Skocz do zawartości
IGNORED

HarpiaAcoustics-zaproszenie na AudioShow


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

deep, piszesz po prostu o kolumnach ATC. Zapytaj pitdoga o opinię. ATC co prawda to nie Harpia, więc nie bardzo pasuje do tego wątku, ale może przyda Ci się ta informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwornie drogie konstrukcje. Chyba nigdy sobie na takie nie pozwole. Poza tym najbardziej czego nie lubie i co mnie odrzuca od tej marki to nazewnictwo kolumn. Moim zdaniem fatalne. Ale wyglad bardzo intrygujacy. Moze uda mi sie odwiedzic pokoj na AS .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzornictwo jest nakierowane pod okreslone gusta. Mnie te skrzynie kojarzą się z socjalistycznymi wszysto opędzajacymi regałami z płyt wiórowych, jakie było mozna spotkac prawie w każdym domu.

 

Te monitorki w skórze już robią "cieplejsze" wrażenie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inżynier, 27 Paź 2006, 20:42

>deep, piszesz po prostu o kolumnach ATC. Zapytaj pitdoga o opinię. ATC co prawda to nie Harpia,

>więc nie bardzo pasuje do tego wątku, ale może przyda Ci się ta informacja.

 

Nie wiem czy ATC wolno porównywać z Harpią, ale chciałbym zauważyć że kolumny ATC można pokazać żonie jak nie będzie chciała zgodzić się na Harpię... Na pewno zmięknie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics-> Jakie jest uzasadnienie umiejscowienia terminali w gornej czesci kolumny? W modelu Amstaff znajduja sie one na wysokoci okolo 1 m od podlogi. Zwisajace przewody, szczegolnie jesli ktos zastosuje grube przewody, nie beda zdobily kolumn. Jesli do tego sa sztywne i nie mozna ich zgiac lekko to musimy doliczyc prawie dwa dodatkowe metry kabla na kazda strone. Do tego kable beda zaslanialy otwor bass-reflex, co bedzie powodowalo, iz ciagle beda poddane drganiom, wibracja, co nie jest dobre.

Jesli umiesciliscie terminale w gornej czesci kolumny by uchronic zwrotnice od drgan wytwarzanych przez glosnik niskotonowy to rozwiazanie, ktore wybraliscie, wydaje sie niezbyt udane.

 

Co do wzornictwa i ceny to jak zwykle skoryguje to rynek. Osobiscie lubie duze nisko schadzace skrzynie, wiec kolumny podobaja mi sie.

Pozdrawiam,

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze w opisie poszczegolnych kolumn brakuje (chyba, ze przeoczylem) itotnego dla mnie jak i pewnie wielu innych osob detalu: wielkosci uzytych glosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie , te ceny serii TC w porownaniu do starszych modeli to jakis oblęd przeciez. Jakiez to rozwiazania kostrukcyjne zastosowane w nowym Dobermanie sprawiaja, ze jest on dwukrotnie drozszy od Dobermana starszego? Z zewnatrz oba wygladaja przeciez identycznie, przetworniki tez zdaje sie te same...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

gonarek>

 

Nowy Dobermann ma poza nazwą bardzo mało wspólnego z poprzednim.

Nowa kolumna ma większy (26cm) głośnik basowy z doklejonym dodatkowym magnesem- wymusza to zupełnie inną nieporównanie droższą zwrotnicę.

Głośnik wysokotonowy jest także modyfikowany a jego osłona jest z malowanego aluminium obrabianego na cyfrowo sterowanych maszynach. (poprzednio osłona z MDF).

Obudowa oprócz większej objętości jest mocniej usztywniona i wyklejona matami bitumicznymi. Dochodzi do tego jeszcze znacznie lepsze okablowanie głośnika średniotonowego.(na górze jak poprzednio Bimber 4TC).

Z nowej linii właściwie Markus jest bliższym odpowiednikiem do pierwszego Dobermana.

 

Kolejna linia naszych kolumn.

post-13845-100003967 1170303701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

gonarek>

 

Nowy Dobermann ma poza nazwą bardzo mało wspólnego z poprzednim.

Nowa kolumna ma większy (26cm) głośnik basowy z doklejonym dodatkowym magnesem- wymusza to zupełnie inną nieporównanie droższą zwrotnicę.

Głośnik wysokotonowy jest także modyfikowany a jego osłona jest z malowanego aluminium obrabianego na cyfrowo sterowanych maszynach. (poprzednio osłona z MDF).

Obudowa oprócz większej objętości jest mocniej usztywniona i wyklejona matami bitumicznymi. Dochodzi do tego jeszcze znacznie lepsze okablowanie głośnika średniotonowego.(na górze jak poprzednio Bimber 4TC).

Z nowej linii właściwie Markus jest bliższym odpowiednikiem do pierwszego Dobermana.

 

Kolejna linia naszych kolumn.

post-13845-100003966 1170303703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam konstruktora Harpii i ogólnie powiem zę kolumny są warte swojej ceny

 

zero kompromisów i przedewszystkim produkt Polski

 

cały czas ulepszenia - dążenie do określonego ideału

 

choć nie słyszałem osobiście tych kolumn twierdzę że warto się nimi zainteresować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djedryk -->

 

... człowieku ... przeczytaj jeszcze raz coś wyskrobał w swoim poście !!!

Napisałeś że kolumny są warte swojej ceny a następnie przyznajesz się że ich wogóle nie słyszałeś ?

 

No już większej durnoty to chyba nie mogłeś wymyśleć!!!!

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO durnotę to ty zaprezentowałeś !!!!!!!!!!!!!! i na tym zakonczmy polemikę

 

człowieku zastanów się jak mogłem słyszeć modele kolumn które będą wystawione dopiero na najbliższym Audio Show

 

słyszałem poprzednie modele które są perfekcyjne a te są podobno jeszcze bardziej dopracowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO jeszcze raz litera po literze specialnie dla ciebie :) bo nadal chyba nie mozesz zrozumiec :(

 

nie słyszałem modeli tych ze zdjęcia bo o nich cały czas mowa

 

a moje okreslenie co do kolumn tyczyło się poprzednich modeli

 

na tej liście nie chodzi o wytykanie błedów ortograficznych i wytykanie 100 razy jak ktoś sie wysłowi

 

a po drugie skończmy juz ten bezsensowny wątek :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 3 PO ma racje. Napisałeś ogólnie, że nie słuchałeś tych kolumn. Trzeba było dodać, że znasz poprzednie modele i nie było by sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co to za kolumna na samym dole po prawej ? :))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 300b na AS grał tragicznie - jak mini wieża mimo że zasilany był swietną elektroniką i pracował w zaaranżowanym akustycznie pomieszczeniu. A uwagi pana z Harpii do jednego ze słuchajacych ze nie ma lepszych kolumn były godne pożałowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular

 

tak się zastanawiam

 

czy aby ta opinie na temat harpii były słuszna

 

czy aby kolumny harpii są aż tak złe nie wydaje mi się

 

raczej to "skrzywienie słuchających" wszystko złe :(

 

bo według takiego toku rozumowania i ocen to wychodzi że DIVY klepane na kolanie grają lepiej

 

od zaawansowanych technologii jakie stosują producenci nie tylko harpii ale i np. B&W

 

po Audio show wychodzi że wiekszość kolumn HIGH END jest do d....y

 

coś jest chyba nie tak ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brzmienie Harpii było miłym i pozytywnym zaskoczeniem. Niestety gościłem krótko raz w sobotę, gdy grały większe i raz w niedzielę, gdy najmniejsze. Uwagę zwracała dbałość o akustykę pomieszczenia. Żaden inny wystawca nie zadał sobie trudu aby wnieść i poustawiać taką ilość ustrojów akustycznych. I to chyba dało efekt. Czy oprócz ustawienia tych wielkich paneli wspomagaliście się pomiarami?

 

Same kolumny mimo dziwnych i nietypowych brył wyglądają z bliska porządnie, chociaż pewnym mankamentem jest dokładność wykonania. Drobne niedociągnięcia (krzywe frezy pod głośniki, niedokładnie położony lakier) widać co chwila. Przy tej cenie można wymagać więcej. Dodatkowo dziwi mnie, że w materiałach reklamowych zamiast zdjęć są szkice, to mocno psuje wrażenie.

 

Ale generalnie wrażenia mam pozytywne, w końcu dźwięk jest najważniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejdryk

tak się składa że najlepiej na wystawie grały wilson audio, avalony, Wilson benesh, WLM, B&W a one chyba nie sa klepane na kolanie. Harpia niestety bardzo słabo, a juz wywody Pana z Harpii na temat wyższości ich kolumn nad wszystkimi innymi były pożałowania godne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > JFSebastian

niezle :), wygladaja jak skrzyzowanie Peak Consult z Harpia ;)

 

- > Harpia

mozemy prosic o jakies info na ich temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.