Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

A tu proszę link do najnowszej recenzji Paradigm SE Monitor 3000F

 

http://www.hifichoice.pl/41#/spreads/85

 

Za szybkie i za dynamiczne? Rozwiń, bo powiem że mnie zaciekawiłeś, ja uważam ich szybkości dokładność za atut który znakomicie do mnie przemawia. To moje granie choc moim preferowanym typem jest 5F z jednym głośnikiem niskotonowym więcej.

Coś chyba źle przeczytałeś. Gdzie ja napisałem, że są za szybkie i dynamiczne? Akurat uważam tak samo jak Ty i aspekty te są postrzegane przeze mnie jako atuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zwrot 3F właścicielowi. Potrzebują czasu by się dotrzeć. Przywiozę je do siebie raz jeszcze za jakieś pół roku. Na tą chwilę pewne aspekty brzmienia są adekwatne do ceny tych kolumn, inne zaś jeszcze kuleją. Trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zwrot 3F właścicielowi. Potrzebują czasu by się dotrzeć. Przywiozę je do siebie raz jeszcze za jakieś pół roku. Na tą chwilę pewne aspekty brzmienia są adekwatne do ceny tych kolumn, inne zaś jeszcze kuleją. Trzeba czasu.

Oczywiście te zawieszenia muszą się wypracować, bardzo ciekawy jestem jak to wyjdzie za pół roku. Opisałeś jakieś punkty kontrolne, które przy następnym odsłuchu będziesz kontrolował. Jaką masz metodologię? Opisz jeśli to możliwe jakie aspekty potrzebują wypracowania, sam bym z chęcią posprawdzał twoje obserwacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście te zawieszenia muszą się wypracować, bardzo ciekawy jestem jak to wyjdzie za pół roku. Opisałeś jakieś punkty kontrolne, które przy następnym odsłuchu będziesz kontrolował. Jaką masz metodologię? Opisz jeśli to możliwe jakie aspekty potrzebują wypracowania, sam bym z chęcią posprawdzał twoje obserwacje.

Metodologia to usiąść wygodnie w fotelu i posłuchać płyt, które najczęściej w takich sytuacjach wykorzystuje i które doskonale znam. Co do tych punktów kontrolnych o których piszesz to rozumiem, że to było pytanie. Punkty kontrolne są zazwyczaj te same chyba że dane urządzenie dysponuje czymś czym się wyróżnia a na co zazwyczaj nie zwracałem uwagi. Mam swoje "punkty kontrolne" przez które musi przejść wszystko co ląduje w moim systemie. A dopracowania potrzebuje wiele aspektów. Od początku słychać, że brzmienie tych kolumn bedzie oparte o bardzo dobry bas, szczegółowosc i precyzję oraz fantastyczne oddanie przestrzeni. Powinno być też gladziutko co słychać właściwie od początku. Wszystko rysowane jest niezwykle cieniutkimi konturami choć w tej chwili brzmienie jest jeszcze dosc"techniczne". Nie wiem jaka będzie średnica ale góra pasma powinna być przepiękna. Na dzień dzisiejszy nie znam nic lepszego do reprodukcji tej części pasma. Spodziewam się tu rewelacyjnego poziomu. Średnica nie będzie raczej obfitowac w paletę barw które są podkreślone czy nawet koloryzowane. Spodziewam się tu rzetelnej, neutralnej informacji i oczekuję niezwykłej dokładności w oddaniu wszelkich kontrastów. Myślę, że różnicowanie w całym pasmie będzie wielkim atutem tej konstrukcji. Dla mnie to jeden z priorytetów, tak jak oddanie akustyki nagrań, precyzji i szybkości czy choćby dynamiki w szerszym, złożonym pojęciu oraz zakres niskotonowy. Tu nie ma zmiłuj się. Tu musi być zejście, ciężar i potęga połączona z doskonałą artykulacją , czytelnoscią i różnicowaniem, szybkością i punktualnoscią. Wiele z tych cech bas posiada już od samego początku. Po wygrzaniu będzie tylko lepiej. I jeszcze jedno. Nie wiem ile potrzebują czasu przetworniki ale z całą pewnością okablowanie, gniazda i cała zwrotnica potrzebują około 300 godz więc to jakieś 2 miesiące normalnej pracy.

 

Oczywiście te zawieszenia muszą się wypracować, bardzo ciekawy jestem jak to wyjdzie za pół roku. Opisałeś jakieś punkty kontrolne, które przy następnym odsłuchu będziesz kontrolował. Jaką masz metodologię? Opisz jeśli to możliwe jakie aspekty potrzebują wypracowania, sam bym z chęcią posprawdzał twoje obserwacje.

Metodologia to usiąść wygodnie w fotelu i posłuchać płyt, które najczęściej w takich sytuacjach wykorzystuje i które doskonale znam. Co do tych punktów kontrolnych o których piszesz to rozumiem, że to było pytanie. Punkty kontrolne są zazwyczaj te same chyba że dane urządzenie dysponuje czymś czym się wyróżnia a na co zazwyczaj nie zwracałem uwagi. Mam swoje "punkty kontrolne" przez które musi przejść wszystko co ląduje w moim systemie. A dopracowania potrzebuje wiele aspektów. Od początku słychać, że brzmienie tych kolumn bedzie oparte o bardzo dobry bas, szczegółowosc i precyzję oraz fantastyczne oddanie przestrzeni. Powinno być też gladziutko co słychać właściwie od początku. Wszystko rysowane jest niezwykle cieniutkimi konturami choć w tej chwili brzmienie jest jeszcze dosc"techniczne". Nie wiem jaka będzie średnica ale góra pasma powinna być przepiękna. Na dzień dzisiejszy nie znam nic lepszego do reprodukcji tej części pasma. Spodziewam się tu rewelacyjnego poziomu. Średnica nie będzie raczej obfitowac w paletę barw które są podkreślone czy nawet koloryzowane. Spodziewam się tu rzetelnej, neutralnej informacji i oczekuję niezwykłej dokładności w oddaniu wszelkich kontrastów. Myślę, że różnicowanie w całym pasmie będzie wielkim atutem tej konstrukcji. Dla mnie to jeden z priorytetów, tak jak oddanie akustyki nagrań, precyzji i szybkości czy choćby dynamiki w szerszym, złożonym pojęciu oraz zakres niskotonowy. Tu nie ma zmiłuj się. Tu musi być zejście, ciężar i potęga połączona z doskonałą artykulacją , czytelnoscią i różnicowaniem, szybkością i punktualnoscią. Wiele z tych cech bas posiada już od samego początku. Po wygrzaniu będzie tylko lepiej. I jeszcze jedno. Nie wiem ile potrzebują czasu przetworniki ale z całą pewnością okablowanie, gniazda i cała zwrotnica potrzebują około 300 godz więc to jakieś 2 miesiące normalnej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerna i rzetelną odpowiedź. Pozostaje poczekać aż głośnik dojrzeje .

 

Nie ma za co. Z całą pewnością głośniki te trafia do mnie raz jeszcze, tak jak powiedziałem. Chciałbym się odnieść do konstrukcji w pełni wygrzanej więc potrzeba czasu.

W związku z tym, że jesteś mocno związany z tą marką, tak przynajmniej wnioskuję, chciałbym Cię zapytać czy byłbyś w stanie udostępnić mi topologie płytki zwrotnicy w moich S6v3. Może masz dostęp do jakiegoś projektu tzn schematu? W związku z tym że kolumny te odpowiedzialy genialnie wręcz na upgread zwrotnicy i wymianę elementów na takie wysokiej klasy, chciałbym zrobić tą modyfikacje na 100%. Tzn chciałbym zamówić nowe płytki pod elementy i wymienić jeszcze wszystkie cewki. Może będziesz miał dostęp do informacji odnośnie ich wartości? Niestety cewki nie posiadają nadruku z tą informacją. Oczywiście można je wylutować i pomierzyc ale to dodatkowa praca i kolejne rozgrzebywanie kolumny. Chciałby te ingerencję ograniczyć do minimum.

Okazuje się że w tej konstrukcji drzemie ogromny potencjał. Ciekawy jestem czy konstruktor zdawał sobie sprawę ile tym sposobem mógł zyskać?

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam w sprawie topologi zwrotnicy. Co do potencjału, to na pewno, lecz jak zawsze czuję tu rękę księgowego ;)

Byłbym wdzięczny. Ułatwiło by mi to mocno zadanie. Co do księgowego to jak najbardziej masz rację. Naprawdę niewiele potrzeba było by zagrały na dużo wyższym poziomie. No ale dzięki temu można było stworzyć coś jeszcze lepszego za dwa razy większe pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam do sprzedania Paradigmy z serii Monitor V4 w kolorze wiśnia grały u mnie w sypialni, ale przez ostatnich kilka lat bardzo rzadko były użytkowane. Stan bardzo dobry, tylko nie mam pudełek od nich bo przy przeprowadzce gdzieś się zagubiły, więc wchodzi w grę tylko odbiór osobisty (Wawa). Mam też do nich centralny głośnik z tej serii. Zainteresowanych proszę o pytania na priv, aby tutaj nie robić bałaganu.

 

Kolejny dzień z 3F minął. Kolumny zmieniły trochę swój charakter, otworzyły się, straciły pewien "nalot". Grają jednak ostro, technicznie i nerwowo rzekł bym. Trzeba czasu. Słychać ogromny potencjał tej konstrukcji. Myślę, że będą to kolumny dla "wyczynowcow". Pokażą każdy detal, fakturę, kazdy "zawijas", choćby najdrobniejszy. Są bardzo szybkie i dynamiczne. Na tą chwilę jednak nie zamienilbym moich na nie. Obawiam się że te dwa tyg przez które będą u mnie grać, nie osiągną pełni swoich możliwości. Myślę że za około pół roku znowu przywiozę je do siebie i wtedy ocenie

 

Czyli reasumując nie za bardzo podeszły Ci te kolumny ? Miałeś odczucie, natarczywości wysokich tonów np przy muzyce rokowej?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania Paradigmy z serii Monitor V4 w kolorze wiśnia grały u mnie w sypialni, ale przez ostatnich kilka lat bardzo rzadko były użytkowane. Stan bardzo dobry, tylko nie mam pudełek od nich bo przy przeprowadzce gdzieś się zagubiły, więc wchodzi w grę tylko odbiór osobisty (Wawa). Mam też do nich centralny głośnik z tej serii. Zainteresowanych proszę o pytania na priv, aby tutaj nie robić bałaganu.

 

 

 

Czyli reasumując nie za bardzo podeszły Ci te kolumny ? Miałeś odczucie, natarczywości wysokich tonów np przy muzyce rokowej?

Nie. Nie mogę ich obecnie ocenić rzetelnie. To były nowe konstrukcje. 0 godzin grania. Stwierdziłem, że będzie lepiej jak pożyczę je raz jeszcze za jakieś pół roku. Wysokie tony z Beryla Paradigm nie są natarczywe. Może byłyby takie gdyby sama elektronika tak górę interpretowala.

Chodziło o co innego. Pewna surowość jeszcze brzmienia że względu na małą ilość przepracowanych godz.

W tamtym tyg rozmawiałem na ten temat z ich właścicielem. Powiedział że dźwięk się poprawił znacząco.

W momencie gdy je miałem u siebie, pewne cechy brzmienia były na bardzo wysokim poziomie. W tym góra pasma. Pewnie nie było to 100% w tym aspekcie ale już wtedy czuć było klasę. Brakowało za to spójności, otwartości. Dźwięk był w pewnym stopniu surowy i jakiś taki bez życia. Z czasem, niejako z dnia na dzień brzmienie się poprawialo ale po ponad tyg słuchania stwierdziłem, że wolę wrócić do nich gdy u właściciela dotrą się na 100%.

O jakość ich grania byłbym spokojny. Same z siebie raczej niczego nie wyostrzą choć są bardzo dokładne.

Ktoś gdzieś pisał na forum, zdaje się, że w wątku Elberotha, że nie odpowiada mu średnica. Że słychać pewną sygnature jaka wynika z użytego materiału na przetwornik.

Nie słyszalem tu jakiegoś kuriozum. Kto wie czy średnica z berylu nie jest bardziej prawdziwa i neutralna niż z przetwornika innego rodzaju? Na pewno jest jedną z najbardziej dokładnych. Ilość wybrzmien i artykulacji potrafi zaskoczyć bo nagle okazuje się, że na dobrze znanych nam płytach słyszymy szereg wybrzmien o jakich nie mieliśmy pojęcia.

Jestem raczej spokojny o jakość brzmienia tej konstrukcji. Jak każda konstrukcja, musi trafić na kogoś komu będzie odpowiadać. To samo z konfiguracją. A fakt, że emanuje precyzją i dokładnością, przejrzystością, powoduje, że jest to konstrukcja dla wymagających ale też umiących wykorzystać potencjał takich konstrukcji.

Za kilka miesięcy powrócę do nich z wielką ciekawością bo to być może naturalny następca moich S6 w przyszłości, więc warto posłuchać ich wtedy gdy oferują 100%swoich możliwości.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym bardziej , że tanie nie są , więc lepiej sprawdzić na 100% aby mieć pewność , że to są te konkretne, które chciałbyś aby zawitały u Ciebie w salonie.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6v3 pasują idealnie. Poza tym pięknie odpowiedzialy na upgread zwrotnicy który pozwolił im na pokazanie potencjału samych przetworników. Gra to na tyle dobrze, zaskakująco dobrze, że odpuściłem sobie okazyjny zakup Ushera 8571. Gra to synergicznie i jest w tym dźwięku wszystko co być powinno. Persony powinny mieć podobny charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś posłuchać Person. Zmieniły się. Nabrały oglady. Straciły surowość jaką wcześniej było słychać. Poprawił się też bas. To już świetny dźwięk. Wymienilismy w nich dzisiaj fabryczne zworki na czystą miedź solid core 6N Tatry Labs konfekcjonowaną wtykami z miedzi berylowej.

Przywiozlem też do siebie kolumny z serii Prestige. Posluchamy co w trawie piszczy ;)

Koniecznie muszę jeszcze raz u siebie postawić Persony 3F. Po nowym roku zorganizuje kolejna sesje odsluchową. Tym razem będą już wygrzane.

 

 

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś posłuchać Person. Zmieniły się. Nabrały oglady. Straciły surowość jaką wcześniej było słychać. Poprawił się też bas. To już świetny dźwięk. Wymienilismy w nich dzisiaj fabryczne zworki na czystą miedź solid core 6N Tatry Labs konfekcjonowaną wtykami z miedzi berylowej.

Przywiozlem też do siebie kolumny z serii Prestige. Posluchamy co w trawie piszczy ;)

Koniecznie muszę jeszcze raz u siebie postawić Persony 3F. Po nowym roku zorganizuje kolejna sesje odsluchową. Tym razem będą już wygrzane.

To z pewnością te zworki :D.....a następnego dnia albo za tydzień znowu byłoby surowo....bo akurat samopoczucie i percepcja słuchacza siadła....ehh dyzma dorośnij w końcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To z pewnością te zworki :D.....a następnego dnia albo za tydzień znowu byłoby surowo....bo akurat samopoczucie i percepcja słuchacza siadła....ehh dyzma dorośnij w końcu ;)

Zyzio, szukasz guza czy co? :) Nie wiem czy zworki ale u mnie ich wyeliminowanie bardzo wyraźnie było słychać. I percepcja czy stan ducha nie ma nic tu do rzeczy ;)

Zwyczajnie, gdy Persony były u mnie, były kompletnie nowe. To mnie przypadła przyjemność ich wypakowania z pudel i pierwszy rozruch, który jednak z tego względu właśnie nie mógł być miarodajny w ocenie. Nigdy nie słyszałeś o "wygrzewaniu"? ZYZIO, dorosnij w końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy na prezentacji person 9h znów będzie wszechobecny anthem ? :)

Jest duża szansa, że Persony 3f przetestuję w towarzystwie D, Agostino Momentum lub innej maszyny z tej stajni. A co do Twojego pytania to zapewne tak właśnie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mieliście okazję posłuchać serię Premier, a zwłaszcza 700f? Jakie wrażenia? Do jakiej wielkości pokoju się nadają?

Pojawiła się recenzja tych kolumn na stronie wstereo.pl, wypadły bardzo dobrze, ciekawe jak jest naprawdę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po tegorocznym Audio Show nastała cisza. Na forum Nikt nie  chce  podzielić sie   wrażeniami z wystawy .Czy było dobrze czy nie. Czyżby stoisko paradigma było tak dobre że wszystkim mowe odjęło . Zawsze co roku  coś było nie tak , złe zestawienie zła elektornika  złe ustawienie etc.Gdzie sa Ci c o zawsze mieli poczucie że Polpak zawsze flagowce nie potrafi  wyeksponować  ;) Mnie nie było na AS ale liczyłem że  ktos  cos napisze  a Tu lipa cisza jak makiem zasiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam może koledzy by mi podpowiedzieli mam lekko uszkodzony głośnik mid bass w monitorach 9v6 czasami pierdzi niestety da się wyczuć obcieranie cewki. Nigdzie nie mogę trafić nawet na używkę. Może wiecie gdzie szukać

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.