzien. I nikt nie twierdzi ,ze zawsze taka podmiana przynosi wymierne I wylacznie pozytywne efekty. Napisalem ,ze obawialem sie jakis zgrzytow ,dlatego tez tak dlugo zwlekalem ze zrobieniem tego.

A jednak sie udalo I to ze swietnymi rezultatami.

Moje kolumny I moje pieniadze . Gdybym chcial pozbyc sie kolumn z pewnoscia bym ich nie tykal ale zamiary mam dokladnie odwrotne wiec nie martw sie ani odsprzedażą ani wiochą. I zycze Ci troszke wiecej tolerancji ,akceptacji I zyczliwosci dla innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyrosłem z dawnych euforii i z pierwszych WOW............oraz zwracam uwagę na autosugestię i skalę zmian - też uwielbiałem kiedyś slogany: o klasę lepiej :)))....zwracam szczególną uwagę....., mam też świadomość ułomności ludzkiej percepcji i samej psychiki............i zapewniam, że jest to niebagatelna rola......

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyrosłem z dawnych euforii i z pierwszych WOW............oraz zwracam uwagę na autosugestię i skalę zmian - też uwielbiałem kiedyś slogany: o klasę lepiej :)))....zwracam szczególną uwagę....., mam też świadomość ułomności ludzkiej percepcji i samej psychiki............i zapewniam, że jest to niebagatelna rola......

Pierwsze zdanie powyzej to tez wyswiechtany juz slogan.

Roznica w brzmieniu przed I po wiejskim upgreadzie jest latwo slyszalna I definiowalna ,mozna powiedziec zasadnicza.

Trudno okreslic ja za pomoca procentow czy klas. Brzmienie jest zdecydowanie bardziej wyrafinowane ,o wiele lepiej roznicowane I bogatsze w szczegoly w calym pasmie. Nnie bede sie z Toba sprzeczal na ten temat.Najlatwiej zauwazyc zmiany na skrajach pasma I zrobi to nawet ktos nieosluchany bo slychac to bardzo czytelnie. A jesli zaczynasz odkrywac mase nowych niuansow ,nowych wybrzmien na doskonale ci znanych plytach ,znaczy to ,ze sprawa jest powazna.

Ale niech bedzie po Twojemu. To wszystko jest g...warte,tuning wiejski a do jego wykonania trzeba skonczyc wyzsze studia I zrobic scisla specjalizacje . No I oczywiscie sie nie znam I mam omamy :-)

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Forumowiczów :)

 

Pozwolę się podłączyć do tematu. Być może kogoś to zainteresuje. W ostatnim czasie kupiłem kolumny PSB Century 800i. Czytałem że są to bliźniacze konstrukcje do Paradigmów z tamtych lat (przełom 1999/2000). Z tym, że PSB u nas jest bardzo mało popularne.

 

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/psb-speakers/century-800i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych Forumowiczów :)

 

Pozwolę się podłączyć do tematu. Być może kogoś to zainteresuje. W ostatnim czasie kupiłem kolumny PSB Century 800i. Czytałem że są to bliźniacze konstrukcje do Paradigmów z tamtych lat (przełom 1999/2000). Z tym, że PSB u nas jest bardzo mało popularne.

 

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/psb-speakers/century-800i.html

Był to odpowiednik Paradigm Monitor 7 Se tak samo jak Century 500 było odpowiednikiem Monitor SE 3> Nie wiem czy podaje dokładne nazwy ale tak własnie w tamtych latach to wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Był to odpowiednik Paradigm Monitor 7 Se tak samo jak Century 500 było odpowiednikiem Monitor SE 3> Nie wiem czy podaje dokładne nazwy ale tak własnie w tamtych latach to wyglądało.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Poczytałem trochę o tych Paradigm Monitor i chyba seria 9 była analogią do Century 800i. Mają podobne gabaryty, podobną moc, impedancję. Jedynie Paradigmy mają duże przetworniki o wymiarze 210mm, a PSB trochę mniejsze bo 200mm. Ale reszta się z grubsza pokrywa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie z czym się łączy Persony w Monachium na AS... to takie małe porównanie jak na naszej rodzimej tego imprezie podchodzi się do tematu łączenia elektroniki, której dystrybutor nie ma w swojej ofercie. Jak widać na świecie nie mają z tym problemu. Aidy rónież zostały połaczone z elektronika , która nie ma nic wspólnego z SF.. Zdjęcie udostępniam dzięki Koledze Messierowi, który był na AS. Wniosek z tego jest prosty jak się chce to można .. tylko trzeba chcieć. A nie ciągle dawać Chińczyka do paradigmów i mówić , że jest to the best połączenie dla tej marki. O kablach nie wspomnę.

 

 

image_20370.jpg

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie z czym się łączy Persony w Monachium na AS... to takie małe porównanie jak na naszej rodzimej tego imprezie podchodzi się do tematu łączenia elektroniki, której dystrybutor nie ma w swojej ofercie. Jak widać na świecie nie mają z tym problemu. Aidy rónież zostały połaczone z elektronika , która nie ma nic wspólnego z SF.. Zdjęcie udostępniam dzięki Koledze Messierowi, który był na AS. Wniosek z tego jest prosty jak się chce to można .. tylko trzeba chcieć. A nie ciągle dawać Chińczyka do paradigmów i mówić , że jest to the best połączenie dla tej marki. O kablach nie wspomnę.

 

 

image_20370.jpg

A od kiedy Anthem to chinczyk. Z tego co pamiętam na ostatnim AVS Persona była podpięta do dzielonego Anthem STR. Daj ci ci Boziu abyś używał tego typu wzmacniarki. Życzę z całego serca. I na końću pytanie kiedy ostatnio Paradigm był prezentowany na Chinczyku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Czego mogę się spodziewać po połączeniu Paradigm Monitor 11v7 z Atoll in100se? Chcę kupić używane i są jednymi z tych które mieszczą się w budżecie max.3500 pln i w związku z tym że nie mam możliwości odsłuchać-porównać ich bezpośrednio z innymi typami to chciałbym się dowiedzieć czy będzie to nietrafiony mezalians czy zagra ok? Z góry dzięki za pomoc. Ps. Pomieszczenie 30-35 m.kw.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrafiony mezalians Kaziu bedzie. Setce musisz dac z jednej strony kolumny z bardzo dobrym wypelnieniem srednicy, jej plastyka a z drugiej punktowy bas i rozdzielcza, detaliczna gore. No i najwazniejsze, setka troche podbija bas i ma mocna gorna srednice, tu te dopalone na basie paradigmy nie beda dobrym wyborem. No i jednak srednica z obecnej serii monitor (ktora mialem u siebie) absolutnie nie jest tym czego trzeba do in100se. Duzo tego "no" mi wyszlo jednak paradigm monitor i atoll 100 nie jest dobrym polaczeniem, jedno bedzie ograniczane przez drugie i odwrotnie. Sprawdz polecane pod Atoll-a glosniki od AA.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy Anthem to chinczyk. Z tego co pamiętam na ostatnim AVS Persona była podpięta do dzielonego Anthem STR. Daj ci ci Boziu abyś używał tego typu wzmacniarki. Życzę z całego serca. I na końću pytanie kiedy ostatnio Paradigm był prezentowany na Chinczyku ?

 

Anthem do Passa tak się ma jak Opel do mercedesa, oczywiście nie waszym zdaniem.. Waszym zdaniem są to wzmaki cud malina. Nie masz czego mi życzyć Kolego bo nigdy nie kupię Anthema , kupię zdecydowanie coś lepszego jak przyjdzie na to pora .. Napisałem Chińczyka mój błąd powinno być w cudzysłów wzięte, bo miałem na myśli generalnie Xindaka i Anthema jako elektronika, która nie równa się takim firmom jak właśnie Pass, Macc, Accu, itp.. Oczywiście jest to moje zdanie do którego mam prawo.. Ba w jednym ze sklepów jak potencjalny klient był zainteresowany zakupem, a najpierw odsłuchem Personów i na zapytanie czy byłoby fajnie z Antheemem, sprzedawca odpowiedział, że mają u siebie przynajmniej 3ech innych Producentów, którzy zdecydowanie lepiej zagrają z tymi kolumnami. Pomimo tego, że u Państwa w sklepie tenże klient dostał rekomendację na Anthema.. Mało sprzedawców poleca Anthema, tylko chyba nie do końca ktoś chce ten fakt zauważyć..

 

Co do Xindaka przypomnij sobie jak i te wzmaki broniłeś kiedy były na AS i jak ludzie psioczyli na to co usłyszeli, a pomimo tego rok później ponownie był Xindak.. było to kilka lat temu ale miało to miejsce.. O kablach, które macie w dystrybucji to nawet już nie wspomnę , bo szkoda czasu na pisanie.. oczywiście mam na myśli podłączając je pod kolumny typu persony..

 

I na koniec nie chodzi mi o to , że Xindak czy Anthem to do śmieci się nadają tylko mam na myśli jedynie fakt, że to nie są zabawki do takich kolumn jak Persony. Ale to moje zdanie, ale jak widać na świecie podobnie myślą, bo dziwnym trafem w Monachium anthema nie było można uświadczyć przy Personach.. Być może w przyszłym roku w Monachium z Personami postawia Maki.. pożyjemy zobaczymy..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Być może w przyszłym roku w Monachium z Personami postawia Maki.. pożyjemy zobaczymy..

Mac z ostatniego rozdania nie gra, więc nie widzę tu specjalnie jakiegoś szału. Mam też wrażenie na podstawie twojej wypowiedzi że nie miałeś okazji słuchać Anthem STR w żadnej postaci, a oceniasz. Oczywiście Pass jest marką mocno uznaną a Anthem dopiero buduje swój autorytet, i jest on coraz mocniejszy co można prześledzić na forach miedzynarodowych. Polska jest specyficznym i dziwnym rynkiem jeśli o to chodzi. Mam nadzieję w przyszłym roku cię zaskoczyć na ASV. Jedna uwaga co ty masz do XLO bo chyba tę markę miałeś na myśli> Sam używam zestawu XLO Ultra i jak dotąd żaden znajomy w porównywalnej klasie cenowej nie przeskoczył tematu ?

 

Atol i seria Monitor, osobiście poczekałbym chyba na nowe rozdanie Paradigm Monitor SE które będą w Polsce od 26 czerwca. Osobiście jeszcze tego nie badałem ale opinie kolegów z Monachium są entuzjastyczne, Inaczej zestrojone a jednak to Paradigm. Na dzień dzisiejszy sensownym partnerem dla 100 raczej MartinLogan Motion 40 ewentualnie głośnik z następcy serii Studio Reference czyli np Premier 700F 7499zł/ para. Według mojej wiedzy.dostępny za dwa miesiące w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać tej integry z kimś kto sobie odsłuchiwał Kefy z wyższej półki i troszkę sobie z Gościem posłuchałem, dlatego napisałem, że nie uważam go zła zły wzmak, ale nie dałbym go do Personów. Dla mnie Mac 8000 czy acuu 470 czy też integry od Passa są fajniejszymi zabawkami..co widać też po tym co ludzie kupują więc nie jestem odosobniony w swoim wyborze.

 

Powtórzę raz jeszcze nie chodzi mi o zeszmacenie Anthema , bo w porównaniu do Xindaka, o którym mam takie, a nie inne zdanie, choć na pewno są ludzie, którzy słuchają Chińczyka i w większym lub w mniejszym stopniu tolerują ten dźwięk, to Anthem ma dużo większą jakość dźwięku i to jest słyszalne.

Szkoda tylko, że w Polsce nie ma możliwości posłuchania kolumn X od dytybutora A z elektroniką Y od dystrybutora B, bo za wszelką cenę trzeba swoje chwalić pomimo, że z czymś innym np dane kolumny zagrałaby lepiej. Dwa lata temu topowy zestaw od Marantza za fajne pieniądze patrząc co konkurencja ma w tych cenach na AS podłączyła wzmak i cd kablem zasilającym za 5 zł od komputera i mało tego nie widzieli w tym nic złego.. Pomimo, że zdjęcia obiegły pewnie z połowę Europy i wszyscy się śmieli.. inne kable nie dużo lepsze patrząc na cenę tego zestawu i w jaki sposób go reklamowali. A tylko dlatego, że nie sposób się dogadać z innymi dystrybutorami, które mają fajne i bardzo fajne kable.

A patrzymy na Monachium i widać, że na tym poziomie ludzie umieją się dogadać między sobą i każdy jest zadowolony. Szkoda, ze w Polsce tego nie potrafimy. Ważne, że Paradigm się rozwija i dla tych co lubią tego Producenta jest to dobry prognostyk. Pomimo, że ceny np. za Persony według wielu co słuchało są za drogimi kolumnami.. ale to kwestia gustu co kto lubi. Jak ktoś lubi taki dźwięk to zapłaci, a jesli nie lubi to i o 20% jakby było taniej nie wydałby takich pieniędzy na tego typu kolumny.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthem nie jest zly i pewnie na określonym poziomie cenowym zapewnia adekwatna jakość brzmienia. Być może wybija się nawet ponad to. Nikt mi jednak nie powie, że kolumny pokroju Person w połączeniu ze wzmacniaczem wilokanalowym Anthema pokażą się jak z najlepszej strony. Choćby był i dzielony. Prezentacja z przed 2 lat to wizerunkowa porażka dystrybutora. Tak drogi i dobry produkt jakim są Persony, zwłaszcza gdy mówimy o premierze produktu, powinien zostać zaprezentowany, że tak powiem, high end owo. Nawet ustawione to było do bani. Ostatnia prezentacja na AS już zdecydowanie lepsza ale wybaczcie, nic nie ujmując Anthemowi, czy nie można było zrobić to iście po krolewsku? Dogadać się z dystrybutorem Accu, Passa, czy Levinsona i połączyć je z absolutnie typowym zestawem. Jeszcze takim dla ludzi a nie dla kosmitów z workiem pieniędzy. Choć przyznam szczerze chętnie posłuchał bym najwyższego pasywnego modelu z elektroniką np D'Agostino

 

Słuchając na zeszłorocznym AVS Paradigm Persona można przy zastosowanych w nich i reklamowanych technologiach spodziewać się na prawdę super dźwięku. Niestety jak dla mnie dyskwalifikowało je dziwne podbarwienie od zastosowanych materiałów w membranach. Z takich powodów np. też nie lubię słuchać głośników Sonido. Dla mnie dźwięk z kolumn musi być jak najmniej podbarwiony, wiem barwa i jej dobre oddanie w audio to trudne zagadnienie dla tego czekam spokojnie, może komuś się uda zrobić kolumny w ludzkiej cenie bez tzw "gratisów".

Jeśli takowe występowało to zawsze można dobrać system by zniwelować je do pewnego minimum. Generalnie każdy materiał wykorzystywany w produkcji przetworników można napietnowac z tego samego powodu bo każdy do pewnego stopnia narzuca swój charakter w mniejszym lub większym stopniu. Kwestia preferencji ale tym akurat skażeni jesteś wszyscy. Ideały nie istnieją. A jeśli już to przynajmniej każdy ma swój. Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pewnie inaczej by troszkę ludzie patrzyli gdyby ceny były inne, a w tych cenach co są Persony jest już duży wybór i jest w czym wybierać... Więc Persony z tego co w sklepach się pytałem średnio się sprzedają - delikatnie mówiąc.. Kiedyś Paradigmy były tańsze, a tym samym był lepszy stosunek jakości do ceny.. dzisiaj jest to inna bajka pod tym względem, bo ceny poszybowały w górę.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się urządzeń po to by się do nich przyzwyczajać. Kupujesz to co ci się podoba i cie zachwyci. Persona w takim razie nie jest dla Ciebie. Z drugiej strony czy wnioski na ich temat wysuwasz na podstawie marnych prezentacji na AS?

Ja chyba rekomenduje któregoś z panów prezesom Polpak do wykonania w ramach umowy zlecenia i w ramach możliwości firmy Polpak na najbliższym AVS prezentacji najnowszej linii Paradigm Premier. Siedzę w tym 27 lat, i zawsze czytam ze coś nie tak. Chciałbym zobaczyć jak Panowie w ramach pewnych ramek sprawdzą się w takim zadaniu. W końcu jako pasjonaci powinniście posiadać iskrę Bożą i nikt nie powinien mieć wątpliwości że jest to najlepsza prezentacja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rekomenduje któregoś z panów prezesom Polpak do wykonania w ramach umowy zlecenia i w ramach możliwości firmy Polpak na najbliższym AVS prezentacji najnowszej linii Paradigm Premier. Siedzę w tym 27 lat, i zawsze czytam ze coś nie tak. Chciałbym zobaczyć jak Panowie w ramach pewnych ramek sprawdzą się w takim zadaniu. W końcu jako pasjonaci powinniście posiadać iskrę Bożą i nikt nie powinien mieć wątpliwości że jest to najlepsza prezentacja ;)

A Kolega uważa, że ostatnie dwie prezentacje Person na AS było na tyle dobrze zrobione, że nie da się lepiej?

 

Też pewnie inaczej by troszkę ludzie patrzyli gdyby ceny były inne, a w tych cenach co są Persony jest już duży wybór i jest w czym wybierać... Więc Persony z tego co w sklepach się pytałem średnio się sprzedają - delikatnie mówiąc.. Kiedyś Paradigmy były tańsze, a tym samym był lepszy stosunek jakości do ceny.. dzisiaj jest to inna bajka pod tym względem, bo ceny poszybowały w górę.

Ceny wysokie ale adekwatne do użytych technologii, jakości wykonania i brzmienia. Jedyny mankament tej marki to to, że jest mało popularna i postrzegana przez pryzmat tańszych serii czy nawet kina domowego. Rzeczywiście na tak wysokim pułapkę Paradigm jeszcze nigdy nic nie oferował ale każdy kiedyś zrobił ten pierwszy krok. Osobiście cieszę się, że firma z takim doświadczeniem i potencjałem, zdecydowała się na takie posunięcie. Paradigm udowodnił już ze potrafi robić wysokiej klasy kolumny. Seria Sygnature bez problemu może rywalizować z kolumnami że swojego przedziału cenowego. Ostatnio wpadły mi w ręce dwie recenzje fachowców z Kanady i Francji którzy przetestowania Sygnature s6v3 we własnych systemach. Jeden z recenzentów ma u siebie B&w 802. Nie bał się napisać choćby tego, że kilka rzeczy S6 maja lepsze np górę pasma. Obu recenzentów oceniło je bardzo wysoko a cenę określili jako jak najbardziej uzasadniona. Francuz natomiast napisał że odpowiednik cenowy S6, B&W804 nie ma przy nich szukać. Jako jedyny minus wytknal to, że marka mało popularna i w związku z tym cena wydaje się wysoką ale dodał że jest w pełni uzasadniona. Persona jest jeszcze lepsza a Elberoth potwierdził również że start na tym pulapie jest udany i jakość na oczekiwanym poziomie. Myślę że to świetny produkt tyle że dla nielicznych że względu na cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja chyba rekomenduje któregoś z panów prezesom Polpak do wykonania w ramach umowy zlecenia i w ramach możliwości firmy Polpak na najbliższym AVS prezentacji najnowszej linii Paradigm Premier. Siedzę w tym 27 lat, i zawsze czytam ze coś nie tak. Chciałbym zobaczyć jak Panowie w ramach pewnych ramek sprawdzą się w takim zadaniu. W końcu jako pasjonaci powinniście posiadać iskrę Bożą i nikt nie powinien mieć wątpliwości że jest to najlepsza prezentacja ;)

A Kolega uważa, że ostatnie dwie prezentacje Person na AS było na tyle dobrze zrobione, że nie da się lepiej?

Oczywiście że można było lepiej. Pamiętajmy jednak o ograniczeniach czy to połączonej sali wystawienniczej czy do niedawna prymatowi urządzeń z danej grupy. Ostatnia prezentacja na dzielonym STR za 440K zł bardzo już się zbliżała do sensownego poziomu. Ale pamiętajmy że to prezentacja bardzo ogólna zawsze lepiej jest takich głośników posłuchać w sensowniejszych warunkach i na swoich warunkach. Czego każdemu życzę bo warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można było lepiej. Pamiętajmy jednak o ograniczeniach czy to połączonej sali wystawienniczej czy do niedawna prymatowi urządzeń z danej grupy. Ostatnia prezentacja na dzielonym STR za 440K zł bardzo już się zbliżała do sensownego poziomu. Ale pamiętajmy że to prezentacja bardzo ogólna zawsze lepiej jest takich głośników posłuchać w sensowniejszych warunkach i na swoich warunkach. Czego każdemu życzę bo warto.

Na swoich warunkach to byłby ideał. Niestety wystawy to tylko namiastka. Ale można było zadbać o lepszą akustyka, wydzielić powierzchnię, ogrodzie, stworzyć im jeszcze lepsze warunki. Samo 440k zł sprawy nie załatwi. A można stworzyć przyjazne akustycznie warunki niewielkim nakładem pracy i kosztami. Pięknym przykładem na to była dwa lata temu prezentacja Sonus Faber i A.R. gdzie skutecznie sprawę załatwiono kotarą rozpietą na stelażu. Nie trzeba paneli i dyfuzorow po 30 tys. za szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoich warunkach to byłby ideał. Niestety wystawy to tylko namiastka. Ale można było zadbać o lepszą akustyka, wydzielić powierzchnię, ogrodzie, stworzyć im jeszcze lepsze warunki. Samo 440k zł sprawy nie załatwi. A można stworzyć przyjazne akustycznie warunki niewielkim nakładem pracy i kosztami. Pięknym przykładem na to była dwa lata temu prezentacja Sonus Faber i A.R. gdzie skutecznie sprawę załatwiono kotarą rozpietą na stelażu. Nie trzeba paneli i dyfuzorow po 30 tys. za szt.

I tak i nie. Właśnie na tym to polega, na ograniczeniach które nie zależą od nas .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.