Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio

Rekomendowane odpowiedzi

JarlBjorn, 31 Maj 2007, 11:02 niemniej wypadałoby sobie zyczyć aby maskownica byla jak najbardziej

>przejrzysta akustycznie>>> przecież to Paradigm Reference one są projektowane do grania z maskownicami które deFacto tworzą całość z głośnikami po założeniu .Wydawało mi sie ze wszyscy uzytkownicy Paradigm Reference o tym wiedzą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reklamy nie wiem... Znalazłem na jakimś forum made in USA ;)

 

>Snajper, 31 Maj 2007, 11:08

 

>Wiśnia, jak wiśnia. Ten jasny kolorek jest fajoski. W serii Studio niestety już nie ma sycamore,

>więc musiałem zapodać sobie czarne trumny... :(

 

No nie wiem czy wiśnia to zawsze wiśnia... w końcu to naturalne cacuszko a nie trochę sklejki i kleju :)

Studio to bym nawet różowe przygarnął :D

 

Ale jeśli chodzi o Signature to rzeczywiście... gdybym miał kaskę to bez wachania wybrałbym Klon. Miałem już okazję pomacać sobie te "S6" w Polpaku i szkoda że chodzi tam ochrona... na odsłuch nie miałem czasu ale jeszcze tam wrócę uśmiechnę się do sprzedawców i zdam relacje ;)

 

Wisienka:

http://polpak.com.pl/pl/index.php?katg=2&kat=261&prod=1343#x

Czarny/Klon:

http://polpak.com.pl/pl/index.php?katg=2&kat=261&prod=1345#x

 

Ma ktoś na zbyciu jakieś zbędne 18k ? .....

 

Tak po za tym to mam pytanie. Czy ma może ktoś "kamienie" Paradigma ?? Albo może zna jakąś obszerna reckę tych zabawek ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś już czasu grają u mnie paradigmy 7.4. Do tej pory używałem amplituner yamahy - w kinie domowym rozwala ściany, ale do muzyki to nie najszczęśliwszy zestaw ;-)

Przymierzam się powoli do kupna wzmacniacza stereo i mam do was pytanko, co byście polecili.

Słucham głównie progresywnej elektroniki (z opcją urządania częstych imprez).

zanim zaczne słuchać różnych wariantów chciałbym nieco zawęzić pole wyboru :-)

bedę wdzieczny za info,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanko do klubowiczow;

czy ktos z was slyszal kompilacje studio20v3 badz20 v4 lub studio 40v4 z nadem 352/542??

Czy taki zestaw bedzie dobrze gral? Chodzi mi o energiczny,kontrolowany bas w nagraniach rockowych i metalowych.bez jazgotu wysokich i srednich tonow.pokoj 17m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy będzie CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740A pod warunkiem własciwego dobrania kabli głosnikowych .

Ci którzy mnie znaja wiedzą o czym mówie .Dzwiek rewelacja , nie tak dobry jak z mojego Xindaka ,ale podobało mi się .

Dał rade Studio 40 v4 .

Dla mnie to juz rekomendacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam,

 

No to ja też się dorzucę z opinią :)

 

Mam studio 20v.3 +audionova illuminator+ yamaha ax 870 + vdh the second + yamaha cdx 870 made in usha (Robert Nadrowski, pozdrawiam serdecznie)

 

No więc...

 

Moja przyjaciółka (tak ją sobie nazwijmy...) za każdym razem, kiedy przychodzi do mnie do domu (a raczej przychodziła) nakazywała mi puszczać ostatni kawałek z drugiej płyty Pulse Pink Floydów - Run Like Hell.

Na końcu jest solo Masona... i taki potężny łomot, jakby ktoś blok obok wysadził...

Ona to włączała, czekała do końca utworu... a potem przewijała z pięć razy na ostatnią minutę żeby się wibracjami w żołądku nacieszyć...

 

No przyznam, na mnie to też robi wrażenie - w moich 10m2 (na szczęście dużo szafek, książek ;-p) mam małe epicentrum :D

 

Rady dla przyszłych użytkowników tych fajnych pudełek... (przyswoić albo olać ;-p)

 

1) wzmak yamahy to już lekkie przegięcie (chyba, że masz upodobania mojej "przyjaciółki") - studio mają kopa nie z tej ziemi, a yamaha też do mało dynamicznych nie należy...

2) bi-wiring (miałem moonwala bi-wire audionovy) też trochę podbija dynamikę; nie jakoś znacząco...ale zaczyna być za dużo tego kick'u; zmieniłem ostatnio na Illuminatora i jest znacznie równiej, dźwięk jest bardziej stonowany i muzykalny

3) mimo że kolumienki nie są wielkie, potrafią wiele - myślę że w 20m2 też dadzą radę

4) średnica - no cóż...mogłaby być bardziej nasycona, nie ukrywam... z tego co słyszałem, to w v.3 już się to poprawiło, skrajne pasma tak nie dominują...

5) na koniec - zastanawiam się czy nie oddać ich McGyverowi do lekkiej poprawy...("strojenie skrzynek + modyfikacja zwrotnicy")...ale sam nie wiem... :-I Chciałem tę średnicę lekko wysunąć do przodu; po wpięciu Illuminatora jest już lepiej, ale wciąż jest jej duuużo mniej (w sensie nasycenia i plastyczności) niż np. w serii monitor; jeśli ktoś ma jakąś opinię na temat tuningu tychże studio - chętnie przeczytam (tudzież myśl - typu "wydaje mi się, że...")

6) no i na sam już koniec :) - słowa uznania dla ushy - z cd-ka za 300zł na Allegro zrobił coś naprawdę fajnego, grającego muzykalnie i całkiem ciepło...lubię ciepełko :) ale lubię też wykop :) a VDH the second to dla mnie najbardziej muzykalny konekt, jakiego słuchalem...może i nie "wierny", "detaliczny", "dynamiczny"... ale muzyka to nie matma (matmy nie cierpię, btw)

 

Cieszę się, że jest ten wątek - mam paru znajomych z Paradigmami (nie-forumowiczów) i większość je chwali.

 

A co do kina domowego - ludzie...ten obrazek z kompletem Reference... to po prostu... rany... zatyka. Wiem, jak grają same kolumny Paradigma, a jeszcze jak się dorzuci suba o powierzchni stołecznej Rotundy to już musi być massacre ;-p

 

Ale do "muzyki" - kolumienki dość uniwersalne, ale fanom kobiecych głosów i jazzu poleciłbym szukać dalej...

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich z Danii (a co, zawsze jakaś egzotyka ;-p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawki

4) średnica - no cóż...mogłaby być bardziej nasycona, nie ukrywam... z tego co słyszałem, to w v.3 już się to poprawiło, skrajne pasma tak nie dominują...

 

miało być "v.4" oczywiście...

 

i zamiast audionova moonwal - audionova moonwalk ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltona, 9 Cze 2007, 15:34

 

>Moja przyjaciółka (tak ją sobie nazwijmy...) za każdym razem, kiedy przychodzi do mnie do domu (a raczej >przychodziła) nakazywała mi puszczać ostatni kawałek z drugiej płyty Pulse Pink Floydów - Run Like Hell.

 

Drogi Kolego Baltona - sorry za osobisty OT, ale ja Ci radzę: kup czym prędzej 1001 róż - nawet duńskich, pędź do dziewczyny i zrób co się da, by znowu zaczęła przychodzić, bo takiego wrażliwego i cennego skarbu możesz nigdy nie znaleźć ponownie. A rzecze Ci to stary góral, albo jeszcze starszy...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...wiem, takie kobiety zdarzają się niezwykle rzadko ;-p...

 

Chociaż...ja chyba akurat trafiam na takie, które potrafią docenić tego lekkiego zajoba, a przynajmniej nie pukają się w czerep...

 

Ale miałem też inną śmiechową koleżankę (tym razem to już zwykła koleżanka ;-p) - jak sobie kupiłem jednego dnia kable za ok. pięć stów polskich złotych nowych, to się na mnie wydarła, że pierdolnięty jakiś jestem... natomiast w tym, że jej kosmetyczka, którą miała ze sobą, była warta jeszcze więcej, nie widziała niczego "nienormalnego"...

 

No dobra, koniec tego pieprzenia o białogłowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigma wszystko pociągnie ;]

A jeśli chodzi o brzmienie, to nie wiem, nie słuchałem.

 

-->kerikawon Ja nie złośliwię, tylko mam sarkastyczne poczucie humoru... ale zgadzam się - inni nie wiedzą co tracą ;-p. Niektórzy mówią, ze są to głośniki do łomotu, a nie do muzyki, ale jak komuś dynamiki brakuje, to musi się jakoś odgryźć ;-p

co kto lubi, paradigmy są specyficzne. W dobrym tego słowa znaczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 3000 - albo nowe studio 20 albo studio 40v.3 - są teraz w dobrej cenie na Allegro (wyprzedaż)

Jak chcesz słuchać muzyki, a nie bawić się po kilku dniach w Boba Budowniczego, to podłogówek Paradigma do 20m2 nie kupuj...uduszą się

 

Chyba że ktoś ma inne zdanie...?

 

Może ja po prostu mam skrzywienie "monitorowca"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltona-Ale do "muzyki" - kolumienki dość uniwersalne, ale fanom kobiecych głosów i jazzu poleciłbym szukać dalej...

 

Uwazasz ze paradigmy sie nie nadaja do wokalu, słabe masz ucho widocznie ,na moich studio 20 v 4 wokal wybrzmiewa cudowanie ,a tak przy okazji kolumny juz po tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam ze co jak co , ale studio 40 v4 i wczesniejsza wesja idealnie nadaje sie do wokalu .Dlatego przesiadłem sie ze Studio 20 właśnie .

Faktem jest że Studio 20 miało w tym względzie pewne ograniczenia ale pokażcie mi monitory w tej klasie cenowej które są lepsze we wszytkich zakresach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltona, 9 Cze 2007, 23:07

 

>Grzesz. Ty to z tej swojej yamahy + servo + studio 100 musisz mieć niezły wygrzew... żona się nie

>uskarża na bóle żołądka...?

 

Spoko, też lubi posłuchać, ale problem załatwiają dźwiękoszczelne, stalowe drzwi do reszty domu. Tłumią totalnie.

 

Kerikawon, my tu uprawiamy jedynie słuszną propagandę naszej marki, bo jak kto lubi przyłoić, to i przyłoi Paradigmem i do tego z klasą!

 

Tak z tydzień słuchałem muzyki z podłączonym subem przy podziale 80 Hz. Specjalnie tak wysoko, żeby porównać bas z Studio/100 z subem, który do 80 Hz chodzi jeszcze bez problemów z kontrolą. Proporcje były raczej dobrze ustawione, wzmocnienie Servo było tylko w pozycji 9.

Efekt dźwiękowy był taki, jakiego się spodziewałem: prawdziwy bas przy 30-60 Hz, aż ciary chodziły. Po oswojeniu się wróciłem do samych S/100 i przyjemna niespodzianka: bas słabszy, ale lepiej kontrolowany, bardziej sprężysty. Właściwie nic odkrywczego, bo Servo stojąc w rogu nie może dobrze zagrać aż do 80 Hz, po typowym ustawieniu podziału w okolicy 50 Hz jest OK. Gdyby wysunąć to czarne pudło na środek, daleko od ścian, to na pewno nie byłoby żadnego podejrzenia co do kontroli basu do 80 Hz. To wszystko to oczywiście z muzyką, bo w KD trzęsienie ziemi mamy dostępne w dowolnym momencie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.