Skocz do zawartości
IGNORED

HarpiaAcoustics-zaproszenie na AudioShow


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Firma Harpia Acoustics zaprasza do pokoju 216 w hotelu Sobieski, gdzie zaprezentowana zostanie całkowicie nowa seria zaawansowanych konstrukcyjnie i technologicznie kolumn „TIME COHERENT”

które w wyjątkowo wierny sposób realizują naszą koncepcję dźwięku zawartego w reklamowym sloganie – Prawda i tylko prawda. Wspaniałe wrażenie spotęgują towarzyszące monobloki Audio Research VM220.

 

Nie zabraknie także znakomicie przyjętego przez prasę (Audio-Video 04/2006) oraz Klientów modelu AMSTAFF oraz innych z przystępniejszej cenowo serii PRESTIGE (Amstaff Mini, Monitor).

Znakomitym uzupełnieniem tej części prezentacji będzie połączenie z elektroniką NAD.

 

Zapraszamy miłośników dobrego dźwięku !!!

post-13845-100004466 1170302976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne tylko dlaczego te kolumny są takie ogromne. Jak ustawić je w kilkunastu metrach? :-(

 

Czy Harpia celuje w rynek klientów PREMIUM, którzy posiadają 40 metrowe salony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 24 Paź 2006, 07:51

 

Odpowiedź masz w Harpii "o mnie". Takie podejście kosztuje. No i w 1. zdaniu piszą jakie kolumny produkują - high end, a ten z definicji... - sam wiesz.

* * *

Cieszę się, że H.A. informuje na n. forum, o swojej bytności na AS'06. (Rzucę uchem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Andrea - na poprzednim AS w pokoju Harpii dużą popularnością i wyrażano się głównie w superlatywach o najtańszych Gaetano, które ceny Hi-Endowej raczej nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz -->

 

Rynek zweryfikował najtańsze produkty Harpii :(

Obecne ceny to raczej "marketingowy" żarcik producenta ... wątpię by ktokolwiek chciał wydać 20 kPLN na produkt "no name"!

A o tym co jest a co nie jet hi-endem decyduje rynek a nie buńczuszne zapowiedzi producenta.

Szkoda bo z ciekawej firmy posiadającej niezłe kolumny w przystępnych cenach robi się kolejny nadęty balonik ...

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO, 24 Paź 2006, 08:53

 

>

>Rynek zweryfikował najtańsze produkty Harpii :(

>Obecne ceny to raczej "marketingowy" żarcik producenta ... wątpię by ktokolwiek chciał wydać 20

>kPLN na produkt "no name"!

>A o tym co jest a co nie jet hi-endem decyduje rynek a nie buńczuszne zapowiedzi producenta.

>Szkoda bo z ciekawej firmy posiadającej niezłe kolumny w przystępnych cenach robi się kolejny nadęty

>balonik ...

>

>zdezintegrowany_3PO

 

 

Zdezi wyraziłeś się tak pieknie i dosadnie że tylko mozna Ci przyklasnąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten test Harpia Acoustic AMSTAFF w AV, calkiem ciekawy, z checia poslucham sobie o ile oczywiscie nie zapomne o terminie AudioShow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 24 Paź 2006, 14:19

 

>Nie sa takie brzydkie.

 

 

One są wręcz "przepiękne":)))

Ciekawe czy juz sie narodziła kobieta która by zezwoliła aby stały takowej "urody" kolumny u niej w salonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Avalon Ascendant wg Ciebie sa ładne ? Może pomyliłes fora pp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 24 Paź 2006, 14:35

 

>A Avalon Ascendant wg Ciebie sa ładne ? Może pomyliłes fora pp ?

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba ty pomyliłeś fora mieszając w jednym garnku Avalony z Harpią, cos chyba nie tak z Tobą kolego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

pp, 24 Paź 2006, 14:29

>Ciekawe czy juz sie narodziła kobieta która by zezwoliła aby stały takowej "urody" kolumny u niej w

>salonie?

Pewnie znalazło by się kilka, niestety oprócz zasobnego portwela musiały by być niewidome. I w tym momencie nie mam zamiaru wyśmiewać, czy drwić z czyjejś nieełnosprawności. o prostu lansowana przez Harpię linia nowych kolumn nie jest dla statystycznego ojca i meża, Celuje raczej w "singli" gotowych poświęcić walory estetyczne na rzecz brzmienia (mam przynajmniej taką nadzieję, bo jeśli ww kolumny grają tak jak wyglądają, to ....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pp, 24 Paź 2006, 18:28

>Chyba ty pomyliłeś fora mieszając w jednym garnku Avalony z Harpią, cos chyba nie tak z Tobą kolego?

 

Tak, na pewno ja pomyliłem fora. Założę się tylko że jesteś jednym z tych, którzy wyśmiewają polaczków z to że tak jadą na siebie. I to jest właśnie zabawne...............

 

Tobie widzę chodzi tylko o to żeby Harpia nie występowała w jednym zdaniu z nazwą Avalon. A ja napisałem że jesteśmy na forum audiofilskim, gdzie wygląd może nie mieć pierwszeństwa. Jeśli Harpia potrzebowała takiego kształtu żeby osiągnąc swoje cele to co wtym złego ? Możesz napisać że Ci się nie podobają, ale nie prowadz krucjaty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zdjecie, zestawienie modeli, nie oddaje prawidlowo ich wygladu. ksztalt - kwestia gustu, poza tym dzwiek sie bardziej liczy i jakosc wykonania. a z tego co widzialem kolumny Harpii wykonane sa znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Sebastian nie prowadzę żadnej krucjaty, po prostu takie skrzynie są brzydkie (widziałem i słuchałem ich na żywo) i nie podobaja mi się

 

->Harpia te Amstaffy są już duzo piekniejsze niz wersja Grand. Dodatkwo pochwalę się że namówiłem ostanio jedego znajomego z grodu kraka na ich odsłuch.Chyba kupił ale ręki sobie uciąc nie dam

 

Pozdrawiam i czekam na prezentacje na AS06 (połucham nawet tych "brzydali")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te skórkowe kolumny. Niebanalny projekt, chociaż na szeroki rynek nie bardzo.

Zrobię kolejne podejście do brzmienia Harpii. Dwa pierwsze (AS 2005 i prezentacja w warszawskim Audiofilu) nie były olśnieniem.

Z AS2005 zapamiętałem przede wszystkim niebanalną adaptację akustyczną pomieszczenia, ale też Wadię podłączoną zwykłą sieciówką. Trochę złośliwie wypominam ;)

Jakie okablowanie przewidują Państwo w tym roku? Obok budżetowo brzmiącej nazwy NAD (ale może to będzie seria M?), widzę także zacne AR.

Powodzenia i udanej prezentacji :)

Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu. Powyższe rysunki nie są chyba przesadnie miarodajne. Szerokość przedniej ścianki 23-28 sugeruje, iż na żywo kolumny nie muszą wyglądą przesadnie masywnie. Zresztą większość wypasionych konstrukcji - np. Kharma, Wilson Audio, szczytowe Totemy nie mają raczej lifestylowej aparycji.

 

Zastanawia mnie nieskrywana złośliwość wielu komentarzy. Avalon, w końcu firma niezbyt stara, jest Avalonem również dzięki klientom, którzy potrafią docenić te produkty w sposób bardziej wymierny niż komentarz na forum. Siła nabywcza polskiego rynku jest taka, że zdechnie tu każda nawet genialna i innowacyjna firma. Nie stać mnie na hi-end, ale zarzuty, że sprzęt jest be , tylko dlatego, że mnie na niego nie stać ,uważam za mało przekonujące. Najlepiej robić tak, jak Amplifon: wypiąć się na upierdliwy i drastycznie mało perspektywiczny polski rynek, a towar - doceniony za granicą - może sprzedawać się nawet z dwukrotnie wyższą cenę. Oczywiście osiągnięcie sukcesu za granicą jest w tej branży bardzo trudne, ale i tak pewnie łatwiejsze niż u nas.

 

Panom z Harpii życzę, by za parę lat porównywanie ich z Avalonem albo Thielem nikogo już nie dziwiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście podobają. mają swój urok. Nawet zastanawiałem się nad tańszą konstrukcją mischa (tak się to chyba pisze) ale niestety... i tak lezały poza moim zasięgiem. osobiście życzę powodzenia wszystkim polskim małym wytwórcom. rynek się rusza, może na wzór Włoch staniemy się krajem obfitującym w małe dochodowe interesy, a audio stanie się branzą - wizytówką naszych drobnych wytówrców i rzemieśników:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że powstał ten wątek.

 

Mnie osobiście zaintrygowały Haripa Acoustics Mischa. Nie widzę w powyższym zestawieniu. Ich wygląd wzbudza zaufanie, ale jak wiadomo liczy się przedewszystkim dźwięk.

 

Czy ktoś z Was ich słuchał ? Zależy mi na szczegółowym, dynamicznym dźwięku z dobrze kontrolowanym basem, dźwięczną ale zdecydowanie niezdrażniącą górą. Opinie użytkowników mile widziane.

 

p. deep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.