Skocz do zawartości
IGNORED

HarpiaAcoustics-zaproszenie na AudioShow


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

babatular>

 

Szanowny Panie.

Proponuję porównanie naszych kolumn (Harpia) z Pańskimi Sonus Faber na Pana sprzęcie.(zakładam, że ma Pan doskonale skonfigurowany system co daje Panu dodatkowo przewagę).

Możemy zaprosić np. piątkę Pana znajomych.

Ponieważ ufam iż jest Pan uczciwym człowiekiem wrażenia proszę opisać na forum.

Pozdrawiam.

Harpia Acoustics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadłem na AS'o6 do pokoju Harpii to załapałem się na 5min dokończenie pokazu 300B i trzeba przyznać że świetnie grały, chociaż wolałbym dłużej ich posłuchać. Trochę nie odpowiadała mi muzyka, jazz ale bardziej przypominający audiofilskie "plumkanie". Potem przyszła kolej na Marcusy i trzeba przyznać dźwięk równy, dynamiczny, chyba w takim towarzystwie jak AS bardzo konkurencyjny. Podobało mi się podejście Harpii do tematu - coś tam drgnęło w akustykę pomieszczenia, chyba jeden wśród nielicznych wystawców - gratuluję. Szkoda że byłem tam tak krótko, ale może następnym razem. Właściwie to jednej rzeczy mogę się przyczepić - to zdecydowanie nie mój design. Po części można się przyzwyczaić, chociaż najbardziej drażniły mnie wtrącenia szaro-metaliczne dla kopólki i doklejany ucięty przedni panel tweetera. Ale DŹWIĘK - KLASA!

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia Acoustic

serdecznie dziekuje za zaproszenie. tak się składa, że miałem okazje porównywać Amstaffy z ProAcami 140 i Sonus faber Concerto Domus. Niestety Astaffy nie miały szans z oba w/w modelami. Słuchałem równiez kiedys w innych warunkach akustycznych i w innej konfiguracji modelu Doberman i tez nie byłem zachwycony.

Zapewniam Pana, że dobrze brzmiącą kolumne jest zrobić dużo trudniej niż wzmacniacz czy odtwarzacz CD, więc proponowałbym porównania z konkurencją i wiecej krytycyzmu. Produkowanie kolumn to dużo bardziej trudne zajęcie niż prowadzenie sklepu ze sprzetem ( o ile sie nie myle to ZENA).

Nie ma w moich opisach złośliwości stąd tez napisałem że "niestety bardzo słabo". Bowiem mocno kibicuje polskim producentom. Na razie zdecydowanie najlepiej potrafi obronic się pański krajan Ancient audio - te monitory Holography graja naprawde bardzo dobrze i gdyby miały lepszą kulture brzmienia i były mniej natarczywe to mogłyby stanąć w szranki z najlepszymi monitorami w tej cenie.( ale przy zastosowaniu takich przetworników to chyba niemożliwe).

Życze miana najlepszej firmy produkującej zespoły głośnikowe na świecie ale póki co droga przed Państwem jeszcze bardzo długa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zainteresowany Amstaffem mini ale na stronie harpii nic na jego temat nie ma. jakie ma to cudo wymagania wzgledem powierzchni pokoju odsłuchwego no i wzmacniacza? ma to szanse dobrze zagrać z lampą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Dźwięk na wystawie a dźwięk w ogóle... Można by o tym dużo pisać, tylko po co. Jak dla mnie dźwięk w pokoju Harpii był przynajmniej wart zainteresowania, czego nie da się powiedzieć o niektórych innych prezentacjach. Dopóki jednak nie posłucham u siebie ze swoim, nie chcę wypowiadać się bardziej kategorycznie. To jakaś nowa moda, aby na podstawie odsłuchu w hotelu recenzować brzmienie? Zrecenzować na tej podstawie mogę co najwyżej przygotowanie prezentacji (dobre - starania włożone w wytłumienie rezonansów w pokoju), ceny (wyyysokie) i jakość kosmetyczną sprzętu (nie idealna). Reszta ewentualnie potem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek

 

na twoje pytania odpowie wystarczająco producent

 

email: [email protected]

 

ale mysle że lepiej porozmawiać bezpośrednio z producentem odpowie pewnie wystarczająco na twoje pytania

 

czy zagra dobrze z lampą ??? na forum otrzymasz odpowiedzi zarówno pozytywne jak i negatywne

 

najlepiej jest podłączyć pod swój wzmacniacz jeżeli jest to możliwe (lampa lampie nie równa) i ocenić własnymi uszami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego nowych modeli nie ma na stronie Harpii i skąd pomysł na stworzenie modelu Grand Doberman skoro to miała być kolumna bezkompromisowa i jej projektowanie trawło dwa lata a teraz znalazło się w niej jednak coś do poprawienia?. Ostatnia kwestia jakie znaczenie dla dźwięku ma "odpowiednie prowadzenie kabli" wewnątz kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbym coś dodać to na sobotnim AS słuchałęm tych dużych w sytuacji gdy jakiś gość włożył "Amused to Death" Watersa. Utwór nr 8 ( jadące sanie ). Nie wiem czy to pomieszczenie czy tez kolumny ale stojąc w miejscu wybitnie "nieodsłuchowym", na samym końcu pod ścianą , usłyszałem sanie wyjeżdzające z mojej lewej strony, jadące do przodu, robiące zakręt przy kolumnach w prawo i wracające do mojej prawej strony. O czymś takim mogę w domu tylko pomarzyć.

 

Pozdr.

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i się zastanawiam nad tym co niektóre osoby tu wypisują. Przecież każdy z nas słyszy inaczej i mówienie, że słabo zagrały czy super jest w sumie bez sensu. Zawsze powinno się dodać, moim zdaniem.

osobiście słuchałem Amstaffów z bardzo tania elektroniką i zabrały bardzo dobrze jak dla mnie, i to na tyle dobrze, że rezygnuję z moich AA Mimas II na rzecz mini Amstaffów. Co wiecej to co usłyszałem sprowokowało mnie do remontu pokoju i ustawienia całego pomieszczenia tylko do słuchania muzyki + TV ( docelowo projektor ).

Tylko kilka zestawów zrobiło na mnie tak wielkie wrażenie w ciągu 10 lat i żaden z nich nie kosztował tak mało. Jak dla mnie kolumna wybitna ( a może dla mojego słuchu ?!? może więcej po prostu nie słyszę. Dodam, że moje mini Amstaffy będą grały w pomieszczeniu 16,4 m ( adoptowanym akustycznie ) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prawda.. po trzykroć prawda... ciężko coś przesłuchć,,, w Bielsku-Białej (Orkana ) i Krakowie (Klinika ) miają tylko model Mischa (słuchałem z Audiolabem i nieżle było...) i brak innych modeli (nie wiedzą nawet kiedy będą mieć inne modele (Pat,.. Mini Amstaff...) dzwoniłem pod nr Harpii z netu i reklamówek ale nikt nie odbierał... może Święta ich wykończyły albo zebrali zamówienia na cały 2007 i mają dość....coż pewnie zostaną AV Mozart z Allegro w cenie zbliżonej do Mini Amstaffa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

>HarpiaAcoustics,

 

>Mam wazne pytanie czy mozna u was zakupic szyny z kolcami jakie sa zastosowane w modelu "PAT"????????

>Chodzi o pare bardzo mi sie podobaja i chcialbym zamontowac cos takiego w swoich kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

interesująca oferta, tylko dlaczego na stronie Harpii są zupełnie inne serie kolumn niż w tym artykule, czy można coś więcej o gaetano (korzystna cena) jakie są częstotliwości podziału w gaetano, i innych tanich monitorach i średnice głośników. Swoją drogą większość firm nie podaje oficjalnie tego parametru - to o wiele ważniejsze niż zalecana moc wzmaka, wielkość pomieszczenia itp., bo potem dochodzimy do tego że np. dyskusje o dynaudio ograniczają się do setek tych samych odkrywczych stwiedzeń, że mocny wzmak je lepiej napędzi, i że 42 są do mniejszych pomieszczeń niż 52. Natomiast, że 42 mają rekodowo niski podział 1800Hz z kolei 52 zupełnie inaczej tj. 2700 Hz padło na tym forum tylko raz i to bez rozwinięcia. A to czy dzwięk o częst. 2000Hz jest odtwarzany przez głośnik 15cm lub 2,5cm ma większe znaczenie niż moc pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesująca oferta, tylko dlaczego na stronie Harpii są zupełnie inne serie kolumn niż w tym artykule, czy można coś więcej o gaetano (korzystna cena) jakie są częstotliwości podziału w gaetano, i innych tanich monitorach i średnice głośników. Swoją drogą większość firm nie podaje oficjalnie tego parametru - to o wiele ważniejsze niż zalecana moc wzmaka, wielkość pomieszczenia itp., bo potem dochodzimy do tego że np. dyskusje o dynaudio ograniczają się do setek tych samych odkrywczych stwiedzeń, że mocny wzmak je lepiej napędzi, i że 42 są do mniejszych pomieszczeń niż 52. Natomiast, że 42 mają rekodowo niski podział 1800Hz z kolei 52 zupełnie inaczej tj. 2700 Hz padło na tym forum tylko raz i to bez rozwinięcia. A to czy dzwięk o częst. 2000Hz jest odtwarzany przez głośnik 15cm lub 2,5cm ma większe znaczenie niż moc pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Ja s??owo w poruszonej ju?? tutaj bodaj??e dwukrotnie kwestii nazewnictwa kolumn tej firmy i nazwy samej firmy. Koniec ko??c??w jest to prywatna sprawa w??a??ciciela, ale mam nadziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.