Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Paradigm to specyficzna szkoła dźwięku, albo sie podoba albo nie. Z Paradigmami Studio jestem związany nierozerwalnie od 2001 r i nic nie zamierzam zmieniać, inne kolumny z tego przedziału są daleko z tyłu pod względem dynamiki i basu, a ja słucham dużo rocka i elektroniki, a tu bez drive'u ani rusz....aby Paradigmy zagrały potrzebują wydajnego wzmaka - można je łączyć z czymś neutralnym w stylu Primare lub z czymś ciepławym w stylu Musical Fidelity A 3 czy A 300, lubią bi-wirring/bi-amping. W Studio V.2 bas i środek jak dla mnie bomba, wysokie można ułagodzić stosując pierścienie antydyfrakcyjne wokół wysokotonówek np. Sonusoliva + ciepłe źródło o nasyconym, gęstym dźwięku w stylu Linna, te kolumny nadal mnie zaskakują....po tylu latach...a to bardzo dużo, jakoś mi się nie nudzą....życie bez nich byłoby nudne, wszelkie Dali, Dynaudio, Pro-Aci wydają mi się mdłe i absolutnie nie nadjaące się do muzy której słucham....żadne z w/w nie potrafią też zagrać bardzo głośno nie gubiąc się, a paradigmy to potrafią.....uwielbiane w USA i Kanadzie, uwielbiane przeze mnie...może kiedys zmienię, ale na pewno będą to kolejne Paradigmy !

Edytowane przez Fr@ntz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

kerikawon, 2 Maj 2007, 14:16

 

>zyzio, Napisałeś cytuję>>>Paradigm to specyficzna szkoła dźwięku, albo sie podoba albo nie.

>Czy nie uważasz jednak że są te głośniki tak dobre ponieważ jako jedne z niewielu na rynku potrafią

>prezentować dźwięk najbardziej naturalnie bez ograniczeń dynamicznych i jakościowych oraz z możliwie

>dowolną głośnością.Więc o co chodzi z tą specyficzną szkołą dźwięku ,albo coś jest dobre albo nie

 

Chodzi o to, że wielu nie odpowiada taka dosadność, wolą np. aksamit na górze nawet kosztem obcięcia wysokich tonów.....niektórzy zarzucają nawet Studio cofnięcie srednich tonów co nie jest prawdą i wynika najaprawdopodobniej z tego, ze góra, a przede wszystkim dół prezentowane są bez pardonu....niektórych to przytłacza...mimo że to właśnie Paradigmy zagrają najnaturalniej...odrzucają je.....

Inna sprawa to dobór wzmaka, który musi mieć pełną kontrolę nad tymi kolumnami i nie rozjaśniać...wtedy dzieją się cuda :) Samo zawieszenie głośników jak i dobór materiałów na membrany sprawia też, ze są to bardzo trwałe kolumny, a także to, że nawet najdrobniejsza śrubka pochodzi z Kanady jak i komory bezechowe, gdzie nowe modele poddaje się ślepym testom w Kanadzie - to wszystko sprawia, że produkt finalny naprawdę jest znakomity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ja niewolnik Paradigma nie pomyślałem o takim wątku...

Poza głównymi kolumnami i subem, reszta do KD to Mini Monitor Mk3 i Atomy. Studio/100 v.1 w akcji od 1997 i aktualnie zagrożone detronizacją, chociaż...

 

Zyzio napisał:

>te kolumny nadal mnie zaskakują....po tylu latach...a to bardzo dużo, jakoś mi się nie nudzą...

 

No właśnie, po 10 latach człowiek tak się przywiązuje do brzmienia, że mimo świadomości wad i chęci polepszenia dżwięku, trochę strach przed zmianą. Zupełnie jak ze starą żoną... Nie wiadomo, czy nowe będzie lepsze, no ale poddać się i nie próbować? :)

 

Paradigm jest ciągle lekceważony, raz że to marka popularna, więc poza kręgiem zainteresowań majętnych audiofilów, a dwa, że mało kto wierzy, że kolumny w normalnej cenie mogą tak świetnie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie >>>>Chodzi o to, że wielu nie odpowiada taka dosadność, wolą np. aksamit na górze nawet kosztem obcięciawysokich tonów.....niektórzy zarzucają nawet Studio cofnięcie średnich tonów co nie jest prawdą i....Inna sprawa to dobór wzmaka, który musi mieć pełną kontrolę nad tymi kolumnami i nierozjaśniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesz,lejesz miód na nasze serca tym stwierdzeniem

--Paradigm jest ciągle lekceważony, raz że to marka popularna, więc poza kręgiem zainteresowań

>majętnych audiofilów, a dwa, że mało kto wierzy, że kolumny w normalnej cenie mogą tak świetnie

>grać.----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę ;-)

Ja wolę określenie że Paradigmy grają emocjonalnie :-)

Wiem na pewno że STUDIO v.2 grają lepiej niż STUDIO v.3. I dlatego z bólem serca muszę sprzedać swoje "100"-ki :-|

Wiem także że STUDIO potrafią zagrać z amplitunerem ale wspaniale się odwdzięczają za każdy prawdziwy Watt mocy i każdy metr swobody.

I zgadzam się z jednym z przedmówców, ciężko się przesiąść na inne kolumny ;-)

pozdr

post-3443-100002847 1178116269_thumb.jpg

post-3443-100002848 1178116269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. Miałem 20v3, teraz mam 40v4. Trochę innych kolumn w swojej "karierze" odsłuchałem i w zasadzie nie spotkałem takich, które kosztowałyby rozsądne pieniądze i na które mógłbym od ręki zamienić oddając moje Paradigmy. Może... Może jedynie VA Beethoven'y Pavlosa, bo strasznie mi się podobały na odsłuchu...

 

To po prostu jest mój pomysł na dźwięk. Co więcej - firma ta ewoluuje wraz z ewolucją mojego gustu. Jak 20v3 przestały mi wystarczać i zacząłem kombinować nad ich zmianą lub tuningiem, pojawiła się seria v4, która poszła dokładnie w tę stronę, w którą chciałem "kopnąć" 20v3.

 

No i oczywiście ważne jest to, o czym napisał już zyzio - dobór wzmaka. Z czymkolwiek te kolumny grają, ale dopiero z porządnym wzmakiem pokazują, na co je stać. Przekonałem się o tym aż za dobrze, zmieniając Onkyo CR-L5 na Denona 1500 AE (wtedy jeszcze grałem na 20v3).

 

Ale żeby nie było zbyt różowo - miałem okazję kilka razy słuchać serii niższych, niż Studio i to już zdecydowanie nie było TO... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audioshow słuchałem paradigm signature i brzmiały bardzo dobrze.Bardzo mi sie podobały i chce takie....Potem słuchałem jakis podrapanych signature( w polpaku) wolnostojacych i takze brzmiały bardzo dobrze.nie bede pisał o wysokich it. Brzmiały dobrze jako całość.O jakims twardym czy ostrym dziweku to nawet nie mam mowy.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związki berylu są trujące. Służy do produkcji nieiskrzących (przy uderzeniu o inny metal) młotków wykorzystywanych w górnictwie.Jest srebrnoszarym pierwiastkiem, występującym w przyrodzie.Jego zawartość w górnych warstwach Ziemi wynosi 0,0002%. Jedynym stabilnym izotopem jest 9Be.Prędkość rozchodzenia dźwięku 13000 m/s,Elektroujemność 1,57 (Pauling)1,47 (Allred),Przewodność cieplna 201 W/(m*K) i dla porównania Aluminium Prędkość dźwięku 5100 m/s (933 K)Elektroujemność 1,61 (Pauling)1,47 (Allred)Przewodność cieplna 237 W/(m*K)Temperatura topnienia 933,47 K

(660,32 °C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W koncu powstal klub miłośników paradigma :-))) Wybieralem rowniez z wielu kolumn i jednak wybór padł na studio graly najwiekszym czadem ze wszystkich sluchanych malo tego do samego konca czysto i naturalnie.Mysle ze moge sie rowniez zaliczyc do grona osob uzaleznionych od tej firmy i jesli bede zmienial to napewno na kolumny tej firmy. Wspaniale brzmienie. Wolf zdjecia przednie jak macie jakies fotki swoich skrzynek w swoim domowym zaciszu zapraszam do wstawienia. Pozdrawiam wszystkich fanów tej znakomitej kanadyjskiej legendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączam do klubu Paradigma, co prawda seria preformance to nie co studio,jednak focusy które mam bardzo mi się spodobały zarówno wizualnie jak i brzmienoiwo (malutka modyfikacja w zwrotnicach poszła na dobre). No i made in Canada ,a nie Taiwan czy Hungary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.