Jump to content
zyzio

Klub zwolenników PARADIGM

Recommended Posts

Flagowce niestety nie grały. Przynajmniej wtedy kiedy ja tam byłem. A tańszych serii nie chciało mi się słuchać a właściwie miałem zbyt mało czasu na to. 

Witam może koledzy by mi podpowiedzieli mam lekko uszkodzony głośnik mid bass w monitorach 9v6 czasami pierdzi niestety da się wyczuć obcieranie cewki. Nigdzie nie mogę trafić nawet na używkę. Może wiecie gdzie szukać

Pozdrawiam Radek

Ktoś kiedyś kupował do chyba 60v5 w polpaku. Może warto zapytać?

Dzwonić do dystrybutora. Myślę, że sprawa skończy się na serwisie bo wątpię by udostępnili części. 

W dniu 28.01.2019 o 21:32, Radosław Fratczak napisał:

Witam może koledzy by mi podpowiedzieli mam lekko uszkodzony głośnik mid bass w monitorach 9v6 czasami pierdzi niestety da się wyczuć obcieranie cewki. Nigdzie nie mogę trafić nawet na używkę. Może wiecie gdzie szukać

Pozdrawiam Radek

Polecam  koledze odkręcić ten głośnik i zobaczyć.

NA 100 % to nie wina cewki . tak mi się wydaje ;) prowdopodobnie  odkleiła się membrana od karkasu   już  co najmniej  kilka razy  miałem z tym problem  . W serii Signature oraz Studio . W niższych seriach jest ten sam problem .Ostatnio w S 8v3   Nawet najwyższe modele  są  wyprodukowane z wadami ktore po jakimś czasie wychodzą przeważnie  jeżeli ktoś słucha  bardzo  głośno  lub przeciągnie z mocą . Albo kupi już wytłuczone .Za duży wychył membrany doprowadza do oderwania się membrany , puszcza klej  czasami  rozwywa  dolne zawieszenie  w skrajnych przypadkach  . Cewki  są solidne  prawie nigdy nie  przepalają się   są nawinięte grubym drutem,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej. Głośnk gra  tak jakby cewa  ocierała a w rzeczywistości  karkas  szoruje po membranie  jak tłok .Miałem ok  20 par  podłogowek wiekszość to Signatury 8V1 V2 V3  ale serie studio tez i miałem  i ten problem czasami  wystepował  .Tą usterkę można naprawić  samemu  

W dniu 3.02.2019 o 11:09, Bassoholik777 napisał:

,  problem leży w  słabej jakości kleju  . Paradigm  używa słabej jakości klej.

Klej nie jest słabej jakości tylko Ekologiczny. Zielony jak zwał tak zwał Pardigm jest z Kanady a oni tam maja fioła na punkcie ekologii. I nie jest to jakaś powszechna cecha jak sugeruje Bassoholik. Życzę każdemu zeby miał w zyciu tak mało problemów z innymi produktami jak z Paradigm czy MartinLogan. Przypominam że teraz to jedna firma PML      

Używam S6v3 od-jeśli pamięć mnie nie myli-6 - 7 lat. Słucham naprawdę bardzo dużo i mam warunki by słuchać też głośno, więc często system rozpędza się do naprawdę powaznych już poziomów. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymkolwiek w tych kolumnach. Przetworniki po tylu latach pracy są jak nowe. Życzę innym producentom tej jakości. A z ekologią w Kanadzie bym nie przesadzal. Też tak myślałem. Do momentu gdy na Planete obejrzałem dokument dotyczący właśnie tego kraju i ekologii.