Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie do końca rozumiem tę opinię. Akurat Prestige gra jak za starych filozofii Paradigm. A zwłaszcza Prestige 75F brylują jak niezwykle ekspresyjne dynamiczne i wręcz koncertowo grające zestawy. Moim zdaniem najlepszy zestaw z serii. Ja go bardzo lubię, za to co potrafi zrobić w pomieszczeniu do 35m2. Dodatkowo Prestige sa produkowane w Kanadzie. 

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2021 o 09:17, kerikawon napisał:

Paradigm pokazuje już nową serię zastępująca serię Prestige. Dostępność prawdopodobnie już w kwietniu. image.thumb.png.feb7cbb74186d92225972d8c9c2d2df8.png

1) czy wiadomo z czego będą wykonane membrany głośników stożkowych ?

Aluminium  (jak w Prestige) - czy PP (jak w Premier) ?

2) czy Paradigm wycofuje się z konstrukcji 2,5 drożnych ?

dzięki !

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wysokotnowy to kombinacja aluminium magnezu i ceramiki. Średniotonowy mieszanka aluminium i magnezu. Niskotonowe to włókno węglowe z domieszką minerałów. Co do cięcia zwrotnicy zapewne dowiemy się wszystkiego za niedługo. Dostępność w Kandzie  marzec 2021.  

image.png

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kerikawon napisał:

Głośniki wysokotnowy to kombinacja aluminium magnezu i ceramiki. Średniotonowy mieszanka aluminium i magnezu. Niskotonowe to włókno węglowe z domieszką minerałów. Co do cięcia zwrotnicy zapewne dowiemy się wszystkiego za niedługo. Dostępność w Kandzie  marzec 2021.  

image.png

To rozwiązanie z wsunięciem głośnika wysokotonowego w głąb i zastosowanie "wave guide'a" od razu skojarzyło mi się z konstrukcjami Amphion - których zresztą ostatnio miałem okazje słuchać u siebie (model Neon+) ale to zupełnie inne granie jak moje Studio v5

Jestem super ciekawy w którą stronę wizji dźwięku idzie teraz Paradigm z tymi wszystkimi zmianami ? 

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie jest mocowany kabel głośników w kolumnach Paradigm? Chodzi mi o 3000F, ale pewnie zasada dotyczy wszystkich?

Nie toleruję bananów. Zdecydowanie bardziej preferuję dziurę na gwincie, w którą wkładam kabel i dociskam śrubą.

Coś jak na zasadzie:

link

Czy w tym modelu jest też taki "otwór na wylot"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką średnicę ma gniazdo banana?
Kupiłem coś takiego. Zastanawiam się, jaki typ połączenia jest pewniejszy...

Kupiłem kątowe, gdyż proste powodują zagięcie kabla i nie jest to wg mnie dobre zjawisko.

https://allegro.pl/oferta/wtyki-glosnikowe-bananowe-katowe-nakamichi-hq-2szt-9545035819?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście choćby powrót do koncepcji pływającego mocowania przetworników zarzuconą przez poprzedniego, chwilowego właściciela. Na szczęście starzy twórcy i właściciele Paradigm powrócili do sterowania firmą i koncepcja wróciła. Pomijając nowe materiały przetworników reszta jest zgodna z koncepcją i ideą Refernce V4. Tu idą dalej i rozwijają ten pomysł.    

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie Paradigm studio 60v 5 ze wzmacniaczem Advance Acoustic MAP-308. Grają bardzo dobrze.Słucham muzyki elektronicznej, techno, drum'n'bass - dużo rytmu, często grane  głośno , nawet bardzo głośno. Nie jestem audiofilem ale lubię dźwięk dobrej jakości.
Ogólnie jestem zadowolony, gości często dziwiła jakość muzyki w stosunku do tego co słyszeli w jakimś klubie a przy tym jak na domowe warunki te kolumny mają sporo mocy.

Zastanawiam się nad zmianą  na PARADIGM Prestige 95F - pytanie czy to ma sens i co zyskam. Wiem, ze te kolumny  są dużo bardziej nastawione na basy ale co poza tym? Czy trzeba będzie zmienić wzmacniacz na mocniejszy?

Edytowane przez jwaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

W temacie porównania Studio 60 v.5 (których notabene stałem się szczęśliwym posiadaczem kilka dni temu - dlatego 20.v5 mam do sprzedaży) a Prestige 95F - to chciałem zauważyć, że porównujemy układ 3 głośników 14 cm z układem 3 głośników 20 cm i do tego w wielkiej obudowie. Przyrost "ilości" basu będzie porażający.

wg mnie 60 v.5 maja rewelacyjna jakość basu - która wymaga bezpiecznego do jego poprawnej ekspozycji pomieszczenia.

żeby 95F rozwinęły w tej materii skrzydła musiałbyś je odpalić w małej sali gimnastycznej.

@jwaldek jeśli piszesz o takiej zmianie kolumn - to w pierwszej kolejności napisz czy na taką zmienię masz odpowiednio dobre pomieszczenie ?

 

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym poczekał na nowe Paradigm Founder. Jesteś przyzwyczajony do sporej odpowiedzi dynamicznej z jakby nie patrzeć zestawu o małej kubaturze. Pytanie czy zwiększenie ponad dwukrotnie i głośnika nie zaburzy idealnej synergii z twoim pomieszczeniem. Posłuchałbym starych Prestige 75F, a potem sprawdził Founder 80F ewentualnie 100F. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie łącznie ma jakieś 40 metrów kwadratowych (z częścią kuchenną) z malutką ilością mebli. Słuchamy muzyki zarówno grzecznie  na niskim poziomie mocy coś spokojnego ale bywało że było tu bardzo dużo osób i rozkręcała się  regularna impreza. Przy obecnym sprzęcie lubię dynamikę i precyzyjny dźwięk (czasami aż za bardzo pokazuje, że dana muzyka jest słabo nagrana) a kusi mnie zmiana żeby w razie potrzeby mieć zapas mocy zwłaszcza  przy muzyce lubiącej  bas schodzący nisko.

Dodam, że jestem przyzwyczajony do mocnego dźwięku, lata robienia fotoreportaży z klubów i festiwali przyzwyczaiło mnie do tego. Bardzo wiele takich głośnych miejsc jednak ma  fatalną jakość dźwięku.

 

Edytowane przez jwaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jwaldek

skoro słuchasz takiego typu muzyki i masz takie oczekiwania co do basu - to widział bym raczej dorzucenie dwóch subwoofer'ów do Twojego mini klubu - oczywiście od Paradigm'a - jako uzupełnienie świetnych przecież 60 v. 5 - bo te kolumny mają gigantyczną obciążalność cieplną głośnika wysokotonowego - w przeciwieństwie do plastikowych wysokotonówek w Prestige i Founder

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cruse napisał:

@jwaldek

..... - to widział bym raczej dorzucenie dwóch subwoofer'ów do Twojego mini klubu - oczywiście od Paradigm'a - jako uzupełnienie świetnych przecież 60 v. 5 ....r

Które konkretnie sub-y pasowały by do tych kolumn? Nie interesowałem się nimi więc ciężko mi ocenić co się nadaje do mojego zestawu kolumn i wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku - to w pierwszej kolejności wymień wzmacniacz na taki który sprosta wymaganiom 100 v.5 - bo to świetne kolumny i będziesz nimi jeszcze bardzo zaskoczony..

Cav nie jest dobrym partnerem dla nich ponieważ wygląda na słabo współpracujący z niską impedancją - skoro producent zabezpieczył się uwagą o obsłudze "tylko" 6 - 8 ohm kolumn...

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=33224]blackromek[/mention] jeśli chcesz poprawić jakość dźwięku - to w pierwszej kolejności wymień wzmacniacz na taki który sprosta wymaganiom 100 v.5 - bo to świetne kolumny i będziesz nimi jeszcze bardzo zaskoczony..
Cav nie jest dobrym partnerem dla nich ponieważ wygląda na słabo współpracujący z niską impedancją - skoro producent zabezpieczył się uwagą o obsłudze "tylko" 6 - 8 ohm kolumn...

Sprosta wymaganiom w sensie mocy i czy jakości dźwięku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kerikawon napisał:

Używane PBK tak. Obecnie PML bazuje na ARC takich jakie są zawarte w ostatnich dwóch generacjach Anthem. Przy współpracy z ARC Genesis. Do stereo wolałbym 2 x  MartinLogan Dynamo 700

Już doczytałem, ze mi byłby potrzebny inny sub, taki który jest przede wszystkim szybki, może coś takiego jak REL T7i lub REL T9i

Edytowane przez jwaldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel dobra marka ale, przy MartinLogan czy Paradigm zdecydowanie przereklamowana. Taki jest Polski Rynek. Wystarczy porównać osobiście 1 do 1. MartinLogan Dynamo 700 na dzień dzisiejszy to najlepszy stereofoniczny subwoofer w tej cenie. Podkreślam w tej cenie. Owszem starszy model i w cenie wyprzedażowej. Dlatego stosunek wartość cena bije wszystko. Sprawdź opinie. Obecnie Następca to Dynamo 800X w cenie 3799. Dynamo 700 różni się tylko brakiem wejść wysokoprądowych. I kupisz za 1699 ? Czyli kupujemy dwa dla stereo, i lokujemy się w potężnie innej klasie jakości dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.