Skocz do zawartości
IGNORED

Amplifon WT40


krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem samodzielnie wzmacniacz lampowy AMPLIFON WT40 z komponentów zakupionych bezpośrednio w tej firmie i ściśle według zaleceń autora tej konstrukcji. Rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Miałem wcześniej JOLIDE 502 którą natychmiast sprzedałem.

AMPLIFON WT40 był oceniony w teście w "HI-FI i Muzyce" dosyć marnie w przeciwieństwie do wspomnianej JOLIDY którą notabene kupiłem sugerując się tym testem. Również oceny niektórych audiofilów na tym forum nie są dla tego wzmasniacza bezkrytyczne.

Zastanawia mnie jeden fakt czy przypadkiem recenzentowi z HI-FI (Jacek Kłos) nie nadepnoł słoń na ucho i czy przypadkiem nie ma wtym teście jakiś ciemnych interesów i czy przypadkiem nie jest tak że audiofile z forum wypowiwdający się na temat tego wzmacniacza wogule nie mieli z nim kontaktu poza testem w gazecie.

CO O TYM SĄDZICIE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację. Lecz lepiej unikać radykalnych stwierdzeń. Wzmacniacze mogły być odsłuchiwane w różnych warunkach, podłanczane do różnego sprzętu. Z pewnością wiesz jak lampy są wrażliwe np. na głośniki czy choćby niepotrzebnie wstawiony kodycjoner lub kiepski filtr. Wiele może też zmienić np. wymiana lamp. U mnie (Amplifon WL70) zamiana Ecc82 RFT na Mazdy a w końcu na Haltrony wprowadziła taką poprawę , że sam się nie moglem nadziwić. To temat już nie "rzeka" ale "ocean". Warto eksperymentować. Swoją drogą podziwiam Cię i gratuluję świetnego pomysłu na dobry wzmacniacz. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesuje mnie jak ten wzmak sobie radzi z basem ,w szczególności Marcusa Millera , jeśli słuchasz takiej muzyki?W zasadzie wtestach ,tutaj zawsze był pies pogrzebany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Amplifona WT 30II - dobry potencometr, komponenty też niczego sobie i gra mi EXTRA - bas jest głęboki i całkiem nieźle kontrolowany i wcale nie ciepłe kluchy. Wysokie przeczytałem w teście, że są "wycofane" ale ja założyłem na głośnik wysokotonowy kabel, który nieco mi je cofnął bo aż ich było za dużo. Według mnie nie słoń nadepnął a "papier" przesłonił to ucho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzyśka. Nie mogę doradzać w temacie WT30II, ponieważ to jest inny typ wzmacniacza i nie mam z nim doświadczeń. Ja, zanim zacząłem zabawę z moim wykonałem kilka telefonów do jego twórcy, czyli Pana Piwowarczyka, do Amplifonu (tel. na str. inter.)Z pewnością nie zostawi Cię bez jakiejś sensownej rady.To życzliwy i cierpliwy człowiek.Poza tym czasami ma niedrogie lampy.Mam też namiary na osobę posiadającą różne lampy i to dobrej jakości.(przekonałem się o tym dwukrotnie).Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie internetowej www.amplifon-audio.com ceny wzmacniaczy lampowych WT30-II oraz WT40 wynoszą one odpowiednio 2450 EURO i 3400 EURO. Zadzwoniłem do producenta i dowiedziałem się że jest to strona niemieckiego dystrybutora.

Ceny w Polsce są dużo niższe.

Piszę to dlatego ponieważ wydaję mi się że jeżeli za granicą produkty tej firmy przedają się za cenę ponad dwukrotnie wyższą niż w polsce to wyroby tej firmy muszą być naprawdę wysokiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakub II

(Konto usunięte)

Po przeczytaniu (poniższych) pozytywnych opinii posiadaczy Amplifionów, proszę użytkowników nowszych modeli WT30, 40 o uwagi związane z doborem głośników - monitorów do 20 m pokoju.Z powodu prowadzenia sprzedaży tylko przez producenta nie mam możliwości porównania głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Amplifona WT 30 II dobrałem Audiovectory 3M S, 90 db skuteczności - gra bardzo dobrze a poza tym masz możliwość zmiany barwy dźwięku przez dobieranie odpowiednich kabli w tri-wiringu - producent sam zaleca glorsze kable ale w tri- wiringu. U mnie zdecydowanie lepiej grają kolumny w takiej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sprawic sobie nowy wzmacniacz i pod wplywem Waszej dyskusji zaczalem powazniej myslec o lampach Amplifona. Jako ze przebywam w tej chwili za granica i przez jakis czas nie bede mial mozliwosci kontaktu ze sprzetem - chcialbym zapytac. Moje kolumny to Eltax Liberty 5+. Teraz uzywam ich w polaczeniu z 60-watowym tranzystorem i jest OK. Zastanawiam sie, czy wzmacniacz o mocy 30-40 W bedzie w stanie dobrze zagrac z kolumnami o efektywnosci 87 dB. Oczywiscie najlepiej posluchac, ale - jak wspomnialem - przez najblizszy czas nie bede mial okazji, wiec nie chcialbym narobic sobie planow, a potem sie rozczarowac. Moglibyscie mi pomoc i doradzic - moze powinienem juz tutaj (Wlk. Bryt.) rozejrzec sie za porzadnym tranzystorem - np. Arcam A85. Oczywiscie wolalbym lampy (do tego polskie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysiek do rafi

(Konto usunięte)

Ja miałem Eltaxy Liberty 3+ i Amplifon WT 30 II grał na nich trochę "cienko" - w sklepie (nie chcieli mi dać do domu za żadne pieniądze)przesłuchałem z Amplifonem mocno relamowane Triangle - tam dźwięk był rozlazy a bas - szkoda gadać, potem Kefy Q-90,potem Vienny Acoustics Mozart - już nieźle, w końcu kupiłem Audiovectory 3M S - bardzo dobrze, a poza tym, jak pisałem poprzednio, masz możliwość zmiany barwy poprzez różne kable w tri-wiringu. W Amplifonie nie masz żadnych regulacji. Pamietaj też, że przy lampie, żeby zagrała musisz mieć bardzo dobre pozostałe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 34 lat później...
Gość vasa

(Konto usunięte)

Miałem okazję słuchać zarówno WT30 jak i 40 (w bezpośrednim porównaniu) WT30 bardzo mi się podobał, rozważałem nawet zakup tego wzmacniacza. Natomiast WT40 brzmiał zbyt ciemno, zabrakło tam wysokich tonów. Podobną opinię przeczytałem w prasie (test był PO moich odsłuchach ;). Ciekaw jestem czy Twój wzmacniacz ma podobną przypadłość. A tak na marginesie to p. Piwowarczyk zrobił naprawdę dobrą robotę, ja czekam na SET o mocy 8W ze Staszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno brzmiący WT40 to totalna bzdura rodem z “hifi i muzyczki”. Nie wiem ile powinno być wysokich tonów wg, niektórych, ale dla nich proponuje kolektory graficzne itp. Kolumny – ja mam B&W cdm7, warto posłuchać

inna ciekawa propozycja to kolumny samego Amplifona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

==>Paragraf

Nie mam zadnych przecieków, to po prostu moje myślenie życzeniowe. Natomiast mam nadzieję, że p. Piwowarczyk to czyta i pomyśli. Rozglądam się za takim wzmacniaczem i albo są potwornie drogie, albo nie wzbudzają mojego zaufania a AMPLIFON SET to może być to. Jeżeli inni forumowicze też byliby zainteresowani takim cackiem to może wyjdzie z tego lobbing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam do sprzedania Amplifona WT40 w idealnym stanie za 3700.Sprzedaje go,poniewaz chce wejsc na wyzszy poziom.Mysle o kupnie wzmacniacza BATa,na tych samych lampach,co Amplifon.0 504 095 812. Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.