Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dowiedziałem się fajnej rzeczy odnośnie Paradigma personów, otóż można sobie zamówić kolor z kilkunastu dostępnych jakie producent ma w swojej ofercie. Wystarczy tylko wejść na ich stronę, zobaczyć jaki pasuje i zamawiamy w danym kolorze. Dodatkowo można wybrać w kilku kolorach, kolor maskownicy jak i kolor poszczególnych głośników.. i cena jest ta sama co za wyjściowy kolor. Powiem szczerze fajny pomysł..

 

 

 

https://design.paradigm.com/persona/customize

 

Mój przykład..

 

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-silver-metal-work-woofers-b.png

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-silver-metal-work-woofers-b.pnghow to do a screenshot on a pc

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-silver-metal-work-woofers-b.png

 

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-silver-metal-work-woofers-b.png

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-silver-metal-work-woofers-b.png

 

Jeszce zapomniałem można zmienić kolor frontu, a tym samym jest wtedy zmiana koloru nóżek..

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-black-metal-work-woofers-si.png

 

 

 

persona-3f-cabinet-merlot-metal-work-black-metal-work-woofers-bl.png

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was się orientuje, kiedy wchodzą do sprzedaży Monitory SE i Premiery w Polsce i w jakiej cenie?

Czy ktoś z Was się orientuje, kiedy wchodzą do sprzedaży Monitory SE i Premiery w Polsce i w jakiej cenie?

Monitor SE według wszelkich znaków na ziemi i niebie powinien być dostępny w Polsce już w ostatnim tygodniu czerwca.

Ceny chyba już podawałem, ale powtórzę i nie jestem pewien czy dystrybutor nic nie zmieni w między czasie więc nie są to oficjalne ceny .

SE 6000F -3899 para

SE 3000F 2999 para

SE 2000C 849 sztuka

SE Atom 1250 para

Ceny oczywiście PLN ;)

 

Seria Premier w Polsce za 2,5 miesiąca. Ceny zakładane zaskakująco dobre.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Szczególnie czekam na serię Premier. Mam nadzieję, że będzie nawiązywać brzmieniem do serii Special Edition sprzed kilku lat (SE1, SE3) i Studio.

Seria Premier jest bezpośrednim następcą serii Reference Studio. Więc to całkiem możliwe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich , pozwole sobie zamiescic ogłoszenie na forum , będe się musiał powoli rozstać z systemem moich marzeń

Posiadam zestaw mocno rozbudowany flagowy system Paradigm Signature 7.0 lub 11.0 ( + 4 scienne ).

bez subwoofera . Be wchodzenia w detale bez wątpienia chyba najlepszy system wielokanałowy ever i ! . Wersja V2 w czarnym lakierze piano . Stan ideał, 1 własciciel , kartony do wszystkiego . . Jeżeli ktoś jest chętny do przejęcia całości pisać do mnie, podam numer . Nie sprzedaje oddzielnie tylko poważne oferty .

Edytowane przez Bassoholik777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam możliwość nabycia kolumn Paradigm Studio 60v5 ale nie mam możliwości ich odsłuchu. Na dzień dzisiejszy dysponuję takim sprzętem: Ampli Onkyo Tx Rz810, fronty Paradigm Titan Monitor, cetnral Paradigm Monitor Center 3 v.7, za sourrandy robią Paradigm Mini Monitory, sub to Velodyne EQ-MAX 10. Fronty podpięte Van Den Hul CS-122 Hybrid.

Kina praktycznie nie oglądam (za to pozostali członkowie rodziny tak), oglądam tylko koncert, a słucham sporo w stereo. Teraz pytanie, czy to Onkyo poradzi sobie ze Studio 60v5?

Słucham głownie popu, klasyki rocka, muzyki filmowej, jazzu. Pokój ma 33m, ale współdzielona z aneksem kuchennym. Miejsce odsłuchowe znajduje się ok 2,5m od kolumn.

Czy w ogóle Onkyo "pogodzi" się z Paradigm Studio?

Edytowane przez frommert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo bedzie dawal rade i zagra bardzo przyzwoicie, sluchalem kilka starszych modeli serii 8xx 9xx dokladnie na paradigm studio 60 v5i dawaly rade bez problemu, Onkyo gra dosc miekko i ma podbarwiony szeroki bass

A 60v5 nie sa wylewne maja doskonala precyzje duzo lepsza niz 100, bass jest szybki i precyzyjny dobrze kontorlowany wiec powinno sie ladnie zgrac. Ale z 100 juz nie. 60 v5 to kolumny bardzo dobre i uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Paradigm Premier który dostępny będzie już od końca sierpnia;

 

Premier 800F / 9499zł/ para

Premier 700F / 7499zł/ para

 

Premier 200B / 4699zł/ para

Premier 100B / 3750zł/ para

 

Premier 600C / 4699zł/ szt.

Premier 500C / 3750zł/ szt.

 

Na weekend powinny do mnie trafić Persona F3. Wrzucę parę fotek.

Lepiej napisz o wrażeniach dźwiękowych. Sam po sobie wiem że zwalają z nóg jesli tylko mają dobra amplifikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że napiszę. Będą w najciemniejszej szacie. Moim zdaniem najbardziej intrygujące w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Napędzac je będzie mój Jazz Wile. Wspaniała synergia tej maszyny z moimi Sygnature S6v3 zapowiada muzyczne wrażenia na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie bardzo ciekawym będzie porównanie obu konstrukcji. S6 bardzo pięknie odpowiedziała na upgread zwrotnicy i gra naprawdę zaskakująco wyrafinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend powinny do mnie trafić Persona F3. Wrzucę parę fotek.

Przy okazji ciekawy jestem od kogo. W Polsce tymi głośnikami na półce dysponują tylko trzy salony.

Katowice Przemysłowa 3

Niepołomice Kosciuszki 9

Reguły Jerozolimskie 333A

 

Kto będzie tak dobry i ci ich użyczy ? Zdradzisz tajemnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość nabycia kolumn Paradigm Studio 60v5 ale nie mam możliwości ich odsłuchu. Na dzień dzisiejszy dysponuję takim sprzętem: Ampli Onkyo Tx Rz810, fronty Paradigm Titan Monitor, cetnral Paradigm Monitor Center 3 v.7, za sourrandy robią Paradigm Mini Monitory, sub to Velodyne EQ-MAX 10. Fronty podpięte Van Den Hul CS-122 Hybrid.

Kina praktycznie nie oglądam (za to pozostali członkowie rodziny tak), oglądam tylko koncert, a słucham sporo w stereo. Teraz pytanie, czy to Onkyo poradzi sobie ze Studio 60v5?

Słucham głownie popu, klasyki rocka, muzyki filmowej, jazzu. Pokój ma 33m, ale współdzielona z aneksem kuchennym. Miejsce odsłuchowe znajduje się ok 2,5m od kolumn.

Czy w ogóle Onkyo "pogodzi" się z Paradigm Studio?

 

Wg mnie ten amplituner jest za słaby, aj mam onkyo 5010 i uważam, że to jest minimum dla tych kolumn..

 

Na swoich warunkach to byłby ideał. Niestety wystawy to tylko namiastka. Ale można było zadbać o lepszą akustyka, wydzielić powierzchnię, ogrodzie, stworzyć im jeszcze lepsze warunki. Samo 440k zł sprawy nie załatwi. A można stworzyć przyjazne akustycznie warunki niewielkim nakładem pracy i kosztami. Pięknym przykładem na to była dwa lata temu prezentacja Sonus Faber i A.R. gdzie skutecznie sprawę załatwiono kotarą rozpietą na stelażu. Nie trzeba paneli i dyfuzorow po 30 tys. za szt.

 

Oczywiście ale przede wszystkim trzeba chcieć.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ciekawy jestem od kogo. W Polsce tymi głośnikami na półce dysponują tylko trzy salony.

Katowice Przemysłowa 3

Niepołomice Kosciuszki 9

Reguły Jerozolimskie 333A

 

Kto będzie tak dobry i ci ich użyczy ? Zdradzisz tajemnicę?

Hehe, jasne. To nie tajemnica. Kolega bo je kupił. Zapytam go gdzie zamówił i napisze. A jednak czarnych nie będzie bo 2,5 miesiąca trzeba czekać. Tak więc w przyszłym tyg będzie u mnie szara eminencja Persona F3

 

 

 

Wg mnie ten amplituner jest za słaby, aj mam onkyo 5010 i uważam, że to jest minimum dla tych kolumn..

 

 

 

Oczywiście ale przede wszystkim trzeba chcieć.

No to nie podlega watpliwosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal juz ktos nowych monitorow serii Premier 100B? Jak wrazenia?

Wstępnie słuchałem. Moim zdaniem zdecydowanie lepsze od poprzednie Studio 10 v 5. Inne granie. Ale zawsze trzeba posłuchać osobiście u siebie. Np męczyłem 700F i jestem pod bardzo dużym wrażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsłuchy Paradigm Persona bo coś cisza zapadła ?

Właśnie dostałem dziś info, że wreszcie są! Trochę to trwało bo był problem z dostępnością Person w czarnym kolorze. Jutro wieczorem będą już u mnie.

 

Za kilka tygodni będę miał też u siebie Usher 8571 DMD 2. Ciekawy jestem jak zaprezentują się na tle Paradigma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie są!

 

Piękna, bardzo zgrabna konstrukcja

 

Piękna, bardzo zgrabna konstrukcja

 

Są zaskakująco kompaktowe. Są to raczej jeszcze małe jak na standardy highend kolumny podłogowe. Mniej więcej takiej postury jak moje S6. Jutro jeszcze dokładne pozycjonowanie i wkrecenie kolcow oraz sesja zdjęciową za dnia.

 

Prosto ale dobrze zapakowane. Małe prawdopodobieństwo uszkodzenia. Miały być całe czarne ale na taką wersję trzeba czekać ponoć 2 miesiące. Wygląd przez srebrną płytę czołową i same przetworniki techniczny ale jakośc wykonania na najwyższym poziomie. Moje S6 też są w piano lacku który już mi się opatrzył trochę ale wykończenie to jest mimo wszystko szlachetne i ponadczasowe.

 

Estetyka brzmienia bardzo podobna do moich S6. To dobrze. Trzeba poczekać aż przetworniki się rozruszaja a, komponenty wygrzewa ale od początku czuć klasę. Słychać, że będą bardzo dokładne ale też bardzo prawdziwe. Bez czarownica. Świetny bas i przestrzeń od początku.

 

Wstepne ustawienie nie przyniosło żadnych niedogodności brzmieniowych. Dopracowana akustyka pokoju w tym przypadku procentuje

post-8400-0-18839400-1536263075_thumb.jpg

post-8400-0-29141900-1536263385_thumb.jpg

post-8400-0-51781000-1536263833_thumb.jpg

post-8400-0-90867900-1536264158_thumb.jpg

post-8400-0-32520800-1536264379_thumb.jpg

post-8400-0-41736400-1536264771_thumb.jpg

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając ich, pierwsze co przychodzi mi na myśl to to, że słychać rzeczy nieslyszalne. Słychać dosłownie nasubtelniejsze musniecia , szmery , swisty i cholera wie jeszcze co. Tyczy się to również średnicy. I to w średnicy słyszę najwięcej różnic względem moich modyfikowanych S6v3. Zobaczymy jak będą grać po tygodniu wygrzewania bo na początku mimo wielu atutów słychać, że brzmienie jest jeszcze pełne jakiegoś bliżej nie określonego napięcia, jest jeszcze surowe trochę. Słuchając ich od razu skojarzyło mi się z tym co wiele razy słyszałem z konstrukcji Magico. Nie wiem czy porównanie trafne ale w dużej mierze jest to podobna charakterystyka za wyjątkiem basu który tu jest zdecydowanie inny. Różnic jest oczywiście więcej ale całościowo przypomina mi to takie wyczynowe granie jakie często doświadczyłem na AS słuchając systemów opartych o konstrukcje Magico.

 

Ciekawym byłoby porównanie 3F z najnowszą i najtańszą konstrukcją podlogowa Magico. Przedział cenowy ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z 3F minął. Kolumny zmieniły trochę swój charakter, otworzyły się, straciły pewien "nalot". Grają jednak ostro, technicznie i nerwowo rzekł bym. Trzeba czasu. Słychać ogromny potencjał tej konstrukcji. Myślę, że będą to kolumny dla "wyczynowcow". Pokażą każdy detal, fakturę, kazdy "zawijas", choćby najdrobniejszy. Są bardzo szybkie i dynamiczne. Na tą chwilę jednak nie zamienilbym moich na nie. Obawiam się że te dwa tyg przez które będą u mnie grać, nie osiągną pełni swoich możliwości. Myślę że za około pół roku znowu przywiozę je do siebie i wtedy ocenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu proszę link do najnowszej recenzji Paradigm SE Monitor 3000F

 

http://www.hifichoice.pl/41#/spreads/85

 

Kolejny dzień z 3F minął. Kolumny zmieniły trochę swój charakter, otworzyły się, straciły pewien "nalot". Grają jednak ostro, technicznie i nerwowo rzekł bym. Trzeba czasu. Słychać ogromny potencjał tej konstrukcji. Myślę, że będą to kolumny dla "wyczynowcow". Pokażą każdy detal, fakturę, kazdy "zawijas", choćby najdrobniejszy. Są bardzo szybkie i dynamiczne. Na tą chwilę jednak nie zamienilbym moich na nie. Obawiam się że te dwa tyg przez które będą u mnie grać, nie osiągną pełni swoich możliwości. Myślę że za około pół roku znowu przywiozę je do siebie i wtedy ocenie

Za szybkie i za dynamiczne? Rozwiń, bo powiem że mnie zaciekawiłeś, ja uważam ich szybkości dokładność za atut który znakomicie do mnie przemawia. To moje granie choc moim preferowanym typem jest 5F z jednym głośnikiem niskotonowym więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.