Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.01.2019 o 21:32, Radosław Fratczak napisał:

Witam może koledzy by mi podpowiedzieli mam lekko uszkodzony głośnik mid bass w monitorach 9v6 czasami pierdzi niestety da się wyczuć obcieranie cewki. Nigdzie nie mogę trafić nawet na używkę. Może wiecie gdzie szukać

Pozdrawiam Radek

Polecam  koledze odkręcić ten głośnik i zobaczyć.

NA 100 % to nie wina cewki . tak mi się wydaje ;) prowdopodobnie  odkleiła się membrana od karkasu   już  co najmniej  kilka razy  miałem z tym problem  . W serii Signature oraz Studio . W niższych seriach jest ten sam problem .Ostatnio w S 8v3   Nawet najwyższe modele  są  wyprodukowane z wadami ktore po jakimś czasie wychodzą przeważnie  jeżeli ktoś słucha  bardzo  głośno  lub przeciągnie z mocą . Albo kupi już wytłuczone .Za duży wychył membrany doprowadza do oderwania się membrany , puszcza klej  czasami  rozwywa  dolne zawieszenie  w skrajnych przypadkach  . Cewki  są solidne  prawie nigdy nie  przepalają się   są nawinięte grubym drutem,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej. Głośnk gra  tak jakby cewa  ocierała a w rzeczywistości  karkas  szoruje po membranie  jak tłok .Miałem ok  20 par  podłogowek wiekszość to Signatury 8V1 V2 V3  ale serie studio tez i miałem  i ten problem czasami  wystepował  .Tą usterkę można naprawić  samemu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.02.2019 o 11:09, Bassoholik777 napisał:

,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej.

Klej nie jest słabej jakości tylko Ekologiczny. Zielony jak zwał tak zwał Pardigm jest z Kanady a oni tam maja fioła na punkcie ekologii. I nie jest to jakaś powszechna cecha jak sugeruje Bassoholik. Życzę każdemu zeby miał w zyciu tak mało problemów z innymi produktami jak z Paradigm czy MartinLogan. Przypominam że teraz to jedna firma PML      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam S6v3 od-jeśli pamięć mnie nie myli-6 - 7 lat. Słucham naprawdę bardzo dużo i mam warunki by słuchać też głośno, więc często system rozpędza się do naprawdę powaznych już poziomów. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymkolwiek w tych kolumnach. Przetworniki po tylu latach pracy są jak nowe. Życzę innym producentom tej jakości. A z ekologią w Kanadzie bym nie przesadzal. Też tak myślałem. Do momentu gdy na Planete obejrzałem dokument dotyczący właśnie tego kraju i ekologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.02.2019 o 11:09, Bassoholik777 napisał:

Polecam  koledze odkręcić ten głośnik i zobaczyć.

NA 100 % to nie wina cewki . tak mi się wydaje ? prowdopodobnie  odkleiła się membrana od karkasu   już  co najmniej  kilka razy  miałem z tym problem  . W serii Signature oraz Studio . W niższych seriach jest ten sam problem .Ostatnio w S 8v3   Nawet najwyższe modele  są  wyprodukowane z wadami ktore po jakimś czasie wychodzą przeważnie  jeżeli ktoś słucha  bardzo  głośno  lub przeciągnie z mocą . Albo kupi już wytłuczone .Za duży wychył membrany doprowadza do oderwania się membrany , puszcza klej  czasami  rozwywa  dolne zawieszenie  w skrajnych przypadkach  . Cewki  są solidne  prawie nigdy nie  przepalają się   są nawinięte grubym drutem,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej. Głośnk gra  tak jakby cewa  ocierała a w rzeczywistości  karkas  szoruje po membranie  jak tłok .Miałem ok  20 par  podłogowek wiekszość to Signatury 8V1 V2 V3  ale serie studio tez i miałem  i ten problem czasami  wystepował  .Tą usterkę można naprawić  samemu  

100 % prawdy !!! Seria Studio v.1 i v.2 nie miała z tym problemu ! - stary, dobry klej !!!, Signature jak najbardziej !. Problemem faktycznie jest POWSZECHNY, przy głośniejszym słuchaniu (nie mylić z katowaniem) wychodzi ZAWSZE !  Kolega odkrył całą prawdę, którą potwierdzam jako wieloletni użytkownik Paradigmów. Miałem z tym problem kilka razy w S8v.1....po kolei padał woofer po wooferze lub nawet średniotonowy !,  nigdy nic nie było przepalone, zawsze winowajcą był klej !, wszystko zostało naprawione i kolumny grają jak nowe, ale ile nerwów poszło.....w Studio 80 v.2 nigdy nie miałem z tym problemu !

W dniu 24.05.2019 o 11:27, dyzman69 napisał:

Używam S6v3 od-jeśli pamięć mnie nie myli-6 - 7 lat. Słucham naprawdę bardzo dużo i mam warunki by słuchać też głośno, więc często system rozpędza się do naprawdę powaznych już poziomów. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymkolwiek w tych kolumnach. Przetworniki po tylu latach pracy są jak nowe. Życzę innym producentom tej jakości. A z ekologią w Kanadzie bym nie przesadzal. Też tak myślałem. Do momentu gdy na Planete obejrzałem dokument dotyczący właśnie tego kraju i ekologii. 

Do czasu....Potwierdzam, że poza nieszczęsnym klejem Paradigmy są bardzo trwałe......ale klej przysparza masę nerwów użytkownikom.....

W dniu 22.05.2019 o 14:52, kerikawon napisał:

Klej nie jest słabej jakości tylko Ekologiczny. Zielony jak zwał tak zwał Pardigm jest z Kanady a oni tam maja fioła na punkcie ekologii. I nie jest to jakaś powszechna cecha jak sugeruje Bassoholik. Życzę każdemu zeby miał w zyciu tak mało problemów z innymi produktami jak z Paradigm czy MartinLogan. Przypominam że teraz to jedna firma PML      

Problem jest POWSZECHNY, tyle tylko że można sobie z nim poradzić mając kogoś zaufanego do naprawy, po ponownym sklejeniu głośnik jest jak nowy....rzadko, bardzo rzadko następuje jego trwałe zniszczenie jeśli szybko zareagujemy.

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu a słucham bardzo dużo i głośno. Jeśli ktoś nie używa podwójnego okablowania to radzę wyeliminować jedna parę zacisków i pozbyć się zworek. Kolumny też świetnie odpowiadają na upgread zwrotnicy która jest zbudowana z taniutkich części. Przetworniki maja ogromny potencjał, trzeba tylko go wydobyć. Zaskakujące dla mnie jest to jak tak udany projekt potrafią ograniczyć księgowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrosłem z okablowania i innych bzdetów.;) Radzę jednak zwrócić uwagę na Isoacoustics: http://www.isoacoustics.com/product-info/iso-hacks-installing-gaia-with-paradigm-signature-series/

To robi naprawdę robotę....

Przy kompie używam do Dynaudio XEO2 tego: http://www.isoacoustics.com/iso-130-isolation-stands/

Różnica jest naprawdę spora......i wyłącznie na plus !

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy, kable powinny być po prostu dobrze zrobione zgodnie z zasadami. Nic dziwnego że większość ludzi pisze że są różnice skoro, używają jakiś kompromisów lub kabli głośnikowych niewłaściwie dobranych czy to pod względem energetycznym czy pojemnościowym. Prawa fizyki działają i działać chyba będą jeszcze długo/ no chyba że miłościwie nam panujący odwołają ? 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, miałem na myśli oszołomstwo audiofilskie różnej maści - kable cyfrowe za astronomiczne kwoty w tym kable usb za kilka tysięcy złotych ?, plastikowe listwy Sulek za 6 tys. i inne tego typu babole robiące z owładniętego audiofilią nervosą skończonego kretyna, który nawet rod lub złoto na wtyczce sieciowej słyszy po jej uprzednim wygrzaniu 500 h ? A i w sygnałowych analogowych zalecam daleko idący rozsądek, bardzo daleko.....jest cała masa o niebo ważniejszych rzeczy......

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 19:03, zyzio napisał:

Ja wyrosłem z okablowania i innych bzdetów.;) Radzę jednak zwrócić uwagę na Isoacoustics: http://www.isoacoustics.com/product-info/iso-hacks-installing-gaia-with-paradigm-signature-series/

To robi naprawdę robotę....

Przy kompie używam do Dynaudio XEO2 tego: http://www.isoacoustics.com/iso-130-isolation-stands/

Różnica jest naprawdę spora......i wyłącznie na plus !

Okablowanie zyzio to nie bzdety. Zwrotki też. Przykladasz wagę do standow, co mnie wcale nie dziwi ale z drugiej strony olewasz okablowanie i inne bzdety. I tu jestem szczerze zdziwiony ?

W dniu 10.07.2019 o 12:58, zyzio napisał:

Oczywiście, miałem na myśli oszołomstwo audiofilskie różnej maści - kable cyfrowe za astronomiczne kwoty w tym kable usb za kilka tysięcy złotych ?, plastikowe listwy Sulek za 6 tys. i inne tego typu babole robiące z owładniętego audiofilią nervosą skończonego kretyna, który nawet rod lub złoto na wtyczce sieciowej słyszy po jej uprzednim wygrzaniu 500 h ? A i w sygnałowych analogowych zalecam daleko idący rozsądek, bardzo daleko.....jest cała masa o niebo ważniejszych rzeczy......

Radziłbym trochę więcej pokory i szacunku dla tych co jednak to złoto i rod na wtyku sieciowym słyszą. Ok, uważasz, że są ważniejsze rzeczy i trudno z tym polemizować, wszak priorytety każdy sobie sam wyznacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam studio 100v5 i bardzo nie równą drewnianą podłogę ( na razie brak możliwości wymiany ) , proszę o radę jakie podkładki zastosować pod w/w kolumny firmowe trzeszczą słaba regulacja itp

Witam posiadam studio 100v5 i bardzo nie równą drewnianą podłogę ( na razie brak możliwości wymiany ) , proszę o radę jakie podkładki zastosować pod w/w kolumny firmowe trzeszczą słaba regulacja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy któryś z kolegów wie może jaki jest rozmiar śruby do kolców podstawek do Paradigm studio 100v5 ( brak w domu suwmiarki)

Witam czy któryś z kolegów wie może jaki jest rozmiar śruby do kolców podstawek do Paradigm studio 100v5 ( brak w domu suwmiarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.11.2019 o 11:29, kerikawon napisał:

Tu nie chodzi o suwmiarkę bo jest to gwint calowy, ewentualnie o innym skoku niż normalny metryczny. 6 mm metryczny wkręca się tylko dwa zwoje.    

Znalazłem informacje jest to standardowy gwint calowy  1/4 -20 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zawsze twierdziłem że subwoofery Paradigm są najlepsze w swoich kategoriach na rynku. 

Tu porównanie z ósmym cudem świata według tak zwanych znawców.  Co wy na to ?

Defiance V12 CEA 2010 Results (2 meter RMS) - 12inc / 120W RMS
25Hz      97.1 dB
31.5Hz   102 dB
40Hz      106.7 dB
50Hz      109.1 dB
63Hz      109.4 dB

SB-2000 CEA 2010 Results (2 meter RMS) - 12inch / 500W RMS
25Hz      97.1 dB
31.5Hz   102.8 dB
40Hz      108.3 dB
50Hz      108.9 dB
63Hz      109.2 dB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity wynik jak na seryjny sub + sterowanie z apki, ale... Brakuje pełnego wykresu. SVS SB 2000 to budżetowy sub tej marki, nie żaden cud, jest niewiele droższy od tego Paradigma i to uzasadnione bo jak widać jest znacząco mocniejszy na samym dole. 

 

 

 

 

image.jpeg

image-1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że Paradigm zawsze się broni i robi konkret, nawet w porównaniu z ostatnio będącymi na fali. I jeśli ustępuje to o włos a znacznie częściej jest tym lepszym wyborem.  Co wy na to ?

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to na rynku subów konkurencja jest ostra. Ktoś kto ma zestaw Paradigm to może dokupi i suba tej marki, ale dla kogoś kto się zna, raczej Paradigm jest średnio konkurencyjny. Chyba że na tle takich marek które robią wszystko np Dali, Tannoy itd. Na chwilę obecną SVS, XTZ, BK, z trochę mniej opłacalnych (droższych) ale polecanych Rel.  Z tańszych, kinowych jest np Klipsch. Także nie ma łatwo. To już nie te czasy że sub Paradigm Servo kosił konkurencję. To i tak nic, w Ameryce z takich bardziej kinowych subów jest dopiero ostra rywalizacja... Oprócz SVS są jeszcze mocni zawodnicy, niektórzy mają lepsze i bardziej opłacalne cenowo suby np Rythmik, JTR, niektóre PSA, Monolith. Ale w Europie chyba niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś z klubowiczów miał okazję porównać Pylon Diamond 25 z Paradigm Premier 700F?  Posiadam Pylon i są fajne ale czas na coś lepszego. Coś o mocniejszym i dynamiczniejszym brzmieniu. Zastanawiam się na Premierami. Czy to dobry kierunek? 

Słucham głównie rocka i metalu. Pomieszczenie ok 25m2. Wzmacniacz to Marantz PM 8005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście porównywałem z Diamont 25 ale to ja, czyli zagorzały fan marki. 700F gra inaczej całkiem nie jak Paradigm wbrew opisom. Blizej mu do zestrojenia w typie KEF. Wiec w stosunku do Pylona to całkiem inne granie. No i na pewno lepsze do Rocka. I choćby dlatego w tym wypadku ze wskazaniem na Paradigm. Szybkie z narawdę dobrym basem pełne niuansów jak oczywiście na tę klasę cenową. Z tego co pamiętam w salonie w Regułąch można je kupić nawet 30% taniej w stosunku do ceny rynkowej. Ale to trzeba wejść i od razu zadeklarować że jest się fanem marki ?, oraz że Paradigm jest w rodzinie od trzech pokoleń ? 

 

 

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko o bezpośrednia kontynuację, natomiast w tej chwili w promocji można zanabyć wyższą linię głośników z serii Premier i tu np. Premier 800F jest do zassania za 6649 a Premier 600F za 5249. Premier to linia w założeniu w okolicach starej serii Studio Reference. 

https://www.polpak.com.pl/marki/260/Premier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
8 minut temu, arti_ napisał:

Szukam opini na temat centrala cc-190 v5 czy to dobry głosnik , majacy cechy wspolne z paradigm monitor 9v5 v6 czy warto zrobic zamianke z tonsila siesty center na tego paradigma . Jak to gra moze ktos w domu posiada i moze wyrazic swoja opinie

v5 i v6 to te same głośniki, będą się zgrywały, na pewno lepiej od Siesty. Natomiast czy ogólnie to lepszy czy gorszy center, tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja mam stereo paradigm 9v5 w innym pokoju mam kd na siesta caly zestaw ale robie przemeblowanie i mysle nad zamiana glosnikow tym razem kd na paradigmy 5.0 a siesty sprzedac i do stereo w malym pokoju jakies monitorki do sluchania spokojnej muzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mnie też interesuje opinia kogoś kto ma Prestige 75F i czym się różni ich granie od serii Premier. Prestige jest trochę droższa, ale czy warto do niej dopłacać?

 

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 09:55, Gambetti napisał:

Cześć,

Posiad ktoś z Was kolumny Paradigm 75F Prestige? Jak je oceniacie? Chce je zestawić w pokoju 20 m2 z Moon Ace.

Na spokojnie do 20 m2 możesz te kolumny brać o ile pasują, choć nie wiem jak zagrają z moonem.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.