Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.05.2021 o 09:26, kerikawon napisał:

Oczywiście że zyskasz. Nawet stare Refernce Studio to ogromny skok jakościowy. Pamiętaj jednak ze to starsze głośniki i mało jest już serwisowych przetworników gdyby co. 

i tego sie troche boję bo moje 9v6 znam od nowosci kupowałem je w 2010 roku nie katowane uzywane raz na 2 tyg po kilka godzin maks , a te 60v3 to jednak moga byc zestawy z 2003 roku ? kiedy Paradigm  własciwie zaczął produkcje tych modeli ? 2002 czy 2003 ? no i druga sprawa czy 3,2 tys zl to nie przesadzona cena za prawie 20 letnie kolumny ?  szkoda ze marki takie jak Paradigm nie mają mozliwosci sprawdzenia daty produkcji według numeru seryjnego , duzo by to pomogło przy zakupie , taka polityke stosuje np apple 

Edytowane przez KARAWAN290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kerikawon napisał:

Paradigm Reference Studio/60 v.3 loudspeaker | Stereophile.com

Wygooglaj jak dla mnie 2004 i potem kontynuowane do 2008

 

 

wedlug mnie koncowka 2002 lub początek 2003 roku Studio v3 weszło do produkcji  swiadczy o tym reklamowka z polpaku oraz kilka postów forum usa znalazlem gdzie ludzie juz w 2003 roku zastanawiali sie na wymianą studio v2 na v3 , takze mimo fajnych kolumn mam stracha przesiadac sie z 10 letnich monitorów na prawie 20 letnie studio 

Edytowane przez KARAWAN290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.02.2019 o 11:09, Bassoholik777 napisał:

Polecam  koledze odkręcić ten głośnik i zobaczyć.

NA 100 % to nie wina cewki . tak mi się wydaje 😉 prowdopodobnie  odkleiła się membrana od karkasu   już  co najmniej  kilka razy  miałem z tym problem  . W serii Signature oraz Studio . W niższych seriach jest ten sam problem .Ostatnio w S 8v3   Nawet najwyższe modele  są  wyprodukowane z wadami ktore po jakimś czasie wychodzą przeważnie  jeżeli ktoś słucha  bardzo  głośno  lub przeciągnie z mocą . Albo kupi już wytłuczone .Za duży wychył membrany doprowadza do oderwania się membrany , puszcza klej  czasami  rozwywa  dolne zawieszenie  w skrajnych przypadkach  . Cewki  są solidne  prawie nigdy nie  przepalają się   są nawinięte grubym drutem,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej. Głośnk gra  tak jakby cewa  ocierała a w rzeczywistości  karkas  szoruje po membranie  jak tłok .Miałem ok  20 par  podłogowek wiekszość to Signatury 8V1 V2 V3  ale serie studio tez i miałem  i ten problem czasami  wystepował  .Tą usterkę można naprawić  samemu  

czy problem jest faktycznie spory ? na dniach wybieram sie po Studio 100 V3 glosniki maja okolo 14 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich starych Altusach 140, klej trzymał blisko 30 lat. I będzie trzymał dalej, bo użytkuje je kolejny user. Rzecz jasna w tym reneneracja samych głośników (po 20 latach) , gdyż zawieszenia się rozpypały w proszek ze starości.
Pomijam fakt brzmienia, choć niejeden z nas się na Tonsilu wychował. Prawda jest jednak taka, że współcześni producenci zakładają już w fazie projektowania "datę śmierci" produktu. Excel musi się zgadzać...
Za takie coś, producenci powinni płacić kosmiczne kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KARAWAN290 napisał:

czy problem jest faktycznie spory ? na dniach wybieram sie po Studio 100 V3 glosniki maja okolo 14 lat 

Nie ważne czy v3, v4, v5. W głośniku nic się zwykle nie psuje przez kilkadziesiąt lat normalnego użytkowania, jak nie przeciążysz i nie spalisz cewki to jedyne pozostałe opcje, nie licząc fizycznych uszkodzeń - że guma w zawieszeniu sparcieje lub zdarza się że "wyrobi" się dolne zawieszenie (ta siateczka) co może powodować inne skutki np niecentryczność i zniekształcenia. To wszystko, łącznie z cewką spaloną w razie czego jest do naprawy za bardzo małe pieniądze w dobrym serwisie, który się tym zajmuje. Nie jest tak, że od razu głośnik wtedy trzeba kupić nowy za sporą kasę, co jest najczęściej kompletnie nieopłacalne biorąc pod uwagę cenę używanych starych kolumn. Zresztą i tak takowych głośników zamiennych będzie prawdopodobnie brak. Kolumny w razie awarii głośnika, który nie jest dostępny, nie muszą iść na śmietnik lub na sprzedaż za bezcen, ani nie trzeba koniecznie kupować nowego jednego głośnika (o wartości często blisko połowy całych kolumn) ani polować na inne używane kolumny aby wyjąć głośniki, tak jak się każdemu błędnie wydaje. Każdy głośnik można normalnie oddać do serwisu i będzie grał jak nowy, chyba że mu fizycznie uszkodzisz membranę.

W dniu 28.05.2021 o 23:28, KARAWAN290 napisał:

wedlug mnie koncowka 2002 lub początek 2003 roku Studio v3 weszło do produkcji  swiadczy o tym reklamowka z polpaku oraz kilka postów forum usa znalazlem gdzie ludzie juz w 2003 roku zastanawiali sie na wymianą studio v2 na v3 , takze mimo fajnych kolumn mam stracha przesiadac sie z 10 letnich monitorów na prawie 20 letnie studio 

Z nową wiedzą możesz będziesz już mniej bojaźliwy. U mnie grają kolumny z 1968r, głośniki w oryginalnym stanie, bez śladu zużycia. Z Paradigmów miałem Studio 60v1, prawie 30 letnie, też grały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 12:35, don111 napisał:

Nie ważne czy v3, v4, v5. W głośniku nic się zwykle nie psuje przez kilkadziesiąt lat normalnego użytkowania, jak nie przeciążysz i nie spalisz cewki to jedyne pozostałe opcje, nie licząc fizycznych uszkodzeń - że guma w zawieszeniu sparcieje lub zdarza się że "wyrobi" się dolne zawieszenie (ta siateczka) co może powodować inne skutki np niecentryczność i zniekształcenia. To wszystko, łącznie z cewką spaloną w razie czego jest do naprawy za bardzo małe pieniądze w dobrym serwisie, który się tym zajmuje. Nie jest tak, że od razu głośnik wtedy trzeba kupić nowy za sporą kasę, co jest najczęściej kompletnie nieopłacalne biorąc pod uwagę cenę używanych starych kolumn. Zresztą i tak takowych głośników zamiennych będzie prawdopodobnie brak. Kolumny w razie awarii głośnika, który nie jest dostępny, nie muszą iść na śmietnik lub na sprzedaż za bezcen, ani nie trzeba koniecznie kupować nowego jednego głośnika (o wartości często blisko połowy całych kolumn) ani polować na inne używane kolumny aby wyjąć głośniki, tak jak się każdemu błędnie wydaje. Każdy głośnik można normalnie oddać do serwisu i będzie grał jak nowy, chyba że mu fizycznie uszkodzisz membranę.

Z nową wiedzą możesz będziesz już mniej bojaźliwy. U mnie grają kolumny z 1968r, głośniki w oryginalnym stanie, bez śladu zużycia. Z Paradigmów miałem Studio 60v1, prawie 30 letnie, też grały bez problemu.

kolumny kupione graja pieknie w porownaniu z monitor 9v6 to przepaść jakosciowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, negatyw napisał:

@ don111:
Mówiąc o serwisie, masz na myśli autoryzowane, czy niekoniecznie?
Możesz podać kilka Tobie znanych i zaufanych? Przydadzą się na zaś...
 

Oczywiście nieautoryzowane, chyba że taką samą pracę chcesz mieć wykonaną 3x drożej albo i wcale, bo oni w naprawy często się nie bawią, tylko wymieniać na nowy głośnik potrafią. Dobrych serwisów jest kilka, np Audiofil z Dzierżoniowa lub Acoustic-24

2 godziny temu, KARAWAN290 napisał:

kolumny kupione graja pieknie w porownaniu z monitor 9v6 to przepaść jakosciowa 

Stanęło na Studio 100 v3 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Macałem i słuchałem nowe Paradigm Founder. Widać że z powrotem wracamy na dobre tory. Wygląd i brzęczenie naprawdę w klasie Reference Studio v4. Oczywiście bierzemy te kilkanaście lat poprawki ale uważam to jedna z najbardziej interesujących serii obecnie na rynku. Testowałem 40 i 80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem poinformować Wszystkich fanów marki Paradigm (obecnych i przyszły) że noszę się z zamiarem sprzedaży swoich praktycznie nowych, bo pół rocznych (NOS) kolumn Paradigm 60 v5 w wyjątkowych wykończeniu - piano black high gloss.

Dla aktualnych posiadaczy kolumn tej marki nadarza dobra okazja do poznania innych jej produktów - a dla osób jej ciekawych ażeby się z nią w końcu zmierzyć u siebie w najlepszym wydaniu.

Pozdrawiam, Adam.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, od kilku tygodni mam paradigm premier 700f. jeszcze sie wygrzewają z zestawem denon 1510. jeden zonk się przytrafił, otóż jeden głośnik miał nóżki gumowe i kolce a drugi nie. czekam na dosłanie od sprzedawcy ale on pewnie musi to od dystrybutora załatwić. szukam zatem 4 nóżek tych gumowych podkładek bo na kolcach nie chce póki co stawiać głośników. wiecie moze gdzie można to załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.08.2021 o 12:14, kerikawon napisał:

Macałem i słuchałem nowe Paradigm Founder. Widać że z powrotem wracamy na dobre tory. Wygląd i brzęczenie naprawdę w klasie Reference Studio v4

Wyglądają bardzo dobrze, szkoda tylko, że cena jest wywalona w kosmos. 20K zł za najmniejsze podłogówki 80F to jest zdecydowanie za dużo. W tym samym rozmiarze podłogówki z serii Prestige kosztują poniżej 10K zł.

Ja cały czas czekam na odnowioną serię Studio i Signature. To dopiero byłby hit.

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Stoję przed zmianą sprzętu audio.

na dzisiaj seria podstawkowa monitor plus xindak a06, generalnie od zawsze miałem Paradigm różne serie. Najwyższa to studio 10 v5.

Źródło to PC i pliki flac lub tidal po USB do wbudowanego w a06 dac.

Szukam kolumn podstawkowych. Zależy mi na większej integracji ze źródłami typu tidal. Najchętniej już z pominięciem PC jako źródła.

Przyznam, że się pogubiłem w dostępnych liniach produktowych.

Jest premier, founder, prestige itp

Proszę o radę w co celować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Szanowni.

Chciałbym jako gorący Fan,  Wam czyli zwolennikom Paradigm zaoferować dwa (2), jednodniowe i jednoosobowe dla dwóch niezależnych osób, zaproszenia na AVS 2022. 

Sam jestem podczas AVS w Skybox 103 na Stadionie czyli w pokoju Paradigm gdzie będzie można zobaczyć

Founder F-120 nawet podobno grające 😉 

Liczy się kolejność zgłoszeń, z prawidłową odpowiedzią kto jest największym fanem Paradigm w Polsce i dlaczego założył Klub Paradigm na tym forum. Dobrze zbadajcie sprawę.  Odpowiedzi na  [email protected]. Zaproszenia na uznane odpowiedzi w wiadomości zwrotnej. Czas start.... Zaproszenia mogę wysłać do godziny 15 dnia 27.10 potem już nieaktualne niestety. 

 

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam pytanie problem z moimi Studio 100v5 kolumny maja już pare lat nigdy nie było z nimi żadnego problemu aż wczoraj zaczęło być słychać zakłócenia w prawej kolumnie i nawet przestawała grać dzisiaj to samo tylko częściej milkła , zamieniłem kable bez zmian , wyczyściłem terminale i kable kontaktem zamieniłem kolumny stronami i teraz jest dobrze , kable z bananami i zworki banany i blaszki czy możliwe jest że to było po prostu zabrudzeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2022 o 19:51, blackromek napisał:

 czy możliwe jest że to było po prostu zabrudzeniem 

Możliwe choć mało prawdopodobne. Proponuje przyjrzeć się pracy głośników przy wiekszym obciązeniu. Dobrze też spojrzeć na zwrotnice, czy jakiś element się nie przegrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kerikawon napisał:

Możliwe choć mało prawdopodobne. Proponuje przyjrzeć się pracy głośników przy wiekszym obciązeniu. Dobrze też spojrzeć na zwrotnice, czy jakiś element się nie przegrzewa. 

Dzięki wielkie , ale ulżyło mi to raczej nie kolumny zamieniłem stronami a problem został po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Prezentowałem zestaw Paradigm na AVS na Stadionie Narodowym.

Wiec pochwalę się;  https://www.soundstageglobal.com/index.php/shows-events/audio-video-show-2023-warsaw-poland/1116-avs-2023-paradigm-and-anthem-bring-high-tech-hi-fi-to-poland

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam pytanie do posiadaczy lub byłych posiadaczy  Studio 100v5 , jak mocno macie/mieliście skręcone kolumny na słuchacza , walczę z tematem od dłuższego czasu wiem że podstawa to na ucho ale chciałem też wysłuchać waszych opinii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy do Pana odległości od głośników. Generalnie Paradigm przy tamtych modelach zalecał najpierw ustawienie równoległe głośników Jesli odległosci słuchajacego od głośników była wieksza niż miedzy głośnikami. Zakładamy że minimum odległosci miedzy osiami głosników dla poprawnej bazy stereofonicznej powinna wynosić 210 cm wtedy odległoś słuchającego powinna wnoscić od lini odsłuchu około 3 metry. I  wtedy dla przetworników które mają najlepszą propagacje w kącie 30 stopni od osi, wszystko powinno byc znakomicie słyszalne, oraz baza stereofoniczna poprawna. Oczywiście dochodzi wiele zmiennych jak układ pomieszczenia dodatkowe odbicia, jednak zaczynamy zawsze od ustawienia bazowego jak podałem. Proszę pytać, rozwieje kolejne watpliwości.         

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedzi . Pokój 4,60 x 5,20   kolumny ustawione na krótszej ścianie baza stereo 2.24 mierzona między twiterami , miejsce odsłuchowe 2,80 m . Teraz mam kolumny skręcone bardzo ( prawie nie widać ścianek wewnętrznych ) jest niestety ale niektóre kawałki grają dobrze ale niektóre brzmią słabo jak skompresowane zlewają się , tak bardzo doginałem kolumny aby uzyskać takie soczyste analogowe mocne brzmienie ( bas , perkusja ) gdy zmniejszałem dogięcie scena robi się większa ale dźwięk robi się taki matowy , aha pokój to normalny salon ale dosyć mocno zagracony i wymuszone na żonie gruby duży dywan , zasłony . Jestem ciekawy jak inni mają skręcone 100v5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.