Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie jedno krótkie pytanko. Osoby, które słuchały wymienionych poniżej sprzętów napewno z łatwością będą w stanie odpowiedziec. Który zestaw zagra lepiej jakościowo?

1. kolumny Paradigm Monitor 11v5+wzmacniacz Xindak XA 6950V

2. kolumny Paradigm Studio 60v4+wzmacniacz Xindak A06

Tylko nie pytajcie dlaczego właśnie takie zestawienia.

Pozdrawiam narazie pydys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie ważne są i kolumny i wzmacniacz i cd...i kable i jakość nagrania cd ;)

na poziomie kolumn paradigmy zaczęły się dla mnie od studio v.4

a im lepszy wzmak tym lepiej zagrają... ja mam konkretne 100 wat przy studio 20 a do 60 to najlepiej mocna końcówka..takie moje zdanie ...wzmacniacz musi je kontrolować i trzymać za mordę przy skomplikowanym graniu z mocnym i szybkim basem (np. dream theater train of thought)

 

ad. jazzu - powiem tak - dla mnie jest ok. niedosyt czuję gdy posłucham tego na kolumnach kolegi (zestaw creeka z 5350 se clasic z usherami - nazwy nie pamiętam - podłogówki,jedna membrana, pochylone,czarny fortepian, koło 8000 - piękna konstrukcja)..ale jak u niego włączę dream theater to mam szpilki w uszach , brak jaja i kopa... nie mam tej energii co w paradigmach mimo, że obiektywnie gra to "lepiej"(czyściej,dokładniej??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gootchio, 10 Sie 2007, 10:22

 

>We wtorek słuchałem w Regułach Studio 40 v.3.

>Wokale zabrzmiały PIĘKNIE, bas i talerze dobrze, ale fortepian to było jakieś nieporozumienie -

>bardziej przypominał syntezator.

 

Dwa pytania:

1) Co je napędzało?

2) Czemu nie spróbowałeś v4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 10 Sie 2007, 10:33

 

>Co je napędzało?

Xindak - najpierw jakiś tani, na którym kolumny wogóle nie grały, później mocniejszy (nawet bardzo mocny) ale nie pamiętam modelu.

>Czemu nie spróbowałeś v4?

Sorki, ale z racji ceny to nie moja liga - po co tracić czas i nerwy na coś czego nie kupię!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachecony entuzjastycznymi opiniami , wybralem sie wczoraj na odsluch Studio 40v.4. graly z Xindakiem 6950V.

ogolne wrazenie pozytywne, ale jednakowoz na kolana mnie nie rzucily. najpierw o pozytywach: przede wszystkim znakomita przestrzen i fantastyczna scena. zniknely i graly. dzwiek calkiem przyjemny - wysokie dzwieczne i bardzo szczegolowe, ale w zadnym wypadku nie natarczywe ani za ostre. dynamika jak mozna sie bylo spodziewac bardzo dobra.

troche bylem rozczarowany basem. przyzwyczajony do podlogowek spodziewalem sie go troche wiecej. byl dobrze kontrolowany, nie buczal, ale brakowalo troszke najnizszych pomrukow. do tego momentami mialem wrazenie, ze glosniki graja gdzies daleko ode mnie, albo tak jakbym byl w wielkiej, pustej hali. mysle, ze to nie byla kwestia pomieszczenia, bo to mialo ok 30m2 i bylo niezle wytlumione. brakowalo troche bliskosci i bezposredniosci.

byc moze wplyw na takie a nie inne brzmienie mialo to, ze glosniki byly nie wygrzane, wlasciwie zupelnie nowe, podobno graly wczesniej tylko przez kilka godzin.

tak czy inaczej nie skreslam Paradigmow, ale musze jeszcze poszukac gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne opinie co do 40v4. W czasie odsłuchu ich bas wydał mi się bardzo chudy. Dla mnie za chudy. Dlatego zainteresowałem się tymi większymi 60v4. Myślę, że z racji dużo większej obudowy basu będzie sporo więcej i to tego niższego. Ale ich jeszcze nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo - Studio v4 mają mniej basu, niż jakakolwiek poprzednia wersja.

Drugie primo - bas tych kolumn, gdy nie są wygrzane przynajmniej kilkadziesiąt godzin, to tylko namiastka ich prawdziwego basu.

 

Jeśli ktoś się przymierza do zakupu, niech poszuka egzemplarzy wygrzanych (wiem, wiem, łatwo powiedzieć... ;-))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarlBjorn, 10 Sie 2007, 13:05

 

>Snajper a jaki jest najmniejszy size room dla 40v4?

 

Nie wiem. Na razie gram na nieregularnych 25mkw. I jest OK, aczkolwiek moim zdaniem troszkę, troszkę mogłoby być mniej... Chociaż to może ta nieregularność pomieszczenia trochę bruździ.

 

Za kilka miechów przenoszę pomieszczenie odsłuchowe do 16,5mkw. Wtedy zobaczymy, czy będzie za mało, czy nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..cholera Panowie pomóżcie ;)

krótko i na temat - będę potrzebował mocnego wzmacniacza (może być second hand), najlepiej do 3000 ale jak będzie warto to wydam więcej... zależy mi przede wszystkim na pełnej kontroli nad paradigmami 20 v.4 (potem może 60),chciałbym - choć trudno mieć to w tranzystorze - mięsistej średnicy - góra - byle wyraźna - nie musi być zbyt dokładna bo wtedy jest męcząco przy źle nagranym rocku...

proszę o sugestie,ewentualnie jak ktoś przegląda sobie ogłoszenia o linki do nich,a może ktoś sam chce coś zmienić i sie dogadamy ;) ..bo szczerze mówiąc to nie wiem czego posłuchać... znajomy namawia mnie to gryphona ale to jeszcze nie moja liga;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.